Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424829 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4680 Dátum: 2010.11.15 22:22:49 »
Nem lehet, hogy valami olyan dolog állítódott el a kocsiban, ami miatt adott fordulatszám (mondjuk 4000) fölött túl sok benzint kap? :hmmmm:
Nem. A fedkompja normális átlagot írt ki arra a távra is, amire ő azt a 9.4-es értéket "mérte". És az egyéb méréseiből kiderült, hogy a fedkompja (nagyjából) pontos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4681 Dátum: 2010.11.15 23:01:12 »
Gyertyából légyszi mondjatok már "jó" minőséget esetleg linkelhettek is.
Denso K16RU11
NGK BKR5EYA11

Ezek jók az E12-be is?
Persze. A 4ZZ és a 3ZZ-FE motorokba mind ez kell.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4682 Dátum: 2010.11.16 08:06:01 »
Ilyen 7.5-es értékkel én már nagyon ki lennék békülve 140-nél :)
Többször is átszámoltad a tankolás után az átlagodat? tankolt liter X 100, ezt osztod a megtett km-rel. Ha így is ugyanaz jön ki, akkot a kút a sumák.
Ahogy Palaczk is írta, felejtsd el a pillanatnyi adatokból az átlagra való következtetést, köszönő viszonyban sincs a kettő egymással. Mindig szigorúan egész tankra számold az átlagot, és ugyanannál a kútnál ugyanazon a fejen, ugyanaddig (1., vagy 2. kattanás, esetleg koppig csurgatás) tankolva. El nem tudom képzelni, hogy nem Te hibáztál volna a számításkor...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4683 Dátum: 2010.11.16 08:07:47 »
Olyan szempontból megértem ám az idegességét zozobp kollegának, hogy idegroncs tud lenni az ember egy rossz számításnál. Egyszer bőven 8 liter felett tankoltam. Na jó, az igaz volt (2 hétig mínusz 17-ből indulás, 2x12 km, csak helyi közlekedés, semmi más, szegényemnek ennyire futotta), de azt hittem, magamra gyújtom a kocsit.  :wacko:
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4684 Dátum: 2010.11.16 10:56:45 »
zozobp, a leírtak alapján a fedkompod maximum pár decit csal, ami normális dolog. Ezek alapján kizárt, hogy valóban 9.4-et evett volna az autód abban az ominózus esetben. Annyit evett nagyjából, amennyit a fedkompod kiírt. 9.4-es fogyasztásra szerintem valahol 150-160 között autózva lehetne számítani.

Annak, hogy milyen pillanatnyi fogyasztásokat láttál 140-el autózva, nincs semmi jelentősége! Abszolút fölösleges a pillanatnyi értékeket gúvadni. Egyenletes gázadással, egyenletes sebességgel kell autózni, kerülve a folytonos lassítást-gyorsítást. Ami számít, az az átlagfogyasztás.

140-el amúgy 7.5-öt ne várj, mert akkor csalódni fogsz. 140-nél már inkább valahol 8 körül van az elvárható fogyasztás. De semmiképp sem 9.4!

Akkor én a 120-as 8 literes átlagomat tudjam be az E85nek? 120-nál mennyit kellene amúgy ennie pályán? 7-7.5?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4685 Dátum: 2010.11.16 11:12:22 »
zozobp, a leírtak alapján a fedkompod maximum pár decit csal, ami normális dolog. Ezek alapján kizárt, hogy valóban 9.4-et evett volna az autód abban az ominózus esetben. Annyit evett nagyjából, amennyit a fedkompod kiírt. 9.4-es fogyasztásra szerintem valahol 150-160 között autózva lehetne számítani.

Annak, hogy milyen pillanatnyi fogyasztásokat láttál 140-el autózva, nincs semmi jelentősége! Abszolút fölösleges a pillanatnyi értékeket gúvadni. Egyenletes gázadással, egyenletes sebességgel kell autózni, kerülve a folytonos lassítást-gyorsítást. Ami számít, az az átlagfogyasztás.

140-el amúgy 7.5-öt ne várj, mert akkor csalódni fogsz. 140-nél már inkább valahol 8 körül van az elvárható fogyasztás. De semmiképp sem 9.4!

Akkor én a 120-as 8 literes átlagomat tudjam be az E85nek? 120-nál mennyit kellene amúgy ennie pályán? 7-7.5?
:yes: :yes: :yes: Pontosan! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4686 Dátum: 2010.11.16 11:38:50 »
Akkor én a 120-as 8 literes átlagomat tudjam be az E85nek?

Ezt Palaczk már említette akkor is, amikor a minap közölted a fogyasztási adataidat...

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4687 Dátum: 2010.11.16 13:48:39 »
Ilyen 7.5-es értékkel én már nagyon ki lennék békülve 140-nél :)
Többször is átszámoltad a tankolás után az átlagodat? tankolt liter X 100, ezt osztod a megtett km-rel. Ha így is ugyanaz jön ki, akkot a kút a sumák.
Ahogy Palaczk is írta, felejtsd el a pillanatnyi adatokból az átlagra való következtetést, köszönő viszonyban sincs a kettő egymással. Mindig szigorúan egész tankra számold az átlagot, és ugyanannál a kútnál ugyanazon a fejen, ugyanaddig (1., vagy 2. kattanás, esetleg koppig csurgatás) tankolva. El nem tudom képzelni, hogy nem Te hibáztál volna a számításkor...  :flowers:

A számítással nem volt baj. A tankolt liter osztva megtett kilométerrel szorozva 100-al. A számítással nem volt baj és VALÓS fogyasztás volt, tehát ennyit evett az autó fizikailag 9.4L-re jött ki. A fed comp ÁTLAG-ra írt 7.2-t ugyanezen az úton. Azóta azért kiderült lyukas volt a bal első amit megcsináltattam bár a lyukas bal elsőt pesten fujtam 2.4-re mikor indultunk.


1.4vvti E12 2003 Corolla

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4688 Dátum: 2010.11.16 14:00:16 »
A számítással nem volt baj. A tankolt liter osztva megtett kilométerrel szorozva 100-al. A számítással nem volt baj és VALÓS fogyasztás volt, tehát ennyit evett az autó fizikailag 9.4L-re jött ki. A fed comp ÁTLAG-ra írt 7.2-t ugyanezen az úton. Azóta azért kiderült lyukas volt a bal első amit megcsináltattam bár a lyukas bal elsőt pesten fujtam 2.4-re mikor indultunk.
Ki van zárva, ember :excl: Ha a fedkompod 7.2-t írt ki, akkor az autód ténylegesen sem fogyaszthatott mondjuk 7.3-7.4-nél többet, mint ahogy azt az egyéb méréseid alá is támasztják! Nem vagy képes megérteni? Hányszor, hányféleképpen írjam még le? Nem fér bele a fejedbe, hogy a tankolásos számított adatod a rossz? Nem azt mondom, hogy te számítottad rosszul - de azt még véletlenül sem tudod elképzelni, hogy a két különböző kúton különbözőek voltak a körülmények, ami simán kiadhatta azt, hogy 15 helyett 19 litert sikerült beletöltened a tankba? (Mert ha jól emlékszem, 200 km-es szakasz után tankoltál.)

Én feladom a megnyugtatásodra tett kísérleteket  :flowers: ... Ha neked jólesik inkább azt hinni, hogy az autód rossz, méghozzá hol rossz-hol nem... Hát tessék, hidd azt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4689 Dátum: 2010.11.16 14:01:24 »
Akkor a kút machinált. Te tankoltál, vagy a kutas?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4690 Dátum: 2010.11.16 14:02:11 »
No para, kíváncsian várjuk a következő tankolás eredményét!  :flowers:
Hisz zozobp is mondta, hogy megvárja, mi lesz az eredmény. Én mindig csurig töltöm amúgy pont azért, hogy ne legyen ez az egy katt-két kattos megoldás miatti elszámítás, ugyanis litereket okozhat, minden kútfej máshol "csapja le" ugyanis...
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4691 Dátum: 2010.11.16 14:07:15 »
Hisz zozobp is mondta, hogy megvárja, mi lesz az eredmény.
És mit várt meg? Mért egy korrekt értéket 120-130 között; megállapította (nem először), hogy a mért érték és a fedkomp-érték összhangban van; de csak fújja tovább, hogy márpedig az autója akkor bizony 9.4-et evett, hiába írt ki a fedkomp 7.2-őt. Mert ő úgy számolta, és természetesen az kizárt, hogy ebbe bármilyen hiba, befolyásoló tényező csúszhatott volna  ::) ... Hisz az is bizonyítja a 9.4-es fogyit, hogy milyen pillanatnyi értékeket látott, mikor felgyorsított 140-re... Ezek márpedig perdöntő érvek, szemben a fedkomp által kiírt (kétszer is leellenőrzött) átlaggal  :yes: ... Na jó, abbahagyom.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4692 Dátum: 2010.11.16 14:47:32 »
A számítással nem volt baj. A tankolt liter osztva megtett kilométerrel szorozva 100-al. A számítással nem volt baj és VALÓS fogyasztás volt, tehát ennyit evett az autó fizikailag 9.4L-re jött ki. A fed comp ÁTLAG-ra írt 7.2-t ugyanezen az úton. Azóta azért kiderült lyukas volt a bal első amit megcsináltattam bár a lyukas bal elsőt pesten fujtam 2.4-re mikor indultunk.
Ki van zárva, ember :excl: Ha a fedkompod 7.2-t írt ki, akkor az autód ténylegesen sem fogyaszthatott mondjuk 7.3-7.4-nél többet, mint ahogy azt az egyéb méréseid alá is támasztják! Nem vagy képes megérteni? Hányszor, hányféleképpen írjam még le? Nem fér bele a fejedbe, hogy a tankolásos számított adatod a rossz? Nem azt mondom, hogy te számítottad rosszul - de azt még véletlenül sem tudod elképzelni, hogy a két különböző kúton különbözőek voltak a körülmények, ami simán kiadhatta azt, hogy 15 helyett 19 litert sikerült beletöltened a tankba? (Mert ha jól emlékszem, 200 km-es szakasz után tankoltál.)

Én feladom a megnyugtatásodra tett kísérleteket  :flowers: ... Ha neked jólesik inkább azt hinni, hogy az autód rossz, méghozzá hol rossz-hol nem... Hát tessék, hidd azt  :yes:

Megeshet hogy az a rossz érték amit én mértem, DE csurig tank volt és csurig tank utána is (csurig = láttam a benyát).
Meglátjuk még mert kell szerintem 5 mérés ahhoz hogy biztos legyek a dolgomban tehát még nem gondolom hogy az autó rossz egyenlőre két mérés alá támasztotta a 9L 130kmh és 140kmh között. Azóta azonban volt egy gumijavítás és fog még jönni egy gyertyasor csere + olaj és szűrőcsere.

Azután ismét pár mérés és meglátjuk.
1.4vvti E12 2003 Corolla

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4693 Dátum: 2010.11.16 14:49:21 »
Akkor a kút machinált. Te tankoltál, vagy a kutas?

A kutas tankolt az ellenőrzésem alatt :)

A legutóbbi 7.4-es mérést én tankoltam egy másik kúton 130kmh alatti sebességgel.
1.4vvti E12 2003 Corolla

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4694 Dátum: 2010.11.16 14:49:58 »
(Mert ha jól emlékszem, 200 km-es szakasz után tankoltál.)

Ez a legszebb az egészben. Így _csak_ véletlenül lehet pontos eredményt lehet kapni.