Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426181 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5235 Dátum: 2011.05.20 09:10:03 »
Most van az auóban egy Bp-Debrecen-Bp út, elég jó stabil 130-140 között. Kiváncsi vagyok mennyi lesz. Én olyan 7,3-7,4-re tippelem. A jövő hét elején tankolok, akkor kiderül.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5236 Dátum: 2011.05.20 15:32:05 »
azért voltak olyan etapok délután kifelé a Hűvösvölgyi úton illetve a Szilágyi Erzsébet fasornál amikor igen lassan "haladtunk"
Nem arra kell menni. Pasarétin amíg lehet, majd Vadaskerti út - Völgy utca- Nyéki út - és onnan a Hűvösvölgyi már menni szokott  ;) Befelé meg ha nagy dugó van, akkor a diliházig muszáj eljutni, ott föl a hegyre (Tárogató, majd Széher), azon végig, IBS-nél vissza a Hűvösvölgyire, balra, a lovarda mellett fel a Bimbó útig, majd a Rómer Flórison le a Margit hídhoz.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5237 Dátum: 2011.05.21 12:39:37 »
Nah tegnap esti eredmények: Megnyugodtam hogy múltkor 6,2-re kijött a fogyi, ezért emeltem egy 10essel az átlagsebességem (pályán 105 helyett 115 kb, városban 45 helyett 55), így most 35,26 lityót tankoltam 558,4km után = 6,3. Igyekszem minél többet motorfékezni, 2000-2500-nál felváltani (talán négyszer ötször volt az hogy gyorsabban kellett kifordulnom, és akkor egyesben elmentem 4-5000ig  ::) ).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5238 Dátum: 2011.05.21 17:28:31 »
Azért hosszútávon nem feltétlenül jó a motornak, hogy mindig elváltod 2500 körül. Ha forogjon néha. Egyébként ha jól tudom az a motor is olyan 3000 körül érzi magát igazán jól.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5239 Dátum: 2011.05.21 18:17:24 »
Miért? Mi baja lehet?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5240 Dátum: 2011.05.21 19:17:13 »
Azért hosszútávon nem feltétlenül jó a motornak, hogy mindig elváltod 2500 körül. Ha forogjon néha. Egyébként ha jól tudom az a motor is olyan 3000 körül érzi magát igazán jól.
Azért családi vizitekkor szokott látni autópályát látni, nameg sztem előbb fog szétrohadni a kasztni, minthogy meglátszódjon rajta a városi cammogás. Elmúlt 195e km-ét úgyis vidéken töltötte ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5241 Dátum: 2011.05.21 20:13:22 »
2500? Én 1500 körül váltok, ha lehet.  :D
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5242 Dátum: 2011.05.21 20:39:16 »
Nagyon kíváncsi leszek a holnapi tankolás eredményére... 751 km-t mutat ugyanis az óra és még mindig nem érte el a legalsó vonást a mutató.  :eek:
Hogy általában mennyit megyek el egy tankkal, az aláírásomban lévő linken látszik. :whistling:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5243 Dátum: 2011.05.22 12:11:37 »
2500? Én 1500 körül váltok, ha lehet.  :D
Akkor én már nem is mesélem hogy szoktam poroszkálni a király utca felújított részén, illetve a dob utcában, ahol egy autó is csak szűkösen fér el (2esben alapjáraton). De a legjobb kínzás szerintem a motornak, amikor áll mélygarázsban egy hétig aztán gondolok egyet és kimászok vele a -3. szintről.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5244 Dátum: 2011.05.22 12:13:40 »
2500? Én 1500 körül váltok, ha lehet.  :D

Ezek pörgős benzinmotorok, és nem dízelmódjára kell velük menni. A régi swiftnél többen mondták (elég jó szakik, illetve akik szedtek már szét motorokat), hogy lehetőleg 1800-2000 alatt minél kevesebbet menjen, mert csak lerakódik benne a cucc, nem ég ki. No meg a csapágyak stb is inkább pörgetésre, mint terhelésre vannak tervezve (alacsony fordulat --> nagyobb terhelés, különösen emelkedő vagy hasonlóknál). Gondold csak végig, ha bringával mész azonos sebességgel, egy kényelmes sebességben, vagy olyanban, hogy alig kell tekerni (de nehéz) melyikben fáradsz el előbb?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5245 Dátum: 2011.05.22 12:16:34 »
Mondtam én, hogy dízelt akarok... ::) Nézd, van hajtva is, de alapvetően nagymamásan közlekedem vele. A tavaszi talin meg lett azért kergetve a pályán meg havi egyszer is, amikor megyünk anyóshoz (és a Zuram vezet).  :devil: Nincs ellustulva.
         

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5246 Dátum: 2011.05.22 12:20:59 »
No meg a csapágyak stb is inkább pörgetésre, mint terhelésre vannak tervezve (alacsony fordulat --> nagyobb terhelés, különösen emelkedő vagy hasonlóknál). Gondold csak végig, ha bringával mész azonos sebességgel, egy kényelmes sebességben, vagy olyanban, hogy alig kell tekerni (de nehéz) melyikben fáradsz el előbb?

Gondold csak végig: az a csapágy fog hamarabb tönkremenni, amelyik gyorsabban forog vagy az amelyik lassabban?
Ha nem padlógázzal gyorsítasz 1800 alatt, akkor nem lesz semmi baja, simán elbírja (komolyabb emelkedőn azért ajánlott visszaváltani ilyenkor).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5247 Dátum: 2011.05.22 14:28:39 »
No meg a csapágyak stb is inkább pörgetésre, mint terhelésre vannak tervezve (alacsony fordulat --> nagyobb terhelés, különösen emelkedő vagy hasonlóknál). Gondold csak végig, ha bringával mész azonos sebességgel, egy kényelmes sebességben, vagy olyanban, hogy alig kell tekerni (de nehéz) melyikben fáradsz el előbb?

Gondold csak végig: az a csapágy fog hamarabb tönkremenni, amelyik gyorsabban forog vagy az amelyik lassabban?
Ha nem padlógázzal gyorsítasz 1800 alatt, akkor nem lesz semmi baja, simán elbírja (komolyabb emelkedőn azért ajánlott visszaváltani ilyenkor).
Persze ez a néha ki kell égetni a lerakódást dolog minden autónál érvényes, enyém is lát azért pályát, ott meg azért 3000 alá nem megy a fordulat, ha meg beragadok kamion mögé, visszaváltok és úgy előzök, szal a padlógáz alacsony fordulaton sincs benne. Evvan, városi autó nem fog sokat pörögni. Amúgy én a kuplungot jobban sajnálom, van is hangja.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5248 Dátum: 2011.05.22 15:45:51 »
2500? Én 1500 körül váltok, ha lehet.  :D

Ezek pörgős benzinmotorok, és nem dízelmódjára kell velük menni. A régi swiftnél többen mondták (elég jó szakik, illetve akik szedtek már szét motorokat), hogy lehetőleg 1800-2000 alatt minél kevesebbet menjen, mert csak lerakódik benne a cucc, nem ég ki. No meg a csapágyak stb is inkább pörgetésre, mint terhelésre vannak tervezve (alacsony fordulat --> nagyobb terhelés, különösen emelkedő vagy hasonlóknál). Gondold csak végig, ha bringával mész azonos sebességgel, egy kényelmes sebességben, vagy olyanban, hogy alig kell tekerni (de nehéz) melyikben fáradsz el előbb?
Figyu, igazad van, ha az autó dimbes-dombos helyen van használva, vagy sietős éppenséggel az ember útja...
Pl. nálunk Békécsabán annyi domb van, hogy bármikor ellátok a pusztában minimum 3-4km-re(!). Itt minek húzassam? A városban sem megyek szinte soha 50km/h fölé, én bizony 10-nél 2. fokozatba, 25-nél 3.-ba, 40-nél 4.-be, 55-nél 5.-be pakolom, de szigorúan csak akkor, ha nem gyorsítok. Tartani a tempót, tökéletesek ezek a váltások és javaslom, hogy pillantsatok rá az utolsó 2 adatomra a Spritmonitoron, hatásosan csökkenti a fogyasztást.
A Suzukit meg nagyon nem keverém ide, mert az nem változó szelepvezérléses. A sima 16V-s motorokat valóban pörgetni kell, de a 4ZZ-ket nem! Lerakódás nem fog keletkezni, mert kiváló minőségű API SM olajat használok, még, ha 5W-40-es is.
A vvt-i-nek pont az a lényege, hogy a hasonszőrű kis köbcentis benzinesekhez képest kis fordulaton is könnyedébben használható, erősebb.

Én azt mondom, ha az ember nem siet, simán el lehet gurulni 1500-as fodulat körül is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5249 Dátum: 2011.05.22 15:47:07 »
No meg a csapágyak stb is inkább pörgetésre, mint terhelésre vannak tervezve (alacsony fordulat --> nagyobb terhelés, különösen emelkedő vagy hasonlóknál). Gondold csak végig, ha bringával mész azonos sebességgel, egy kényelmes sebességben, vagy olyanban, hogy alig kell tekerni (de nehéz) melyikben fáradsz el előbb?

Gondold csak végig: az a csapágy fog hamarabb tönkremenni, amelyik gyorsabban forog vagy az amelyik lassabban?
Ha nem padlógázzal gyorsítasz 1800 alatt, akkor nem lesz semmi baja, simán elbírja (komolyabb emelkedőn azért ajánlott visszaváltani ilyenkor).
Maximálisan egyetértek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i