Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424900 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4545 Dátum: 2010.11.11 10:49:25 »
Ez az autó sajna nem alkalmas autópályára, legalábbis nagyobb tempóra, sztem.

Kb. 140 ezret tettem bele a kocsiba, ebből legalább 90 ezret autópályán, és nem vettem észre alkalmatlanságot. Biztos az én készülékemben van a hiba.
Azt bírom benned, hogy minden smiley nélkül konkrétan beszólsz az embernek (nekem is)!!!  [rohog] :lol:

Szerelmes a típusba, és nem bírja ha valaki kritizálni meri.. ;)

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4546 Dátum: 2010.11.11 11:02:26 »
:yawn:

Meg tudom különböztetni a kritikát a nettó baromságtól. Tőled nem várok el ilyesmit, pláne akkor nem, ha a saját irományodat kellene kritikus szemmel olvasni.


Lenyűgöző éleslátás, igazad van. Ahhoz, hogy valaki alkalmasnak tartsa a Corollát autópályás közlekedésre, szerelmesnek kell lennie a típusba.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.11 11:06:49 írta Satriani »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4547 Dátum: 2010.11.11 11:17:31 »
Jó, hát térjünk vissza egymás kóstolgatása helyett a lényeghez. Nem gondolom, hogy nem való autópályára a Cori, bármelyik motorra is gondolunk. Autópályatempónál már közel ját a nyomaték maximum leadásához a fordulat, így van erő benne, hogy határozottan gyorsítson.
Persze, vagy keveset fogyaszt a VVTI, vagy megy, mint általában minden japó benzin motor...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4548 Dátum: 2010.11.11 11:20:51 »
:yawn:

Meg tudom különböztetni a kritikát a nettó baromságtól. Tőled nem várok el ilyesmit, pláne akkor nem, ha a saját irományodat kellene kritikus szemmel olvasni.


Lenyűgöző éleslátás, igazad van. Ahhoz, hogy valaki alkalmasnak tartsa a Corollát autópályás közlekedésre, szerelmesnek kell lennie a típusba.

Nézőpont kérdése. Elméletileg egy Skoda 120as is alkalmas rá, pláne, ha 5 sebességes. De az igazán alkalmasak azok a típusok, amik kisebb fordulatszámon járnak, emiatt csendesebbek és kevesebbet zabálnak. Ezek pedig a dízelek, illetve az újabb, 6 sebességes benzinesek, és a Civicnek volt egy 1.5-ös fogyasztásra hangolt változata, aminek hosszabb volt a végáttétele, emiatt 120-nál(!) forgott 3e körül, a fogyi pedig 6 körül-alatt.. Ja, autópályás közlekedés alatt nem 110-120-as "tötymörgést" kell érteni, hanem minimum a megengedett.. Nekem a Corolla kb 110-ig nyújt elfogadható zajkomfortot és fogyasztást. 100 alatt meg hangja nincs szinte, de arra nem igazán tartom alkalmasnak, hogy 150-nel döngessek végig Európán, persze, meg lehet tenni, csak leeszi a hajad is, és beszélgetni nem tudsz.. PErsze, tudom, nálad ilyenkor is 0 decibel van és 5 litert fogyaszt.. Tényszerűen elfogult vagy a típussal, maximálisan. PEdig akár 1 oldalon lehetne sorolni a kritikákat, hibákat, de, mielőtt pánikba esel: más autóknál is, nyilván van amelyiknél több a kritika, van amelyiknél kevesebb..
 

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4549 Dátum: 2010.11.11 11:24:15 »
Kisfiatal: nem lehet, hogy csak halkan hallgatod a rádiót?  :D :D
Egyébként bár nem vvt-i, de én is nyavalyogtam az M6-on Pécsig musspicinek, hogy nagyon hangos a kocsi óra szerinti 140-nél. Hiába no, a zajcsökkentés az én verdámban nem nagyon van. De hogy ONtopic is legyek, cserébe egy abszolút skálán nézve tényleg jó lett a fogyija. Csak hát én se szeretem a 4 ezres rpm-et hallgatni hosszú távon.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4550 Dátum: 2010.11.11 11:25:38 »
Jó, hát térjünk vissza egymás kóstolgatása helyett a lényeghez. Nem gondolom, hogy nem való autópályára a Cori, bármelyik motorra is gondolunk. Autópályatempónál már közel ját a nyomaték maximum leadásához a fordulat, így van erő benne, hogy határozottan gyorsítson.
Persze, vagy keveset fogyaszt a VVTI, vagy megy, mint általában minden japó benzin motor...  :whistling:

Mindenesetre én, ha sokat járnék pályán, valszeg nem az 1.4-1.6-os, 5 sebességes tucatautók közül választanék, hanem valami nagyobb motoros, kényelmes, 6 sebességes verdát, és/vagy dízelt. Azért a Corolla nem egy tipikus autópálya-faló, ezt lássuk be. Gondolom mindenki érti, mit akarok mondani, aki meg nem az nem, az vegye le a szemellenzőt..

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4551 Dátum: 2010.11.11 11:43:54 »
...Tényszerűen elfogult vagy a típussal, maximálisan....

Ha legalább egy hangyányit objektív lennél, talán elgondolkodnék rajta, mondasz-e valamit. Így csak röhögtem egy jót.

Mondom még egyszer, mentem kb. 90 ezret autópályán az autóval, nagyrészt nem egyedül. Ez nálam 130-150 körüli tempót jelent az esetek nagy részében. Egy percig nem éreztem, hogy túl hangos vagy erőtlen lenne az autó. Simán lehet beszélgetni autópályán is az autóban, nem kell kiordítani a lelked, és még zenét is lehet mellé hallgatni. Sőt, a gatyádat sem zabálja le, tartós 130-nál egyáltalán nem tartom soknak a 7 liter körüli fogyasztást.

Te azt mondod, hogy vannak a Corollánál csendesebb autók autópályán. Ez így van, nem is kérdéses. De ez nem azt jelenti, hogy a Corolla nem alkalmas autópályára - te meg ezt írtad, olvasd vissza, ha elfelejtetted volna. Ez olyan, mintha azt mondanám, vannak nálad értelmesebbek is, ergo te idióta vagy. Ez így érvelési hiba lenne.

Gondolom mindenki érti, mit akarok mondani...

Igen, mindenki olvasta, mit írtál: a Corolla nem alkalmas autópályára. Ha nem ezt akartad mondani, akkor barkochbázhatunk is. Meg megpróbálhatunk értelmesen fogalmazni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.11 11:45:40 írta Satriani »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4552 Dátum: 2010.11.11 11:58:15 »
A nem helyett sem, és máris jó a kijelentés. Azonban ez Corolla topic, így sztem az eredeti verzió is jó. De hogy megnyugodjon a lelked: A COROLLA SEM IGAZÁN ALKALMAS NAGYSEBESSÉGŰ HOSSZABB TÁVÚ AUTÓPÁLYÁZÁSRA.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4553 Dátum: 2010.11.11 12:00:17 »
Erről eszembe jut egy, már nem fórumozó, aki vett egy Yarist, majd közölte, hogy milyen sokat eszik és milyen xar (holott a 2.0 dízel nagy autó milyen keveset evett és sokkal jobban ment), aztán kiderült, hogy nagy papucsok voltak a Yarison, csippelve volt, tuningolva és nem utolósorban csak a Budapest-Debrecen távra használták napi szinten. Hát igen, erre rossz választás.  :)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4554 Dátum: 2010.11.11 12:18:49 »
...ha sokat járnék pályán, valszeg nem az 1.4-1.6-os, 5 sebességes tucatautók közül választanék, hanem valami nagyobb motoros, kényelmes, 6 sebességes verdát, és/vagy dízelt. Azért a Corolla nem egy tipikus autópálya-faló, ezt lássuk be. Gondolom mindenki érti, mit akarok mondani, aki meg nem az nem, az vegye le a szemellenzőt..
Erről van szó. De ez még azt jelenti, hogy a Cori nem autópályára való. Dehogynem. Tény, azonban, hogy egy 6 sebességes dízel motor komfortosabb. 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4555 Dátum: 2010.11.11 12:20:50 »
Erről eszembe jut egy, már nem fórumozó, aki vett egy Yarist, majd közölte, hogy milyen sokat eszik és milyen xar (holott a 2.0 dízel nagy autó milyen keveset evett és sokkal jobban ment), aztán kiderült, hogy nagy papucsok voltak a Yarison, csippelve volt, tuningolva és nem utolósorban csak a Budapest-Debrecen távra használták napi szinten. Hát igen, erre rossz választás.  :)
Hát igen, ő a konkrétan-hozzá-nem-értő-összefüggéseket-nem-átlátók táborába tartozott.  :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4556 Dátum: 2010.11.11 12:22:50 »
...tartós 130-nál egyáltalán nem tartom soknak a 7 liter körüli fogyasztást.
Sőt! Az nagyon is alacsonynak számít egy kis cm3-s szívó 1000kg feletti tömegű autótól!!!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4557 Dátum: 2010.11.11 12:33:09 »
... a Civicnek volt egy 1.5-ös fogyasztásra hangolt változata, aminek hosszabb volt a végáttétele, emiatt 120-nál(!) forgott 3e körül, a fogyi pedig 6 körül-alatt..
Igen, és az pl nem is ment. Ráadásul anno az 1,4 hengerenkénti befecskendezéséses Off F Astra alapból ilyen volt (óra szerinti 116-nál mutatott 3000-et), tartós 100-120 sebességnél 6,2-nél nem ment feljebb a fogyi 1995-ben, amikor még a benzin is olcsó volt és nem kellett "művészkedni" az alacsony fogyasztásért.

El kell fogadni, hogy a mai hiperszívó kis cm3-s benzinmotorok nem kifejezetten utazó motorok, annak ellenére, hogy lehet velük gyorsan is menni. Erre egyértelműen a nyomatékra hangolt 5-nél több fokozatú váltóval szerelt típusok valók. Igazából legjobban akkor érzi át ezt a különbséget az ember, ha ilyet is és olyat is vezet.
A kis cm3-as motorokhoz nyomaték hiány miatt felesleges és ésszerűtlen 5-nél több fokozatot társítani, azokat pörgetni kell, hogy menjenek pl egy előzés alkalmával. Ezeknél tervezéskor-gyártáskor a tartós üzemhez hangolt strapás alkatrészekre kell helyezni a hangsúlyt ahelyett, hogy 6 sebességes váltót társítanak hozzá. Minek? Azért, hogy vízszintes úton tartani tudja a 140-et?  :censored:
Az autópályára (és hosszabb utakhoz) elsősorban nyomaték kell és pont. Ezt sem lóerő, sem "lift" nem helyettesíti.  :flowers: Ezt tudják a turbós benzinesek és a dízelek (akinek a fogyasztás is számít), na, meg az új fullhibridek.  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4558 Dátum: 2010.11.11 12:36:25 »
Kisfiatal: nem lehet, hogy csak halkan hallgatod a rádiót?  :D :D
Egyébként bár nem vvt-i, de én is nyavalyogtam az M6-on Pécsig musspicinek, hogy nagyon hangos a kocsi óra szerinti 140-nél. Hiába no, a zajcsökkentés az én verdámban nem nagyon van. De hogy ONtopic is legyek, cserébe egy abszolút skálán nézve tényleg jó lett a fogyija. Csak hát én se szeretem a 4 ezres rpm-et hallgatni hosszú távon.
Ragasszál a tűzfaladra a lehető legvastagabb geotextíliából egy jó nagy darabot, meg a motorháztető belső oldalára is és meg van oldva a probléma  :whistling: :flowers: :D ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4559 Dátum: 2010.11.11 12:56:07 »
A COROLLA SEM IGAZÁN ALKALMAS NAGYSEBESSÉGŰ HOSSZABB TÁVÚ AUTÓPÁLYÁZÁSRA.



Ne ordítozz, higgadj le. Ha már mindenképp muszáj általánosító megfejtéseket írnod, valami hasonlóval próbálkozz: "a Corollánál is vannak jobbak hosszú távú autópályázásra". Ez így van, találjuk fel együtt a spanyolviaszt: a szívó benzines kompaktoknál valóban vannak jobbak autópályára. De ahogy bepi is próbálja a szádba rágni, ez továbbra sem jelenti, hogy benzines kompaktokkal ne lehetne simán hosszasan autópályázni.

Egyébként sokadszorra sem értem a kínjaid. Megvettél egy kompaktot, amiről tudtad, hogy nem túl hosszú a váltója, és most sírsz, hogy nem túl hosszú a váltója. Megvettél egy 1.6 benzines kompaktot, és prüszkölsz, hogy 1.6 benzines kompaktnak megfelelően fogyaszt. Legközelebb az jön, hogy milyen trágya ez a Corolla, mert a szedán raktere ugyan jó méretű, de a nyíláson nem lehet betolni egy szekrénysort, esetleg kiakadsz, hogy egy kosárlabda-csapat számára szűkös az utastér?