Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1406737 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4920 Dátum: 2011.01.02 11:08:57 »
Én télen még finomabban megyek, félek a kámikázéktól. A fűtés miatt kicsit jobban kell pörgetnem a motort néha még a 2000rpm-et is eléri.  :clap:
A két dolog szinte kiegyenlíti egymást. Így a fogyim decikben mérhető változást okoz.  830KM/51Lit=6.15
(tudom nem vagyok normális)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4921 Dátum: 2011.01.02 11:49:29 »
Sziasztok! Van valakinek esetleg olyan tapasztalata hogy az OMV carrera 95 ből kevesebbet fogyaszt az autó? Mert nekem mintha lenne és bízom benne hogy nem optikai csalódás! :clap:

Régi swiftem jobban ment vele, fogyasztást nem tudom, mert mivel jobban ment, jobban nyomtam neki.
A Corollánál nem vettem észre semmi változást (fogyasztás nem érdekelt, csak hogy jobban megy-e). Szerintem a computer úgyis utánaállít, szóval fogyasztásban lehet, hogy lesz változás, teljesítményben biztosan nem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4922 Dátum: 2011.01.02 13:03:37 »
OldPiet!
Neked mennyi a különbség a nyári és a téli átlagfogyid között?
Lehet hülye kérdés, mert ugye sokmindentől függ...nekem most a hidegebb napokon 650km után (fedcomp) 70% autópálya,(120-140 között) 20% város, 10% egyéb mellett 5,8-ra jött ki... :hmmmm: A nyári hasonló utak alkalmával is ekörül alakult...létezik ez?
Nekem is pont 5,8-on van most, de majdnem csak város.
Én is azt tapasztaltam, hogy nincs szignifikáns különbség a fogyasztásban, se város, se autópálya, országut  között.
Max 0,5 liter. De ezt itt a forumon nem hiszik el nekem.Télen se  fogyaszt 6-ot, nyáron is 5 fölött van. ( max. sétakocsikázás, kirándulás tud lenni 4,6-4,8)

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4923 Dátum: 2011.01.02 13:18:14 »
Köszi a választ, nekem azért felmegy 6 fölé (a legtöbb 6,9l volt de ez extrém rövid távok és télen) de a normál városi fogyi olyan 5,8-6,2l körül mozog.
A csúcsom nyáron: 4,4 volt.. :clap:

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4924 Dátum: 2011.01.02 15:12:41 »
Micsoda hihetetlen kicsi átlagfogyasztás adatok! :clap:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4925 Dátum: 2011.01.02 15:18:19 »
Micsoda hihetetlen kicsi átlagfogyasztás adatok! :clap:
Bezzeg a benzinesek,simán túltesznek rajtunk :devil: :D ;)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4926 Dátum: 2011.01.02 17:02:54 »
Most az unnepek alatt parszor be kellett vinnem az asszonyt dolgozni, vagy eppen ertemenni, amikor meg nem/mar nem jartak a metrok, vagy epp sztrajk volt. 17km-re dolgozik, tehat vegre felmelegszik a motor, es sikerult lekuzdeni a fogyasztast 7.2-re. Mennyi a dizel E12 varosi atlagadata? Arra gyurok :)
kisa
born to ride

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4927 Dátum: 2011.01.03 08:51:24 »
Most az unnepek alatt parszor be kellett vinnem az asszonyt dolgozni, vagy eppen ertemenni, amikor meg nem/mar nem jartak a metrok, vagy epp sztrajk volt. 17km-re dolgozik, tehat vegre felmelegszik a motor, es sikerult lekuzdeni a fogyasztast 7.2-re. Mennyi a dizel E12 varosi atlagadata? Arra gyurok :)

Andris, most olvasom aláírásodban,h honda innova-d is van :)
mesélj róla (vagy ha már beszámoltál, akkor hol?)

az egyetlen motor ami megfogot...ugye nem kérdés,h miért :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.03 09:13:09 írta leszilaci »

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4928 Dátum: 2011.01.03 09:12:45 »
Nem leszilaci vagyok...  :D

A távolság kb 4-5 autóhossz.
én nem mennék/megyek 110-115-tel egy másik autó (igen, a turán autó, nem kamion-teherautó) seggébe.  
pláne nem országúton, aztán lakott területen "vonatozni".

hogy miért?

felelőtlenség:
-115 sok,
-nem tud egyenletesen haladni, állandóan változik a sebesség. kiszámíthatatlan.
(egy autópálya más, az védett a vadaktól, szembejövőktől, labda után kirohanó kisgyerektől, részeg biciklisektől stb. )

felesleges:
-szinte 0 légellenállást ad, és nagyon nagy a rizikófaktor.(hogy vmi értelme is legyen, nagyon közel kell menni egy személyautóhoz, de elég egy hirtelen fékezés és ott a baj! igen, akár 50km/h-nál is, nemhogy 110-nél)
-autópályán sem éri meg menni ilyen sebességgel menni másik személyautó után
-még vito, ducato, renault master etc után is xar menni(nem is szoktam), és semmit nem hoz fogyiban, nemhogy egy másik személyautó-egyterű után.

tudom, volt már erről szó, és tanácsoltátok egymásnak,h be kell állni egy 110-120 utazós kisteher után...hát én ezt tuti,h nem tenném/ajánlanám senkinek. :no:

szélárnyék-távolságban egy teherautó-kamion ha befékez, még meg tudsz állni mögötte (talán...) egy kisáruszállító, vagy személyautónál kizárt.

nemhogy veszélyes...durva veszélyes :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.03 09:14:37 írta leszilaci »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4929 Dátum: 2011.01.03 09:31:43 »
Nem leszilaci vagyok...  :D

A távolság kb 4-5 autóhossz.
1. ...pláne nem országúton, aztán lakott területen "vonatozni"...
2. ...nem tud egyenletesen haladni, állandóan változik a sebesség. kiszámíthatatlan.
1. Lakott treületen nem történt vonatozás, ez csak kb 5-6km országutat jelentett egy próba erejéig.
2. Ez így is volt. Egyenesben nyomta 120-szal, jött egy kis belátható kanyar, aztán lassított 90-re, szóval kb 10km után végleg meg is untam volna, nem bírom az ilyeneket. De egy gyors teszt miatt megérte.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4930 Dátum: 2011.01.08 22:04:05 »
Sziasztok! Van valakinek esetleg olyan tapasztalata hogy az OMV carrera 95 ből kevesebbet fogyaszt az autó? Mert nekem mintha lenne és bízom benne hogy nem optikai csalódás! :clap:
Nem kizárható, de annyival kevesebbet biztosan nem, amit egyértelműen csak és kizárólag az üzemanyagnak tudhatnál be... :wacko:
Vagy a te kocsid mindig tizedre pontosan ugyanannyit eszik?  ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4931 Dátum: 2011.01.08 22:07:33 »
OldPiet!
Neked mennyi a különbség a nyári és a téli átlagfogyid között?
Lehet hülye kérdés, mert ugye sokmindentől függ...nekem most a hidegebb napokon 650km után (fedcomp) 70% autópálya,(120-140 között) 20% város, 10% egyéb mellett 5,8-ra jött ki... :hmmmm: A nyári hasonló utak alkalmával is ekörül alakult...létezik ez?
Nekem az Ave a GY UG6+ gumikkal kevesebbet evett, mint a nyári Bridgestone Turanzákkal. Azóta elfogytak a télik és nem cserélem át - nem használom téli útviszonyok esetén az autót - most városban érezhetően többet eszik télen, mint nyáron. A mostani fogyim egyenesen drasztikus lesz, több, mint egy literrel áll felette az eddigi maximumnak...
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4932 Dátum: 2011.01.09 11:36:58 »
OldPiet!
Neked mennyi a különbség a nyári és a téli átlagfogyid között?
Lehet hülye kérdés, mert ugye sokmindentől függ...nekem most a hidegebb napokon 650km után (fedcomp) 70% autópálya,(120-140 között) 20% város, 10% egyéb mellett 5,8-ra jött ki... :hmmmm: A nyári hasonló utak alkalmával is ekörül alakult...létezik ez?
Nekem az Ave a GY UG6+ gumikkal kevesebbet evett, mint a nyári Bridgestone Turanzákkal. Azóta elfogytak a télik és nem cserélem át - nem használom téli útviszonyok esetén az autót - most városban érezhetően többet eszik télen, mint nyáron. A mostani fogyim egyenesen drasztikus lesz, több, mint egy literrel áll felette az eddigi maximumnak...
Nekem az az 1 Liter inkább van 1,5-2 liter, csak városi használat mellett, úgy, hogy motorfékezek, meg 40-50-nel megyek.  :wacko: :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4933 Dátum: 2011.01.09 12:19:06 »
Most az unnepek alatt parszor be kellett vinnem az asszonyt dolgozni, vagy eppen ertemenni, amikor meg nem/mar nem jartak a metrok, vagy epp sztrajk volt. 17km-re dolgozik, tehat vegre felmelegszik a motor, es sikerult lekuzdeni a fogyasztast 7.2-re. Mennyi a dizel E12 varosi atlagadata? Arra gyurok :)

Andris, most olvasom aláírásodban,h honda innova-d is van :)
mesélj róla (vagy ha már beszámoltál, akkor hol?)

az egyetlen motor ami megfogot...ugye nem kérdés,h miért :D

Elárulnád mi fogott meg az Innován? :hmmmm: :devil:

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4934 Dátum: 2011.01.09 15:26:07 »
Sziasztok! Van valakinek esetleg olyan tapasztalata hogy az OMV carrera 95 ből kevesebbet fogyaszt az autó? Mert nekem mintha lenne és bízom benne hogy nem optikai csalódás! :clap:
hali,
én mindig ezt tankolok, mert szerintem a shell benzinhez képest szebben jár a motor, nekem úgy tűnik dinamikusabb is. sőt a shellnél volt, hogy fél literrel többet fogyasztott a kocsi, mint omw-s benzinnel.