Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425764 alkalommal)

0 Felhasználó és 39 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6120 Dátum: 2011.11.16 15:53:19 »
Én arra gondoltam ha pályán pl. megyek 120 km/h val 350 km és ugyan ezt a távot főútvonalon teszem meg pl. 4 es számú főút 90 km/h akarok menni tuti hogy jobb fogyit kapok a pályán mint a főúton.
És ezt azért gondolom így ( persze mindig törekedek elérni a főútvonalon a 90 km/h ) mert a főútvonalon tuti hogy lesz olyan aki pl.: 80 km/h val megy és azt meg kell előznöm, vissza kell váltanom stb., vagy állnom kell 1 percet egy közúti közlekedési lámpánál ( piros lámpa ) vagy meg kell állnom mivel éppen a csihuhu megy át előttem. Viszont a pályán semmi ilyen nem fog lassítani.  :D
Ebben a leírt konkrét összehasonlításban tévedsz, ebben egészen biztos vagyok.  :flowers: Mivel magam is kivétel nélkül így megyek az országúton, tudom, hogy 5,5 liter körül kihozom az említett 350km-es távon átlagfogyasztást.  :yes: Gyakorlatilag bármilyen körülmény között. Persze, a menetidőm jóval több lesz, mintha ugyanezt autópályán tenném, de ne felejtsd el, hogy autópályán is lehet baleset (dugó emiatt), ahol araszolni lehet/kell.

Az általad leírt eset akkor lenne helytálló, ha autópályán IS csak 90-100km/h-val mennél, bár, arra is inkább azt mondanám, hogy kb egál lenne fogyasztás terén, miközben az átlagsebességed magasabb, a menetidőd valamivel rövidebb lenne.

Gondolj bele: 90-100-nál az átlagfogyi 6 liter alatt van. 120-nál folyamatos haladásnál bőven 6 liter felett (kb 6,5-7) mutat a pillanatnyi mérő, ami hosszú távon kb megegyezik majd az átlagsebességgel is. Tehát, az általad említett esetek között fogyasztásban nagyjából 1L a diffi valós forgalmi helyzetben.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6121 Dátum: 2011.11.16 15:56:00 »
Bepi nem tudom hogy van e esetleg kábeltévéd vagy műholdas tv. de ha véletlen van akkor remélem nézted tegnap a Discoveri-t és azon a Mítoszvadászokat, Állítólág műsort. Arról volt róla szó hogy ha egy tgk. megy előtted és annak a szélárnyékába bújsz mennyivel lesz kevesebb a fogyid érdekes volt.  :D
Most nem, de régebben láttam, ennek hatására próbáltam ki én is a dolgot.  :D Mukodik.  :yes:

Az én Corollám esetében, ha egyedül haladok 90-nel (óra szerint), akkor kb 5,0 l a pillanatnyi fogyasztása az autónak. Ha ugyanezt teszem egy teherautó mögött kb 10-15m távolságra, akkor ez a pillanatnyi érték 4,0-4,3-ra csökken, vele együtt az átlagfogyasztás is látványosan esik, ahogy haladok az utamon.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6122 Dátum: 2011.11.16 15:58:58 »
Ne mindenkinek felhívták a figyelmét hogy ez NAGYON VESZÉLYES
mivel már 15 m távolságnál se láta a tgk. vezetője a tükörben a mögötte haladó szgk.-t tehát a holtérben volt.
Én is féltem 30km megtétele után a teherautó mögött, mert nem láttam előre semmit. Ha befékez előttem satura, akkor kicsi az esélyem, hogy ne fussak rá. Ahhoz már sok a 90km/h, illetve még rövid a követési távolság...
Ellenben egy nagyobb terepjáró mögött is működik ugyanez, értelem szerűen kisebb mértékben, de sokkal többet láttam, és azt hosszú távon is tudtam követni anélkül, hogy féltem volna.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6123 Dátum: 2011.11.16 16:11:49 »
Csak nehogy úgy járj, mint egy jóbarátom, hogy ment egy kisteherautó mögött (nem hipermilerkedik, normálisan vezet) normál távolságban. A kisteherautó elkezdett fékezni, majd egyszercsak hirtelen megállt, belecsattant az előtte lévő autóba. A srác kb 40 centire állt meg satufékkel mögötte... Szóval óvatosan...

Én meg úgy gondolom, hogy inkább a karosszériajavításon spórolok, mint a benzinen, de ahogy érzitek.  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6124 Dátum: 2011.11.16 17:09:12 »
Csak nehogy úgy járj, mint egy jóbarátom, hogy ment egy kisteherautó mögött (nem hipermilerkedik, normálisan vezet) normál távolságban. A kisteherautó elkezdett fékezni, majd egyszercsak hirtelen megállt, belecsattant az előtte lévő autóba. A srác kb 40 centire állt meg satufékkel mögötte... Szóval óvatosan...

Én meg úgy gondolom, hogy inkább a karosszériajavításon spórolok, mint a benzinen, de ahogy érzitek.  :D
...mintha Te nem szoknál kisteherautó mögött menni előzés előtt... Veled is ugyanúgy meg eshet egy ráfutásos baleset, mint bármelyikőnkkel, ez abszolút nem hipermiller, vagy nem-hipermiller kérdés...  :whistling:

...különben, meg, aki gumit recedesignra vesz, az inkább ne is szóljon ebbe bele...  :devil: :tt2: :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.16 17:11:27 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TSityu

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6125 Dátum: 2011.11.16 18:14:55 »
...különben, meg, aki gumit recedesignra vesz, az inkább ne is szóljon ebbe bele...  :devil: :tt2: :hug:

Egy rendes férfi ember úgy veszi.  :tt2:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6126 Dátum: 2011.11.16 19:27:32 »
Egy rendes férfi ember úgy veszi.  :tt2:
...óvszerből mindenképp...  :tt2: :tt2: :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6127 Dátum: 2011.11.16 20:27:43 »
Gondolj bele: 90-100-nál az átlagfogyi 6 liter alatt van. 120-nál folyamatos haladásnál bőven 6 liter felett (kb 6,5-7) mutat a pillanatnyi mérő, ami hosszú távon kb megegyezik majd az átlagsebességgel is. Tehát, az általad említett esetek között fogyasztásban nagyjából 1L a diffi valós forgalmi helyzetben.  :yes:
Szerintem azt az 1 liter többletfogyit a kigyorsításokkal amit főúton csinálsz mikor előzöl meg lehet spórolni.
Abban pedig teljesen igazat adok ha a pályán baleset van és nem tudsz lehajtani egy közeli lehajtón akkor tényleg szívás van hiszen a főút mellet kb 100méterenként vagy 1 földút lehajtó is és ott kitudod kerülni az adott útlezárást.
Vagy esetleg visszafordulsz a felhajtón amikor rossz helyen mész fel a pályára és úgy jársz mint amit a híradóban mutattak. :S

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6128 Dátum: 2011.11.16 20:30:32 »
...mintha Te nem szoknál kisteherautó mögött menni előzés előtt... Veled is ugyanúgy meg eshet egy ráfutásos baleset, mint bármelyikőnkkel, ez abszolút nem hipermiller, vagy nem-hipermiller kérdés...  :whistling:

...különben, meg, aki gumit recedesignra vesz, az inkább ne is szóljon ebbe bele...  :devil: :tt2: :hug:
Gondoljatok el egy olyan helyzetet hogy te haladsz egykocsi mögött amit meg akarsz előzni.
Elkezded az előzést már nagyon közel jársz hozzá ( tételezzük fel hogy nem sok időd van az előzésre mert jönnek szembe ) és megkezded az előzést félig a szembejövő sávban vagy félig pedig a te sávodba és ekkor nyom egy satut az előtted haladó kocsi.  :ph34r:
Remélem értitek amit írtam.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6129 Dátum: 2011.11.16 20:34:39 »
Gondoljatok el egy olyan helyzetet hogy te haladsz egykocsi mögött amit meg akarsz előzni.
Elkezded az előzést már nagyon közel jársz hozzá ( tételezzük fel hogy nem sok időd van az előzésre mert jönnek szembe ) és megkezded az előzést félig a szembejövő sávban vagy félig pedig a te sávodba és ekkor nyom egy satut az előtted haladó kocsi.  :ph34r:
Remélem értitek amit írtam.
Akkor könnyü lesz előznöd, ha fékez :yes: És ugyebár már elötte felmérted, hogy tudsz előzni,azért már félig kint voltál a szemközti sávban.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6130 Dátum: 2011.11.16 20:45:55 »
Akkor könnyü lesz előznöd, ha fékez :yes: És ugyebár már elötte felmérted, hogy tudsz előzni,azért már félig kint voltál a szemközti sávban.
Ez így van de félig pedig mögötte és az előzés miatt k...va közel.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6131 Dátum: 2011.11.16 21:13:37 »
Ismerős pont így törte a 4-esen TK-ra a 2 éves Swiftjét.
         

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6132 Dátum: 2011.11.16 21:29:45 »
Na akkor legalább te érted hogy mit akartam írni.  [rohog]

Más:
115 Km mentem a corollával mióta kivillant a " tankolni kéne " lámpa, a fogyasztásom a fed. comp. alapján 7.2 ebbe nagyon sok város van és egy 440 km-es pálya szakasz olyan 130-140 es tempóba.
De a lényeg a lényegben mennyi benzin lehet kb. a tankba??

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6133 Dátum: 2011.11.16 21:40:23 »
Szerintem azt az 1 liter többletfogyit a kigyorsításokkal amit főúton csinálsz mikor előzöl meg lehet spórolni.
Ha padlógázon gyorsítasz ki minden egyes előzésnél és 6400-ig elforgatod, akkor esetleg... Hidd el, közel 1L a diffi, ahogy azt írtam is...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6134 Dátum: 2011.11.16 21:41:58 »
De a lényeg a lényegben mennyi benzin lehet kb. a tankba??
Szerintem inkább tankold tele, 2x is jobban jársz:

1. még véletlen sem fog leállni alattad a kocsi
2. megtudod, mennyi benya volt még benne.  :otlet:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i