Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426589 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4605 Dátum: 2010.11.12 22:32:14 »
Egyébként az tényleg megoldás lehet, hogy egyszer autózd majdnem nullára, csak autópályán, 130-as tempóval. Esetleg vigyél magaddal a biztonság kedvéért egy kanna benzint is; bár szerintem már a szintmérőről is látni fogod, hogy valójában mennyit fogyaszt az autó, hisz óriási eltérésről beszélünk, konkrétan arról, hogy 50 liter üzemanyaggal 700 vagy csak bő 500 km-t tudsz-e menni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4606 Dátum: 2010.11.12 23:51:36 »
A pesti fogyasztásnál a kijelző adata összhangban volt a valódi fogyival.

Még egy érdekes adalék hogy amikor pestről indultam haza most csütörtökön akkor a kúthoz begurulva kértem hogy csekkolja a gumikat a kutas és azt mondta a bal elsőben 1.2 volt a nyomás... Elcsodálkoztam és kértem tolja 2.4-re. Még nem mértem a guminyomást de kíváncsi leszek engedett-e azóta. A gumikat az 1.2bar mérése előtt 2 hete cseréltem télire és a szerelő elvileg 2.1-et tolt bele bár a fia is segített neki. De azt hangsúlyozom hogy ezzel a kerékkel lett 6.7 a fogyasztásom és most csütörtökön fujattam fel 2.4-re tankoltam csurig és jöttem haza és mértem 2 órával később 9.4L-t. Lehet hogy már pályán leeresztett megint 1.5-re mondjuk? De akkor meg húzna a kormány, ma elengedett kézzel nyomtam faluba és nem húzott az autó...

Nem értem ezt az egészet...

Na holnap bemegyek rámérek a gumira és most nem tankolom meg csak ha levezettem vele megint 500km-ert legalább.
1.4vvti E12 2003 Corolla

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4607 Dátum: 2010.11.12 23:55:32 »
A guminyomás okozhat többlet fogyasztást, de ekkorát nem. A fedcomp és a valós fogyasztás közötti eltérést meg végképp nem okozhat.

Ha a pesti fogyasztásodnál a fedcompos adat összhangban volt a számítottal, akkor továbbra is azt mondom, hogy semmi baja az autódnak - sem a fogyasztásának, sem a fedcompjának  :) ... Valahogy elszámoltál valamit. Nehéz elhinni, hogy ez kétszer is megtörténhetett... De más logikus magyarázat nincs.

Mérd le valóban hosszú távon, figyeld a szintjelzőt is; utána majd visszatérünk a témára.

-------------------------

A guminyomást viszont nézd meg megint pár nap múlva, és ha megint azt tapasztalod, hogy leeresztett, akkor irány a gumis, mert valami nem stimmel! Belemehetett egy szög vagy ilyesmi. :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4608 Dátum: 2010.11.13 07:28:50 »
A mérés úgy történt hogy csurig tankoltam (láttam a benzint a betöltőnyílás szájánál) és az utántöltés is ugyanígy történt láttam a benyát, így a mérés valódi fogysztást mért (9.4L) így a fedélzeti komputer téved több mint 2 litert.

Utántöltés? Tehát nem üres tankra tankoltál rá, hanem egy Pest-Miskolc laza 200 km után mértél fogyasztást?

Ne településenként, hanem tankonként (5-600 km után) mérj fogyasztást, pontosabb eredményeket fogsz kapni.

...figyeld a szintjelzőt is...

Az mondjuk fölösleges: nem lineárisan mutatja a dolgokat. Ha mondjuk 600 km-t teszel meg egy tankkal, akkor féltankra kb. 400 km alatt megy le, a másik fele látszólag elfogy 200 alatt.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.13 07:31:55 írta Satriani »

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4609 Dátum: 2010.11.13 09:37:23 »
Az én autóm is 1,4-es (igaz, még nem VVTi). Városban, ha nincsenek oltári nagy dugók, akkor nyáron 6-6,5, télen 7-7,5 körül fogyaszt. Ennek olyan rövid az 5. fokozata, hogy tartós 50-es tempónál (sík úton) simán feltolom 5-be, gond nélkül veszi. Emiatt persze 90 felett elkezd nagyon fogyasztani.
Tavasszal elég sokat járkáltam Békéscsabára. A 44-esen tartani szoktam a 90-es tempót (a 100-ason áll a mutató), és elég kevés település van, ahol le kell lassítani (de ott is maradhat az 5. fokozat), így tényleg elmegy valahol 5 liter körül az autó. Autópályán viszont már kapaszkodik felfelé a fogyasztás, tartós 130 körül nyáron is 7,5 körül, vagy afelett eszik. Érthető, ugyanaz a sebességfokozat, mint 50-nél, csak 2,5-szer akkora fordulat.
De a 9 liter feletti fogyasztás normál esetben irreális. Soha nem volt még ekkora fogyasztásom, mg Németországban sem, ahol azért bőven mentünk 130 felett is.

Még a műszerhez: legtöbbször 350 van a napi számlálóban (mindig tankolásnál nullázom, kivéve, ha hosszabb utat akarok mérni) amikor felet mutat a benzinszintjelző, és 600, amikor nullát. Ha ekkor állok be a tankhoz, akkor kb. 40 liter megy bele.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4610 Dátum: 2010.11.13 09:56:05 »
Zozobp, melyik sebessegfokozatot hasznalod autopalyan? Az elozo autod nem negy sebesseges volt veletlenul? Mast nem tudok elkepzelni a sztoridra, mar ha erted mire gondolok.....
kisa
born to ride

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4611 Dátum: 2010.11.13 10:24:15 »
Zozobp, melyik sebessegfokozatot hasznalod autopalyan? Az elozo autod nem negy sebesseges volt veletlenul? Mast nem tudok elkepzelni a sztoridra, mar ha erted mire gondolok.....
Ez nem így, de nekem is eszembe jutott csak nem akartam "beszólós" kérdést feltenni, olyan magas ívű megoldás javaslatok és tényleg egyszerű válaszok is előfordultak.  :flowers:
Fery

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4612 Dátum: 2010.11.13 11:27:31 »
Utántöltés? Tehát nem üres tankra tankoltál rá, hanem egy Pest-Miskolc laza 200 km után mértél fogyasztást? Ne településenként, hanem tankonként (5-600 km után) mérj fogyasztást, pontosabb eredményeket fogsz kapni.
Nade azt írta, hogy a fedcomp 7.2-es átlagot írt ki! Ő meg 9.4-et számolt... Ez képtelenség. 200 km-n amúgy már elég pontos adat kell kijöjjön, pláne autópályán.

...figyeld a szintjelzőt is...
Az mondjuk fölösleges: nem lineárisan mutatja a dolgokat. Ha mondjuk 600 km-t teszel meg egy tankkal, akkor féltankra kb. 400 km alatt megy le, a másik fele látszólag elfogy 200 alatt.
De azt azért észre fogja venni belőle, hogy 500 vagy 700 km alatt fogyaszt-e el mondjuk 50 liter benzint!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4613 Dátum: 2010.11.13 11:30:37 »
Zozobp, melyik sebessegfokozatot hasznalod autopalyan? Az elozo autod nem negy sebesseges volt veletlenul? Mast nem tudok elkepzelni a sztoridra, mar ha erted mire gondolok.....
Ez nem így, de nekem is eszembe jutott csak nem akartam "beszólós" kérdést feltenni, olyan magas ívű megoldás javaslatok és tényleg egyszerű válaszok is előfordultak.  :flowers:
Az összes ilyen megoldást mind kizárja, hogy volt egy normális fogyasztása is: 6.7 liter felerészben pályán 120-al, felerészben BP városban! Ráadásul ez esetben a fedkomp-adat és a számított adat egybevágott. Márpedig ennek fényében ki lehet zárni mindent: a rossz vezetési stílust és a műszaki hibát egyaránt. Ha egy autó így használva elment 6.7-el, akkor nem ehetett pályán 130-al 9.4 litert. Ott a számítással és/vagy a tankolással nem stimmelt valami.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4614 Dátum: 2010.11.13 11:33:29 »
Magas fogyasztás autópályán:
Ha mindenképpen az autóban kellene hibát keresni(bár szerintem ennek kisebb az esélye), akkor:
- Hőgomba ellenőrzése (ha egyfolytában nyitva van, akkor autópályán nem vagy nehezen tud bemelegedni a motor, de ez a vízhőfokon is látszódna)
- Légszűrő ellenőrzése
- Gyertya/gyújtás ellenőrzése

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4615 Dátum: 2010.11.13 11:36:13 »
Ha jól értettem, egy majdnem új autóról beszélünk  :otlet: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4616 Dátum: 2010.11.13 11:43:27 »
7 évesen 96e km-el új? Amúgy pedig egy hőgomba szerintem 1 éves autóban is lehet (anyag)hibás. Persze 1-2 tankolásból én még nem mondanám, hogy az autóban kell keresni a hibát, de ha mégis.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4617 Dátum: 2010.11.13 12:08:44 »
Gumik nyomása még esetleg + felesleges súly  a csomagtartóban  :hmmmm: !?
Fery

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4618 Dátum: 2010.11.13 18:52:11 »
Nos Nedves ööö Kedves Autós társak, egy írásban mindenkinek:
Igen, ráértünk és teszteltem is. Ez NEM jellemző rám, mert az átlagfogyasztásom 7,6 liter, ami elég sok az itt látható fogyasztásokhoz képest, de (kollégám jellemzése) "2.-ban állok a garázsba is".  :lol:


zozobp: ez kút miatt lehet. Nekem is volt ilyen, ezért már csak az egyik OMV-hez járok Egerben is.

96ekm nem ok az ilyen túlfogyasztásra. A gumi meg több súly is 1-,5 litert jelenthet tapasztalataim szerint. Nyáron meglepett egy ilyen hét a közel +2 literes fogyasztás, kiderült:
-gumi 1,5 bar (mea maxima culpa)
-szinte mindig 3-4 ember +csomagok volt az autóban
-koszos légszűrő (aktuális lett volna szeptemberben, de talán sok poros helyen jártam az elmúlt évben)
eredmény: 9,2-es fogyasztás
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.13 19:25:16 írta Wagnerur »

Frankys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4619 Dátum: 2010.11.13 20:09:50 »
 Sziasztok!

  Tegnapi átvételű Corolla Balck Edition, első 140 km ma......Fehérvár-Siófok....kíméletesen......átlag 6.1. Ennél jóval többre számoltam,
  szóval tökéletesen megvagyok elégedve.

   Sziasztok....Frankys.