Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426398 alkalommal)

0 Felhasználó és 56 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4305 Dátum: 2010.08.16 20:00:31 »
Én 50-nél ha gyorsítani akarok 3-ba rakom vissza  :clap: . Ja és ötvennél eleve 3-ban megyek, 60-nál már 4-ben.
Ne vedd bántásnak, de ez a "fölösleges benzinpazarlás & motorkoptatás" kategória  :otlet: ... 50-nél tempó-tartáshoz tökéletes az ötös; négyesben már erőtartalék is van, szóval négyesnél alacsonyabb gangot használni a tartós haladáshoz tényleg teljesen szükségtelen dolog. 50-nél hármasba csak emelkedőn érdemes kapcsolni, és/vagy akkor, ha intenzíven akarunk gyorsítani.

Hármasban lényegesen többet fogyaszt 50-nel, mint ötösben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4306 Dátum: 2010.08.16 20:06:38 »
Igazad van, hogy, ha kis fordulatról gyorsítanék, az fogyiban is többletként jelentkezne...
Dehogyis. Minél alacsonyabb a fordulatszám (egy extrém határig, ami alig valahol alapjárat fölött van), annál alacsonyabb a fogyasztás. Fedkompos autókban ez jól látható. Ezen nem változtat az sem, hogy időben tovább tart a gyorsítás a magasabb fokozatban. Olyasmiről beszélgetünk, ami ezerszeresen kipróbált dolog, szóval nincs értelme vitatkozni erről. Ha spórolni akarsz, kapcsolj fel minél hamarabb, slussz  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4307 Dátum: 2010.08.16 20:13:09 »
Én nekem van pillanatnyi fogyasztásmérő is, nem egyértelmű, hogy 50-nél mikor fogyaszt a legjobban. Ha full sík az út és nem gyorsítasz egy nagyon picit sem, akkor az 5. a legjobb. De ha egy nagyon picit kell gyorsítanod vagy pici domb jön, akkor 3.-ban és 4.-ben nem megy fel hirtelen annyira a pillanatnyi fogyasztás.
Ezt én kipróbáltam az Avensissel. Ugyanaz a domb (Komlói úti emelkedő), 60, tempomat, hármas-négyes-ötös. A tempomat szépen tartotta a sebességet, én meg sasoltam, hogy milyen értékeket ír ki a fedkomp. Literes nagyságrendű eltérések voltak, természetesen az alacsonyabb fokozatok javára.

Mondjuk, hogy ezen mit kell magyarázni vagy mit nem lehet érteni, az számomra nem világos. Döbbenetesnek tartottam, mikor még a tanfolyamon a műszaki oktatónk is (amúgy nagyon tájékozott, hozzáértő ember) ezt a téveszmét hangoztatta, hogy mondjuk 60-ról gyorsításkor ötödikben többet eszik, mint harmadikban  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4308 Dátum: 2010.08.16 20:56:58 »
Hidd el, nem ér kevesebbet az autód, mert nincs benne. Igazából kúton egy egyszerű osztást bárki el tud végezni, ha kíváncsi rá...  ;)
Ráadásul, mind a "mifajta" Cori, mind az újabb Yarisoké szerintem csapnivaló tudás szempontjából. Az, hogy pill. fogyit, átlag fogyit, meg átlag sebességet mutat, szerintem elhanyagolható. Sajna nincs "még megtehető távolság" opció, ami szerintem a mindennapi használatban igencsak jól jönne. Bár, ha sokat használja az ember az autót, akkor elég csak ránézni a tankoláskor nullázott napi számlálóra...  :whistling: :yes:
A fedcomp sokkal tudatosabb, takarékosabb, odafigyelőbb vezetésre sarkall. Nagyon más az pszichésen, mikor ott látod a kijelzőn, hogy mi a "büntetése" mondjuk egy hármasban 60-ról 100-ra való padlógázas felgyorsításnak  :whistling: ... Ilyenkor jön rá az ember, hogy ezek mennyit számítanak. És persze az átlagfogyasztást is "kicsit" könnyebb figyelemmel követni így - főleg, ha bizonyos konkrét szakaszok átlagára vagy kíváncsi (vagy mondjuk nagyon ritkán tankolsz tele, mint én). Szóval jó dolog az a fedcomp  :yes: ... Ha meg épp nem akarod, hogy a fogyasztással idegesítsen, át/ki lehet kapcsolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4309 Dátum: 2010.08.16 21:10:29 »
Mikor meg kiérsz a városból, akkor mindig van egy agyvezér, aki 70-nel feltartja a sort, előzni meg nem lehet, mert folyamatosan jönnek szembe, ugyanúgy 60-70-nel a 90 helyett...  :censored:

Tegnap mentem elég sokat a 81-es főúton is Fehérvártól Komárom felé. Az is halál, hatalmas a forgalom és mindig van egy 70-es gyökér, aki miatt feltorlódik 6-8 kocsi. Nah, ezek meg beletörődnek a helyzetbe és akkor szépen mindenki megy 100 km-t 70-nel egy tetüző miatt. Mikor meg megelőztem egyszerre az egész konvojt 120-szal, akkor meg csak néztek az emberek, aztán eltanulva, ők is elkezdtek előzgetni... Ugyan ez a 70-es is egyébként Siófok és BP között. Mindig van egy 70-es lúzer, aki fenntartja a sort, a többi meg beáll mögé vonatozni kis követési távolsággal.
Igen, ez a része legalább annyira idegesítő, mint maguk a vánszorgók. Kezdünk hasonlítani a németekre, tökéletesen tiszta szitukban is egyre kevésbé előznek az emberek, inkább beállnak vonatozni, minimális követési távolsággal  ::) ... Roppant zavaró, és veszélyes ez a jelenség.

Egyébként én itt húznám meg a büntethetőség határát. 70-nél (ténylegesnél, nem óra szerintinél!). A 70 még so-so, valamennyi toleranciának muszáj lennie, hisz valóban nem kötelező 90-nel menni. Aki 70-el megy, az legalább nem tartja fel a (legális tempóban haladó) teherautókat és buszokat, amelyek ugye amúgy is sokkal nehezebben tudnak előzni, mint egy személyautó. Számomra ott szakad végleg a cérna, mikor valaki olyan lassan halad, hogy a buszok, teherautók is feltorlódnak mögötte. Ez az, ami már súlyosan veszélyes, amit már szankcionálni kellene - legalábbis olyan esetekben, amikor a körülmények lehetővé teszik a gyorsabb haladást, és nagy a forgalom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4310 Dátum: 2010.08.17 11:53:07 »

OFF:
A Civic nagyon pörgős, azzal tegnap 50 alatt 2-esbe mentem végig. Este az asszony ámokfutott vele a Hungárián, mert a nővére 1 éves gyereke végig ordított és már nem bírtuk az utat, így siettünk haza, hogy előbb tudjon aludni a gyerek. (Nem gondolná az ember, hogy 1,5 órás gyerekhiszti mit ki nem hoz a nyugodt sofőrökből...) Mondtam is neki, hogy az hülyegyerekhondás sztereotípiát ő is erősíti.  :lol:

Amúgy a Honda nagyon állat 5.000-től kezd el húzni és 6.500-on még rátesz egy lapáttal. Persze, hogy az ember pörgeti, mint az állat, annyira jó érzés zúzni vele. Őszintén megmondom, erősen gondokozom, hogy a Corollát eladom és veszek egy 160 LE-s fullos VTi Civic-et. Csak ahhoz az kellene, hogy legyen abból rendes példány.

2 évig volt a corolla előtt 2,2D céges ufó Civicem, miután megszűnt a munkahely, egy generációval régebbit szerettem volna venni, de csak törött- széthajtott jószágok vannak (voltak) a piacon, egy idő után elegem lett a fölösleges körökből, és így vettem egy tökéletes állapotú  5 éves Corollát. :)
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4311 Dátum: 2010.08.17 12:08:54 »

OFF:
A Civic nagyon pörgős, azzal tegnap 50 alatt 2-esbe mentem végig. Este az asszony ámokfutott vele a Hungárián, mert a nővére 1 éves gyereke végig ordított és már nem bírtuk az utat, így siettünk haza, hogy előbb tudjon aludni a gyerek. (Nem gondolná az ember, hogy 1,5 órás gyerekhiszti mit ki nem hoz a nyugodt sofőrökből...) Mondtam is neki, hogy az hülyegyerekhondás sztereotípiát ő is erősíti.  :lol:

Amúgy a Honda nagyon állat 5.000-től kezd el húzni és 6.500-on még rátesz egy lapáttal. Persze, hogy az ember pörgeti, mint az állat, annyira jó érzés zúzni vele. Őszintén megmondom, erősen gondokozom, hogy a Corollát eladom és veszek egy 160 LE-s fullos VTi Civic-et. Csak ahhoz az kellene, hogy legyen abból rendes példány.

2 évig volt a corolla előtt 2,2D céges ufó Civicem, miután megszűnt a munkahely, egy generációval régebbit szerettem volna venni, de csak törött- széthajtott jószágok vannak (voltak) a piacon, egy idő után elegem lett a fölösleges körökből, és így vettem egy tökéletes állapotú  5 éves Corollát. :)

...és milyen jól döntöttél!!!  ;) Üdv a fórumon.
Én valahogy biztos, hogy nem vennék használtan civicet, többek többek között ezért sem. 100 autóból talán egy, legyen inkább egy kezemen megszámolható mennyiségű, amin érdemes elgondolkodni. Azok a bizonyos "idős orvos újra cseréli..." esetek, akik, nem tudják, hogy 5-6000 körül hogy hátbarúg a vti motor... Befejeztem az OFF-ot!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4312 Dátum: 2010.08.17 12:54:43 »

OFF:
A Civic nagyon pörgős, azzal tegnap 50 alatt 2-esbe mentem végig. Este az asszony ámokfutott vele a Hungárián, mert a nővére 1 éves gyereke végig ordított és már nem bírtuk az utat, így siettünk haza, hogy előbb tudjon aludni a gyerek. (Nem gondolná az ember, hogy 1,5 órás gyerekhiszti mit ki nem hoz a nyugodt sofőrökből...) Mondtam is neki, hogy az hülyegyerekhondás sztereotípiát ő is erősíti.  :lol:

Amúgy a Honda nagyon állat 5.000-től kezd el húzni és 6.500-on még rátesz egy lapáttal. Persze, hogy az ember pörgeti, mint az állat, annyira jó érzés zúzni vele. Őszintén megmondom, erősen gondokozom, hogy a Corollát eladom és veszek egy 160 LE-s fullos VTi Civic-et. Csak ahhoz az kellene, hogy legyen abból rendes példány.

2 évig volt a corolla előtt 2,2D céges ufó Civicem, miután megszűnt a munkahely, egy generációval régebbit szerettem volna venni, de csak törött- széthajtott jószágok vannak (voltak) a piacon, egy idő után elegem lett a fölösleges körökből, és így vettem egy tökéletes állapotú  5 éves Corollát. :)

...és milyen jól döntöttél!!!  ;) Üdv a fórumon.
Én valahogy biztos, hogy nem vennék használtan civicet, többek többek között ezért sem. 100 autóból talán egy, legyen inkább egy kezemen megszámolható mennyiségű, amin érdemes elgondolkodni. Azok a bizonyos "idős orvos újra cseréli..." esetek, akik, nem tudják, hogy 5-6000 körül hogy hátbarúg a vti motor... Befejeztem az OFF-ot!

Az arány tényleg 100-ból 2-3 volt ami nem széthajtott, családi autó volt (azt persze 1 nap alatt eladták). Ez a Corollánál szerintem 100-ból kb. 30-40. A vicc az egészben, hogy nem is akartam Corollát venni, de be kellett lássam, hogy ez az autó egészen egyben van,  fél év alatt 13e km után egy égőt sem kellett cserélni- átlagosan 7 liter/100 km fogyasztással (télen 7,5 nyáron 6,5), főleg autópályán. Be kellett lássam, hogy az 1.4 vvti motor utazósebessége 125 kmh, nem pedig 145.
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4313 Dátum: 2010.08.17 14:09:59 »
Ne vedd bántásnak, de ez a "fölösleges benzinpazarlás & motorkoptatás" kategória  :otlet: ... 50-nél tempó-tartáshoz tökéletes az ötös; négyesben már erőtartalék is van, szóval négyesnél alacsonyabb gangot használni a tartós haladáshoz tényleg teljesen szükségtelen dolog. 50-nél hármasba csak emelkedőn érdemes kapcsolni, és/vagy akkor, ha intenzíven akarunk gyorsítani.
Hármasban lényegesen többet fogyaszt 50-nel, mint ötösben.

Ma direkt megnéztem:
50-nél 4-ben 1750 körül forog, 3-ban 2200 körül. Ne mondjátok nekem, hogy ez lényegesen több kopás illetve benzinpazarlás. De ma megfogadtam a tanácsotokat és 4-ben mentem a városban 50-el. És rájöttem, miért nem csinálom... Ha valaki lassít, fékez előtte (mondjuk parkolni, lefordulni akar) akkor állandóan vissza kell kapcsolni, aztán a felkapcsolás miatti megint benzinpazarlás.
Ha kiszámíthatóan stabilan tudok 50-el menni, akkor fel szoktam tenni 4-ben, de ez ritka.

Egyébként pedig nem akarok ***ó" lenni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4314 Dátum: 2010.08.17 14:17:07 »
Azért hozzá tenném, hogy mi eredetileg használt E11-es Corollát szerettünk volna venni, mikor vettük a Hondát. Az arány úgy nézett ki, hogy 2x annyi volt a szar E11, mint a Civic. Nem találtunk egy normális E11-est sem hosszú távon, Civic-ből addig még választani is lehetett. Kb ennyit ér a hondáshülyegyerek és a pappercorollás sztereotipia. A sok "papper" mind szarrátörte a kocsiját és a sarki bádogos csinálta meg véletlenül szinte minden esetben. Addig a Hondánál nem volt ennyire rossz az arány, mert ott vagy enyhén sérült volt a kocsi vagy már meghaltak benne és bontóban van.  :lol: Súlyosan sérült és eladó Civic-et nem találtunk valamiért.

Amúgy nem tudom, melyik a rosszabb, az idióta váltani nemtudó gyökér, aki nem cserélteti a motort és a szívócsonkot garanciaidőn belül és 3 évente cseréltet 10W-40-es olajat (kb ilyen lehetett az én kocsim motorcsere előtt) vagy a fiatal hülyegyerek, aki minden pénzét a kocsijára költi és azt tuningolja, igaz, hajtja is keményen.  :hmmmm:

Ha egy kocsi nincsen atomjaira törve, akkor azért attól még jó vétel is lehet, hogy keményen hajtva volt. Meggyűrűzni egy VTi-t sem nagy kunszt, utána meg olyan lesz kb mint a gyári motor. (Amúgy 60e-ért VTi blokkot kapni 5 helyen kb az országban jelenleg is.) Ki kell a kopó alkatrészeket így is, úgy is cserélni, meg az összes tömítést is, nekem mindegy, hogy a sorompón 40-nel vagy 140-nel mentek vele át. A kocsi állapota számít, meg hogy törve mennyire volt, nem az, hogy hajtották-e keményen vagy sem -- szerintem.

Amúgy nagyon sok Toyotást ismerek, aki a hondáshülyegyerekeket megszégyenítően közelekedik az utakon... Én sem vagyok egy totojázós sofőr, pedig nekem is pappercorollám van...

Mellesleg megjegyzem, hogy a 10+ éves Hondáknak, amit szervizelek, fele annyi bajuk sincsen, mint az E11-eseknek vagy az E12-eseknek. Nincsenek idegesítő típushibák, nincsenek tönkremenő ködlámpakapcsolók, nincsenek akadós szar váltók, stb... Én azért Toyotás vagyok, szeretem, hozzám ez illik jobban, csak azért nem árt objektívan nézni a dolgokat!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4315 Dátum: 2010.08.17 14:18:42 »
Ne vedd bántásnak, de ez a "fölösleges benzinpazarlás & motorkoptatás" kategória  :otlet: ... 50-nél tempó-tartáshoz tökéletes az ötös; négyesben már erőtartalék is van, szóval négyesnél alacsonyabb gangot használni a tartós haladáshoz tényleg teljesen szükségtelen dolog. 50-nél hármasba csak emelkedőn érdemes kapcsolni, és/vagy akkor, ha intenzíven akarunk gyorsítani.
Hármasban lényegesen többet fogyaszt 50-nel, mint ötösben.

Ma direkt megnéztem:
50-nél 4-ben 1750 körül forog, 3-ban 2200 körül. Ne mondjátok nekem, hogy ez lényegesen több kopás illetve benzinpazarlás. De ma megfogadtam a tanácsotokat és 4-ben mentem a városban 50-el. És rájöttem, miért nem csinálom... Ha valaki lassít, fékez előtte (mondjuk parkolni, lefordulni akar) akkor állandóan vissza kell kapcsolni, aztán a felkapcsolás miatti megint benzinpazarlás.
Ha kiszámíthatóan stabilan tudok 50-el menni, akkor fel szoktam tenni 4-ben, de ez ritka.

Egyébként pedig nem akarok ***ó" lenni.
Pont ezt magyarázom én is, hogy kicsit fékeznek, azt vissza is lehet máris kapcsolni. Oszt akko' meg kopik a kuplung! Nah, ki a nagyobb spóroló?!  :lol:

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4316 Dátum: 2010.08.17 14:49:14 »
Nah, ki a nagyobb spóroló?!  :lol:
A Priusos? :-D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4317 Dátum: 2010.08.17 14:54:38 »
Ne vedd bántásnak, de ez a "fölösleges benzinpazarlás & motorkoptatás" kategória  :otlet: ... 50-nél tempó-tartáshoz tökéletes az ötös; négyesben már erőtartalék is van, szóval négyesnél alacsonyabb gangot használni a tartós haladáshoz tényleg teljesen szükségtelen dolog. 50-nél hármasba csak emelkedőn érdemes kapcsolni, és/vagy akkor, ha intenzíven akarunk gyorsítani.
Hármasban lényegesen többet fogyaszt 50-nel, mint ötösben.

Ma direkt megnéztem:
50-nél 4-ben 1750 körül forog, 3-ban 2200 körül. Ne mondjátok nekem, hogy ez lényegesen több kopás illetve benzinpazarlás. De ma megfogadtam a tanácsotokat és 4-ben mentem a városban 50-el. És rájöttem, miért nem csinálom... Ha valaki lassít, fékez előtte (mondjuk parkolni, lefordulni akar) akkor állandóan vissza kell kapcsolni, aztán a felkapcsolás miatti megint benzinpazarlás.
Ha kiszámíthatóan stabilan tudok 50-el menni, akkor fel szoktam tenni 4-ben, de ez ritka.

Egyébként pedig nem akarok ***ó" lenni.
Pont ezt magyarázom én is, hogy kicsit fékeznek, azt vissza is lehet máris kapcsolni. Oszt akko' meg kopik a kuplung! Nah, ki a nagyobb spóroló?!  :lol:
... helyzetfüggő a visszagangolás. Ha sietni kell, okés (mondjuk elcsípni még a zöldhullámban a köv lámpákat...). Azonban nyugis tempóban miért kell visszakapcsolni 40-nél 3-ba? Hülyén hangzik a kérdés, de nekem ezzel a kis etanolos keverékkel egyszerűen felesleges, mert a lekisebb erőlködés nélkül is visszagyorsul 50-re az autó, kb annyi idő alatt, míg visszaváltanék-gáz-megint-4-be.
Hangsúlyozom, hogy ez szokás és vérmérséklet kérdése, nem mondom, és nem is gondolom, hogy Ti, vagy én rosszul csináljuk, egyszerűen ki, hogy szokta....
Nyílván, ha én is Pesten használnám az autómat, az ottani viszonyokhoz alkalmazkodnék vezetéstechnikailag...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4318 Dátum: 2010.08.17 15:54:58 »
Nah, ki a nagyobb spóroló?!  :lol:
A Priusos? :-D
Sztem meg az, aki együtt él a forgalommal és nem kell nagyot lassítania. :whistling:
Gabe 254.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4319 Dátum: 2010.08.17 16:02:54 »
Nem lehet összehasonlítani BP és egy vidéki város forgalmát, ritmusát, de én 50-nél már 5-ben megyek minden gond nélkül. Forgalom technikai szakemberek szerint akkor lenne a leggyorsabb egy város közlekedése, ha mindenki igyekezne egyenletes lassú sebességgel menni, ahelyett, hogy gáz-fék megy állandóan.

(Még 20 év múlva is ezt a túl lassú-túl gyors témát fogjuk rágni, de nem lesz megoldás  ;) )