Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426243 alkalommal)

0 Felhasználó és 48 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5175 Dátum: 2011.04.21 07:40:30 »
Határozottan tavaszodik, és ezt a gázolajos verzió is megérzi, Autópálya+Budapest most már a 3. tankolás óta 9,1-9,3 fogyasztások jönnek. - Igaz mostanában nem volt túl sok 160-as futam, csak nyugis 130; meg a terep is elenyésző mennyiség.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5176 Dátum: 2011.04.21 15:34:10 »
akkor tutira velem van valami gond...

Nem tuti, de benne van a pakliban.

Mikor megvettem a Corollát, a 6 liter körül fogyasztó Clio után nagyon sokallottam az ugyanolyan használat mellett rendszeresen mért 8,5-et. Ha 8 alá vittem, már örültem. Aztán elkezdtem figyelni a BC pillanatnyi fogyasztásait, és az alapján egyre óvatosabban kezeltem a gázpedált, miközben nem mentem lassabban. Így lazán le tudtam szorítani 1 literrel az átlagot. Vegyesben (város-sztráda) eszik kb. 7,5-et a kocsi, ha országútra is kimegyek, akkor ennél csak jobb jöhet ki.

Országúton, 100-nál nem gyorsabban közlekedve klímával is 6 liter körül van a fogyasztás, és mindez elsősorban a jobb lábon múlik. Tartva a 90-et, az 5,5 sem lehetetlen, sőt. Volt olyan 200 km-s utam, amire a BC 4,9-et mutatott.

Amikor frissen megvettem a kocsit meglőttem vele Debrecen Miskolc távot úgy mentem vele mint azóta soha a lábam allat olyan vékony héjú tojás volt hogy hihetetlen.Nem siettem 80km lakot területen belül pedig 50km a 35 ösön persze ez este olyan 22 óra körül tehát nulla forgalom az átlagom BC szerint 4.8 ra jött ki.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5177 Dátum: 2011.04.21 21:01:32 »


Amikor frissen megvettem a kocsit meglőttem vele Debrecen Miskolc távot úgy mentem vele mint azóta soha a lábam allat olyan vékony héjú tojás volt hogy hihetetlen.Nem siettem 80km lakot területen belül pedig 50km a 35 ösön persze ez este olyan 22 óra körül tehát nulla forgalom az átlagom BC szerint 4.8 ra jött ki.

Bejáratásnak tökéletes :) -Én Bp-Miskoc-Bp távot indítottam, 50km volt a gépben, amikor elindultam arra. 
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5178 Dátum: 2011.04.22 17:21:08 »
Ma vittem az autót Kecskemétre 75 ezres szervizre. Összesen 100 km-t mentem, ennek 15%-a város. 4,7 literrel jöttem ki, az átlagom 53 km/h volt. Szeirntem nem rossz, bár általában nem 90-nel mentem, inkább óra szerint 75-80. Odafelé 4,6 volt, de a szervizben 2,4-ről 2,2-re (gyári értékre) csökkentették a guminyomást, meg a forgalom is nagyobb volt. Azt lehet mondani, hogy nyáron ha egyedül megyek, a gyárinál (5,7) 1 literrel jobb fogyasztást lehet elérni ha csak lakott területen kívül megyek, szerintem még akkor is, ha picit gyorsabban megyek, tehát mindig tartom a 80-at. 
Corolla 1,4 VVT-i 2005

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5179 Dátum: 2011.04.22 18:17:18 »
Hi all!!

ma jöttem haza vidékre anyámékhoz. összesen 190km. Monoron tankoltam a shellnél( 386.9ft)...nulláztam mindent, és mire hazaértem kb150kmt mentem tankolástol számolva. 5.7L/100km mutat kis középső monitorom. átlagsebesség 66km/h.    195/50R15 gumikkal.   megvok elégedve a fogyimmal. lett volna még jobbis, csak ceglédnél meg szolnoknál is belefutottam egy 1-1órás tötymörgésbe. monortol cceglédig 5.2L/100km-t mutatott, utána jött a ácsorgás...egyből megnövekedett 5.7re. most stagnál.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5180 Dátum: 2011.04.24 09:42:12 »
Úgy látom, össze kell kapjam magam fogyasztás terén  :eek:

Holnap megyünk egy kisebb romániai túrára családdal, úgy döntöttem, hogy lenullázom most a fed. comp.-ot így, több, mint fél tanknál - ezt sosem szoktam egyébként -, és hozok én is egy 6 liter alatti átlagot. Tegnap előtt 2,8-ra fújtam a kerekeket, úgyhogy, elvileg lazán tudnom kell a 6 liter alatti értéket. Majd meglátjuk.  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5181 Dátum: 2011.04.24 10:07:28 »
Úgy látom, össze kell kapjam magam fogyasztás terén  :eek:

Holnap megyünk egy kisebb romániai túrára családdal, úgy döntöttem, hogy lenullázom most a fed. comp.-ot így, több, mint fél tanknál - ezt sosem szoktam egyébként -, és hozok én is egy 6 liter alatti átlagot. Tegnap előtt 2,8-ra fújtam a kerekeket, úgyhogy, elvileg lazán tudnom kell a 6 liter alatti értéket. Majd meglátjuk.  :innocent:

én pénteken monoron nulláztam mindent! csaptam a tankba 1deci spurit...és spuri haza:)
azota szédelegtem a faluban, 2x megjártam karcagot(oda vissza 70km) és még mostis 5.7en áll a kis monitor.

de ha kimész romániába, tankolj egy kis jo olcsobenzint :))))))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5182 Dátum: 2011.04.24 11:12:14 »
Bepi, így vágom az alacsony fogyasztás, emelt keréknyomással.. Ez nekem nem játszik, akkor inkább le is állok erről az alacsony fogyasztás kérdésről, nekem fontosabb a biztonság. Most elég sok hosszú út lesz az autóban, majd nézek fogyasztást, igaz pályán folyamatos 130-al, ami nem tesz jót a fogyasztásnak, de inkább kifizetek 100 km-enként egy litert pluszban, de akkor legalább érezzem jól magam, és ne unjam magam halálra.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5183 Dátum: 2011.04.24 11:22:43 »
A nagyobb keréknyomás tényleg jó hatással van a fogyasztásra, de szerintem "csalás". Gyári körülmények között van értelme összehasonlítani. Én is megtehetném, hogy felnyomom 2,8-ra, de nem teszem. Tavaly 2,4-gyel jártam, ami csak 0,2-vel több mint a gyári. Szerintetek ennek lehetett negatív hatása? Elsősorban a futóműre gondolok, a gumi nem kopott jobban, de most, hogy vissza lett véve 2,2-re kicsit kényelmesebbnek érzem, nem annyira érzem az úthibákat. Mindenesetre az tény, hogy érezehtően tovább gurult üresben, és megállapítható, hogy nyáron legalább 2 decivel jobb fogyasztást lehetett elérni. Azonban ezentúl mégis 2,2-vel fogok járni. A stabilitásra nem volt rossz hatással, de lehet, hogy a futóműnek nem tesz jót a nagyobb nyomás, bár 2,4 (ez azért még szerintem nem sok) fölé soha nem mentem. De így is tartható az 5 liter körüli fogyasztás (majdnem tele tankkal), 85%-ban lakott területen kívül, óra szerint 85-90-nel.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5184 Dátum: 2011.04.24 11:23:16 »
Bepi, így vágom az alacsony fogyasztás, emelt keréknyomással.. Ez nekem nem játszik, akkor inkább le is állok erről az alacsony fogyasztás kérdésről, nekem fontosabb a biztonság. Most elég sok hosszú út lesz az autóban, majd nézek fogyasztást, igaz pályán folyamatos 130-al, ami nem tesz jót a fogyasztásnak, de inkább kifizetek 100 km-enként egy litert pluszban, de akkor legalább érezzem jól magam, és ne unjam magam halálra.

Pitykesz!

egyébként szerintem is sok az a 2.8 a kerekekbe! nehogy a biztosnág rovására menjen a fogyasztáscsökkentés!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5185 Dátum: 2011.04.24 11:27:04 »
A kerék nyomás növelése csak alacsony sebesség mellett jelent értékelhető csökkenést.

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5186 Dátum: 2011.04.24 15:57:39 »
Úgy látszik, a benzinár és a fogyasztás csökkentési mánia -  ami egyébként ragályos  ::), - egyenes arányban állnak egymással. Kihasználva, hogy most már fent a nyári gumi, a könnyebb alufelni, forgalommentes a délelőtt, klíma nélkül sem fő meg az ember felhúzott ablakokkal, a szokott tesztútvonalamon mentem ma egy kört. 2,3 bar a kerekekben, 20 fokos levegőn, max. 80-as sebesség műszer szerint, nagyon óvatos gyorsításokkal 4,8 lett ecu szerint, 33 km-en. Bemelegedett olajjal kezdtem a mérést. Ebben van kevés lakott terület, 3 villanyrendőr, országút, de főleg autóút (M35 Debrecen elkerülő) a maga érdes aszfaltjával. Ez már nem életszerű közlekedési mód, bár haladtam, az kétségtelen, 55 km/h-s átlag jött ki, ami pld. a hétköznapok kül- és belvárosi 30 körüli átlagához képest fantasztikus. De nem hiszem, hogy ép ésszel ezt lejjebb lehetne tornázni. Tavalyi hasonló teszt-mérésem hideg autóval indulva 5,1 volt.
Feljebb lehetne nyomni persze a légnyomást az abroncsokban, járok én néha 2,4-2,5 körüli értékkel is. De ezeken az össze-vissza kátyúzott, toldozott-foltozott debreceni aszfaltrétegeken akkora pofonokat kap a futómű...
Hasonlítottatok ti már össze amúgy dunántúli és kelet-magyarországi vasúti átjárót?
1.4VVti (2004)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5187 Dátum: 2011.04.24 16:12:20 »
Ez a 4,8 teljesen jó, bár elég rövid távon mérted. Nekem is annyi jött ki azonos átlagsebességgel, szintén 80 körül menve 90%-ban lakott területen kívül 2,2-es nyomással, 280 km-en, de nem egyszerrr mentem ennyit, tehát a hidegindítások is beleszámítottak az átlagba. 2,4 barral 4,6-ra jött volna ki. Tavaly 2,4-gyel jártam, de sajnos a futómű ezt valóban megérzi, kicsit félreáll a kormány (egyenesfutása rendben van), annak ellenére, hogy nem szoktam rohanni  :cry: Vihetem szervivbe beállíttatni a futóművet. Bár szerintem +-0,2 bar nem igazán számít, viszont a gyári értékkekkel kényelmesebbnek tűnik az autó.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5188 Dátum: 2011.04.24 18:24:45 »
Bepi, így vágom az alacsony fogyasztás, emelt keréknyomással.. Ez nekem nem játszik, akkor inkább le is állok erről az alacsony fogyasztás kérdésről, nekem fontosabb a biztonság. Most elég sok hosszú út lesz az autóban, majd nézek fogyasztást, igaz pályán folyamatos 130-al, ami nem tesz jót a fogyasztásnak, de inkább kifizetek 100 km-enként egy litert pluszban, de akkor legalább érezzem jól magam, és ne unjam magam halálra.
Semmilyen negatív befolyása nincs a 2,8-as guminyomás a biztonságra.  :flowers: Emiatt ne aggódj. Autópályás használathoz felesleges is, mivel elsősorban városi-, illetve a lassú országúti használatkor fogyaszt vele kevesebbet az autó.
Amúgy ma megint ellenőriztem, és visszavettem elöl 2,5-re, hátra 2,4-re vettem. Amúgy az a 2,8bar meleg guminál volt, most, "hidegen" az összes gumiban 2,6 volt.  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5189 Dátum: 2011.04.24 18:25:23 »
Bepi, így vágom az alacsony fogyasztás, emelt keréknyomással.. Ez nekem nem játszik, akkor inkább le is állok erről az alacsony fogyasztás kérdésről, nekem fontosabb a biztonság. Most elég sok hosszú út lesz az autóban, majd nézek fogyasztást, igaz pályán folyamatos 130-al, ami nem tesz jót a fogyasztásnak, de inkább kifizetek 100 km-enként egy litert pluszban, de akkor legalább érezzem jól magam, és ne unjam magam halálra.

Pitykesz!

egyébként szerintem is sok az a 2.8 a kerekekbe! nehogy a biztosnág rovására menjen a fogyasztáscsökkentés!!!
No para, nem fog.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i