Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424634 alkalommal)

0 Felhasználó és 69 vendég van a témában

Hun_Bela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3960 Dátum: 2010.04.25 08:01:03 »
Én nem azt kérdőjeleztem meg, hogy nem lehet jó fogyikat (akár városban) csinálni, hanem hogy a realítás és egy egy jól sikerült kör nem ugyanaz.
Emlékszem, mikor Palaczk leírta, hogy napközben (11-14óra) milyen kört men Bp.-en,és elég jó fogyit írt be az Ave 2.0-ára. Na, én erre fogtam magam, lenulláztam a BC-t, és péntek kora délután (13-14óra) Budaörs-M1/M7 bevezető-Egr út- Eteleút- Szerémi út- Lágymányosi híd- Soroksári út -Helsinki út oda, majd ugyan ez vissza távot mentem,és 6alattra tudtam kihozni. Ettől függetlenül ez egyedi eset, nem realitás.
De akkor mit jelent a "realitás"  ;) ? Miért, mitől ne lenne reális ez a kör, amit te mentél? Ha mondjuk ez lenne a napi útvonalad, teljes joggal írhatnád be ezt az értéket, mint az autód városi fogyasztását.

Csak azért mondom mindig, hogy pont a városi fogyasztási adatokat kell nagyon-nagyon rugalmasan fogadni, mert ebben tényleg óriási eltérések lehetnek útvonal, napszak, vezetési stílus stb. függvényében. Ezért fogom mindig a fejem, mikor jönnek az "én autómmal biztos vmi baj van mert 9 litert eszik városban" típusú hozzászólások  ::) ... A városi fogyi őrült tág határok között mozoghat, már többször írtam hogy ismerek olyat, aki 10-11 literrel jár városban az egyliteres, injektoros Micrával - és nem, nincs semmi baja az autónak. A sofőrnek sem, csak xarul vezet... De amúgy nem is kell feltétlenül xarul vezetni az ilyesmihez. Elég, ha minden nap 2x2.5 km-t kell menni a melóba/ból, mindig araszolva, mindig hideg motorral.

A városon kívüli adatok már sokkal mérvadóbbak, de azokban is lehetnek igen komoly szórások. Ezért is igyekszem pl. mindig minél több adatot megadni az értelmezést megkönnyítendő. De jól látható a legutóbbi Avensises példámból, hogy pl. egy gumiváltás kapásból okozhat félliteres eltérést városon kívül is. Közben meg van olyan ember, aki ha azt olvassa itt a fórumon hogy az én autóm országúton 7-et eszik, az övé meg 8-at, akkor máris nekiáll azon agyalni, hogy mi romolhatott el, milyen alkatrészt kéne cseréljen, mikor menjen a szerelőhöz  :wacko: ... Na, EZT nem szabad csinálni.


Már megnyugodtam énis, mielött kihagytam volna a kapy-t 9,7 volt, most hogy elkerülöm 7,7 pedig a moszkván se kicsi a dugó, pályán is volt már 18 as a fogyasztásom, és mentem szélárnyékban 5,5 elis. Tényleg neméri meg egészvégig a fogyasztáson aggódni. Én jelenleg a 11. kerben futárkodok  ahozképest a 7,7 el teljesen megvagyok elégedve.
Aúgy szerintem az átlag tekintetében a BC valamennyit téved, az aktuális fogyasztást szoktam nézni, és az indulásokon kivül szinte sose engedem 7 fölé a fogyit, egyszerűen nemnyomom annyira, aztán mégis 7,7 et hoz ki átlagnak...
Szóval szerintem senki se vegye véresen komolyan.
További szép napot mindenkinek!

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3961 Dátum: 2010.04.25 13:54:16 »
Én tegnap futottam a Corolla eddigi pályafutásának (legalábbis a nálam töltött két évnek) legjobb fogyasztását. Pedig még el is rontotam, Kecskemétnél tankolni kellett volna, az M5 biztos inkább felfelé húzta :-)
Szóval Bp - Békéscsaba (M5 - 44 útvonalon) oda-vissza, 465 kilométer, 28,3 liter, azaz 6,1 l/100 km.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3962 Dátum: 2010.04.25 17:01:33 »
Aúgy szerintem az átlag tekintetében a BC valamennyit téved, az aktuális fogyasztást szoktam nézni, és az indulásokon kivül szinte sose engedem 7 fölé a fogyit, egyszerűen nemnyomom annyira, aztán mégis 7,7 et hoz ki átlagnak...
Szóval szerintem senki se vegye véresen komolyan.
Az OK hogy általában valamennyit téved a BC az átlaggal, de így ahogy leírtad, nem lehet megítélni (megjegyzem, 7.7 nagyon korrekt városban). Teletankolós módszerrel lehet ellenőrizni, de azt nagyon gondosan kell csinálni: ha egy mód van rá, ugyanannak a kútnak ugyanannál az oszlopánál, és lehetőleg az egyéb körülmények (autó terhelése, hőmérséklet) se nagyon térjenek el - és mindig nagyon türelmesen, csurig tele kell tölteni a tankot, hogy már tényleg ne menjen bele több. Na, ha ezt eljátszod párszor és ehhez viszonyítod a BC adatát, akkor már mondhatod, hogy ennyit és ennyit téved  ;) ... De amúgy legalábbis kb. lehet neki hinni, mert vagy teljesen rossz (tehát literes nagyságrendben téved) amit úgyis észreveszel, vagy nagyjából pontos (pár decin belül van a valósághoz képest).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3963 Dátum: 2010.04.25 18:10:58 »
Utolsó teli tankra 5,78-at sikerült csinálnom; mindennap Százhalombatta-M0-M5-Méta út-...-Gyömrői út-Jászberényi út, 5 és 6 óra magasságában; hazafelé jellemzően 15 óra körül Jászberényi-Kozma-Újhegyi-Gyömrői-Kőbánya Kispest vá. mellett el nem tudom ilyen utcán, majd Üllőin végig a Népligetig, onnan a körúton Lágymányosi híd 6-os, M0, M6, 6-os, Százhalombatta. Mindenhol szigorúan a megengedett sebességgel. Kíváncsi leszek rá, milyen lesz ezeután a fogyasztás, holnap kapom vissza teljes motorgenerál után az autót  :clap: :clap: :clap:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3964 Dátum: 2010.04.25 18:18:33 »
Nekem tavaly nyáron az én külvárosi vegyes használatomban 7,5liter volt a nagyátlag. Mióta egy picivel arrébb költöztem, egyszerűen mindig 8fölémegy a fogyi. Pedig annyi a különbség, hogy kb 400m-el  kell meredeken felfelé menni.
Nézem folyamatosan a BC-t. Megyek tojással a lábam alatt mondjuk 25km-t, lemegy a fogyi 7literre. Ha egyszer vagy 2szer felmegyek a meredeken, már buktam is, és nem marad 8alatt az átlag.
Oh, most bevallom kicsit dagad a majam, hogy a Dolomitokban eljarkalok 5,5 koruli atlaggal :szemez:
Mielott kapok ezert, ez nagy atlag, neha tobb, neha kevesebb, de ugy zusammen ekorul van. Latod a dizel... :whistling: Jolvan nyugodtsag van :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3965 Dátum: 2010.04.27 02:44:05 »
Volt egy utam delutan majdnem 4volt, hogy elindultam Hmvhelyrol-Szeged-Forraskut-Csolyospalos-Kiskunmajsa-Soltvadkert; odafele siettem, 88km/h-s atlagot mentem forgalomba (vmax 160++), 6.1-et irt ra a BC, indulaskor nullaztam, kevesnek tartom, de orulok, ha igaz... Ott helyi ide-oda durvazosan, kb 40km, lement 5.4-re az atlag, aztan visszafele lenullaztam a BC-t,  az egeszet megdurvaztam ejszaka, 61km/h-s atlag, 0forgalom, (vmax 80korul) 3.4-et irt a BC. 2.5es guminyomas, nem hajtottam be a tukroket, es vilagitottam.... "Bennemaradt" fel liter  :D

kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3966 Dátum: 2010.04.27 08:06:41 »
...odafele siettem, 88km/h-s atlagot mentem forgalomba (vmax 160++), 6.1-et irt ra a BC, indulaskor nullaztam, kevesnek tartom, de orulok, ha igaz...
Szerintem igaz. Nyáron volt egy Kaposvár-Balaton utam nullázott BC-vel indulva, én is siettem, 140-150-es utazókkal mentem, ha jól emlékszem 98-as átlagot futottam (forgalom nem volt nagy) - és így jött ki átlagnak 5.8 liter. Ezért imádom ezt az autót  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3967 Dátum: 2010.04.27 12:52:33 »
.... "Bennemaradt" fel liter  :D
érzed Te ezt :D

Andris, írtam választ a prividre -lassan 2 héttel ezelőtt-
megkaptad?
olvastad?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3968 Dátum: 2010.04.28 22:00:15 »
Volt egy utam delutan majdnem 4volt, hogy elindultam Hmvhelyrol-Szeged-Forraskut-Csolyospalos-Kiskunmajsa-Soltvadkert; odafele siettem, 88km/h-s atlagot mentem forgalomba (vmax 160++), 6.1-et irt ra a BC, indulaskor nullaztam, kevesnek tartom, de orulok, ha igaz... Ott helyi ide-oda durvazosan, kb 40km, lement 5.4-re az atlag, aztan visszafele lenullaztam a BC-t,  az egeszet megdurvaztam ejszaka, 61km/h-s atlag, 0forgalom, (vmax 80korul) 3.4-et irt a BC. 2.5es guminyomas, nem hajtottam be a tukroket, es vilagitottam.... "Bennemaradt" fel liter  :D


Persze, 4kor, mi?  :tt2:  És miért nem Balástya felé?
Amúgy odaértél? Nem akartalak már után hívni :winkiss:
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3969 Dátum: 2010.04.28 22:29:04 »
A jóidő, a Budapesti forgalom alacsony mivolta, és a tempósabb rohanásaim mérséklése jótékonyan hatot a fogyasztásra 9,3l/100km-t sikerült összehozni.
-Valószínűleg segített, hogy volt egy M0 szakasz is, ahol 120 fölött nem mentem.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3970 Dátum: 2010.04.29 20:03:55 »
Hali!

Budapesti forgalom, kevés dugóval( tudom,hogy lehetetlennek hangzik) 470 km= 24,7 L. gázolaj 29 Km/h átlag(bC) szerint= 5,25 Bc szerint 5,6.
Nem értem, hogy városban miért csal felfelé, országúton és autópályán meg lefelé??? :surrender: :surrender: :surrender:
Holnap ismét megyek vidékre (Tiszaújváros+Palkonya) 3 felnőtt + 1 gyerek kényelmes tempóval(remélem a forgalom engedi) kíváncsi leszek mennyi
lesz a fogyi?
Ja ja a téli gumikat a múlt  héten cseréltem vissza nyárira,
Üdv,
 :winkiss: :winkiss:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3971 Dátum: 2010.04.29 20:15:14 »
Nem értem, hogy városban miért csal felfelé, országúton és autópályán meg lefelé?

Ne foglalkozz vele, úgysem lesz pontosabb. A lényeg, hogy már tudod, hogy így működik.

Egyébként én is azt vettem észre, mikor még bent volt a kocsiban a BC, hogy városban, főleg dugóban vastagon fölfelé csal. Valószínűsítettem, hogy az alapjáratnál nem tudja pontosan mérni a fogyasztást.

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3972 Dátum: 2010.04.29 21:50:59 »
Nekem is eltér a BC kicsit, de változó, 0,2-0,5 l között. Méri a gázos fogyasztást is, s elég reális. 7,1-nél 7,32 lett, 7,5-nél 7,85 volt az előző!-Sztem gázzal elég jó érték.
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3973 Dátum: 2010.04.30 22:02:21 »
Ma volt egy majd' 200km-es utam. Csak orszagut, sok elozessel. Eleg sok 70es tabla volt, de azert ahol lehetett mentem. Fele uton 2 emberrel es 50kg csomag. Masik fele egyedul, legkondival.
Es mennyi, na mennyi?? 4,3  :clap:
Most 2,8 van az osszes kerekben. Lesz az meg 3 is, mar latom  :whistling:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Hun_Bela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3974 Dátum: 2010.05.01 08:35:14 »
Ma volt egy majd' 200km-es utam. Csak orszagut, sok elozessel. Eleg sok 70es tabla volt, de azert ahol lehetett mentem. Fele uton 2 emberrel es 50kg csomag. Masik fele egyedul, legkondival.
Es mennyi, na mennyi?? 4,3  :clap:
Most 2,8 van az osszes kerekben. Lesz az meg 3 is, mar latom  :whistling:

Szép!
Ezt megmutathatnád egyszer, hogy hogycsinálod. Én ha 2 emberrel tolom lazán, akkoris több. Na mind1, 6,5 ig azért énis letudok menni, ha nagyon vigyázok hogy nemennyek 90 felé.
Mind1 nemsírás, jó ez nekem, csak megint meglepődtem.