Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426136 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3945 Dátum: 2010.04.24 22:18:30 »
pedig igaza van Ákosnak részben. én pl a camrys 6 meg 7 litereket nem hiszem el.
egyszerüen képtelenségnek tartom h egy 3literes benzinmotor ennyit egyen. még vidéken sem
a haver 2 literes honda motoros roverje  alig áll meg 10 liter alatt a srác meg mint a miss daisy soförje úgy megy
mikor én vezetem azt az autót a haver mondja h ez így 13l mert nyomod.
a carinás 5 literekben sem nagyon vagyok biztos
leszilacit elhiszem mert Ő külön téma, áll a 10 km sor mögötte.  :lol:
Úgy gondolom, hogy alapvetően ne abból induljunk ki, hogy a másik nem mond igazat. Én az ide írogatók közül senkiről nem feltételezem, hogy fals adatokkal menőznek. Amúgy olyat, hogy 3 literes Camry hat litert enne, nem írt senki. 7 litert pedig igenis ehet, ha mondjuk nekiáll vele az ember autópályán 90-el krúzolni a kamionok között. Olyankor az a motor alig forog, nulla erőfeszítéssel viszi a kasztnit. És azt is figyelembe kell venni, hogy ugye a fogyasztás nem arányos a motor méretével; másrészt az, hogy egy kétliteres Honda mit fogyaszt, csak nagyon hozzávetőleges mérce arra nézve, hogy egy kétliteres Toyota mit fogyaszt. Komoly eltérések lehetnek.

A Carinás 5 literekben pedig nyugodtan biztos lehetsz, mert meg lehet csinálni, csak lassan kell menni hozzá (80 körül).

Kicsit fura amúgy ez az egész pont tőled, aki folyamatosan döbbenetesen jó fogyasztási értékekről számolsz be  ;) ... Ugyanezzel a logikával azt sem könnyű ám elhinni, hogy egy régi, karburátoros benzines autó városban rendszeresen bőven 7 liter alatt eszik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3946 Dátum: 2010.04.24 22:26:31 »

a haver 2 literes honda motoros roverje  alig áll meg 10 liter alatt....
...másrészt az, hogy egy kétliteres Honda mit fogyaszt, csak nagyon hozzávetőleges mérce arra nézve, hogy egy kétliteres Toyota mit fogyaszt. Komoly eltérések lehetnek.


Csak, hogy tárgyilagosak legyünk.  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3947 Dátum: 2010.04.24 22:30:17 »
Én nem azt kérdőjeleztem meg, hogy nem lehet jó fogyikat (akár városban) csinálni, hanem hogy a realítás és egy egy jól sikerült kör nem ugyanaz.
Emlékszem, mikor Palaczk leírta, hogy napközben (11-14óra) milyen kört men Bp.-en,és elég jó fogyit írt be az Ave 2.0-ára. Na, én erre fogtam magam, lenulláztam a BC-t, és péntek kora délután (13-14óra) Budaörs-M1/M7 bevezető-Egr út- Eteleút- Szerémi út- Lágymányosi híd- Soroksári út -Helsinki út oda, majd ugyan ez vissza távot mentem,és 6alattra tudtam kihozni. Ettől függetlenül ez egyedi eset, nem realitás.
De akkor mit jelent a "realitás"  ;) ? Miért, mitől ne lenne reális ez a kör, amit te mentél? Ha mondjuk ez lenne a napi útvonalad, teljes joggal írhatnád be ezt az értéket, mint az autód városi fogyasztását.

Csak azért mondom mindig, hogy pont a városi fogyasztási adatokat kell nagyon-nagyon rugalmasan fogadni, mert ebben tényleg óriási eltérések lehetnek útvonal, napszak, vezetési stílus stb. függvényében. Ezért fogom mindig a fejem, mikor jönnek az "én autómmal biztos vmi baj van mert 9 litert eszik városban" típusú hozzászólások  ::) ... A városi fogyi őrült tág határok között mozoghat, már többször írtam hogy ismerek olyat, aki 10-11 literrel jár városban az egyliteres, injektoros Micrával - és nem, nincs semmi baja az autónak. A sofőrnek sem, csak xarul vezet... De amúgy nem is kell feltétlenül xarul vezetni az ilyesmihez. Elég, ha minden nap 2x2.5 km-t kell menni a melóba/ból, mindig araszolva, mindig hideg motorral.

A városon kívüli adatok már sokkal mérvadóbbak, de azokban is lehetnek igen komoly szórások. Ezért is igyekszem pl. mindig minél több adatot megadni az értelmezést megkönnyítendő. De jól látható a legutóbbi Avensises példámból, hogy pl. egy gumiváltás kapásból okozhat félliteres eltérést városon kívül is. Közben meg van olyan ember, aki ha azt olvassa itt a fórumon hogy az én autóm országúton 7-et eszik, az övé meg 8-at, akkor máris nekiáll azon agyalni, hogy mi romolhatott el, milyen alkatrészt kéne cseréljen, mikor menjen a szerelőhöz  :wacko: ... Na, EZT nem szabad csinálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3948 Dátum: 2010.04.24 22:31:18 »
a haver 2 literes honda motoros roverje  alig áll meg 10 liter alatt....
...másrészt az, hogy egy kétliteres Honda mit fogyaszt, csak nagyon hozzávetőleges mérce arra nézve, hogy egy kétliteres Toyota mit fogyaszt. Komoly eltérések lehetnek.
Csak, hogy tárgyilagosak legyünk.  ;)
Teljesen lényegtelen a mondanivaló szempontjából  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3949 Dátum: 2010.04.24 22:36:46 »
Az én kocsimnál is volt olyan, hogy Veszprém-Siófok 4,8l/100 km-re jött ki. Ezt meg lehet valóban csinálni, ha az ember nagyon finoman gyorsul és a körforgóba állatul megy be, hogy ne kelljen fékezni, stb... Aztán eldurrant az agyam a sok, hónapokig tartó próbálkozós tököléstől, azóta 7,3 stabilan a fogyim. Országút 120-130, falu 60, ésszel, de tempósan és élvezetesen... Az idegrendszerem majdnem ráment az 5 literes fogyira. Az ember a BC betegévé tud válni, komolyan kezdtem függő lenni. Aztán rájöttem, hogy barom vagyok, írja ki a BC az átlagsebességet inkább, aztán az úgy is mindig 60 alatti... ;)
Egyébként tényleg idegesítő az a q... BC átlagfogyi-adat. Az Avensisben én is állandóan azt sasolom  ::) ... Voltaképp igaza van jóbarátnémnak, hogy ő a Coriban sosem nullázza le. Így tudja hogy össz-átlagban mit eszik a kocsija, oszt slussz. Csak ugye az Avéban minden tankolásnál nullázza magát a büdös  :nonono: ... Át is szoktam kapcsolni vmi más funkcióra, mikor sietnem kell.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3950 Dátum: 2010.04.24 22:42:36 »

Teljesen lényegtelen a mondanivaló szempontjából  :)


Csak abból a szempontból nem mindegy, hogy a japán autók általában takarékosak, a Rover nem erről volt híres. A Rover-ekbe többnyire Rover motor volt, így azokkal nem érdemes összehasonlítani.  :flowers:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3951 Dátum: 2010.04.24 22:44:07 »
A rádióállomást kell lehetőség szerint kiíratni vele, az nem annyira idegesítő. Bár ezek az új rádiók (Class, meg Neo) borzalmasak szerintem...

Az enyémben nem lehet a rádiót sem kiíratni, mert ugye a fejegység beépítése óta nincsen, állandóan a menetadatokat (hogy mondjam?) írja ki...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3952 Dátum: 2010.04.24 22:46:47 »
Teljesen lényegtelen a mondanivaló szempontjából  :)
Csak abból a szempontból nem mindegy, hogy a japán autók általában takarékosak, a Rover nem erről volt híres. A Rover-ekbe többnyire Rover motor volt, így azokkal nem érdemes összehasonlítani.  :flowers:
Nade Hondáról volt szó, márpedig nem mondanám, hogy pont a Hondák általában takarékosak. Nagybátyámék előző autója, egy '99-es 1.8-as Accord, pl. kifejezetten sokat evett a hasonlóan motorizált Toyotákhoz (Carina, Avensis) képest.

Amúgy azért az utóbbi időszakban nagyon sok Roverben (200-as, 400-as, 600-as, 800-as széria) volt többnyire Honda motor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3953 Dátum: 2010.04.24 22:51:08 »
A rádióállomást kell lehetőség szerint kiíratni vele, az nem annyira idegesítő. Bár ezek az új rádiók (Class, meg Neo) borzalmasak szerintem...

Az enyémben nem lehet a rádiót sem kiíratni, mert ugye a fejegység beépítése óta nincsen, állandóan a menetadatokat (hogy mondjam?) írja ki...
Az Avensisnél meg külön kijelzője van a fejegységnek és a BC-nek. És a BC kijelzője is osztott, egyszerre két adat jeleníthető meg rajta. Ez nálunk jellemzően egyik oldalon a pillanatnyi, másikon az átlagfogyi; ha épp nem akarom látni a fogyit, akkor át szoktam kapcsolni megtett távolságra és átlagsebességre (ezeket sem lehet amúgy nullázni, tényleg agyon kéne csapni a barmot, aki ezt kitalálta).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3954 Dátum: 2010.04.24 22:59:32 »

Amúgy azért az utóbbi időszakban nagyon sok Roverben (200-as, 400-as, 600-as, 800-as széria) volt többnyire Honda motor.


Nem akarom szétoffolni, de 200 és 400-ban nem volt. A 600 és 800 nem ismerem.  :)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3955 Dátum: 2010.04.24 23:04:28 »
Hívjuk akkor 25-nek és 45-nek... Azokban volt és az volt kb az egyetlen jó alkatrészük a szintén Honda futóművükön kívül...

Mellesleg megjegyzem, hogy szerintem a Hondák nagy általánosságban takarékosak. Legalábbis az általam szervizelt 5-6 db eléggé takarékos. A legtöbbet a 1,5 tonnás CR-V fogyasztja a 2.0-ás 150 LE-s motorral: állandóan 10-et eszik, ha szét van pakolva és küldve, ha 1 ember 60nal lejtőben gurul. Az átlag mindig 10 liter. Hihetetlen.

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3956 Dátum: 2010.04.24 23:13:41 »

Hívjuk akkor 25-nek és 45-nek... Azokban volt és az volt kb az egyetlen jó alkatrészük a szintén Honda futóművükön kívül...


Szerintem abba se volt.  :no:

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3957 Dátum: 2010.04.24 23:33:54 »
Az Avensisnél meg külön kijelzője van a fejegységnek és a BC-nek. És a BC kijelzője is osztott, egyszerre két adat jeleníthető meg rajta. Ez nálunk jellemzően egyik oldalon a pillanatnyi, másikon az átlagfogyi; ha épp nem akarom látni a fogyit, akkor át szoktam kapcsolni megtett távolságra és átlagsebességre (ezeket sem lehet amúgy nullázni, tényleg agyon kéne csapni a barmot, aki ezt kitalálta).
tavaly októberben, a fogyiversenyen indult egy dcat ave2.
direkt rákérdeztem,h hogyan fogja nullázni, és mondta a metódust, de ha keresztre feszítenek (vagy  leengedik 2,2 bárra a keréknyomást  :tt2: ) sem tudom már megmondani.
de lényeg a lényeg,h lehetséges :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3958 Dátum: 2010.04.24 23:51:57 »
tavaly októberben, a fogyiversenyen indult egy dcat ave2.
direkt rákérdeztem,h hogyan fogja nullázni, és mondta a metódust, de ha keresztre feszítenek (vagy  leengedik 2,2 bárra a keréknyomást  :tt2: ) sem tudom már megmondani.
de lényeg a lényeg,h lehetséges :)
Ha faceliftes volt (2006-os vagy későbbi), akkor abban már lehet nullázni. Csak a facelift előtti Ave II-eseken nem lehetett.

(Nem tudom elképzelni, ilyen hülyeségek hogyan csúszhatnak be, mikor tudtommal előtte & utána minden más Toyotában nullázható a BC.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3959 Dátum: 2010.04.24 23:55:23 »
Rover-ügyben válasz az OFF/Egyéb autókban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )