Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425446 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4095 Dátum: 2010.06.29 12:30:27 »
Na ja  ;) :tt2: ... De akkor sem visz rá a lélek, hogy hosszú utakon az összes falun meg városon át óra szerint 60-al vánszorogjak  :nonono: ... Ez nekem nem megy, sajnálom  :) ... Most persze meg lehetne kérdezni, hogy "annyit számít, hogy 70 vagy 60?" ... Igen. Annyit. Mindenkinél van egy határ, nálam itt van. Inkább csússzak bele néha egy-egy büntibe, de ennél lassabban menni nem fogok.

(Nem beszélve arról, hogy a 70 sem megy könnyen - ez régebben 85-90 volt, belátható szakaszokon. Ennyi hatása azért nálam is van az o.f. bevezetésének  :sorcerer:)

(Itthon a városban más a helyzet, itt inkább csak 60-65-el megyek.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4096 Dátum: 2010.06.29 12:35:55 »
Érdekes. Inkább fizetsz te is néha büntit (lásd 30 ezer) minthogy 5 km/h-val kevesebbel menj. 30 ezerből hányszor is lehetne pl Szutyikát megtankolni? ;)
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4097 Dátum: 2010.06.29 12:38:14 »
egyetértek. inkább megyek lassabban.
megőrülnék ha emellé a drága benzin mellé még az ablakon dobálnám ki a pénzt a büntikkel :devil:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4098 Dátum: 2010.06.29 12:58:56 »
De azért ez nem ilyen egyszerű. Ugyanis ha az ember biztosra tudná azt, hogy meg lesz büntetve, akkor nyilván lassabban menne. De miután nagyon sokszor semmilyen retorziónak sincsen a gyorshajtó kitéve, így abban bízik, hogy most is megússza és marad a 30e Ft a zsebben, de gyorsabban is halad egyidejűleg...

Egyébként néha borzalmasan idegesítő szabályosan közelekedni, vannak utak, ahol ez szinte lehetetlen is, mert mindenki sokkal gyorsabban megy, én meg nem leszek a köcsög, aki fenntartja a sort -- inkább tolom hátulról. :D

Lakott területen én olyan 60-70 között szoktam menni, azon kívül 100 felett szinte mindig. Ez a 90 nagyon lassú, ha valaki időre megy és nem a fogyasztásra gyúr, akkor szinte alap, hogy átlépi. Ha például megnézem, hogy Siófok-Pécs távon lakott területen ki hogyan megy, az átlag 120 körül közlekedik. Szerintem ez normális, pláne az újabb mai kocsikkal, borzalmas érzés 15 km-nyi egyenes szakaszon szinte nulla forgalom mellett 90nel sétakocsikázni -- pláne mikor siet az ember. És azért hozzátenném, hogy nem tartom életveszélyesnek a lakott területen kívüli 120-at, de a 140-et sem, nem ott fontos lassan menni, hanem a városokban, falvakban, ahol bármikor kijöhet bárki az ember elé...

Autópályán is engedhetnék a 160-at nyugodtan, ekkor 180-ig nem kellene mondjuk büntit fizetni. Ez már kellően gyors és dinamikus, de mégsem 300, amit már tényleg soknak tartok. Ez a 130 is olyan, hogy ennyivel tudok főúton is menni, nem ennyivel szeretnék a pályán menni, ahol extra lét fizetek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4099 Dátum: 2010.06.29 13:01:34 »
Érdekes. Inkább fizetsz te is néha büntit (lásd 30 ezer) minthogy 5 km/h-val kevesebbel menj. 30 ezerből hányszor is lehetne pl Szutyikát megtankolni? ;)
Inkább. Lehet hogy ezt nehéz megérteni, de ugye én (is) elég sokat megyek hosszú utakon, és igazából ahhoz is nagy önuralom kell, hogy -a haladás ütemét folyton megszakítva- levegyem 70-re a tempót. Ezt is fogcsikorgatva teszem  ::) ... Eddig szerencsére nem olyan magas a büntetések bekövetkezési aránya, hogy kénytelen lennék ezen változtatni. Két 30 ezrest szedtem be mióta ez a rendszer van - lehet erről akármit gondolni, de ez nekem megér ennyit. Mondjuk, évi egy 30 ezrest bevállalok azért, hogy ne kelljen végképp a számomra már fájdalmas mértékbe lassan mennem. Igazából 70-nél még legalább az o.f.-től biztonságban van az ember - csak oda kell hozzá figyelni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4100 Dátum: 2010.06.29 13:16:50 »
Palaczk: Értem én, csak fel nem foghatom.  :sorcerer:

Czukor: mit csinálnál velem, aki hajlamos (igaz, rövid szakaszon) pályán óra szerinti 90-nel menni a külsőben? :D (Érd-Törökbálint vagy Érd-Budapest) táv.
Hosszú távon is musspici a megmondhatója, hogy a 120-at üti csak inkább az óra nálam.  :D

Igaz, egyik esetben sem sietek. Volt már, hogy 170-nel toltam le az embereket a pályáról Omegával pár éve.  :lol:
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4101 Dátum: 2010.06.29 13:18:20 »
Czukor: mit csinálnál velem, aki hajlamos (igaz, rövid szakaszon) pályán óra szerinti 90-nel menni a külsőben?
RPG-vel belelőnélek a leállósáv melletti árokba.  :D

ricochet

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
    • dldshop
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4102 Dátum: 2010.06.29 13:26:36 »
Palaczk: Értem én, csak fel nem foghatom.  :sorcerer:

Czukor: mit csinálnál velem, aki hajlamos (igaz, rövid szakaszon) pályán óra szerinti 90-nel menni a külsőben? :D (Érd-Törökbálint vagy Érd-Budapest) táv.
Hosszú távon is musspici a megmondhatója, hogy a 120-at üti csak inkább az óra nálam.  :D

Igaz, egyik esetben sem sietek. Volt már, hogy 170-nel toltam le az embereket a pályáról Omegával pár éve.  :lol:

Pályán 110-el szoktam közlekedni hosszútávon így 5,5literbe kijön az átlagfogyasztásom. Kit érdekel, ha megelőz a szutyuki, úgyis tudom, hogy gyorsabb és jobb az enyém, akkor minek fizessek dupla üzemanyagköltséget. Az 50-et viszont képtelenség betartani. 65 is határeset, de fogyasztás 80 körül a legjobb ezért kívűl is csak ennyivel megyek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4103 Dátum: 2010.06.29 21:55:51 »
Érdekes kérdés ez (az előbbiek)...

Amíg céges autóm volt (Mégane 1,5 dci) sokkal lazábban vettem a sebességhatárokat, hiszen nem nekem kellett tankolni, bár brutál keveset evett. Akkor nagyon sokat jártam szerte az országban és én is úgy gondoltam, gondolom most is, hogy ha napi 5-600km-t kell utaznia az embernek, képtelenség a határokat betartva emberi időben hazaérni a nap végén. (Legyen 540km => 540/90=7 óra vezetés, és még egy órát sem dolgoztam...)

Most, bezzeg no céges autó, viszont ennek "Ájrisz" nagyon is örül, csak, ugye saját pénztárcából kell tankolni. (Mintha a 2. feleségem lenne => Ez is csak a pénzt viszi  [rohog])
...szóval, most már meggondolom, hogy mennyivel is megyek, hogy kijöjjek a havi fizumból???  :hmmmm:
Illetve: Szükségem van nekem akár egy darab 30.000-esre? Hát, maximum, ha az én zsebembe adják min. 10.000-es bankjegyek formájában.  :D

Maradjunk annyiban, hogy igenis, változhatnak az emberek szokásai az autó használat kapcsán... nekem is változott (pedig hajdan tdi passattal toltam le a belső sávban a hasonló kaliberű gépsárkányokat, csak nem én tankoltam.... és ez nagy különbség :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4104 Dátum: 2010.06.29 22:00:06 »
pedig hajdan tdi passattal toltam le a belső sávban a hasonló kaliberű gépsárkányokat, csak nem én tankoltam.... és ez nagy különbség :yes:
:censored:

A TDI mindenkiből ezek szerint tahót csinál, nem maguktól azok... :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4105 Dátum: 2010.06.29 22:01:48 »
Ehh, ma egy idióta szőke ribanc okozott oltári zavart előttem az úton egy fekete és rommá sötétített II-es Yarisban. A vége az lett, hogy addig dudáltam rá, amíg mutogatott. Telefonált a lelkem, úgy próbálták neki magyarázni, merre kell menni és minden egyes kereszteződésnél satu, majd megállt és benézett, ott kell-e bemennie... Azt hittem, rágyújtom a kocsit.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4106 Dátum: 2010.06.29 22:11:25 »
pedig hajdan tdi passattal toltam le a belső sávban a hasonló kaliberű gépsárkányokat, csak nem én tankoltam.... és ez nagy különbség :yes:
:censored:

A TDI mindenkiből ezek szerint tahót csinál, nem maguktól azok... :flowers:

Gáz, vagy nem gáz, de igen. Az autó az agresszív... pár km után a vezető is azzá válik, és neki nem tűnik fel. Csak kívülről látod, hogy megy, mint állat és füstöl  :lol:

Azért remélem, csak az akkori énemre mondod és nem a mostanira... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4107 Dátum: 2010.06.29 22:13:07 »
Azért remélem, csak az akkori énemre mondod és nem a mostanira... ;)
Természetesen a TDI-s énedre gondoltam... :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4108 Dátum: 2010.06.29 22:45:24 »
Nem kell ehhez TDI. A Calibrát én is nyomtam, mert ez egész egyszerűen adta magát  :yes: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4109 Dátum: 2010.06.29 22:52:41 »
Ehh, ma egy idióta szőke ribanc okozott oltári zavart előttem az úton egy fekete és rommá sötétített II-es Yarisban. A vége az lett, hogy addig dudáltam rá, amíg mutogatott. Telefonált a lelkem, úgy próbálták neki magyarázni, merre kell menni és minden egyes kereszteződésnél satu, majd megállt és benézett, ott kell-e bemennie... Azt hittem, rágyújtom a kocsit.

Legközelebb:

Odamész, óvatosan kinyitod az ajtaját, határozottan megfogod az elejét és a hátulját, majd süvöltő hangot adva kirázod a Yarisból. Végül a tűsarkaddal beletaposol az orrlikába. Hidd el, működik.  :devil:

Aztán a Yarist visszahelyezed a nőre (első kereke a nyakán) és padlógázzal rövid kuplung csúsztatással kisminkeled az eszetlen fejét.  :devil: :devil:

... azért utólag simizd meg a Yarist!  :devil: :devil: :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i