Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424688 alkalommal)

0 Felhasználó és 60 vendég van a témában

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4230 Dátum: 2010.07.31 12:57:58 »
3                       28-55               1000-2000           5,02
Hát ahogy nézem Satriani videóját, neki csak kb. 4.0 mp kellett ehhez. Más kérdés, hogy rövidebb is jóval a hármasa, lévén olyan 43 kmh körül jár 2000-nél. Mondjuk, hogy választ kaptunk arra a kérdésre, ami igazából nem is volt kérdés: hogy ti. a benzines, vagy talán mondjuk inkább így: a szívómotor egészen alacsony fordulatszámon jobban megy, mint a feltöltött, amelyiknél ekkor ugye még nincs is feltöltés. Innentől fogva az tényleg nem lehet vitás, hogy ugyanebben az 1000-2000-es sávban az 1.4-es dízel kevésbé rugalmas, mint az 1.4-es benzines. Igazából nem is nagyon lenne szívem neki 1000-nél nyomni egy padlógázt; 1400-1500 környékén próbáltam, és csöppet sem tetszett a hang, amit közben kiadott. Nem erre való.

1000-nél én minden lelkiismeret-furdalás nélkül nyomok padlógázt, pont ez a dízel lényege, hogy kisebb fordulaton üzemel :) Nem is szokott tiltakozni ellene, a Corolla TS sokkal kelletlenebbül, rezegve, köhögve reagált erre, ennek a dzelnek meg teljesen üzemi tartománya az 1000 rpm. Igaz, az 1,4-est nem tudom milyen, az biztos fentebb éled. Még csak MMT váltós Yarisban vezettem, de ott az elektronika nem engedi nagyon leesni a fordulatot a turbólyuk tartományba. De szerintem 1400-1500-nál már nyugodtan lehet használni az 1,4-est is, ha 1800-nál van a nyomatékcsúcsa.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4231 Dátum: 2010.07.31 13:08:47 »
De sztorikat sokat hallok, hogy állandóan tukmálják a vépóvert, nyaggatnak, hogy olajszintet meg ablakmosót ellenőrizzenek, aztán a bolti ár 2-3x-osáért beletöltik a sajátjukat, ha kell, ha nem.

Hihetőnek tartod, hogy egy benzinkutas kéretlenül felnyitja a motorháztetőt, és akár olajat, akár ablakmosót, akár bármi mást beletölt a motorba? Bő 15 éve tankolok Shellnél, még sosem fordult ilyesmi elő, elképzelhetetlennek tartom, hogy bárki ilyenre vetemedjen. Arra rá szoktak kérdezni, hogy kérek-e v-powert, nem tartom offenzív dolognak, hogy el akarnak adni. Az ábécében is megkérdezik, kérek-e még valamit a pulykamellsonka mellé.

Az üzemanyag jó ott, a többivel szerintem nem kell foglalkozni.

Hát ha engem nem is tudnak bepalizni, mert nagyjából képben vagyok az autó műszaki állapotával kapcsolatban, de az autósok nagy hányada szerintem könnyen beetethető, ha a kutas elég erőszakos, nem fognak tiltakozni, mert nem értenek hozzá. Lakóhelyemből kifolyólag a budagyöngyei Shell kúton voltam párszor, de ott mindig bepróbálkoztak, hogy ellenőrizzék a folyadékszinteket, és a Vpowerről is csak hosszas kínos párbeszédek után tudtam a kutasokat lebeszélni. Nekem ez a hiéna, nyomulós, tukmálós hangulat nem kell. Olvass benzinkutas fórumokat, Homárt, egyebeket, meg fogod látni, hogy a Shell kutasaira, hozzáállásra van a legtöbb panasz, sokszor hogy ölre kell menni kb azért, hogy ne tegyék bele az autóba a 380 forintos benyát, és még meg van sértődve, mert neki el kell adnia abból x%-ot naponta. A pénztárosok flegmaságáról, illetve rosszul visszaadási kísérleteiről meg már nem is beszélek. Ilyen sztorikat OMV kúttal kapcsolatban szinte sosem olvasok, csak lehet ennek valami alapja. Na mindegy, ha Neked nincsenek ilyen tapasztalataid, akkor jó  kútra jársz, örülj neki :) Nem mondom, hogy minden Shell ilyen, de az előítéletek kialakulásához sajnos elég az is, ha az ember egy darab tukmálós kútra betéved. És ezt nagyjából alátámasztják a neten keringő vélemények is.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4232 Dátum: 2010.07.31 13:15:56 »
Az itt a gond, hogy az eltérő váltó-áttételezések miatt nem lehet a méréseket direktben összevetni. labiscsakl méréseiből annyi biztosan kiderül, hogy az ő autója egész biztosan nem halott 2000 alatt. A Satrianié sem, de ez mondjuk nem is volt kérdéses számomra.

Igen, ez így van. Ha a 2 literes dízelnek 28-56 az 1000-2000, az 1,4-es benzinesnek meg 21,5-43, akkor az intervallum is jóval kisebb, persze, hogy rövidebb idő alatt is teszi meg. Keresni kell egy olyan fokozatot, ahol hagyjából egyformán forognak, pl a Dízel 2-ese és a benzines hármasa lehet, hogy közelebb áll egymáshoz.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4233 Dátum: 2010.07.31 13:20:43 »
Enyémet pl 2000-en túl szinte sose forgatom, általában 1200-1800 között jár a motor
Kisvarosokban en is 1600-1700-nal elvaltok  :yes: Budapesten 2000-ig azert el kell huzatni, hogy tartsam a ritmust. A folotte levo tartomanyt a szerpentineknek meghagyom  :yes:

Budapesten ha én 2000-ig elforgatom, már általában lemarad mindenki :) Szeretem ebben a motorban ezt, hogy kb olyan tartományban dolgozik, mint egy kamioné :) Egyszer csináltam egy mérést, hogy ha 2500-ig forgatom csak a fokozatokat, akkor gyorsul úgy a kocsi, mint egy 1,3-as 93 lovas Swift, tehát kb 11-12 alatt van úgy is 100-on, pedig ott én már 5-ösben vagyok, a Suzuki meg épphogy akkor váltja a 3-ast.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4234 Dátum: 2010.07.31 13:25:21 »
...1,4-esnél ez a tartomány bizonyára jóval halottabb, ott inkább 2000 fölött érdemes használni a motort.

Kb. így van, annyival kedvezőbb ennél a helyzet, hogy 1800-nál már rendesen felépül a turbónyomás, onnantól lehet terhelni a kisdízelt. A 2.2-t még csak Avensisben és IS-ben próbáltam, annak turbónyomás nélkül is van némi ereje, az egy szerencsésebb karakter ilyen szempontból (viszont hangosabb, nyersebb járású, sokkal iszákosabb, problémásabb).

Hangosabb, nyersebb járású minél? Az 1,4-esnél? Hát biztos... Az 1,4-es hangja szerintem rondább, nem olyan kifinomult, de kétségkívül mivel kisebb motor, kevesebb zajt is termel. Az meg, hogy iszákosabb az 1,4-esnél, szerintem nem nagy meglepetés :) A problémásat nem tudom, enyémnek még nem volt semmi baja, ugyanennyi km-rel haverom 1,4-esében már kellett nagyjavítást csinálni, mert csörgött valami az ékszíjnál (?), meg a turbóval is volt valami gond. Persze ezek egyedi esetek, nem lehet belőlük általánosítani.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4235 Dátum: 2010.07.31 13:37:46 »
Palaczk, lehet, hogy fellépés kérdése is a dolog. Ahogy beállok a kútra, jelzem, hogy nem kérek segítséget. Ha a kutas ezek után megkérdezi még, hogy akarok-e fagyáspont-ellenőrzést, olajat, ablakmosást, guminyomás-ellenőrzést, kiskutyafülét, akkor egy határozott "köszönöm, nem" jellemzően elég. Ezek után már nem szoktak nyomulni; ha mégis, nem esik nehezemre A) nem reagálni B) harmadszor is nemet mondani. Nehogy már hagyjuk, hogy egy kutas kizökkentsen... ;)
Nos, amikor tizenötödjére (a szám nem túlzás, sőt) ismétlődik, hogy a kutas a harmadik-negyedik-ötödik visszautasítás (próbáltam határozott, vicces, unott, ingerült, vidám, flegma, stb stb stb fajta visszautasításokat) ellenére is kitartóan pofázik tovább, akkor DE, hajlamos az ember kizökkenni  ::) :censored: ... Bárki kizökkent volna, azt hiszem. N alkalommal kellett végighallgatnom tankolás közben az agresszív pofázásukat, hogy de mennyire jó ez a vépóver és de mennyire rosszul teszem hogy nem próbálom ki/nem próbálom ki többször, így meg úgy... És utána, benn a shopban: de miért nincs smart-kártya? De miért ne igényeljünk? De biztos ne? Egész biztos? De legalább ezt az akciós kólát... Vagy legalább ezt az akciós bonbont... Stb stb stb... Irtózatos volt, amit nyomtak  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4236 Dátum: 2010.07.31 19:53:47 »
Ezért is kérdésesek a rugalmassági mérések: kedveznek a dízel karakterének.
Tehát ha valami valamiben jónak bizonyul, akkor te a mérési módszert kérdőjelezed meg? Ez jó  :D ... OK, akkor én azt mondom, hogy a 0-100 mérés kérdéses, mert a benzines karakterének kedvez  ;) ... Na ne  :) ... Rugalmassági mérések réges-régen voltak már, amikor még a mai modern feltöltött dízelek a tervezők álmaiban sem léteztek. Mert hisz abban a sávban mérik a motor tudását, ahol a legtöbb autós a leggyakrabban használja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4237 Dátum: 2010.07.31 19:57:20 »
Kb. így van, annyival kedvezőbb ennél a helyzet, hogy 1800-nál már rendesen felépül a turbónyomás, onnantól lehet terhelni a kisdízelt.
Kisebb fokozatokban (1-2-3) ez a határ inkább 1500, onnan azért már megy, 1600-tól a turbó is tölt, ezt a keskeny sávot hamar átugorja. Négyesben, és főleg ötösben valóban célszerű kerülni az 1700-1800 alatti zónát, ha anélkül szeretnénk megindulni, hogy visszakapcsolnánk. De 1800-tól tényleg már előzéseket is lehet vállalni bátran, ötödikben is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4238 Dátum: 2010.07.31 20:01:00 »
1000-nél én minden lelkiismeret-furdalás nélkül nyomok padlógázt, pont ez a dízel lényege, hogy kisebb fordulaton üzemel :) Nem is szokott tiltakozni ellene, a Corolla TS sokkal kelletlenebbül, rezegve, köhögve reagált erre, ennek a dzelnek meg teljesen üzemi tartománya az 1000 rpm. Igaz, az 1,4-est nem tudom milyen, az biztos fentebb éled. Még csak MMT váltós Yarisban vezettem, de ott az elektronika nem engedi nagyon leesni a fordulatot a turbólyuk tartományba. De szerintem 1400-1500-nál már nyugodtan lehet használni az 1,4-est is, ha 1800-nál van a nyomatékcsúcsa.
Ja, 1800-tól 3000-ig van meg a 190 Nm. Illetve az újabbakban már 210, és a fsz-tartomány is kicsit más. Amúgy igen, kb. 1500 az alsó határ, 1400 már necces. Ha ezalatt használod, gázadásra inkább csak brummogni kezd szerencsétlen  ::) ... Kettesben még hagyján, hármasban már nagyon küzd, négyesben alig gyorsul, ötösben kvázi egyáltalán nem. Ehhez meg kell várni az 1500-at, és 1600-tól kezd tényleg feléledni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4239 Dátum: 2010.07.31 20:06:26 »
Hangosabb, nyersebb járású minél? Az 1,4-esnél? Hát biztos... Az 1,4-es hangja szerintem rondább, nem olyan kifinomult, de kétségkívül mivel kisebb motor, kevesebb zajt is termel.
Ilyen Auris D-CAT-ot még nem próbáltam. Viszont ugyanez a motor a Lexus IS-ben gyakorlatilag ugyanúgy szólt, mint az 1.4-es dízel az E12-es Corollában, pedig ezt nem vártam volna, és el tudom képzelni, hogy nem is hiszitek el  :surrender: ... De attól még így volt. Mondjuk ez nem azt jelenti, hogy a Lexus zajos lett volna: nem, ellenkezőleg, a Corolla a nagyon halk ezzel a géppel  :) !

De ez nincs minden esetben így: vezettem E15-ös Corollát is 1.4-es dízellel, és abban hangosabban, kerregősebben járt a motor  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4240 Dátum: 2010.07.31 20:26:49 »
Tehát ha valami valamiben jónak bizonyul, akkor te a mérési módszert kérdőjelezed meg?

Nem kérdőjelezem meg, csak pont ugyanúgy nem tartom perdöntőnek, mint egy 0-100 mérést. Mondom, ki kell menni a pályára, oszt' kenni neki.  :wheelchair:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4241 Dátum: 2010.07.31 20:38:17 »
És az miben lesz perdöntő  :) ? Abban, hogy melyik autó megy jobban a versenypályán  ;) ...Kétségtelenül presztízs-értékű, de ettől még közútra, hétköznapi használatra vonatkoztatva eléggé másodlagos jelentőségű információ, engem pl. egész biztos jobban érdekel, hogy melyik autó rugalmasabb. Mert az fog felmenni a dombon magasabb fokozatban, azt kell majd előzéshez kevésbé visszakapcsoljam, stb. Kinek mi számít többet  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4242 Dátum: 2010.08.01 09:03:49 »
Csinaltam egy par merest:
Mindegyiket 4szer mertem, majd ezeket atlagoltam. A meres elejen az osszes lentebb leirt fokozatnal 1 es 2 ezernel csekkoltam a sebessegeket, ezek lathatoak.
Fokozat            Sebesseg           Fordulatszam       Ido [masodperc]
2                       17-36               1000-2000           2,54
3                       28-55               1000-2000           5,02
4                       39-77               1000-2000           9,68

Fogasztas: felment 5,0-rol 5,-1-re meres kozben (az 5,0 az elozo ~400km atlaga)

Megcsináltam én is a méréseket: Auris 1.6, 22 C-on, klíma nélkül, tompított világítással, 4 mérésből átlagolva.

Fokozat            Sebesség           Fordulatszám       Idő [másodperc]
2                       15-30               1000-2000           1,88
3                       22-43               1000-2000           4,47
4                       29-58               1000-2000           8,01

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4243 Dátum: 2010.08.01 10:07:00 »
És az miben lesz perdöntő  :) ? Abban, hogy melyik autó megy jobban a versenypályán  ;) ...

Mondjuk ki: abban, hogy melyikben van több potenciál.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4244 Dátum: 2010.08.01 11:59:58 »
És az miben lesz perdöntő  :) ? Abban, hogy melyik autó megy jobban a versenypályán  ;) ...
Mondjuk ki: abban, hogy melyikben van több potenciál.
OK, nevezheted így is  :) ... És mire lesz benne több potenciál ? A versenypályára, igen  :yes: ... Ettől még lehet, hogy a másikban több lesz a potenciál az általam fontosnak tartott dolgokra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )