Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424732 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4110 Dátum: 2010.06.29 23:21:22 »
Autópályán is engedhetnék a 160-at nyugodtan, ekkor 180-ig nem kellene mondjuk büntit fizetni. Ez már kellően gyors és dinamikus, de mégsem 300, amit már tényleg soknak tartok. Ez a  ;)130 is olyan, hogy ennyivel tudok főúton is menni, nem ennyivel szeretnék a pályán menni, ahol extra lét fizetek.

Nem mondasz butaságot, hiszen az autópályák tervezésénél ma Mo.-n 150km/h. Ennyivel szinte bármely Mo-i szakaszon biztonságosan lehet haladni (kivéve egy-egy élesebb ívet). Közúton én a 110-et támogatnám. Ha nem használod a pályát, ez a sebesség bőven elég, hogy haladjál is, és ne aludj el vezetés közben. Csak, ugye, közúton nagyságrendekkel több a veszélyforrás, hogy mit ne mondjak, gondolj csak az utak állapotára! Nagyobb sebességnél nem ütöd jobban a futóművedet, aminek így jelentősen lerövidül az élettartama.

Konklúzió: Csak autópályán és arra érdemes - jó - minőségű utakon kellene sebességhatárt emelni. Városban nem. Az nem játék. Gondolj csak bele, ha a Te leendő/meglévő ( ;)) gyermekedet sodorná veszélybe egy bránerfejű a lakóövezetben...???  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4111 Dátum: 2010.06.30 00:37:24 »
A faluban/városban sokszor kevés az 50, szerintem egy 60-at engedhetnének, mint ami régen is volt. Több helyre kellene kitenni a 70-es táblát városokon belül, az megoldaná a problémát sok helyen. Alapjában egyetértek azzal, hogy a falu/város a legveszélyesebb, itt tényleg nem sokat kellene emelni, leginkább a sok nagy 4 sávs útra kellene csak a 70-et kitenni bizonyos szakaszonként.

Országúton simán engedhetnének 110-et, 130-ig tartó toleranciával, szerintem nem lenne baj ebből. Természetesen a veszélyes szakaszokra jelzőtáblák és korlátozások kellenének. És ez nem jelenti azt, hogy ennyivel kötelező lenne menni, csupán csak a sietősöknek lenne lehetősége a 30.000-res sáv alatt autózni...

Pályán abszolút nem lenne 160 gond, régebben mindenki szinte 160-180-nal ment, ma 2-3 éve divat ez a 110-120-as tempo. Régebben sem volt szerintem sokkal több baleset a pályán a nyagobb sebesség miatt, csupán csak lehetne haladni jobban, ennyi történne.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4112 Dátum: 2010.06.30 08:40:12 »
Nem mondasz butaságot, hiszen az autópályák tervezésénél ma Mo.-n 150km/h. Nagyobb sebességnél nem ütöd jobban a futóművedet, aminek így jelentősen lerövidül az élettartama.
[/quote]

Ne, ezt a két mondatot javítom, mert már túl késő volt, hogy értelmesen írjak.
Tehát, 150km/h a tervezési sebesség! Ennél a tempónál határozták meg különböző jármű fajták általi terhelési értékeket, amiket összesítve határozták meg, hogy milyen rétegrendben milyen építőanyagok kerüljenek beépítésre. Azt hiszem, így érthető.  :flowers:

Nagyobb sebességnél, pedig a rossz utakon jobban ütöd a futóművet, emiatt csökken az élettartama.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4113 Dátum: 2010.06.30 08:55:17 »
A faluban/városban sokszor kevés az 50, szerintem egy 60-at engedhetnének, mint ami régen is volt. Több helyre kellene kitenni a 70-es táblát városokon belül, az megoldaná a problémát sok helyen. Alapjában egyetértek azzal, hogy a falu/város a legveszélyesebb, itt tényleg nem sokat kellene emelni, leginkább a sok nagy 4 sávs útra kellene csak a 70-et kitenni bizonyos szakaszonként.

Ja, ez így rendben van, ideális eset az lenne, ha főutak esetében mindenhol megépülnének az elkerülő szakaszok. Így nem mennének tönkre olyan hamar az önkormányzati utak...

Országúton simán engedhetnének 110-et, 130-ig tartó toleranciával, szerintem nem lenne baj ebből. Természetesen a veszélyes szakaszokra jelzőtáblák és korlátozások kellenének. És ez nem jelenti azt, hogy ennyivel kötelező lenne menni, csupán csak a sietősöknek lenne lehetősége a 30.000-res sáv alatt autózni...
Én valami olyasmit tartanék jónak, ha emelnének a sebességhatárokon (mondjuk 110-re), de a nagyobb csomópontokba - és közelébe -, illetve a balesetveszélyes szakaszokra fix trafipaxot helyeznék szigorú sebességkorlátozással. Viszont a megemelt sebességhatárokon felett még ennél is szigorúbban venném a gyorshajtást.
Plussz - nem tudom, hogy közületek ki merre lakik az országban - nincs az a gazdaságosan legyártható táblamennyiség, ami elég lenne a magyar utakra. Az egész dolog alapja az lenne, ha alapvetően jó minőségű úthálózattal (legalább a főutak) rendelkeznénk.  :yes:

Pályán abszolút nem lenne 160 gond, régebben mindenki szinte 160-180-nal ment, ma 2-3 éve divat ez a 110-120-as tempo. Régebben sem volt szerintem sokkal több baleset a pályán a nyagobb sebesség miatt, csupán csak lehetne haladni jobban, ennyi történne.
Ahogy mondottam volt, egy időben rengeteget pályáztam. Hosszútávon, ha 130 helyett 150-nel mész, egy óra alatt, ugye 20km-rel vagy előrébb, ha azalatt senki miatt nem kell lassítanod. Ez a 20 km durván 5-10perc-et jelent. Ezek miatt nekem nem érné meg magasabb tempóban hajtani (apu kocsit haaaaajt! :lol:). Ez a ésszerű oldala a dolgoknak. Az élményfaktor a nagyobb speed miatt már más.... :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4114 Dátum: 2010.07.01 10:39:12 »
Sokat beszélgettünk már ilyesmikről...

Tömören: differenciáltabb szabályozás kellene. Országutakon a 90-et csak mellékutakon hagynám meg, a 100 lehetne az általános és sok helyen elférne a 110 (pár helyen van is, de ezek száma még nagyon alacsony). Autópályán nappal, száraz időben lehetne 150. Nappal, esőben 130. Éjjel, száraz időben 130, esőben 110. Lakott területen belül, városi többsávos utakon ill. falvakon átmenő nyílt, egyenes, belátható szakaszokon nagyon sok helyen lehetne 70 a mostani 50 helyett.

Megjegyzem, erre nem ez a legadekvátabb topik  :whistling: ... Folytathatnánk az Általános/Vezetési stílus-ban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4115 Dátum: 2010.07.01 10:58:40 »
részemről oké, a választ oda fogom írni erre a felvetésedre.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4116 Dátum: 2010.07.01 11:34:37 »
Sokat beszélgettünk már ilyesmikről...

Tömören: differenciáltabb szabályozás kellene. Országutakon a 90-et csak mellékutakon hagynám meg, a 100 lehetne az általános és sok helyen elférne a 110 (pár helyen van is, de ezek száma még nagyon alacsony). Autópályán nappal, száraz időben lehetne 150. Nappal, esőben 130. Éjjel, száraz időben 130, esőben 110. Lakott területen belül, városi többsávos utakon ill. falvakon átmenő nyílt, egyenes, belátható szakaszokon nagyon sok helyen lehetne 70 a mostani 50 helyett.

Megjegyzem, erre nem ez a legadekvátabb topik  :whistling: ... Folytathatnánk az Általános/Vezetési stílus-ban.

Ebből megint csak vita lenne, ezt így nem lehetne leszabályozni.
Mit jelent az eső? - amikor szemerkél?, amikor vizes az út? Mi az éjszaka? -egyébként a szürkületi időszak szerintem sokkal veszélyesbb!
A sebesség limitek gyakoribb emelése -főleg néhány kisebb forgalmú, jó minőségű úton már ésszerűbb, - viszont pont az 1 számjegyű, utak a nagy forgalom miatt nem mindenhol alkalmasak a limitek emelésére.

Tegnap mentem egy nagyobb kört itt a környékben ( Itthonról Kiskőrös, Toyotaszerviz, visszafele nem mentem az autópályára, hanem a mellékutakon vágtam keresztül, mert vittem valamit Tatárszentgyörgyre) volt útszakasz, ahol simán mentem 120-al, és semmi gond nem volt, mert a mező közepén az üregi nyulat is lehetett látni, 2km múlva meg kétoldalt sűrű erdő, gyakorlatilag összeér az út fölött a teteje. A szarvast sem veszed észre, ha nem az út közepén áll - és végig 90 volt a limit. Aztán jött egy szakasz, ahol elkezdtem kerülgetni a kátyúkat, pedig nem szoktak érdekelni, de ezek inkább meteorkráterek voltak; persze ez sem volt kitáblázva, csak a kanyar után eltűnt az út.
-Szóval kellene több limitemelő tábla. - meg odafigyelés a táblázásra. ( arról nem is beszélve, hogy nálunk másfél éve van egy 30-as korlátozás, mert akkor elkezdtek építeni valamit, de a tábla azóta is ott ál a puszta közepén .
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4117 Dátum: 2010.07.01 11:52:38 »
Helló Mindenkinek!

Új vagyok itt a fórumon, illetve a Corolla tulajdonosok táborában is. Alig egy hónapja vettem egy 2001-es gyártású, 2002-es forgalomabhelyezésű 1.6 vvt-i Liftback Linea Terra Corollát. Ismerkedem az autóval (bár a Vater is Corolla megszállott, így vezettem már korábban párszor, ezért erre esett a választás), próbálom kitapasztalni az autó tulajdonságait, felfedezni rejtett hibáit. Mert ugye egy használt autóban nem bízik még annyira az ember, még ha az egy Corolla is.

Eddigi tapasztalatiam szerint az előző tulaj nem annyira vigyázhatott a vége fele az autóra, mint korábban, nem akart rá költeni szerintem.
Az olaj szint meglehetősen alacsony volt, illetve elég fekete jött le belőle. Remélem nem fogja enni (Vaternak ez az 5. Corolla, egyik sem ette, bár neki nem volt soha 1.6-os)

Eddig még egyszer mértem fogyasztást kúton, akkor 45 perc pálya, 30-35 perc pesti dugó, ingázva, 500 km után az átlagom 6,65l/100km volt. Egyébként óvatos gyorsításokkal, de azért haladós 120-130 között, néha kicsit fölötte. 
Aztán amiért itt, és ebben a fórumban írok az a következő lenne: ebben a típusokban már benne van fedélzeti computet, ami írja a pillanatnyi fogyasztást. Ismerem a működését (Vateré szerint) Van egy olyan érdekes tapasztalatom a sajátommal, hogy
- 50km/h haladok, jön a piros lámpa: lassítok motorfékkel 0l-es pill fogyasztást ír, ami érthető, aztán üzemi fék, lassul az autó, majd kupplung az utolsó 10-15 m-en sebességből ki (vagy akár maradhat sebességben is a kinyomott kupplung a lényeg) és ahogy lassulok, és közelítek a 0 km/h-oz a pillanatnyi fogyasztásmérő elkezd különböző értékeket kiírni, akár ilyen 20-25 litereket is. Ezt nem értem, hogy miért ír ki ilyen értékeket, egyáltalán miért ir ki valamit is, a Vater 1.4-ese nem csinálja ezt. Kiváncsi lennék a véleményetekre ez miért lehet, illetve tapasztalt-e már valaki ilyet, vagy valaki hallott-e már ilyenről?

Üdv:L

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4118 Dátum: 2010.07.01 12:09:36 »
Üdv a Ez E11-es Corollások táborában!

Sajnos a korai szériás VVT-i motorokra jellemző volt a magas olajfogyasztás, ezt 7 év/180e km-ig terjedő motorblokkcserés garanciával orvosolta anno a Toyota. Az én autóm is ette eléggé az olajat, de garanciában kapott egy új fűzött blokkot, azóta a leghígabb olajat sem eszi látható mértékben...

Javaslom, hogy cserélj azonnal olajat és nézd meg, hogy pontosan mennyit is fogyaszt. Az olajszintet sose engedd "min", de inkább fél alá, tölts utána, ha kell. Javaslom, hogy kezdetnek valami 0W/5W-40-es olajat használj, pl. Mobil1 0W-40, Eneos 5W-40, Liqui-Moly 5W-40, stb...

A másik típushiba a szívócsonk zörgése: elszabadul a műanyag szívócsonkban valami cucc és elkezd kerrekni, zörögni a motorban. Ez az alkatrész bontva is 50e, újonnan nekem 112e Ft-ba fájt anno.

A fedcomp-ot nem értem, hogy miért ír ki 20 litereket ilyenkor, lehet, hogy hibás valamelyik szenzor vagy csatlakozója... De az is lehet, hogy annál normális -- bár nem hiszem.

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4119 Dátum: 2010.07.01 12:33:21 »
Üdv a Ez E11-es Corollások táborában!

Sajnos a korai szériás VVT-i motorokra jellemző volt a magas olajfogyasztás, ezt 7 év/180e km-ig terjedő motorblokkcserés garanciával orvosolta anno a Toyota. Az én autóm is ette eléggé az olajat, de garanciában kapott egy új fűzött blokkot, azóta a leghígabb olajat sem eszi látható mértékben...

Javaslom, hogy cserélj azonnal olajat és nézd meg, hogy pontosan mennyit is fogyaszt. Az olajszintet sose engedd "min", de inkább fél alá, tölts utána, ha kell. Javaslom, hogy kezdetnek valami 0W/5W-40-es olajat használj, pl. Mobil1 0W-40, Eneos 5W-40, Liqui-Moly 5W-40, stb...

A másik típushiba a szívócsonk zörgése: elszabadul a műanyag szívócsonkban valami cucc és elkezd kerrekni, zörögni a motorban. Ez az alkatrész bontva is 50e, újonnan nekem 112e Ft-ba fájt anno.


A fedcomp-ot nem értem, hogy miért ír ki 20 litereket ilyenkor, lehet, hogy hibás valamelyik szenzor vagy csatlakozója... De az is lehet, hogy annál normális -- bár nem hiszem.
Helló köszi a választ,

Akkor erről a garanciás dologról már lemaradtam, de azért még reménykedem, hogy nem fogja enni az olajat (a remény hal meg utoljára).
Most Castrol Magnetec 10W40-et töltöttem bele, kiváncsi vagyok ezzel milyen lesz.
A szívócsonk zörgés nem jelentkezik, de remélem nem is fog, vagy már javítva van a hiba.

Ezt a computeres dolgot pedig majd megkérdezem szervízben is, illetve várok további hozzászólásokat is. Egyébként egész pontosan mér, hasonlóan, mint amit én mértem a kútom, egy kicsit többet mér mint én

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4120 Dátum: 2010.07.01 12:39:42 »
A 10W-40-es olajak helyett legközelebb használj inkább 5W-40-es szintetikus olajat majd. Az internetes boltokban viszonylag olcsón beszerezhetőek. Ezek tisztábbak, egyenletesebbek a tulajdonságaik, hidegen kevésbé sűrűsödnek vissza, kevésbé párolognak ki, stb...

A fedcomp mindig egy picit többet mutat nálunk is, pár deci eltérés azért szokott néha lenni. Ez még belefér szerintem.


Ha eszi az olajat nagyon, akkor sem kell "kidobni" a kocsit, 120e Ft körül komplett motorgenerált csinálnak, ami megoldja a problémát: csapágyak cseréje, dugattyúgyűrűk cseréje, tömítések cseréje, stb. Ez után olyan a motor, mintha zsír új lenne, mehet bele a leghígabb olaj is, mert az sem fogja enni. (Más sztori: Ismerősömék /egyik/ Hondájának a motorját gyűrűztettük, azóta ment már 60-80e km legalább és télen a 0W-20-as olajból sem evett látható mennyiséget.)

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4121 Dátum: 2010.07.01 12:52:47 »
...lassítok motorfékkel 0l-es pill fogyasztást ír, ami érthető, aztán üzemi fék, lassul az autó, majd kupplung az utolsó 10-15 m-en sebességből ki (vagy akár maradhat sebességben is a kinyomott kupplung a lényeg) és ahogy lassulok, és közelítek a 0 km/h-oz a pillanatnyi fogyasztásmérő elkezd különböző értékeket kiírni, akár ilyen 20-25 litereket is.
teljesen normális.
gondold végig logikusan és rájössz :)

nézd meg, h mennyit ír ki a pillanatnyi fogyimérő, ha 100km/h-nál kiveszed üresbe és gurulsz alapjáraton.
majd néz meg 50 km/h-nál, aztán 25-nél.

ha 100km/h-nál kiír mondjuk 1,2 l/100km-t, akkor 50-nél 2,4, 25-nél 4,8, 12-nél 9,6 10 alatt már simán mutathat 20 körüli értékeket. de próbáld ki,h nagyon óvatos tolatáskor miket ír ki :D 99.9 aztán jön a --.- azaz végtelen  ::)

yarisnál legalábbis így működik (szoktam nézni elég sokat  :whistling: )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4122 Dátum: 2010.07.01 12:57:27 »
10W40 vvt-ibe? Húbammeg! A gyári ajánlása 5W30... B.S szintén vvt-i Corollájában 0W20 van, azt sem eszi. Remélem, hamar lecseréled majd azt az olajat.
Évente mennyit mész vele? 1 év vagy 15 ezer km után kell cserélni, de én ezt kiszedném inkább belőle. Amúgy hány km van a kocsiban? Mit lehet tudni róla, mit kell cserélni? :)
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4123 Dátum: 2010.07.01 13:00:56 »
B.S szintén vvt-i Corollájában 0W20 van...
Volt, most már Eneos 5W-30-cal nyomom a nyári melegben... Neked is ezzel kellene legközelebb... ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4124 Dátum: 2010.07.01 13:02:13 »
Ja, sztem húzzunk ezzel a témával az olajos topicba már innen a mennyit fogyasztból.  :whistling: