Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424103 alkalommal)

0 Felhasználó és 65 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4125 Dátum: 2010.07.01 13:22:22 »
Aztán amiért itt, és ebben a fórumban írok az a következő lenne: ebben a típusokban már benne van fedélzeti computet, ami írja a pillanatnyi fogyasztást. Ismerem a működését (Vateré szerint) Van egy olyan érdekes tapasztalatom a sajátommal, hogy
- 50km/h haladok, jön a piros lámpa: lassítok motorfékkel 0l-es pill fogyasztást ír, ami érthető, aztán üzemi fék, lassul az autó, majd kupplung az utolsó 10-15 m-en sebességből ki (vagy akár maradhat sebességben is a kinyomott kupplung a lényeg) és ahogy lassulok, és közelítek a 0 km/h-oz a pillanatnyi fogyasztásmérő elkezd különböző értékeket kiírni, akár ilyen 20-25 litereket is. Ezt nem értem, hogy miért ír ki ilyen értékeket, egyáltalán miért ir ki valamit is, a Vater 1.4-ese nem csinálja ezt. Kiváncsi lennék a véleményetekre ez miért lehet, illetve tapasztalt-e már valaki ilyet, vagy valaki hallott-e már ilyenről?
Az Avensis is ezt csinálja. Hiszen ha az autó kinyomott kuplunggal, alapjáraton járó motorral gurul, akkor a motor fogyaszt valamennyi üzemanyagot, ez pedig, igen kis sebességgel gurulva, 100 km-es távra felszorozva kiadhat relatíve magas értékeket is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4126 Dátum: 2010.07.01 13:27:28 »
- 50km/h haladok, jön a piros lámpa: lassítok motorfékkel 0l-es pill fogyasztást ír, ami érthető, aztán üzemi fék, lassul az autó, majd kupplung az utolsó 10-15 m-en sebességből ki (vagy akár maradhat sebességben is a kinyomott kupplung a lényeg) és ahogy lassulok, és közelítek a 0 km/h-oz a pillanatnyi fogyasztásmérő elkezd különböző értékeket kiírni, akár ilyen 20-25 litereket is. Ezt nem értem, hogy miért ír ki ilyen értékeket, egyáltalán miért ir ki valamit is, a Vater 1.4-ese nem csinálja ezt. Kiváncsi lennék a véleményetekre ez miért lehet, illetve tapasztalt-e már valaki ilyet, vagy valaki hallott-e már ilyenről?

Üdv:L

Az enyémben ugyanez a szitu, bár engem ez nem zavar egy csöppet sem. Csúnya szóval: nem releváns.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4127 Dátum: 2010.07.01 21:34:42 »
- 50km/h haladok, jön a piros lámpa: lassítok motorfékkel 0l-es pill fogyasztást ír, ami érthető, aztán üzemi fék, lassul az autó, majd kupplung az utolsó 10-15 m-en sebességből ki (vagy akár maradhat sebességben is a kinyomott kupplung a lényeg) és ahogy lassulok, és közelítek a 0 km/h-oz a pillanatnyi fogyasztásmérő elkezd különböző értékeket kiírni, akár ilyen 20-25 litereket is. Ezt nem értem, hogy miért ír ki ilyen értékeket, egyáltalán miért ir ki valamit is, a Vater 1.4-ese nem csinálja ezt. Kiváncsi lennék a véleményetekre ez miért lehet, illetve tapasztalt-e már valaki ilyet, vagy valaki hallott-e már ilyenről?

Üdv:L

Az enyémben ugyanez a szitu, bár engem ez nem zavar egy csöppet sem. Csúnya szóval: nem releváns.  :)

Lehet, hogy azért nehéz megérteni, mert ez tiszta matematika - és a gép nem gondolkodik, csupán számol és közli az értéket: liter/100 km.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4128 Dátum: 2010.07.01 23:55:40 »
Aztán amiért itt, és ebben a fórumban írok az a következő lenne: ebben a típusokban már benne van fedélzeti computet, ami írja a pillanatnyi fogyasztást. Ismerem a működését (Vateré szerint) Van egy olyan érdekes tapasztalatom a sajátommal, hogy
- 50km/h haladok, jön a piros lámpa: lassítok motorfékkel 0l-es pill fogyasztást ír, ami érthető, aztán üzemi fék, lassul az autó, majd kupplung az utolsó 10-15 m-en sebességből ki (vagy akár maradhat sebességben is a kinyomott kupplung a lényeg) és ahogy lassulok, és közelítek a 0 km/h-oz a pillanatnyi fogyasztásmérő elkezd különböző értékeket kiírni, akár ilyen 20-25 litereket is. Ezt nem értem, hogy miért ír ki ilyen értékeket, egyáltalán miért ir ki valamit is, a Vater 1.4-ese nem csinálja ezt. Kiváncsi lennék a véleményetekre ez miért lehet, illetve tapasztalt-e már valaki ilyet, vagy valaki hallott-e már ilyenről?
Az Avensis is ezt csinálja. Hiszen ha az autó kinyomott kuplunggal, alapjáraton járó motorral gurul, akkor a motor fogyaszt valamennyi üzemanyagot, ez pedig, igen kis sebességgel gurulva, 100 km-es távra felszorozva kiadhat relatíve magas értékeket is.


Tényleg teljesen logikus, amit írtál "Palaczk". Illetve ha másoknál és előfordul, akkor az megnyugtat. Viszont miért nem csinálja ezt a 2003-as 1.4 vvt-i fed computere? Simán el tudom képzelni, hogy ez másoknak is feltünhetett, és van akit zavart is, és netán visszajutott a Toyota mérnökei fülébe, akik simán csináltak 1 fed.comp program módosítást, mellyel rövidre zárták ezt a dolgot. Akkor ez az alapjárati fordulaton  való gurulás közbeni pillanatnyi fogyasztás téma megoldva, de:

motorfékkel fékezve, miért ír 0 liter pillanatnyi figyasztást. Gázadás nincs, az biztos, de akkor is van üzemenyag befecskendezés, akkor is lennie kéne üzemanyag fogyasztásnak.

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4129 Dátum: 2010.07.02 00:08:52 »
10W40 vvt-ibe? Húbammeg! A gyári ajánlása 5W30... B.S szintén vvt-i Corollájában 0W20 van, azt sem eszi. Remélem, hamar lecseréled majd azt az olajat.
Évente mennyit mész vele? 1 év vagy 15 ezer km után kell cserélni, de én ezt kiszedném inkább belőle. Amúgy hány km van a kocsiban? Mit lehet tudni róla, mit kell cserélni? :)


A 15 ezer km / 1 év kb egybe fog esni.
150E km van benne, úgy érzésre és látszatra is. Van aki 80E-re saccolta.
Csere: olaj, olaj/lég-szűrő, talán gyertya, meg gumik. Fékek teljesen újak (a tárcsának 1 mm vála sincs)
"kleingy" egy kérdés, még új vagyok itt, és csak tanulom a dolgokat: az ilyen válasz mehet ide, vagy más topicot kellene keresnem neki?

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4130 Dátum: 2010.07.02 07:36:34 »
motorfékkel fékezve, miért ír 0 liter pillanatnyi figyasztást. Gázadás nincs, az biztos, de akkor is van üzemenyag befecskendezés, akkor is lennie kéne üzemanyag fogyasztásnak.
motorféknél nincsen üzemanyagbefecskendezés, ezért 0 a fogyasztás, azaz nem fogyaszt semmit.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4131 Dátum: 2010.07.02 08:06:56 »
A 15 ezer km / 1 év kb egybe fog esni.
150E km van benne, úgy érzésre és látszatra is. Van aki 80E-re saccolta.
Csere: olaj, olaj/lég-szűrő, talán gyertya, meg gumik. Fékek teljesen újak (a tárcsának 1 mm vála sincs)
"kleingy" egy kérdés, még új vagyok itt, és csak tanulom a dolgokat: az ilyen válasz mehet ide, vagy más topicot kellene keresnem neki?

Sztem inkább menjen a Szerviz, a Minden ami Corollával kapcsolatos, esetleg az Általánosban az Olajok topicba.  ;)
Oda írok is most neked választ.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4132 Dátum: 2010.07.02 09:48:45 »
- 50km/h haladok, jön a piros lámpa: lassítok motorfékkel 0l-es pill fogyasztást ír, ami érthető, aztán üzemi fék, lassul az autó, majd kupplung az utolsó 10-15 m-en sebességből ki (vagy akár maradhat sebességben is a kinyomott kupplung a lényeg) és ahogy lassulok, és közelítek a 0 km/h-oz a pillanatnyi fogyasztásmérő elkezd különböző értékeket kiírni, akár ilyen 20-25 litereket is. Ezt nem értem, hogy miért ír ki ilyen értékeket, egyáltalán miért ir ki valamit is, a Vater 1.4-ese nem csinálja ezt. Kiváncsi lennék a véleményetekre ez miért lehet, illetve tapasztalt-e már valaki ilyet, vagy valaki hallott-e már ilyenről?

Üdv:L

Az enyémben ugyanez a szitu, bár engem ez nem zavar egy csöppet sem. Csúnya szóval: nem releváns.  :)

Lehet, hogy azért nehéz megérteni, mert ez tiszta matematika - és a gép nem gondolkodik, csupán számol és közli az értéket: liter/100 km.

Ezt én is pont így gondolom :yes: Nem kell vele foglalkozni, a buta gép csak abban képes "gondolkodni", amit megtanítanak neki... :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4133 Dátum: 2010.07.05 16:13:27 »
Tegnap, vasárnap tankoltam kint Romániában, Varsándon. Még nem tankoltam rá az E85-öt - ma du. fogom -, de tapasztalat:
Pont úgy csörgedezik a motor 2000-3000 között, mint az OMV-vel, a fogyi pont annyira ment vissza, mint az OMV-vel (6,2)
Az árak: 1 liter benzin 4,8 Lei (új Lei). 1 Lei = 65,7 Ft a kúton váltva. Tehát 4,8*65,7= ~315Ft/l

Egy biztos számomra: A továbbiakban nem fogom számolgatni, hogy az etalon költségileg megéri-e, igazából annyival jár szebben a motor (alul mintha rugalmasabb lenne, simábban jár, és megszűnt az említett csörgés 5-6 deci többletfogyasztás mellett, 70% benzin - 30% E85 arány mellett), hogy nekem már csak ezért is megéri. Télen lehet, hogy nem fogom keverni a hideg miatt, de jó időben bele fogom tölteni az E85-öt, ilyen arány mellett még csak nem is rángat-dugul, stb. Még szűrőt sem kellett cserélnem. Természetesen ez utóbbit pótlom, ha idő közben szükségessé válik...  ;)
Ja, ezzel a 70-30 benzin-etanol aránnyal is megállt a fogyim 7L alatt (6,8).  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4134 Dátum: 2010.07.09 12:04:38 »
10 Liter E85-öt tankoltam a benzinre, kb 11-12l-t lehett volna összesen. Az említett csörgedezés ismét megszűnt, se check lámpa, se rángatás nincs. Úgy néz ki eddig, hogy a szűrő is bírja, vagy nem volt learkódásom...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4135 Dátum: 2010.07.12 08:20:49 »
Tegnap sikerült elérnem az eddigi legjobb fogyasztást: Bp. - Esztergom - Dobogókő - Bp., 140 km, 4,2 liter!  :clap:

Simán csak haladtam a forgalommal, semmi durvulás, de azért haladósan.
Ez így azért már korrekt, nem?  :yes:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4136 Dátum: 2010.07.12 08:27:25 »
Grat!  :clap: Ha ezt így megízlelted, könnyen lehet, hogy mostantól még jobban odafigyelsz majd, hogy hogy vezetsz. Sok gurulás, sok motorfékkel lassulás, hamar felváltás, magas keréknyomás, nulla felesleges cucc a kocsiban sokat számít!  ;)
(Na látjátok, ilyenkor érzem azt, hogy én is dízelt akarok...)
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4137 Dátum: 2010.07.12 08:40:38 »
Ez így azért már korrekt, nem?  :yes:
Az  :yes: Hany szemely, klima volt-e, kereknyomas?  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4138 Dátum: 2010.07.12 08:46:39 »
Grat!  :clap: Ha ezt így megízlelted, könnyen lehet, hogy mostantól még jobban odafigyelsz majd, hogy hogy vezetsz. Sok gurulás, sok motorfékkel lassulás, hamar felváltás, magas keréknyomás, nulla felesleges cucc a kocsiban sokat számít!  ;)
(Na látjátok, ilyenkor érzem azt, hogy én is dízelt akarok...)

Igen, tényleg jó a fed. comp., sokkal jobban odafigyelek. Korábban pl. a motorfékes gurulásokra sem figyeltem ennyire, de sokat lehet vele spórolni.

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4139 Dátum: 2010.07.12 08:55:15 »
Ez így azért már korrekt, nem?  :yes:
Az  :yes: Hany szemely, klima volt-e, kereknyomas?  :D

Ketten voltunk, végig klíma (kivéve Dobogókő környékén, ahol finomabb volt a friss hegyi levegő), keréknyomás 2,3.