Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424359 alkalommal)

0 Felhasználó és 58 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5685 Dátum: 2011.09.08 12:07:01 »
Pont tegnap nézegettem a '09-es fogyasztásaimat, elkeserítő... nem 1x 5,8-5,9-et csináltam, ugyanezzel a Corollával.   :cry:  Mostanában megint lement 8 alá, és már örülök...
És még mindig keresed az okát, hogy mitől ugrott a fogyid? Említetted, hogy a motor felújítása óta "magas"...
Keresném, de már nem érdekel. Jó lenne, ha holnaptól megint nem enne, de az utánajáráshoz nincs már kedvem (volt egy pár tipp, mi lehet a gond, csak mire mindet végig próbálom, addigra megőszülök, még jobban)
Viszont ha már a fogyasztás topicban vagyunk, mióta a Lukoilnál tankolok ÉS 0W 30-as ELF olajjal járok, azóta csökkent majd 1 litert a fogyi (direkt emeltem ki a két dolgot, mert "csak" ezek változtak az elmúlt időben; olaj miatt nem anyázni, óccó volt és 2000 km alatt nem is evett belőle semmit  :D, meg előreláthatóan, legkésőbb 2013 tavaszán véget ér az autó pályafutása...)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5686 Dátum: 2011.09.08 13:14:36 »
Érdekes ez a Lukoil téma, mert itt is többünknek ez a véleménye, hogy csökken vele a fogyasztás. A 0W-s olajhoz nem tudok érdemben hozzá szólni, mert nincs vele tapasztalatom.
El fogod bontani az autót? Miért?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5687 Dátum: 2011.09.08 15:20:47 »
Nem akarok itt nagyon offolni, tehát röviden: okosan egyedül vettem meg, 0 tapasztalattal, hozzáértéssel... gombóccá volt gyűrve, aminek most már látható jelei vannak; inkább gyűjtök egy új(abb)ra, ez meg megy bontóba, beszámítás stb...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5688 Dátum: 2011.09.08 17:36:52 »
Érdekes ez a Lukoil téma, mert itt is többünknek ez a véleménye, hogy csökken vele a fogyasztás. A 0W-s olajhoz nem tudok érdemben hozzá szólni, mert nincs vele tapasztalatom.
El fogod bontani az autót? Miért?  :?:
Eddig úgy rémlik hogy épp az volt a téma hogy nő a fogyi és inkább a shell-t picit drágábban. Bár lehet konkrétan az orczy téri lukoil-ról volt szó (ahol mint tapasztalom, eléggé hülyén viselkednek a pisztolyok).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5689 Dátum: 2011.09.08 21:13:17 »
Nem osztom az álláspontodat, korábban én is leírtam, hogy közel 3-4 decit csökkent a fogyasztásom az OMV-hez képest a Lukoil-t használtva, ráadásul sógorom 1,4-es 2003 asa is drasztikus fogyasztáscsökkenésről tanuskodott, főként úgy,hogy előtte épp folyamatosan a Shell-hez járt.
Fed.comp is hozta az általa leírt 5,7-es értéket, ráadásul úgy, hogy nem tudott róla, mert csak én néztem meg.....

Azért nem lehet véletlen, hogy a Shell most jelentette be új üzemanyagainak forgalmazását.....

Az én tapasztalataim pozitívak mind a 0w30 total quarz, illetve a Hankook Optimo k715 tekintetében, előző tulajhoz közel 1l-vel járok átlagban kevesebbel, szerintem rína ha megtudná mennyit eszik nálam a kicsike.
Auris HSD TS 2015.12

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5690 Dátum: 2011.09.08 21:17:31 »
Az én tapasztalataim pozitívak mind a 0w30 total quarz, illetve a Hankook Optimo k715 tekintetében, előző tulajhoz közel 1l-vel járok átlagban kevesebbel, szerintem rína ha megtudná mennyit eszik nálam a kicsike.

Én is azt mondom, hogy attól mert valami olcsó(bb) még lehet jó. (csak nálam Eneos, Kumho és Lukoil)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5691 Dátum: 2011.09.08 21:35:08 »
Az én tapasztalataim pozitívak mind a 0w30 total quarz, illetve a Hankook Optimo k715 tekintetében, előző tulajhoz közel 1l-vel járok átlagban kevesebbel, szerintem rína ha megtudná mennyit eszik nálam a kicsike.

Én is azt mondom, hogy attól mert valami olcsó(bb) még lehet jó. (csak nálam Eneos, Kumho és Lukoil)
osonnal sincs semmi bajom :no:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5692 Dátum: 2011.09.09 14:40:59 »
Nem osztom az álláspontodat, korábban én is leírtam, hogy közel 3-4 decit csökkent a fogyasztásom az OMV-hez képest a Lukoil-t használtva, ráadásul sógorom 1,4-es 2003 asa is drasztikus fogyasztáscsökkenésről tanuskodott, főként úgy,hogy előtte épp folyamatosan a Shell-hez járt.
Fed.comp is hozta az általa leírt 5,7-es értéket, ráadásul úgy, hogy nem tudott róla, mert csak én néztem meg.....

Azért nem lehet véletlen, hogy a Shell most jelentette be új üzemanyagainak forgalmazását.....

Az én tapasztalataim pozitívak mind a 0w30 total quarz, illetve a Hankook Optimo k715 tekintetében, előző tulajhoz közel 1l-vel járok átlagban kevesebbel, szerintem rína ha megtudná mennyit eszik nálam a kicsike.
A vastag részhez hozzáfűzném hogy ma voltam kint a shell kúton beszéltem a kutas srácokkal és kérdeztem hogy van e változás az üzemanyag terén. Az volt a válasz igen van, más a cimke a töltőpisztoly felett.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5693 Dátum: 2011.09.09 16:27:30 »
... igen van, más a cimke a töltőpisztoly felett.
:lol: :lol: :lol:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5694 Dátum: 2011.09.09 21:32:28 »
... igen van, más a cimke a töltőpisztoly felett.
:lol: :lol: :lol:
tényleg ezt mondták   :D

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5695 Dátum: 2011.09.10 18:12:32 »
Megérkeztünk. A nyaralás adatai:
1 hét a francia Riviérán és Provence-ban (Szlovénián és Olaszországon keresztül), 3759 km, 3 fővel, kb. felerészben klímával:
7.0 L
(A hazafelé pályázás előtt igazából 6.8-6.9 volt.)
Ebben volt sok pálya, országút, hegyi szerpentin, város, egyszóval mindenféle.
Ez így pont annyi, mint a gyári, vegyes fogyasztásra megadott érték.  :yes:
(És több mint 6 ezer km után úgy néz ki, hogy a katalizátorcsere is bevált, mert azóta nem volt check engine lámpa, kopp-kopp.  ;))

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5696 Dátum: 2011.09.10 18:15:14 »
 [rohog] :lol: :clap:

Hát igen, összetéveszthetetlen, Magyarországon vagyunk, és ebben a kis mutyisztánban az átlag a gazemberségből próbál meggazdagodni, sajnos....
Még csak ki sem fogom próbálni.....annyira nem érdekelnek a fiúk, amúgy meg Kecskeméten nem is tudok normális Shell kutat, bár a hozzáállás az utóbbi időben mintha változna a kutaknál...
Auris HSD TS 2015.12

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5697 Dátum: 2011.09.11 11:33:02 »
Eddig úgy rémlik hogy épp az volt a téma hogy nő a fogyi és inkább a shell-t picit drágábban. Bár lehet konkrétan az orczy téri lukoil-ról volt szó (ahol mint tapasztalom, eléggé hülyén viselkednek a pisztolyok).

ez alatt mit kell érteni?  :hmmmm:
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5698 Dátum: 2011.09.11 11:43:21 »
[rohog] :lol: :clap:

Hát igen, összetéveszthetetlen, Magyarországon vagyunk, és ebben a kis mutyisztánban az átlag a gazemberségből próbál meggazdagodni, sajnos....
Még csak ki sem fogom próbálni.....annyira nem érdekelnek a fiúk, amúgy meg Kecskeméten nem is tudok normális Shell kutat, bár a hozzáállás az utóbbi időben mintha változna a kutaknál...
De jo neked ott van az ocso osonkut a pályánál :yes:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5699 Dátum: 2011.09.11 15:51:34 »
Eddig úgy rémlik hogy épp az volt a téma hogy nő a fogyi és inkább a shell-t picit drágábban. Bár lehet konkrétan az orczy téri lukoil-ról volt szó (ahol mint tapasztalom, eléggé hülyén viselkednek a pisztolyok).

ez alatt mit kell érteni?  :hmmmm:
Hogy szeret csak úgy leoldani magától, legalábbis én ezt vettem észre. Pedig nem is tövig nyomom, meg hagyok egy kis rést is, hogy kapjon levegőt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer