Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426440 alkalommal)

0 Felhasználó és 61 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4635 Dátum: 2010.11.15 13:26:36 »
Csak kerdezem, hogy a kollega hogy vezet? Mert ha a nyom-elvesz technikaval kozlekedik (mint a Volanos buszsoforok 95%-a) akkor lehet meg osszehozni ilyen fogyit.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4636 Dátum: 2010.11.15 14:28:21 »
"130-nál nalam 7 liter fogy, 140-nél 7,5 fölötti az érték. Nem a kocsi fogyaszt sokat, hanem a benzin drága. excl
Jöttem fel Pestre múlt heten 180-200 kozott az M7-esen, 12-13 volt a fogyim es örultem, hogy csak ennyi. Előjott a regi énem.  LOL

Amugy sok a 9 liter 130-nal. Szerintem szar a guminyomas és/vagy a légszűrő vagy a gyertya vagy a benzin vagy beragadt a fék. Más ötletem hirtelen nincsen.
Jah es nem 10W-60-as olajjal kell jarni, mert akkor ilyet fogyaszthat."

Amiket tervezek cserélni: Gyertya (állítólag 60e-nél cserélve szakszervízben, pecsételve is van, de kopottnak tűnik, szaki rögtön mondta, hogy cserés), generátor feszítőgörgő (ez ad egy kis zajt), generátorszíj (szintén a zaj miatt, illetve el van érve) olajcsere, légszűrő. Remélem ez normalizálni fogja az étvágyát.

Nem gyorsítós lassítós stílusban közlekedek feltolom 130-ra és ott próbálom úgy tartani, hogy 8alatt maradjon a fed computer, de tartsa a 130-at.

Milyen olajat kell bele tenni egyébként?

Gondolkodom még régi Ford Focus 1.6-on is csak annak a belvilága eléggé gyatra a corolláéhoz képest, illetve ami még szóba jöhet az egy Audi A3.
Kérdéses ezeknek a típusoknak mennyi lenne a fogyasztása.
Akkor az 1.6-os corolla felejtős?
1.4vvti E12 2003 Corolla

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4637 Dátum: 2010.11.15 14:37:44 »
Még mindig nem válaszoltál, hogy te sokat jársz autópályán és főleg ezen közlekedsz vagy csak évente 2-3x és most ez zavar?

Amúgy valami minőségi márka 5W30 olaja való bele.  :szemez: Sztem ha egyébként jó a kocsi, ezért nem éri meg eladni, mert az átíratáson, szervizen már igen sokat buksz, ha lecserélnéd.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4638 Dátum: 2010.11.15 14:45:40 »
Azontúl, hogy kleingy-nek teljesen igaza van, egy kis infó: A VW(AUDI) 1,6-osa aztán főleg nem az alacsony fogyasztásáról híres!! Úgyhogy, ha Neked ez a legfontosabb, akkor az a típus kilőve. A Ford szubjektív, I Focusért én pénzt nem adnék (ez csak privát vélemény, bocsi).
Függetlenül attól, hogy mi itt elfogultak vagyunk a Corolla iránt, érdemes az általad említett szervizt megejteni, mert nem eget rengető összeg. Egy jófajta 5W30-as olaj érezhet/mérhető fogyasztáscsökkenést okoz, új szűrőkkel, gyertyával kizárt dolog, hogy ne egyen kevesebbet. Csak ne gagyizd el, ne spórold le a jó alkatrészeket. Ennyi a titka az autónak.

Ha A3-ra tudnál pénzt szánni, akkor inkább egy 1,4 D-4D Corollát vennék a helyedben, méghozzá gondolkodás nélkül.  :excl:
kgabe fórumtársunk épp ma írta, hogy 100-110-es tempó mellett 4L-t evett neki a kis d-4d. 130-nál már lehet, hogy eléri az 5-öt is!!!  :devil: :devil: :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4639 Dátum: 2010.11.15 15:56:46 »
Most azon gondolkozok hogy vegyek egy 1.6-osat vagy kezdjek rákölteni az autóra...

 :eek:

Ha koszosak, öregek a gyertyák, amiatt simán jelentkezhet többletfogyasztás. Egy gyertyacsere mondjuk 10 rongy, és sokat mondtam. Egy jól beállított guminyomás ingyen van. Ha jól emlékszem, defekt-gyanús az egyik gumid, ez egy ezres.

Egy autó átíratás 70 rongy, és nem mondtam sokat.

Mérlegelj...

Egyébként az ilyen hozzáállás miatt is van egy halom lelakott hulladék a hazai autópiacon. Baja van? Adjuk el a picsába, szopjon vele a következő majom.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4640 Dátum: 2010.11.15 15:58:56 »
Az még mindig magyarázatra szorul, hogy városban akkor miért fogyaszt jól a kocsi és miért csak autópályán zabál? Én várnék 1-2 hónapot és folyamatosan mérném a fogyit, hogy ki lehessen zárni a rossz/átszabós kutat és a számolási hibát.
         

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4641 Dátum: 2010.11.15 17:03:29 »
Még mindig nem válaszoltál, hogy te sokat jársz autópályán és főleg ezen közlekedsz vagy csak évente 2-3x és most ez zavar?

Amúgy valami minőségi márka 5W30 olaja való bele.  :szemez: Sztem ha egyébként jó a kocsi, ezért nem éri meg eladni, mert az átíratáson, szervizen már igen sokat buksz, ha lecserélnéd.

Egyesével válaszolok nehogy kimaradjon valami.
Nagyrészt autópálya használatról van szó havi 400-800km + havi 100-200km Budapesti forgalom.
Az autót ár alatt vettem ismerőstől (szalon helyett) így van lehetőségem gondolkozni mert még az átírás plusz a beleszerelt biztonsági berendezések is visszajönnek az árából.
1.4vvti E12 2003 Corolla

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4642 Dátum: 2010.11.15 17:07:16 »
Ez havi szinten nem sok vezetés, de ha nagyon zavar, akkor az esetben érdemes egy dízelen elgondolkodni. 1.6-oson nem. Bár annyira keveset mész, hogy nem biztos, hogy megérné a dízel plusz felára, valamint az esetleges meghibásodás extra felára, ha valami gikszer beüt. Én inkább együtt élnék egy megbízható előéletű autóval.  :hmmmm:
Én a helyedben próbálgatnám 1-2 hónapig még a kocsit, hogy nem-e user hiba volt (persze a fentiek cseréje is fontos lehet).
         

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4643 Dátum: 2010.11.15 17:07:26 »
Azontúl, hogy kleingy-nek teljesen igaza van, egy kis infó: A VW(AUDI) 1,6-osa aztán főleg nem az alacsony fogyasztásáról híres!! Úgyhogy, ha Neked ez a legfontosabb, akkor az a típus kilőve. A Ford szubjektív, I Focusért én pénzt nem adnék (ez csak privát vélemény, bocsi).
Függetlenül attól, hogy mi itt elfogultak vagyunk a Corolla iránt, érdemes az általad említett szervizt megejteni, mert nem eget rengető összeg. Egy jófajta 5W30-as olaj érezhet/mérhető fogyasztáscsökkenést okoz, új szűrőkkel, gyertyával kizárt dolog, hogy ne egyen kevesebbet. Csak ne gagyizd el, ne spórold le a jó alkatrészeket. Ennyi a titka az autónak.

Ha A3-ra tudnál pénzt szánni, akkor inkább egy 1,4 D-4D Corollát vennék a helyedben, méghozzá gondolkodás nélkül.  :excl:
kgabe fórumtársunk épp ma írta, hogy 100-110-es tempó mellett 4L-t evett neki a kis d-4d. 130-nál már lehet, hogy eléri az 5-öt is!!!  :devil: :devil: :devil:

Sajna a corolla olyan kényelmes minőségi érzésű autó hogy a focus utánna már nem annyira lenyűgöző..

D4d még esélyes lehet, csak félek mert a diesel hangosabb elvileg és ha hozzá kell nyúlni akkor ott gondolom komoly pénzek eshetnek áldozatul.
1.4vvti E12 2003 Corolla

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4644 Dátum: 2010.11.15 17:10:49 »
Ha koszosak, öregek a gyertyák, amiatt simán jelentkezhet többletfogyasztás. Egy gyertyacsere mondjuk 10 rongy, és sokat mondtam. Egy jól beállított guminyomás ingyen van. Ha jól emlékszem, defekt-gyanús az egyik gumid, ez egy ezres.
Egy autó átíratás 70 rongy, és nem mondtam sokat. Mérlegelj...

Egyébként az ilyen hozzáállás miatt is van egy halom lelakott hulladék a hazai autópiacon. Baja van? Adjuk el a picsába, szopjon vele a következő majom.
Eddig két autóm volt és mindig ráköltöttem amit kellett és mindig szép állapotban is kerültek eladásra.

Ez is jó járgány és rá is költöm amit kell csak most nem tudom hogy megszűnik-e a probléma vagy hogy egyáltalán probléma-e amiről beszélünk vagy nem...

Lehet ráköltök 50-60-at és ugyanúgy eladom mert nem fogok 10L-el hazajárni.

Ha nem oldja meg a gyertya és az olaj meg a szűrő akkor mi lesz a következő lambdaszonda 50e?
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.15 17:12:36 írta kleingy »
1.4vvti E12 2003 Corolla

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4645 Dátum: 2010.11.15 17:11:33 »
defekt-gyanús az egyik gumid, ez egy ezres.

Már javítva hétvégén.
1.4vvti E12 2003 Corolla

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4646 Dátum: 2010.11.15 17:11:47 »
Meg kell adni a motornak, ami jar, ki kell cserelni az emlitett alkatreszeket. Ha ez megvan akkor lehet folytatni az agyalast.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4647 Dátum: 2010.11.15 17:13:33 »
Nekem még mindig ott sántít a dolog gyerekek, hogy városban tök jó a fogyija, csak autópályán gázos! Óra szerinti 130 volt vagy GPS szerinti? Hol a retekben ugrik meg a vezérlésváltás ezeknél a motoroknál, ahol többet kezd enni?
         

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4648 Dátum: 2010.11.15 17:14:59 »
Ez havi szinten nem sok vezetés, de ha nagyon zavar, akkor az esetben érdemes egy dízelen elgondolkodni. 1.6-oson nem. Bár annyira keveset mész, hogy nem biztos, hogy megérné a dízel plusz felára, valamint az esetleges meghibásodás extra felára, ha valami gikszer beüt. Én inkább együtt élnék egy megbízható előéletű autóval.  :hmmmm:
Én a helyedben próbálgatnám 1-2 hónapig még a kocsit, hogy nem-e user hiba volt (persze a fentiek cseréje is fontos lehet).

Megnézem használtautón a d4d aztán meglátjuk megéri-e illetve mérlegelni kell a nagy felárat hiba esetén. Valószínűleg adok neki még 2 hónapot végül is eladni is ráérek és ráköltöm az említett dolgokat még.
1.4vvti E12 2003 Corolla

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4649 Dátum: 2010.11.15 17:15:58 »
Gyertyából légyszi mondjatok már "jó" minőséget esetleg linkelhettek is.
1.4vvti E12 2003 Corolla