Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424341 alkalommal)

0 Felhasználó és 62 vendég van a témában

patroleye

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5970 Dátum: 2011.11.03 12:40:51 »
Sziasztok,

felcsaptam a fateromtól lejmolt téli gumit a hétvégi motoszkálás közben én is, úgy h most már vannak tapasztalatok a téliesített üzemeltetésben is.
Nekem kb 6-7 decivel írt ki többet a pillanatnyi fogyasztás - a board computer tanulsága szerint. (Este jöttem, pályán, 3-4 fok volt, menettempó változatos)
Bár ahogy olvasom, a guminyomást azt lehet kicsit feljebb is venni a mostan 2,2-ről, és akkor még javulhat ez.
Dísztárcsa nálam is játszik, de a "díszítési" funkcióján kívül azt hittem csak porfogó(meg renyhe úton legyen mit elhagyni) szerepe van..:)
A szélárnyékos buli tetszik, egyszer kipróbálom.
Ez a cikk megvan?
http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2011/11/02/hanyfele_allat_el_az_autopalyan/

Üdv,
T

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5971 Dátum: 2011.11.03 12:54:16 »
Szélárnyékkal csak ésszel, közben tartani kell a féktávolságot. Kamionok mögött érdemes autópályán krúzolni, azok benyomják a tempomatot és kényelmesen mennek 90-nal végig. Feltéve, ha hagyják, hogy "rájuk csatlakozz", illetve Neked is elég türelmed van hozzá. Pályán nagyon uncsi tud ám lenni a vonatozás. A kisebb autók mögött, pedig kisebb a szélárnyék is, azokhoz közelebb kellene menni a hatásért, de ez már balesetveszélyes, nem ajánlott. Lényeg, hogy lásd az előtted haladó minden mozdulatát, és adott esetben legyen lehetőséged korrigálni...
A guminyomás mehet fel 2,2-ről 2,4-2,5-ig max, de ezt nem autópályán, hanem városban fogod jobban érezni, kisebb sebességnél. Az autó mozgatásához kevesebb energia kell, hiszen jobban/tovább gurul így. Próbálgatni, de csak ésszel...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5972 Dátum: 2011.11.03 13:11:48 »
szerintetek régi motoros béka corival tényleg meg lehet BP-en támadni a 6 litert?  :surrender:
full dugóra gondolok. legalább egy tank benya 50-60%ában
ezért nagyon nagyon gondolkodok ezért ezen a típuson
Nekem legutóbbi full városi poroszkálás 9,1-re jött ki, sőt most a hidegek (~10 fok) miatt az átlagom is felment olyan fél-egy lityót. Tegnap este felkerültek a téli gumik, meg kapott egy teli tankot, tervezve van egy villányi út is, meglássuk ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

patroleye

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5973 Dátum: 2011.11.03 13:29:07 »
Nekem legutóbbi full városi poroszkálás 9,1-re jött ki, sőt most a hidegek (~10 fok) miatt az átlagom is felment olyan fél-egy lityót. Tegnap este felkerültek a téli gumik, meg kapott egy teli tankot, tervezve van egy villányi út is, meglássuk ...

A 9,1 az nem is rossz, elvégre a kezelési útmutatóba is a városi átlagfogyasztásra 9-et véstek be...

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5974 Dátum: 2011.11.03 13:30:44 »
Szélárnyékkal csak ésszel, közben tartani kell a féktávolságot. Kamionok mögött érdemes autópályán krúzolni, azok benyomják a tempomatot és kényelmesen mennek 90-nal végig. Feltéve, ha hagyják, hogy "rájuk csatlakozz", illetve Neked is elég türelmed van hozzá. Pályán nagyon uncsi tud ám lenni a vonatozás. A kisebb autók mögött, pedig kisebb a szélárnyék is, azokhoz közelebb kellene menni a hatásért, de ez már balesetveszélyes, nem ajánlott. Lényeg, hogy lásd az előtted haladó minden mozdulatát, és adott esetben legyen lehetőséged korrigálni...
A guminyomás mehet fel 2,2-ről 2,4-2,5-ig max, de ezt nem autópályán, hanem városban fogod jobban érezni, kisebb sebességnél. Az autó mozgatásához kevesebb energia kell, hiszen jobban/tovább gurul így. Próbálgatni, de csak ésszel...  ;)
Szerintem ha te akkora követési távolságot tartasz egy tehergépkocsitól hogy annak hírtelen fékesése  ( satu fék )irányváltoztatására te úgy tudsz reagálni hogy elkerülöd a balesetet akkor szerintem te már rég nem a szélárnyékba haladc hanem kívűl és akkor a tehergépkocsi nem hogy húz maga után hanem el tól.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5975 Dátum: 2011.11.03 13:40:56 »
Azért óvatosan ezzel a követési távolsággal, különösen ha olyan autó megy előtted (kamion) amelyiken nem látsz át.
A haverom mondja, hogy ment a Váci úton olyan 60-70 körül a forgalommal, rendes távolságot tartva. De előtte ment egy kisteherautó, ami elkezdett fékezni, lassított, majd egyszercsak hirtelen megállt (belement az előtte haladóba). A haverom kb fél méterre állt meg mögötte.
Mindezt csak arra mondom, hogy ha nem látsz az előtted lévő elé, akkor még nagyobb távolságot kell tartani. Aki pedig spórolni akar az üljön vonatra, stoppoljon, bringázzon, de ne idézzen elő balesetveszélyt...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5976 Dátum: 2011.11.03 13:49:10 »
A 9,1 az nem is rossz, elvégre a kezelési útmutatóba is a városi átlagfogyasztásra 9-et véstek be...
Mondjuk ez nagyon extrém városi volt, lényegében csúcsidő, 1-2 fokozatok, araszolás felüljárón felfelé stb stb.
de azért nyáron 6,2-es országúti fogyim is volt de inkább 6,5-tel számoltam, most meg 500km pálya és 60 város-ra jött ki 7,4.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5977 Dátum: 2011.11.03 14:01:00 »
Szerintem ha te akkora követési távolságot tartasz egy tehergépkocsitól hogy annak hírtelen fékesése  ( satu fék )irányváltoztatására te úgy tudsz reagálni hogy elkerülöd a balesetet akkor szerintem te már rég nem a szélárnyékba haladc hanem kívűl és akkor a tehergépkocsi nem hogy húz maga után hanem el tól.
Ez abszolút tévedés!  :nono:  :hug:

Nézz meg esős időben egy 90-nel haladó kamiont milyen hosszú esőfüggönyt húz maga után! Vedd figyelembe a víz jóval nagyobb tömegét a levegőéhez képest! Nemhogy 10-12, de ettől még több méterre a kamion mögött is működik a "szívó" hatás...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5978 Dátum: 2011.11.03 15:04:03 »
engem a a kompjúter hülyesége nem érdekel egy ideje. már le sem nullázom. ált kb. fél lityivel több jött ki, illetve most 130-as tempóra (óra szerint 140), 9,2-t írt ki tartósan.
ellenben lett 7,51 lityi 400 km-en, ebből 2x        43 pálya + 65 főút + 80 pálya + 10 város, oda 2 óra 10 perc, haza 2 óra 25.
valós, gps szerinti sebességek:
főút: 90 km/h átlag (de persze volt 120 és 50 is)
pálya, olyan 70%-ban 130-145 (óra szerint 140-155), a többi meg 100-120 (nagyon durva köd volt).
már jó ideje ugyanazon kúton, ugyanarról a fejről, az első kattanásig tankolok.
még a nyári volt fent. azért 4000-ig el szoktam pörgetni váltáskor legtöbbször, 3-4-5 -nél. kivétel hidegen. ott 3000.
a múltkor szinte full városi illetve vidék 2x12 km utakra (volt benne egy 2x50 km kiruccanás), jött ki 7 lityi. arra 7.5-et hozott.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.03 15:09:39 írta avman »
E11 2001 1,4 vvti corolla

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5979 Dátum: 2011.11.03 19:57:22 »
Ez abszolút tévedés!  :nono:  :hug:

Nézz meg esős időben egy 90-nel haladó kamiont milyen hosszú esőfüggönyt húz maga után! Vedd figyelembe a víz jóval nagyobb tömegét a levegőéhez képest! Nemhogy 10-12, de ettől még több méterre a kamion mögött is működik a "szívó" hatás...  :yes:
Igen ebben igazad van.Csak azt is ved figyelembe hogy amikor a kamion húzza maga után az esőfüggönyt az a levegőben van és nem csak a szívó hatás tarthatja a levegőben hanem a toló hatás is illetve az " örvény " is.
Én egy strabag os ducato mögött csináltam ezt a szélárnyékos témát.
Azt vettem észre ha 1 kocsihosznyi távolságon belül voltam ( tehát a követési távolságon belül ) akkkor szépen lement a fogyim a béka feneke álá,Viszont amikor kb 2 kocsi távolságra kerültem ( amire már azt mondom hogy esetleg biztonságos is lehet ) akkor a fogyim emelkedett illetve a ducato mögött létrejött " örvény" miatt még a kormány is riszált, dobálta a kocsit.
( persze ez egy kis tgk. volt nem egy 7.5 t. feletti  de annál is így múködik )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5980 Dátum: 2011.11.03 21:37:56 »
szerintetek régi motoros béka corival tényleg meg lehet BP-en támadni a 6 litert?  :surrender:
full dugóra gondolok. legalább egy tank benya 50-60%ában
ezért nagyon nagyon gondolkodok ezért ezen a típuson
Úgy érted, 6 liter alá, vagy 6-tal kezdődő szám a cél?
Az előbbi ki van csukva, én városban 7 alá csak akkor tudtam bemenni, ha kedvező külső hőmérséklet volt. Az igaz, hogy városban akkor még inkább dinamikusan, mint gazdaságosan vezettem, de ennyi dugóval 7 alá sem fogsz benézni, nemhogy 6 alá. Ehhez dízel kéne, vagy Prius.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5981 Dátum: 2011.11.04 06:50:38 »
6-7 között gondoltam. csak pl Te is mindig dicsérted a fogyiját.  :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5982 Dátum: 2011.11.04 09:37:40 »
6-7 között gondoltam. csak pl Te is mindig dicsérted a fogyiját.  :yes:
Jaaaa, olyat lehet, de sztem ne most télen próbáld :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5983 Dátum: 2011.11.04 10:44:22 »
Hát ahhoz nem tudom, milyen csoda kéne, hogy Pesten dugóban, télen 7 alatt legyen a fogyi. Nekem is 6.5 fölött van télen, pedig a környékén nem járok dugónak...
         

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5984 Dátum: 2011.11.04 12:20:39 »
pályán kinek mennyit eszik egy 1.4es e12-es, mint az enyém 130as tempónál?

csak kb
1.4 sol 2004