Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426226 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5400 Dátum: 2011.07.04 22:43:18 »
Valamit rosszul csinálok: 6,9 (37,01L/536km). Klíma nem volt, pályán 110-120as tempó, városban is betartottam a sebiket, ahol tudok motorfék ... Igaz csak 200km autópálya van benne, a többi város.
Egyre többet vedel a kicsike, első mérésem még 6,2 volt, igaz abban 200km pálya és 200km főút volt ... ::)
Nah gyün a nyár, majd járkálok vele többet pályán, meglássuk mit produkál.

Szia!

nem olyan rossz ez ezen a kornyeken, sajna mar Bp se a regi, hogy nyarra teljesen kiuruljon:- (
habar ma du eppen egesz fogyaszthato volt a nagykorut, de az feltunt, ha tele a nagykorut akkor a fiumei halad, es vica versa, a 8-9.ker dzsumbujba meg ujabban nem jarok az elobbiek miatt

udv

toroksultan
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5401 Dátum: 2011.07.04 22:46:10 »
Valamit rosszul csinálok: 6,9 (37,01L/536km). Klíma nem volt, pályán 110-120as tempó, városban is betartottam a sebiket, ahol tudok motorfék ... Igaz csak 200km autópálya van benne, a többi város.
Egyre többet vedel a kicsike, első mérésem még 6,2 volt, igaz abban 200km pálya és 200km főút volt ... ::)
Nah gyün a nyár, majd járkálok vele többet pályán, meglássuk mit produkál.
Nincs mese, menni kell és összeszokni a járgánnyal. Nézd vissza az aláírásomban lévő linken, én milyen bődületesen fos fogyikat produláltam, amikor megvettem a Corit és milyeneket most. Nagyon sokat számít még, hogy ne rövid utakra menj, hanem hosszabbakra. Minél előbb válts fel minél magasabb fokozatba (az értelmes határokon belül persze). Ne nagy slunggal indulj a lámpánál. Használd ki a gurulást is, ha van rá lehetőség. Ne pörgesd a motort. Gumik 2.5 barra vannak nálam fújva, olaj 5W30, töltöttem a Coriba május elején injektortiszítót és Eco gumijaim vannak. Így hirtelen ennyi.
Jah igen, amikor megvettem, volt eksönben 185ös gumi (mondjuk tapad is mint állat), tény hogy lényegében annyit használom a kocsit hogy mikrotali-fogarasi tesco, meg néha uszoda, ráadásul nemrég fujattam fel a gumikat is 2,4-re, mert 2,2-2,3-an voltak. A váltásokról meg annyit, hogy szerintem én vagyok melletted az egyik, aki dízelként vezeti a kocsit, és 2000-2500-nál már felvált. Mondjuk néha gyanakszom is arra hogy csóringer szenved, amikor 1500 alatt kell gurulnia és tolja be az égetnivalót :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5402 Dátum: 2011.07.05 07:29:42 »
Jah igen, amikor megvettem, volt eksönben 185ös gumi (mondjuk tapad is mint állat), tény hogy lényegében annyit használom a kocsit hogy mikrotali-fogarasi tesco, meg néha uszoda, ráadásul nemrég fujattam fel a gumikat is 2,4-re, mert 2,2-2,3-an voltak. A váltásokról meg annyit, hogy szerintem én vagyok melletted az egyik, aki dízelként vezeti a kocsit, és 2000-2500-nál már felvált. Mondjuk néha gyanakszom is arra hogy csóringer szenved, amikor 1500 alatt kell gurulnia és tolja be az égetnivalót :D
Ezek milyen távok kb? Lehet, hogy olyan rövideket mész, hogy valójában marha jó a fogyid.  :D Én napi 2x12 km-t megyek, ez fix, ettől csak többet. Nyugiii, ha nem tolod a gázt ezerrel és nem rázkódik a kasztni, nincs annak baja, csak ilyen alacsony fordulatnál nagyon figyelj arra, hogy alig-alig érj a gázpedálhoz. Bár hiába is tolnád neki, úgysincs itt ereje. Legközelebb meg dízelt veszünk. :devil:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5403 Dátum: 2011.07.05 08:27:23 »
Valamit rosszul csinálok: 6,9 (37,01L/536km). Klíma nem volt, pályán 110-120as tempó, városban is betartottam a sebiket, ahol tudok motorfék ... Igaz csak 200km autópálya van benne, a többi város.
Egyre többet vedel a kicsike, első mérésem még 6,2 volt, igaz abban 200km pálya és 200km főút volt ... ::)
Nah gyün a nyár, majd járkálok vele többet pályán, meglássuk mit produkál.
Namármost, nem értelek. Mi is a gondod ezzel a 6,9-cel ilyen körülmények között?  :hmmmm:

Azt azért ne felejtsük el, hogy kleingy és én is csak országúton használjuk a kocsit, meg kevés város van benne, de az is inkább csak külvárosi rész (kleingy-nél), nálam meg ugyan belváros, de Békéscsaba és nem Bp. A 6,9 az egy tök jó fogyasztás, gyakorlatilag hozod a gyár által megadott értéket. Ezt próbáld meg egy másmilyen márkájú, de hasonlóan motorizált kocsival...  :excl:
Az, hogy még nem régóta van meg neked ez az autó kb annyit tesz, hogy változatlan használat mellett le tudnál még faragni max 0,5 litert az átlagból.
Azt az értéket, amit mi kleingy-vel hozunk, Te is simán tudnád, ha nem használnád pályán a kocsit, vagy legalábbis pályatempóban (max 100km/h). Kb. 2-3 decit jelent az előretekintő vezetési stílus a korán felkapcsolgatás, egyenletes haladásra törekvés (minél kevesebb fékezés, majd újra gyorsítás). Az Eco gumi sztem max 1-2 decit, ha hoz, de lehet, hogy sokat mondtam. Szerintem a sofőrön több múlik.  :yes:

Úgyhogy ne csüggedj, gyakorolj, kísérletezz, motorfékezz, gurulj, ahol lehet, minél többet és meg lesz az eredménye!  :hug:

Tavaly nyáron nekem is 6,4 volt a fogyim a mostani tempó mellett saját figyelmetlenségem miatt. Ma ugyanezen tempó mellett 5,6-5,8, függően attól, hogy mennyi város csúszik bele.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5404 Dátum: 2011.07.05 08:31:30 »
[...] Mondjuk néha gyanakszom is arra hogy csóringer szenved, amikor 1500 alatt kell gurulnia és tolja be az égetnivalót :D
Na erre azért vigyázz! Csak akkor forgasd ilyen alacsony tartományban, ha NEM akarsz gyorsítani, csak tartod a tempót, pl. városban 50-60km/h-nál. Gyorsításhoz dobd vissza 4.-be, azzal kényelmesen megy. Tartani a sebességet lehet 5.-ben is nyugodtan.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5405 Dátum: 2011.07.05 08:39:06 »
Na erre azért vigyázz! Csak akkor forgasd ilyen alacsony tartományban, ha NEM akarsz gyorsítani, csak tartod a tempót, pl. városban 50-60km/h-nál. Gyorsításhoz dobd vissza 4.-be, azzal kényelmesen megy. Tartani a sebességet lehet 5.-ben is nyugodtan.
Na ez szakszerűbb megfogalmazás volt mint az enyém.  :D :yes:
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5406 Dátum: 2011.07.05 09:11:40 »
Jah igen, amikor megvettem, volt eksönben 185ös gumi (mondjuk tapad is mint állat), tény hogy lényegében annyit használom a kocsit hogy mikrotali-fogarasi tesco, meg néha uszoda, ráadásul nemrég fujattam fel a gumikat is 2,4-re, mert 2,2-2,3-an voltak. A váltásokról meg annyit, hogy szerintem én vagyok melletted az egyik, aki dízelként vezeti a kocsit, és 2000-2500-nál már felvált. Mondjuk néha gyanakszom is arra hogy csóringer szenved, amikor 1500 alatt kell gurulnia és tolja be az égetnivalót :D
Ezek milyen távok kb? Lehet, hogy olyan rövideket mész, hogy valójában marha jó a fogyid.  :D Én napi 2x12 km-t megyek, ez fix, ettől csak többet. Nyugiii, ha nem tolod a gázt ezerrel és nem rázkódik a kasztni, nincs annak baja, csak ilyen alacsony fordulatnál nagyon figyelj arra, hogy alig-alig érj a gázpedálhoz. Bár hiába is tolnád neki, úgysincs itt ereje. Legközelebb meg dízelt veszünk. :devil:
Igaza van kleingy-nek. Ezek ilyen korulmenyek kozott igencsak jo fogyik!
Raadasul Te palyan 110-120-al toltad. Kleingy meg 60-70 aztan 75-80-al kepzett gurulo utakadalyt  :tt2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5407 Dátum: 2011.07.05 09:50:47 »
Legközelebb meg dízelt veszünk. :devil:
Isuzu lesz asszem :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5408 Dátum: 2011.07.05 09:55:09 »
Az a legneccesebb, amikor viszem le a mélygarázsba, és király utcában sok a fekvőrendőr, ott nem lehet eldönteni hogy 1-esben, vagy 2-esben, kuplungolással mész végig.
Sajna a távok, amiket beleteszek városban kb 5 kilométerek. De hétvégén lesz egy miskolc, az 210km*2 pálya, meg ingázás miskolc-falu között, meglássuk ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5409 Dátum: 2011.07.05 09:56:53 »
Legközelebb meg dízelt veszünk. :devil:
Isuzu lesz asszem :D
Én elfogult vagyok az Isuzu dízelekkel, de objektíven nézve már sokkal jobb dízelek vannak nála manapság...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5410 Dátum: 2011.07.05 09:58:37 »
Az a legneccesebb, amikor viszem le a mélygarázsba, és király utcában sok a fekvőrendőr, ott nem lehet eldönteni hogy 1-esben, vagy 2-esben, kuplungolással mész végig.
Sajna a távok, amiket beleteszek városban kb 5 kilométerek. De hétvégén lesz egy miskolc, az 210km*2 pálya, meg ingázás miskolc-falu között, meglássuk ...
Ha van benned kell elhatározás a fogyasztással kapcsolatban és nem túl sietős a tempó 7végén, próbáld meg végig a 110-et nem átlépve menni pályán. Lejjebb fog menni a fogyid...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5411 Dátum: 2011.07.05 11:47:57 »
Raadasul Te palyan 110-120-al toltad. Kleingy meg 60-70 aztan 75-80-al kepzett gurulo utakadalyt  :tt2:
Bocsesz, én főúton mentem annyival éjjel:tt2: Egyébként autópályán sem megyek többel 80-100-nál óra szerint (persze más a helyzet, ha a Zuram vezet :devil: (140 rulez) vagy ha tényleg hosszú távra megyünk, egyéb esetben nem az az 1-2 perc plusz számít...). :)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5412 Dátum: 2011.07.05 11:51:19 »
Az a legneccesebb, amikor viszem le a mélygarázsba, és király utcában sok a fekvőrendőr, ott nem lehet eldönteni hogy 1-esben, vagy 2-esben, kuplungolással mész végig.
Sajna a távok, amiket beleteszek városban kb 5 kilométerek. De hétvégén lesz egy miskolc, az 210km*2 pálya, meg ingázás miskolc-falu között, meglássuk ...
Bakker, 5 km alatt be se melegszik az autó! Naná, hogy akkor pláne jók a fogyijaid.
Hétvégén ha időd és az utasok engedik, menj (90-)100 km/h körül, ha pályázol. Meglepődsz majd nagyon a végén, ha tankolsz. Egyébként érdemes lenne tényleg induláskor tankolni fullra (csőig), majd hazaérkezéskor ugyanez, ugyanott, ugyanannál a kútfejnél és így kapsz egy nagyon pontos értéket.  :)
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5413 Dátum: 2011.07.05 14:13:29 »
Az a legneccesebb, amikor viszem le a mélygarázsba, és király utcában sok a fekvőrendőr, ott nem lehet eldönteni hogy 1-esben, vagy 2-esben, kuplungolással mész végig.
Sajna a távok, amiket beleteszek városban kb 5 kilométerek. De hétvégén lesz egy miskolc, az 210km*2 pálya, meg ingázás miskolc-falu között, meglássuk ...
Bakker, 5 km alatt be se melegszik az autó! Naná, hogy akkor pláne jók a fogyijaid.
Hétvégén ha időd és az utasok engedik, menj (90-)100 km/h körül, ha pályázol. Meglepődsz majd nagyon a végén, ha tankolsz. Egyébként érdemes lenne tényleg induláskor tankolni fullra (csőig), majd hazaérkezéskor ugyanez, ugyanott, ugyanannál a kútfejnél és így kapsz egy nagyon pontos értéket.  :)
Eszembe jutott egy dokumentumfilm, amiben minden reggel úgy indítja el a szibériai kamionsofőr az IFÁ-t, hogy indulás előtt két órával egy komplett tábortüzet gyújt a motorblokk alatt  [rohog] Az valszeg bemelegszik
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5414 Dátum: 2011.07.05 14:38:14 »
Sziasztok!


Nekem most elég vegyes etapjaim voltak, többnyire inkább város. A teljes táv 845 km, ebből 604 km. város, 180 km autópálya és 70 km. országút.( Lovason voltunk) Városban a szokásos kihasználom a motorféket stílus, autópálya 120-130 km/h, országút ( 710-es) 90-110 km/h. A fogyim szerintem jó lett: 845 km.=42,86 lityi gázolaj=5,07 l/100 km.( Bc. 5,2 és 32 km/h átlag)
Mint mindig most is hiányolom azt a fránya 6. sebességet. Az 1.4 D4-D motor éppen elég ehhez a kasztnihoz, nem rakéta, hanem nyugodt családi autó, ami azért ha kell tud menni. :yes: :yes: :yes:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna