Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425272 alkalommal)

0 Felhasználó és 50 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6105 Dátum: 2011.11.12 22:45:21 »
Mikor hosszabb távra megyek pályán én nem nagyon szoktam törődni a fogyasztással. Szerintem a pálya azért van hogy haladjon az ember és ha meg van engedve a 130 km akkor én minimum 120 al megyek.
:yes:
Így van, különben nem érdemes felmenni a pályára! Volt, hogy beálltam 110-re a pályán, de akkor nagyon ráérős voltam, és egyébként volt havi matricám (nyáron azt szoktam venni, olyankor sokat pályázok). De alapvetően én is óra szerint 120-140 között megyek pályán.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6106 Dátum: 2011.11.12 23:04:22 »
:yes:
Így van, különben nem érdemes felmenni a pályára!
Jaj dehogynem  :nonono: Csak egy pelda: Budapest-Nyiregyhaza autopalya 110-120 kozott vs regi 4-es kozotti kulonbseg  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6107 Dátum: 2011.11.16 02:08:54 »
Szeged-Bp 130 körül 1:30, ráérősen (110 körül) 1:50, országút idióta üzemben min. 2 óra. Sztem megéri, ez a legspórolósabb.
Gabe 254.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6108 Dátum: 2011.11.16 10:13:27 »
Biztos is hogy van különbség a pálya és az országút között még akkor is ha kb. ugyan olyan sebességgel haladsz is. És abban is biztos vagyok hogy ha pályán nagyobb sebeséggel haladsz akkor is üzemanyag takarékosabb tudsz maradni.
De én ha pályára jutok ( ami kb. 2 havonta 1x ) akkor biztos hogy nem fogok "lassan" haladni hanem a sebesség határ maximuma felé fogok közeledni.
És ilyenkor jöhet az is hogy a sok város illetve a rövid utak után kicsit ki kell "kormolni" a kocsit.  :D
 

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6109 Dátum: 2011.11.16 10:53:46 »
Biztos is hogy van különbség a pálya és az országút között még akkor is ha kb. ugyan olyan sebességgel haladsz is.

Természetesen igen, mivel nincsenek falvak, kanyarok és az út minősége is sokkal jobb. Országúton nem éri meg sietni. Ideális esetben nem is kellene fékezni pályán, kivéve ha torlódás van vagy ha egy barom kimegy eléd a belsőbe miközben te is előzöl és nagy a sebességkülönbség miatt nem elég a motorfék.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6110 Dátum: 2011.11.16 10:58:14 »
Biztos is hogy van különbség a pálya és az országút között még akkor is ha kb. ugyan olyan sebességgel haladsz is. És abban is biztos vagyok hogy ha pályán nagyobb sebességgel haladsz akkor is üzemanyag takarékosabb tudsz maradni.
De én ha pályára jutok ( ami kb. 2 havonta 1x ) akkor biztos hogy nem fogok "lassan" haladni hanem a sebesség határ maximuma felé fogok közeledni.
És ilyenkor jöhet az is hogy a sok város illetve a rövid utak után kicsit ki kell "kormolni" a kocsit.  :D
A kiemeltre reagálnék:
Nincs igazad.  ;) ...azaz, abban az esetben, ha országúton haladva is folyamatosan előzgetsz (megközelítendő a pályás átlagsebességet, illetve menetidőt), fékezel, visszakapcsolsz, lehet, hogy kb ugyanannyit fog fogyasztani az autód, mint, ha nagyobb sebességgel, de egyenletesen haladnál pályán. Azonban, az országúton eleve lassabban tudsz haladni, az esetek nagy részében (90%) alacsonyabb fogyasztásod lesz.
Mindazonáltal egyetértek Veled abban, hogy, ha pályára tévedsz havonta 1-2 alkalommal, akkor kicsit meghajtod a kocsit. Ha hozzánk közelebb fog egyszer majd húzódni az autópálya hálózat, én is gyakrabban fogok így tenni.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6111 Dátum: 2011.11.16 11:14:17 »
A kiemeltre reagálnék:
Nincs igazad.  ;) ..

Attól függ, hogy utazósebességről vagy átlagsebességről van szó. Ha az utóbbit nézzük, akkor a pályán érsz el jobb fogyasztást.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6112 Dátum: 2011.11.16 11:22:23 »
Attól függ, hogy utazósebességről vagy átlagsebességről van szó. Ha az utóbbit nézzük, akkor a pályán érsz el jobb fogyasztást.
Igen, ezt írtam pont.  ;)

De egy pályás átlagsebesség eléréséhez ki kell taposnod országúti forgalomban a kocsid belét, ha egyáltalán így sikerül megközelíteni a pályás átlagsebességet.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6113 Dátum: 2011.11.16 14:26:31 »
Én arra gondoltam ha pályán pl. megyek 120 km/h val 350 km és ugyan ezt a távot főútvonalon teszem meg pl. 4 es számú főút 90 km/h akarok menni tuti hogy jobb fogyit kapok a pályán mint a főúton.
És ezt azért gondolom így ( persze mindig törekedek elérni a főútvonalon a 90 km/h ) mert a főútvonalon tuti hogy lesz olyan aki pl.: 80 km/h val megy és azt meg kell előznöm, vissza kell váltanom stb., vagy állnom kell 1 percet egy közúti közlekedési lámpánál ( piros lámpa ) vagy meg kell állnom mivel éppen a csihuhu megy át előttem. Viszont a pályán semmi ilyen nem fog lassítani.  :D

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6114 Dátum: 2011.11.16 14:28:57 »
Bepi nem tudom hogy van e esetleg kábeltévéd vagy műholdas tv. de ha véletlen van akkor remélem nézted tegnap a Discoveri-t és azon a Mítoszvadászokat, Állítólág műsort. Arról volt róla szó hogy ha egy tgk. megy előtted és annak a szélárnyékába bújsz mennyivel lesz kevesebb a fogyid érdekes volt.  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6115 Dátum: 2011.11.16 14:41:38 »
Bepi nem tudom hogy van e esetleg kábeltévéd vagy műholdas tv. de ha véletlen van akkor remélem nézted tegnap a Discoveri-t és azon a Mítoszvadászokat, Állítólág műsort. Arról volt róla szó hogy ha egy tgk. megy előtted és annak a szélárnyékába bújsz mennyivel lesz kevesebb a fogyid érdekes volt.  :D
És mit hoztak ki??

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6116 Dátum: 2011.11.16 14:46:22 »
És mit hoztak ki??
Azt hozták ki hogy 6 m környékén akár 40% is csökkenhet a fogyid. Volt több messzebb mérés is 15 m is ott ha jól emlékszem 15% csökkent a fogyasztás.
És meglepő volt hogy volt egy olyan mérés ahol 60 cm re követték a tgk.-t és ott viszont nőt a fogyasztási adat.
Ezt azzal indokolták hogy ott már olyan " beszari " az ember hogy nem tudja pontosan tartani a távolságot hol kicsit közelebb hol pedig messzebbre kerül a tgk.-tól és a folytonos gyorsítás lassítás növelte meg a fogyit ebben az esetben csak 27% csökkent. Ne mindenkinek felhívták a figyelmét hogy ez NAGYON VESZÉLYES
mivel már 15 m távolságnál se láta a tgk. vezetője a tükörben a mögötte haladó szgk.-t tehát a holtérben volt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6117 Dátum: 2011.11.16 14:47:48 »
Én arra gondoltam ha pályán pl. megyek 120 km/h val 350 km és ugyan ezt a távot főútvonalon teszem meg pl. 4 es számú főút 90 km/h akarok menni tuti hogy jobb fogyit kapok a pályán mint a főúton.
És ezt azért gondolom így ( persze mindig törekedek elérni a főútvonalon a 90 km/h ) mert a főútvonalon tuti hogy lesz olyan aki pl.: 80 km/h val megy és azt meg kell előznöm, vissza kell váltanom stb., vagy állnom kell 1 percet egy közúti közlekedési lámpánál ( piros lámpa ) vagy meg kell állnom mivel éppen a csihuhu megy át előttem. Viszont a pályán semmi ilyen nem fog lassítani.  :D
Országuton szabályosan közlekedve kevesebb a fogyasztásod , mint autópályán (szintén a megengedett-130-as sebességgel- persze ha ott is 90-el mész akkor a pályán kevesebb)
A 4-es nem jó példa mert, nincs mellette pálya. De bárhol másutt mész pl Bp- Nyiregyháza vagy Bp- Balaton
az ut országuton joval hosszabb km-ben és időben is.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6118 Dátum: 2011.11.16 14:52:14 »
Azért hoztam pont a 4 est példának mert ez a főút egy igazi főút ( na ezt jól elmagyaráztam ).
Tehát a 4 en. tényleg közlekedik minden a román dacia.-tól az Ukrán kamionoson keresztűl Gizinéni aki a helyi közértbe megy illetve Józsibácsi a babettával keresztbe a hátán a horgászbottal és oldalra felkötve ( gumipókkal ) a 2 db 20 literes vedééérel. [rohog]

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6119 Dátum: 2011.11.16 15:18:59 »
Én arra gondoltam ha pályán pl. megyek 120 km/h val 350 km és ugyan ezt a távot főútvonalon teszem meg pl. 4 es számú főút 90 km/h akarok menni tuti hogy jobb fogyit kapok a pályán mint a főúton.

Szerintem főúton lesz jobb a fogyasztásod, bár ez függ a vezetési stílustól is, na meg attól, hogy mennyire forgalmas az adott szakasz (pl. nem mindegy, hogy a nagyon forgalmas 4-esen vagy pl. az 5-ösön mész).
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.16 15:20:36 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005