Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426016 alkalommal)

0 Felhasználó és 49 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4425 Dátum: 2010.09.25 22:29:33 »
Jó kis oldal és szerencsémre még német is :yes:
Köszönöm szépen.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4426 Dátum: 2010.09.26 08:30:14 »
Tegnap sikerült 5 alá meni (főleg országút, de volt benne valamennyi város is) 2 személlyel, egyébként normálisan 90-95 körül autózva. Mosatnában többször gurítom az autót üresben. Tovább gurul mint gondolnám ;)

Egy körforgalomnál 20-nál 1-esből véltelenül nem 2-esbe, hanem 4-esbe váltottam, mikor jövök ki a körforgalomból, érzem, hogy elég alacsony a fordulat meg nem gyorsul annyira, akkor veszem észre, hogy 4-esben van a váltó :excl: Az az érdekes, hogy  nem rángatott, csak lassabban gyorsult mint mondjuk 3-asban (nem nyomtam tövig a pedált, sőt, csak picit nyomtan jobban mint egyébként). Na persze nem szoktam ilyet csinálni (45 alá nem szoktam engedni 4-esben), ezután se fogok, meg a fogyasztásnak se tesz jót szerintem meg lehet, hogy a motornak se), de legalább ezt is megtapasztaltam  :yes:
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4427 Dátum: 2010.09.26 09:42:09 »
Jó úton haladsz, csak így tovább!  :clap:
Nem jó sokat tankolni, sokxor.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4428 Dátum: 2010.09.26 10:11:46 »
Zsoooc!
Ugy tudom a tiedben is van visszajelző, hogy mikor vagy a zöld zónában és mikor kéne váltani. Az azért támpont  a fohyasztás csökkentéséhez.
Pillanatnyi fogyasztást a tied nem mér? Mert az mindent elárul.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4429 Dátum: 2010.09.26 10:39:05 »
Tegnap kerestem a kiutazos fogyasztasi papiromat, de sikeresen nem talaltam. Valoszinu ki lett dobva a szemettel.
Na mindegy, teletankoltam, ez talan a pestieknek is elfogadott varosi fogyasztas lesz.  :tt2:
Eddig kb 250km-t mentem Londonba, ki kell tapasztalni, vannak teljesen elheto periodusok, meg 5-6utan a halal 8-9ig.
A forgalom ritmusat kovetve, esszel vezetve egyebkent szerintem 6koruli fogyasztast tudok csinalni. Majd meglatjuk :)

Amugy 1.18£ a sima gazolajnak literje, tehat 390forint korul van. (Tavasszal 50ft-al kevesebbet ert a font, es csak 1.09£ volt a gazolaj, ugyhogy nemcsak a magyar arak szaladtak el.)

Erdekesseg, hogy Fuel saver uzemanyagot is lehet kapni, egy arban van a simaval, es ugy hirdetik, hogy 1liter/tank a haszon.
kisa
born to ride

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4430 Dátum: 2010.09.26 10:59:38 »
Zsoooc!
Ugy tudom a tiedben is van visszajelző, hogy mikor vagy a zöld zónában és mikor kéne váltani. Az azért támpont  a fohyasztás csökkentéséhez.
Pillanatnyi fogyasztást a tied nem mér? Mert az mindent elárul.

Nincs benne ilyen visszajelző, szerintem az csak az E15-ös Corollákban van., legalábbis én úgy tudom.  Pillanatnyi fogyasztás mérő van benne, bár nem tudom mennyire pontos, nem is szoktam nézni, csak elvonja a figyelmemet az útról, (gyorsításnál szerintem nem sok értelme van, néha hülyeségeket ír), az átlagfogyasztás mérő is valószínű, hogy téved 1,2 tizedet, de ez szerintem még belefér.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4431 Dátum: 2010.09.26 11:06:54 »
Miért gondolod, hogy hülyeséget ír? De nem mindegy hogy ha kiír pillanatnyi fogyasztásnak 27 litert vagy 30-at?
A lényeg, hogy nem sporolosan nyomod a pedált.
Nem kell állandóan figyelni, de igazán sokszor van rá alkalom hogy nézegesse az ember. Ritka hogy padlógázzal kell gyorsitani. :D

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4432 Dátum: 2010.09.26 11:33:22 »
Miért gondolod, hogy hülyeséget ír? De nem mindegy hogy ha kiír pillanatnyi fogyasztásnak 27 litert vagy 30-at?
A lényeg, hogy nem sporolosan nyomod a pedált.
Nem kell állandóan figyelni, de igazán sokszor van rá alkalom hogy nézegesse az ember. Ritka hogy padlógázzal kell gyorsitani. :D

Szerintem ha 5 l körüli fogyasztást érek el, akkor szerintem spórolósan nyomom a pedált. Jó persze lehetne még spórolósabban is (vagy még nagyobb guminyomással járni, 2,4-et szoktam belenyomni), de annak nem lenne értelme, mert azért haladni is akarok. Na meg lámpánál se akarom feltartani a mögöttem jövőket, hogy minél többen átférjenek egy zöldnél. Tehát van egy határ, ami alá nem megyek., főleg főúton, tehát általában nem szoktam a megengedettnél lassabban menni, de sajnos így is sokszor kell előznöm még személyautókat is, nagy forgalom esetén ez nem tesz jót a fogyasztásnak. Elinduláskor néha elég nagy értékewket mutat, ezért nem igazánn hiszek neki, szerintem jól megvagyok nélküle is. Szoftverfrissítés talán segíthetne? Csak akkor látom értelmét, ha egyenletesen nyomom a gázt, nem gyorsítok, akkor valóban pontos lehet, lehet látni a különbséget, hogy pl. 90-nél mennyivel fogyaszt többet 4-edikben mint 5-ödikben.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4433 Dátum: 2010.09.26 11:40:56 »
Nem kell frissiteni azon semmit. Az ugy jo. Az adott pillanatban az adott gazpedalallassal annyit fogyaszt. Pl. masodikba padlogazzal gyorsitasz, akkor eszik mondjuk 30litert. Ez helytallo adat, de mivel 100km-en keresztul nem tudsz padlogazzal gyorsitani, igy nem lesz 30liter az atlagod. Onnantol kezdve, hogy leforog a kettes, es mar nem gyorsitasz, hanem egyenletesen megy 50-70-el, mar csokken a fogyasztas pl. 15literre. De valoszinuleg nem megy 100km-t padlogazzal kettesbe, hanem felvaltasz mondjuk otosig, ahol 70nel mar csak 4.5litert fogyaszt.... ha elveszed a gazt, akkor nulla a fogyasztas.
 Igy jon ki az atlag, nem kell frissittetned a computert :1eye:
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4434 Dátum: 2010.09.26 11:43:28 »
5 l a benzinesnél, jól csinálod!
Az lényegtelen hogy pontos vagy nem pontos a pillanatnyi fogyasztás. Az csak miheztartás végett jó megnézni.
Nekem a Diesel  is 5 körül van (5,2 autópálya 130km/h óra szerintnél), budapesti város egy kicsit több.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4435 Dátum: 2010.09.26 16:10:57 »
Nem kell frissiteni azon semmit. Az ugy jo. Az adott pillanatban az adott gazpedalallassal annyit fogyaszt. Pl. masodikba padlogazzal gyorsitasz, akkor eszik mondjuk 30litert. Ez helytallo adat, de mivel 100km-en keresztul nem tudsz padlogazzal gyorsitani, igy nem lesz 30liter az atlagod. Onnantol kezdve, hogy leforog a kettes, es mar nem gyorsitasz, hanem egyenletesen megy 50-70-el, mar csokken a fogyasztas pl. 15literre. De valoszinuleg nem megy 100km-t padlogazzal kettesbe, hanem felvaltasz mondjuk otosig, ahol 70nel mar csak 4.5litert fogyaszt.... ha elveszed a gazt, akkor nulla a fogyasztas.
 Igy jon ki az atlag, nem kell frissittetned a computert :1eye:

1-esben, alapjárat fölött egy kicsivel, 1000-es fordulaton 10-11 litert ír,  :D Ennek én nem hiszek, nem sokat ér.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4436 Dátum: 2010.09.26 16:27:28 »
Dugóban mégis mennyi lenne a fogyid? :sorcerer:
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4437 Dátum: 2010.09.26 16:34:34 »
Nem kell frissiteni azon semmit. Az ugy jo. Az adott pillanatban az adott gazpedalallassal annyit fogyaszt. Pl. masodikba padlogazzal gyorsitasz, akkor eszik mondjuk 30litert. Ez helytallo adat, de mivel 100km-en keresztul nem tudsz padlogazzal gyorsitani, igy nem lesz 30liter az atlagod. Onnantol kezdve, hogy leforog a kettes, es mar nem gyorsitasz, hanem egyenletesen megy 50-70-el, mar csokken a fogyasztas pl. 15literre. De valoszinuleg nem megy 100km-t padlogazzal kettesbe, hanem felvaltasz mondjuk otosig, ahol 70nel mar csak 4.5litert fogyaszt.... ha elveszed a gazt, akkor nulla a fogyasztas.
 Igy jon ki az atlag, nem kell frissittetned a computert :1eye:

1-esben, alapjárat fölött egy kicsivel, 1000-es fordulaton 10-11 litert ír,  :D Ennek én nem hiszek, nem sokat ér.
Most írta le a kollega, hogy csak addig magas a pillanatnyi fogyasztás amig gyorsitasz. Ahogy felgyorsitottál és csak tartod a sebességet visszaesik mondjuk 5l-re, ha meg csak gurulsz még kevesebb, ha motorfékezel akkor meg 0 a fogyasztásod.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4438 Dátum: 2010.09.26 16:50:06 »
Most írta le a kollega, hogy csak addig magas a pillanatnyi fogyasztás amig gyorsitasz. Ahogy felgyorsitottál és csak tartod a sebességet visszaesik mondjuk 5l-re, ha meg csak gurulsz még kevesebb, ha motorfékezel akkor meg 0 a fogyasztásod.

Bocs, azt nem írtam, hogy tartom azt a sebességet, és akkor mutat 10-11 között. Tehát nem gyorsítás közben ennyi. Ki is próbáltam, 1000 körül fordulaton, 1-esben, egyenletesen tartva a gázpedált mentem egy kicsit.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4439 Dátum: 2010.09.26 16:54:27 »
Most írta le a kollega, hogy csak addig magas a pillanatnyi fogyasztás amig gyorsitasz. Ahogy felgyorsitottál és csak tartod a sebességet visszaesik mondjuk 5l-re, ha meg csak gurulsz még kevesebb, ha motorfékezel akkor meg 0 a fogyasztásod.

Bocs, azt nem írtam, hogy tartom azt a sebességet, és akkor mutat 10-11 között. Tehát nem gyorsítás közben ennyi. Ki is próbáltam, 1000 körül fordulaton, 1-esben, egyenletesen tartva a gázpedált mentem egy kicsit.
Es ezzel mi a problema? Ott annyit eszik. (Enne, ha tartosan, 100km-t annyival mennel)
kisa
born to ride