Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426214 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5190 Dátum: 2011.04.24 18:30:53 »
A nagyobb keréknyomás tényleg jó hatással van a fogyasztásra, de szerintem "csalás". Gyári körülmények között van értelme összehasonlítani. Én is megtehetném, hogy felnyomom 2,8-ra, de nem teszem. Tavaly 2,4-gyel jártam, ami csak 0,2-vel több mint a gyári. Szerintetek ennek lehetett negatív hatása? Elsősorban a futóműre gondolok, a gumi nem kopott jobban, de most, hogy vissza lett véve 2,2-re kicsit kényelmesebbnek érzem, nem annyira érzem az úthibákat. Mindenesetre az tény, hogy érezehtően tovább gurult üresben, és megállapítható, hogy nyáron legalább 2 decivel jobb fogyasztást lehetett elérni. Azonban ezentúl mégis 2,2-vel fogok járni. A stabilitásra nem volt rossz hatással, de lehet, hogy a futóműnek nem tesz jót a nagyobb nyomás, bár 2,4 (ez azért még szerintem nem sok) fölé soha nem mentem. De így is tartható az 5 liter körüli fogyasztás (majdnem tele tankkal), 85%-ban lakott területen kívül, óra szerint 85-90-nel.
A futóművet jobban ütik a kátyúk, az biztos, de én kerülgetem a kátyúkat, minthogy belehajtsak.  :flowers:

Nálunk Békés Megyében az utak országos szinten is a legszarabbak közé tartoznak, így, ha én tudom itt kerülgetni őket, akkor más máshol szintén tudja.
A nagyobb nyomással - elsősorban üzemanyagtakarékosság szempotjából - egyébként sem menne gyorsan, kisebb sebességnél, pedig nincs negatív hatással a biztosnágra. Nagyobb tempónál esetleg...  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5191 Dátum: 2011.04.24 18:38:49 »
A futóművet jobban ütik a kátyúk, az biztos, de én kerülgetem a kátyúkat, minthogy belehajtsak.  :flowers:

Nálunk Békés Megyében az utak országos szinten is a legszarabbak közé tartoznak, így, ha én tudom itt kerülgetni őket, akkor más máshol szintén tudja.
A nagyobb nyomással - elsősorban üzemanyagtakarékosság szempotjából - egyébként sem menne gyorsan, kisebb sebességnél, pedig nincs negatív hatással a biztosnágra. Nagyobb tempónál esetleg...  :hmmmm:

Természetesen én is próbálom kerülgetni a kátyúkat, de ha potn akkor jön szembe egy kamion nem térhetek át a másik sávba, és sajnos előfordul, hogy muszáj belemenni :cry:

Tegnap votlam Csabán, nem olyan rosszak azok az utak, itt, Csongrádban sokkal szarabbak pl. Szegden, vagy Vásárhely előtt...
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.24 18:48:28 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5192 Dátum: 2011.04.24 18:43:44 »
A futóművet jobban ütik a kátyúk, az biztos, de én kerülgetem a kátyúkat, minthogy belehajtsak.  :flowers:

Nálunk Békés Megyében az utak országos szinten is a legszarabbak közé tartoznak, így, ha én tudom itt kerülgetni őket, akkor más máshol szintén tudja.
A nagyobb nyomással - elsősorban üzemanyagtakarékosság szempotjából - egyébként sem menne gyorsan, kisebb sebességnél, pedig nincs negatív hatással a biztosnágra. Nagyobb tempónál esetleg...  :hmmmm:

Természetesen én is próbálom kerülgetni a kátyúkat, de ha potn akkor jön szembe egy kamion nem térhetek át a másik sávba, és sajnos előfordul, hogy muszáj belemenni :cry:
Akkor, viszont nem lehet mást tenni, mint, hogy lassít az ember és reméli, hogy nem üt "túl" nagyot a futóművön. Ha sokat mész ilyen rossz burkolaton, mindenképpen érdemesebb a 2,2bar nyomással menni. Bár, fene tudja, én tavaly mentem utoljára 2,2-vel, télen is magasabb volt jóval (2,7-2,8), meg most is a nyári gumikkal (2,4-2,5).
Ezt szerintem mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy melyik nyomásértékkel hogyan viselkedik az autó. Attól azért nem kell félni, hogy pl. 2,8bar-ral az autó leesik az útról...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5193 Dátum: 2011.04.24 19:31:36 »
Na én igazából nem is a kátyúkra gondoltam, hanem a repedések, kátyúk eltüntetése érdekében felvitt aszfaltra, amik ritkán vannak szintben a régi aszfaltréteggel. ("Apa, nézd, ablak van az úton!" - svéd ismerősöm kisfia itthon a kátyúba belefagyott víztócsára rácsodálkozva.) Plusz a hosszanti és ferde repedések, 1-2 centis anyagkimorzsolódások. Alattomosan, szépen, lassan öregítik, fárasztják a telókat, szilenteket.

Jó-jó egyébként ez a 4,8. Viszont ettől boldogabbá tesz az életszerű körülmények között tapasztalt 5,2 Gyergyószentmiklós-Debrecen között. Sehogy se tudom megismételni.
1.4VVti (2004)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5194 Dátum: 2011.04.24 19:50:40 »
Na én igazából nem is a kátyúkra gondoltam, hanem a repedések, kátyúk eltüntetése érdekében felvitt aszfaltra, amik ritkán vannak szintben a régi aszfaltréteggel. Plusz a hosszanti és ferde repedések, 1-2 centis anyagkimorzsolódások. Alattomosan, szépen, lassan öregítik, fárasztják a telókat, szilenteket.

Igen, ebben igazad van, ha nagyobb kátyúba megy az ember, nem számít, hogy 2 vagy 3 barra vannak fújva a kerekek. Én is nagyon utálom ezeket a keresztbordákat, de azért ezeket bírnia kell az autónak hosszabb távon is (meg a Corollának kicsit feszesebb a futóműve ezért talán jobban megérzi). Sajnos ez a magyar "minőség", még kátyúzni se tudnak ezek a rohadékok (az aknafedelekről már ne is beszéljünk...). Egyszer voltam Ausztriában, csak arról lehetett tudni, hogy javítva volt az út, hogy más volt a színe, egyáltalán nem lehetett érezni.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5195 Dátum: 2011.04.24 21:38:03 »
Egyszer voltam Ausztriában, csak arról lehetett tudni, hogy javítva volt az út, hogy más volt a színe, egyáltalán nem lehetett érezni.
Nekem ez pont Bécsben jutott az eszembe...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5196 Dátum: 2011.04.24 21:44:07 »
Fogyasztási adatok (elmúlt 3 tankolás, csak most vittem fel az excelbe).
8,64 --> ez csak budapest, egy hazaúttal a szüleimhez (100 km oda-vissza), kicsit sokallom, igaz sok rövid út volt benne és főleg Budapest.
7,86 --> Ebben vagy egy Bp-Ajka-Bp, pályán elég tempósan, a többi Bp
7,21 --> Ez főleg hosszabb vidéki utak, de van benne kb egynegyed Budapest is.

Az össze átlagom mióta megvettem az autót 7,17 liter /100 km.

Ja, és természetesen mindez szigorúan gyári keréknyomással.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DM74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Toyota Corolla 2006 1.4 HB Sol+
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5197 Dátum: 2011.04.25 10:45:41 »
Azért ez a hibrid-dolog sem megvetendő, ilyen fogyasztással:
http://autoteszt.mandiner.hu/cikk/20110422_toyota_auris_hsd_teszt

(kocsiformában ide is jó a cikk, hajtásláncban meg a priusos topic.... teljesen összezavar...)  :hmmmm:
Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja????

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5198 Dátum: 2011.04.25 22:12:01 »
Nah beletekertem a hétvégén családi húsvét címszó alatt 700km-t, első fogyasztási adataim M3 (2*200km)+Miskolc+Falvak+Kisvárda:
540km után 33,43Lityó ment a tankba: 6,19L/100km
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5199 Dátum: 2011.04.26 09:19:17 »
Nah beletekertem a hétvégén családi húsvét címszó alatt 700km-t, első fogyasztási adataim M3 (2*200km)+Miskolc+Falvak+Kisvárda:
540km után 33,43Lityó ment a tankba: 6,19L/100km
Az igen komolyan jó átlag, mennyivel mentél autópályán?  :clap: :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5200 Dátum: 2011.04.26 09:42:04 »
Megjártuk Romániát, és a következő adatokat kaptam:

A fél tanknál kb. 5-6 mm-rel mutatott többet az üzemanyagszintjelző induláskor;
A napi km számláló 339-en állt;
Az átlag 6,5L/100km-en állt induláskor, amikor is lenulláztam az átlagfogyit és az átlagsebességet is.
Odafelé kb 132-3km-t mentünk, ebből az utolsó 12km-t MINŐSÍTHETETLEN(!!! :censored: :censored: :censored:) "úton". Gyerekek! Romániába többet saját autóval a büdös életben nem vagyok hajlandó menni. Hülye voltam, hogy egyáltalán elindultam. A térképen jelzett 76. sz. (E79) nemzetközi főútvonal olyan állapotban van, mint itt Mo-n egy utolsó isten háta mögötti 6-od rendű összekötő út. A kátyúk konkrétan 25cm mélyek, az út alaprétegének aljáig vannak kiperegve. Úgy szlalomoztam közöttük, hogy közben kb 40-kellett lassítanom, de volt olyan hely is, ahol még annyival sem mentünk. Pláne az utolsó bekötőutat, ahol a 20km/h egyszer sem(!!!) értük el, és folyamatosan egyes-kettes-állj-egyes-kettes-állj tempóban tudtunk csak menni...
55kmh átlagsebesség jött ki csak a főúton haladva, mire megérkeztünk, ez lement 40km/h-ra, a helyre fel is olyan félig sáros, félig köves úton mentünk fel, ahol 10km/h volt a sebességkorlátozás (Boga-völgye, 3 királyok-vízesés). A fogyasztás a főúton 5,5L/100km-re jött ki, de 80-nál szinte soha nem mentünk gyorsabban, majd megérkezésünkkor már 6,1-et mutatott.
(Méghogy 100km/h a sebességhatár!!! Az is hülye, aki annyival mer menni...)
Hazafelé visszaállt az átlag fogyi 5,7-re, ami összességében nagyon jó érték, figyelembe véve a szinte folyamatos lassítást, majd visszagyorsítást.
3 személy, plusz agyig pakolt csomagtartó, elöl 2,5, hátul 2,4 bar guminyomás.
A képeken látszik, hogy a megtett több, mint 300km-es etap alatt összesen milyen alacsony átlagsebesség jött ki. Ennyit jelentettek a szar utak.  :censored:

Még egyszer mondom, amíg meg nem csinálják az utakat - legalább kátyúznák ki, de még az sincs, sehol!!! Itthon mi csak fogjuk be a szánkat, megváltás volt átjönni a határon, pedig Békés Megye sem egy Matyó-hímzés - Nem vagyok hajlandó kimenni Romániába, max Szalontáig.  :censored:

(Maga táj, Erdély egyébként csodás, szívszorító, hogy valaha a mienk volt, és mennyire lelakták a városokat, utakat, ennek ellenére bent a hegyekben a turista utak meseszépek, de megközelíteni csak helikopterrel érdemes az utak miatt.  :devil: )


[a csatolmányt egy admin törölte]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5201 Dátum: 2011.04.26 10:04:11 »
Nah beletekertem a hétvégén családi húsvét címszó alatt 700km-t, első fogyasztási adataim M3 (2*200km)+Miskolc+Falvak+Kisvárda:
540km után 33,43Lityó ment a tankba: 6,19L/100km
Az igen komolyan jó átlag, mennyivel mentél autópályán?  :clap: :szemez:
Hát 110-et mutatott az óra, aztán rápillantottam néha a GPS-re, meglepődve láttam hogy alig megyek 100nál többet, de azért kellett néha kamionokat előzgetni, akkor azért felmentem 140 (130)ra. Felbátorodva hazafelé már 120at (110)-et próbáltam tartani, következő méréskor majd meglátjuk mi lesz az eredmény, bár most egy jó darabig nem megyek vidék felé asszem.

Egy helyen tudtam hogy van faluban radaros tábla, elmentem mellette úgy hogy 60at mutatott az óra, a tábla meg kiírta hogy 52, 40-nél meg 36-ot, szal nagyjából 5-10km-t levonhatok a mutatott sebiből.

De sztem az is közrejátszik hogy városban igyekszem 1500-2000RPM között tartani a vasat, és általában csak hétvégén használom, amikor haladni is lehet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5202 Dátum: 2011.04.26 10:34:15 »
Idézet
Pláne az utolsó bekötőutat, ahol a 20km/h egyszer sem(!!!) értük el, és folyamatosan egyes-kettes-állj-egyes-kettes-állj tempóban tudtunk csak menni...
Pár éve mi is jártunk így: egy kis falu, (már nem emlékszem a nevére, egy nagyon régi pici templomról nevezetes, valahol Szováta és Székelyudvarhely közt) csak egy útvonalon érhető el, amúgy a főúttól bő 2 km-re van, és ezt a távot 25(!!!) perc alatt sikerült abszolválni. Gyalog gyorsabb lett volna...
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5203 Dátum: 2011.04.26 10:43:57 »
Idézet
Pláne az utolsó bekötőutat, ahol a 20km/h egyszer sem(!!!) értük el, és folyamatosan egyes-kettes-állj-egyes-kettes-állj tempóban tudtunk csak menni...
Pár éve mi is jártunk így: egy kis falu, (már nem emlékszem a nevére, egy nagyon régi pici templomról nevezetes, valahol Szováta és Székelyudvarhely közt) csak egy útvonalon érhető el, amúgy a főúttól bő 2 km-re van, és ezt a távot 25(!!!) perc alatt sikerült abszolválni. Gyalog gyorsabb lett volna...
Tudod, engem csak az b*szott fel idegileg, hogy olyan kocsisor elején mentünk, aminek nem láttuk a végét. Legalább 25-30 autó lehetett mögöttünk, tehát egy ismert, turista látványosságnak lehet a helyszínt nevezni. Nem várok autópályát, csak legalább kátyúk nélkül 40-50-nel lehessen haladni, még, ha hullámos-döcögős is az út. Ezt legolcsóbban pár 10t 0/25-ös zúzott kővel, egy aszfalt finisherrel és egy 12t-s acélhengerrel közel autópálya minőségűre lehetne megcsinálni és akkor tömegesen jönnének a turisták. De ezezk szerint a Románoknak mindez nem számít... És ez számomra nagyon zavaró. Nem érdemlik meg ezt a csodaszép tájat.  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5204 Dátum: 2011.04.26 14:45:10 »
Idézet
Pláne az utolsó bekötőutat, ahol a 20km/h egyszer sem(!!!) értük el, és folyamatosan egyes-kettes-állj-egyes-kettes-állj tempóban tudtunk csak menni...
Pár éve mi is jártunk így: egy kis falu, (már nem emlékszem a nevére, egy nagyon régi pici templomról nevezetes, valahol Szováta és Székelyudvarhely közt) csak egy útvonalon érhető el, amúgy a főúttól bő 2 km-re van, és ezt a távot 25(!!!) perc alatt sikerült abszolválni. Gyalog gyorsabb lett volna...
Énlaka lehetett? Az csak földúton érhető el, bár nem csak egyirányból.
Éppen tíz éve, hogy kezdtem Erdélybe járkálni. Az utak állapota rengeteget javult ezalatt. A Debrecen-Gyergyó út kezdeti kezdeti >10 órás etapjai mára, ideális forgalmi viszonyok közt mérve kényelmes kb. 8 órás utakká szelídültek. Aztán van olyan persze, hogy egy 2004 körül felújított út mára úgy néz ki megint, hogy csak poroszkálni lehet rajta.
1.4VVti (2004)