Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423851 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4590 Dátum: 2010.11.12 16:44:06 »
...9.0 és 9.4L-t fogyasztott 100km-en autópályán 130km/h-val...

 :eek: Cimbora, az rengeteg.

Ha nincs műszaki oka, akkor csak egy dolog marad: user error...  :innocent: Próbáld ki, hogy ha tartod sík úton a 130-at, akkor mennyi a pillanatnyi fogyasztás. Ha 7,5 liternél több, akkor kezdd el tudatosan figyelni, mit művelsz a jobb lábaddal. Vegyél vissza, amíg nem kezd el lassulni a kocsi. Nekem ez a módszer minimum egy litert hozott átlagban; mikor megvettem a kocsit, leginkább 8,5-es tankolásaim voltak, ez hamar lement nagyjából változatlan körülmények mellett 7,5-re.

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4591 Dátum: 2010.11.12 17:25:13 »
130kmh = valamivel kevesebb mint 4000-es fordulat. A kijelző átlagofogyira végig sík úton 7.2-7.3-at írt arra a szakaszra amire én 9.4-et tankoltam. Igazából a pillanatnyi is 7.2-7.3-at írna... ez tutti hogy nem user error. Ez olyan szinten magas hogy gondolkozom rajta hogy eladjam az 1 hónapja vásárolt corollámat.
1.4vvti E12 2003 Corolla

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4592 Dátum: 2010.11.12 17:28:34 »
Inkább tankolj másik kúton.  ;)

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4593 Dátum: 2010.11.12 17:31:40 »
Inkább tankolj másik kúton.  ;)

A teletankot egyszer shell-en egyszer omw-n toltam.
Az utántöltés ami az eredményt adta sajnos mindkét alkalommal ugyanazon a helyen... lehet hogy ott trükköznek a mérővel?
Megpróbálom majd hogy más kúton tolom az utántöltést hátha azon a kúton trükköznek.
1.4vvti E12 2003 Corolla

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4594 Dátum: 2010.11.12 17:34:14 »
Teljesen reális, amit a BC mutat, és ugyan nem teljesen pontos, pár deci eltérés benne van a pakliban, de több mint 2 litert nem téved.

Véletlenül nem az utcán parkolsz?

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4595 Dátum: 2010.11.12 17:38:35 »
Nem pesten teletank (csurig) aztán miskolcon 2óra múlva újra tele (csurig). A 7.2 szerintem is reális lenne, de a kút az sajna 9L fölött hozta és ezt már kétszer hozta 130kmh/h-ra.
1.4vvti E12 2003 Corolla

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4596 Dátum: 2010.11.12 17:57:26 »
Lyukas tank?

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4597 Dátum: 2010.11.12 18:34:44 »
Mivel nem ugyan azon a kúton tankoltál, én nem hinnék az eredménynek... :excl: Próbálj meg egy tényleg teli tankos mérést (értsd: látod a benyát a csőben) de úgy, hogy mindkét alkalommal egyazon állomás, egyazon kútjánál töltesz.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.12 18:36:59 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4598 Dátum: 2010.11.12 19:16:24 »
Jól értem, hogy az 1,6 VVTI is 7 liter felett eszik pályán?  :hmmmm: Nekem az 1,4 simán bekéri a 7,5 litert pályán és városban télen. Nyáron beéri kevesebbel is.  Sajnos az off passat 1,6D  4,6 literes (igaz max 130-al tudott menni) fogyasztása távoli álom.

Ami kicsit meglepett, hogy tartós 60-70 közötti tempónál bőven 5 liter alá esik a fogyasztása az 1,4 VVTI-nek. Erre találták ki? Alföldön teszteltem majd egy órát így.
Korszerű 1.4-es, 1.6-os benzinesek kb. így fogyasztanak legális autópálya-tempónál. Valahol 7 körül. Ez normális. Még egy 1.0 Yaris is benyel 6.3-6.4 litert ennél a sebességnél.

60-70-nél pedig még egy 2.0 Avensis is elvan 5 literrel; sőt 60-al nem is eszik 5 litert, alatta marad. Az 1.4-es Corolla szerintem bőven 5 alatt kell maradjon 60-nál. Nem arról van szó, hogy erre találták ki - hanem hogy ezt a tempót még bírja 5.-ben, ergo a fordulatszám jó alacsony lesz, ugyanakkor ilyen sebességnél már igen kicsi a lég- és gördülési ellenállás is - naná, hogy keveset fog enni. Szerintem amúgy 90 környékén se sokkal mehet 5 fölé egy ilyen Corolla fogyasztása. Valahol itt, tehát a legális országúti sebességeknél érhető el a legjobb fogyasztás/utazósebesség arány ezekkel az autókkal.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4599 Dátum: 2010.11.12 19:21:01 »
Amúgy azért ezen az említett 1000 km-es úton Starletkével is mentem 100-110-el, ami vele egyáltalán nem tűnt lassúnak  :D
Azért milyen érdekes ez a hatalmas különbség 20 év autógyártása között! Egy mai korszerű 6 sebességes dízel középkategóriás autó majdnem hörög 6.-ban ennél a tempónál....  :innocent:
Nagyobb a különbség; mert bár a Starlet '83-as gyártású, de a fejlesztése jóval régebbi: a típus '78-ban kerül piacra, és igazából már akkor is régi technikát vonultatott föl - a motorja pl. 60-as évekbeli konstrukció. Más kérdés, hogy ennek nem sok objektív hátránya mutatkozott, mert alig evett többet, mint a Yaris, és mozogni is tűrhetően mozgott. Na ja, 750 kilós volt.

De a lényeg, hogy a Starlet nem 20, hanem inkább 35 évvel korábbi technikát képviselt. '83-ban már voltak olyan autók (hogy ne menjek messzire: pl. a Camry, de lehetne említeni a II-es Golfot vagy sok egyebet is), amik jóval közelebb álltak a mai kocsikhoz a legtöbb szempontból, kivéve a biztonságot. Ettől persze a tény tény marad, hogy főleg a dízelek terén óriási fejlődés következett be az elmúlt bő másfél évtizedben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4600 Dátum: 2010.11.12 19:23:24 »
Ami kicsit meglepett, hogy tartós 60-70 közötti tempónál bőven 5 liter alá esik a fogyasztása az 1,4 VVTI-nek. Erre találták ki? Alföldön teszteltem majd egy órát így.
Jézusom! Ehhez neked volt türelmed?! :wacko:
Akad, akinek van türelme hozzá, és nem csak egy órán keresztül  :) ... Amúgy egyszer én is elmentem az Avensissel Sarkadról Szegedre, szigorú tempomat 80-al (még így is túl korán értünk oda). Beszélgettünk közben az utasommal, így nem volt probléma. És 5.4-et evett a batár  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4601 Dátum: 2010.11.12 19:27:16 »
130kmh = valamivel kevesebb mint 4000-es fordulat. A kijelző átlagofogyira végig sík úton 7.2-7.3-at írt arra a szakaszra amire én 9.4-et tankoltam. Igazából a pillanatnyi is 7.2-7.3-at írna... ez tutti hogy nem user error. Ez olyan szinten magas hogy gondolkozom rajta hogy eladjam az 1 hónapja vásárolt corollámat.
Ennek valami egyszerű magyarázata kell, hogy legyen. A fedkompod reális értéket mutat, és a BP-en mért fogyasztásod is teljesen normális. Valami ott azokkal a mérésekkel nem stimmelt. Az üzemanyag-szivárgást szerintem kizárja a BP-en mért normális fogyasztás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4602 Dátum: 2010.11.12 21:16:12 »
Ennek valami egyszerű magyarázata kell, hogy legyen. A fedkompod reális értéket mutat, és a BP-en mért fogyasztásod is teljesen normális. Valami ott azokkal a mérésekkel nem stimmelt. Az üzemanyag-szivárgást szerintem kizárja a BP-en mért normális fogyasztás.

A mérés úgy történt hogy csurig tankoltam (láttam a benzint a betöltőnyílás szájánál) és az utántöltés is ugyanígy történt láttam a benyát, így a mérés valódi fogysztást mért (9.4L) így a fedélzeti komputer téved több mint 2 litert.

A pesti mérést úgy csináltam hogy 200km pályán 120-as tempóval majd 200km budapest 3000 fordulat alatt. Az így kapott fogyasztás lett 6.7Liter.

Nem lehet hogy úgy kéne mérnem, hogy majdnem 0-ra autózom 130-as pálya tempóval és a legvégén tolom tele a tankot hát ha csak az első 200km-en eszik 9L-ert :)

Passz nincs ötletem hogy mi lehet a baj, de ez nagyon gáz. Az új autó örömét teljesen tönkretette ez a 9L-es fogyasztás.

Az autó rendszeresen Toyota szervizelve volt. Guminyomások 2.4-en vannak. 195x65x15 ös téli gumi van rajta. A kuplung sem csúszik mert az autó ugrik ha odalépek neki.
A lábammal sincs baj mert nem taposom az autót nem gyorsítok lassítok pályán sem hanem tartósan 130-at jövök és próbálom a 130-at is úgy tartani hogy csak az elérhető minimumat nyomom a gázon ahhoz hogy meg legyen a tempó.. szal nem értem... Valaki nem mérte rajtam kívül tele tankos módszerrel az 1.4es corolláját 130-as tempóval? Mindenki hisz a komputeres mérésnek? Én nem hittem és jól is tettem mert 2L-el több a valós fogyasztásom az elektronikusnál.

Várom a további ötleteket véleményeket.... Szakszervízes szakik is tanácstalanok.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.12 23:04:56 írta musspici »
1.4vvti E12 2003 Corolla

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4603 Dátum: 2010.11.12 22:12:07 »
Ez a 130 óra szerinti 130? MErt akkor az ugye 120-123 körül lehet valójában. ÍRtam, nekem 119 km/h-ás átlagsebességre 7.9-es átlagot adott. Igaz, volt benne E85 is, 25% körül. A teljes 500 valahány km átlaga pedig 7.1 lett 83-as átlagsebességgel. Tankolással nem mértem. De, egyszer nekem is csalt majdnem egy litert, de felfelé. Tehát a tényleges, telitankolásos fogyi kevesebb lett mint a comp, ugyanannál a kútnál tankoltam.
De itt azt mondta mindenki, elég pontos a fogyimérő, úgyhogy én nem xaraxok a telitankolással. A sárga lámpa felvillanásából is meg lehet állapítani hellyel-közzel. De én ezt se figyelem. 
Pályán nagyobb sebességeknél nekem is horribilis adatokat mutatot a comp. Pl. 120-nál, egyenletesen tartva a gázpedált, mondhatni tojással alatta, alig akart 8 alá menni..

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4604 Dátum: 2010.11.12 22:28:52 »
A mérés úgy történt hogy csurig tankoltam (láttam a benzint a betöltőnyílás szájánál) és az utántöltés is ugyanígy történt láttam a benyát, így a mérés valódi fogysztást mért (9.4L) így a fedélzeti komputer téved több mint 2 litert.

A pesti mérést úgy csináltam hogy 200km pályán 120-as tempóval majd 200km budapest 3000 fordulat alatt. Az így kapott fogyasztás lett 6.7Liter.

Nem lehet hogy úgy kéne mérnem, hogy majdnem 0-ra autózom 130-as pálya tempóval és a legvégén tolom tele a tankot hát ha csak az első 200km-en eszik 9L-ert :)

Passz nincs ötletem hogy mi lehet a baj, de ez nagyon gáz. Az új autó örömét teljesen tönkretette ez a 9L-es fogyasztás.

Az autó rendszeresen Toyota szervizelve volt. Guminyomások 2.4-en vannak. 195x65x15 ös téli gumi van rajta. A kuplung sem csúszik mert az autó ugrik ha odalépek neki.
A lábammal sincs baj mert nem taposom az autót nem gyorsítok lassítok pályán sem hanem tartósan 130-at jövök és próbálom a 130-at is úgy tartani hogy csak az elérhető minimumat nyomom a gázon ahhoz hogy meg legyen a tempó.. szal nem értem... Valaki nem mérte rajtam kívül tele tankos módszerrel az 1.4es corolláját 130-as tempóval? Mindenki hisz a komputeres mérésnek? Én nem hittem és jól is tettem mert 2L-el több a valós fogyasztásom az elektronikusnál.

Várom a további ötleteket véleményeket.... Szakszervízes szakik is tanácstalanok.
És amikor a pesti 6.7-es értéket mérted, akkor ez mennyire volt összhangban azzal, amit a fedkomp mutatott? Mert ha összhangban volt, akkor számomra továbbra is teljes rejtély a dolog. Olyan nincs, hogy a fedkomp egyszer jól mér, egyszer meg 2 litert téved. Ráadásul mindezt úgy, hogy a pillanatnyi ÉS az átlagfogyasztás-mérő is 2 litert téved... Ez kizárt. A pesti 6.7-es érték reális fogyasztás az autód részéről. Az is reális, amit a 130-as autópályára kiírt. Ez a 9.4 meg, ami a méréssel kijött... El nem tudom képzelni, hogy hogy jöhetett létre. Ez az autó nem fogyaszthat ennyit ilyen tempónál - pláne nem úgy, hogy egy felerészben 120 kmh autópályás, felerészben BP városi szakaszon csak 6.7-et fogyaszt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )