Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424164 alkalommal)

0 Felhasználó és 70 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3870 Dátum: 2010.03.31 20:35:49 »
És miért nem engedi tovább jutni?! Megáll a cső falán a mágnes mentén?! Szerintem ez is rossz magyarázat. Meg ugye a mágnes csak a vasat vonzza... A port, homokot, műanyagot nem...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3871 Dátum: 2010.03.31 20:38:14 »
Ja, meg ott gyűlik a cső falán a sok mocsok, míg el nem záródik  [rohog]

Hun_Bela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3872 Dátum: 2010.03.31 21:28:56 »
Ahogy itt olvasom a hozzászállásokat, kezdek megijedni kicsit,
igaz a körülmények is katasztrófálisak, mármint az út viszonyok.
A szitu a következő: gyakorlatilag egyetlen utat járok napiszinten Pasaréti tér, Szél utca ami googlemaps szerint 6,8 kilóméter, vannak alternatívák, és a Kapy-n járok oda vissza, (ez a googlemaps féle tervben szépvölgyi címszóval van, ha valaki megnézi)
Lényeg az, hogy ez igennagy szint különbség gyakorlatilag hullámvasút, a verda 1,4 vvti es Corolla wagon, 2002 es.
Hosszútávon ugynézki, ha belepusztulok se jön ki 9,3 nál kisebb fogyasztás, pedig nem száguldozok nem versenyzek, nincs sok cucc, rendszerint egyedül megyek, (igaz a magam kis 120kg ja azért jelentős, de kétlem, hogy ettől szakadna meg a verda, (ültünk már benne 5enis, és akkor se kellett feltűnően több gázt adni). Szóval annyi lenne a kérdés, hogy szerintetek ez a 9,3 mennyire mondható reálisnak ezen a hullámvasút pályán.
Illetve, mitjavasoltok lejtőn üresbe, vagy 5ösbe guruljak amikor egyáltalán nemkell gázt adni kilómétereken át?



 

Esetleg próbálj meg a Pasaréti úton a Moszkva tér felé kerülni, ha ennyire sokallod a fogyit. Időben mondjuk biztos hosszabb úgy, de legalább sík. Én amúgy sokáig ott laktam, és amikor a fogyasztásra gyúrtam, akkor mindig a Pasaréti utas verziót választottam. A Szél utca fele jó a Kapy, mert viszonylag rövid és hirtelen emlekedik, utána viszont a Szépvölgyi meg a Csatárka elég lankás, hosszú, tehát van idő, hogy a 0.0-ás motorfékes fogyasztás kompenzálja az emelkedő okozta többletet. Visszafele viszont pont rossz, mert a lankás emelkedőn sokáig nagy fogyival kell menni, legurulni viszont gyorsan legurulsz a Kapyn, szóval nem kompenzálja az emelkedőt. Én azt csinálnám, hogy Szél utca fele a Kapyn mennék, Pasaréti tér fele viszont a Moszkván át. Így lehet szerintem optimalizálni az időt és a fogyasztást is :)

A lejtőn (gondolom a Kapy úti emelkedő után) gurulj szerintem 4-esben vagy 5-ösben, üresben túlságosan begyorsul az autó, és a féket terheli, meg a fogyasztás is nagyobb.


Köszi szépen, holnap teszek is egy próbát.

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3873 Dátum: 2010.03.31 21:34:35 »
a benzinben van valamennyi "szemét" ami szabad szemmel nem láthato...azt a szemetet nem engedi tovább jutni.. igy tisztább benzinnel jobb a fogyi...

Nagyon jó, ezt még nem hallottam :yes:

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3874 Dátum: 2010.04.01 07:40:46 »
Ejjj mit inditottam el ::)...
Nem allitom azt hogy ettöl az izetöl van amugy, en csak a szaraz adatokra hivatkoztam, mert más nem valtozott es a tel is hidegebb volt idén, mint tavaly, amugy elötte es utana is meg voltam/vagyok elegedve a fogyasztassal, csak kivancsisagbol tettem be es mivel minden tankolast könyvelem igy kiszamolhato volt a valtozas.

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3875 Dátum: 2010.04.01 07:59:51 »
Ejjj mit inditottam el ::)...
Nem allitom azt hogy ettöl az izetöl van amugy, en csak a szaraz adatokra hivatkoztam, mert más nem valtozott es a tel is hidegebb volt idén, mint tavaly, amugy elötte es utana is meg voltam/vagyok elegedve a fogyasztassal, csak kivancsisagbol tettem be es mivel minden tankolast könyvelem igy kiszamolhato volt a valtozas.
Na ja, Hammer kollégának már attól elkezdett csökkenni az addig 7 fölötti átlaga, hogy amikor az E12-m megvettem, 6,7-es átlaggal kezdtem járni.  :yes:
De annyira eltanulta a finom pedálkezelést, hogy mostanában fordítva állunk, ő 7 alatt, én 7 fölött.  :cry:
1.4VVti (2004)

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3876 Dátum: 2010.04.01 08:05:10 »
Na ja, Hammer kollégának már attól elkezdett csökkenni az addig 7 fölötti átlaga, hogy amikor az E12-m megvettem, 6,7-es átlaggal kezdtem járni.  :yes:
De annyira eltanulta a finom pedálkezelést, hogy mostanában fordítva állunk, ő 7 alatt, én 7 fölött.  :cry:
  :lol:
Azert eleg nagy kulonbseg van a vezetesi stilusunkba, ehez kepest hogy elenyeszö a kulonbseg ennek örülök, hogy megfordult a telen, az meg ugye a garazsbeli kulonbseg :tt2: :tt2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3877 Dátum: 2010.04.01 15:26:34 »
Azt mondják, hogy ezek rendezik a molekulákat, így nem össze-vissza, hanem alakzatban mennek tovább. Ez pedig tökéletesebb égést eredményez.

Szerintem ez hülyeség, az egyik haveromnak is van, de semmit sem venni észre belőle...

Arra jó, hogy mindenki megkérdezze, hogy ez mi ott...

Ha mondjuk fémpor lenne a benzinben, azt talán alakzatba tudná rendezni, de a szenet és a hidrogént? Ennél hihetőbb sztorit is kitalálhattak volna :)
Pedig tényleg ez a rizsa. Magára vessen, aki elhiszi  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3878 Dátum: 2010.04.01 15:57:28 »
Ejjj mit inditottam el ::)...
Nem allitom azt hogy ettöl az izetöl van amugy, en csak a szaraz adatokra hivatkoztam, mert más nem valtozott es a tel is hidegebb volt idén, mint tavaly, amugy elötte es utana is meg voltam/vagyok elegedve a fogyasztassal, csak kivancsisagbol tettem be es mivel minden tankolast könyvelem igy kiszamolhato volt a valtozas.
Én olvastam erről valódi teszteket, valóban összevethető körülmények között (üresre szivattyúzott tank, pontosan kimért üa. mennyiség, próbapad stb). Nulla, azaz nulla fogyasztáseltérés volt a kütyüvel és anélkül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3879 Dátum: 2010.04.02 22:31:31 »
Tegnap már láttam, hogy valami lesz... :D 530 km körül szokott elkezdeni "villogni" a tankolj! lámpa, most 630-nál!  :eek:
Összességében 689 km-re tankoltam 43,5 litert: 6,3 literes átlagfogyi:clap: Röhej, hogy pont úgy és ott vezettem mint máskor is mindig, semmi hosszú út nem volt a kocsiban (csak két-három péntek esti mikrotali)...

Tehát már a legalsó vonalon volt a mutató, az E legaljánál és még így is volt a tankban 6,5 liter benzin, összességében úgy 60-70 km óta világított a lámpám már folyamatosan.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3880 Dátum: 2010.04.04 17:25:13 »
Ennyit számít, hogy meleg van  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3881 Dátum: 2010.04.04 17:30:33 »
Szűk 600 km, ebből ~400 sztráda, a többi város: 7.5. Ez lehet az elmúlt bő 5 év átlaga is.

Hun_Bela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3882 Dátum: 2010.04.04 22:34:57 »
Ez most vicces, főleg ha valaki elolvassa a pár oldallal korábbi hozzászolásomat.
Pár napja meghajtottam egy kicsit a verdát, semmi komoly, de azért adtam egyet a fordulatnak (persze rendesen bemelegítve) és innentől csak a belvárost jártam, viszont egyszer se jártam a kapy utcán, a lényeg a lényeg, továbbra is téligumikkal, egy békén 60 as tempót tartva közepes dugóban összejött egy 6,2 es átlagfogyasztás :)
ami remélhetőleg nyárigumikkal méglejebb fog menni.^^
És neem, neeeem használtam semmiféle fogyasztáscsökkentőt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3883 Dátum: 2010.04.05 09:01:16 »
Ha az autóval az ember időnként megy hosszabb távokat is (nem is muszáj meghajtani, elég a közepes fordulatszám is, lényeg a hosszabb táv), az mindig jó hatással van a fogyasztásra  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3884 Dátum: 2010.04.05 11:00:09 »
Ez most vicces, főleg ha valaki elolvassa a pár oldallal korábbi hozzászolásomat.
Pár napja meghajtottam egy kicsit a verdát, semmi komoly, de azért adtam egyet a fordulatnak (persze rendesen bemelegítve) és innentől csak a belvárost jártam, viszont egyszer se jártam a kapy utcán, a lényeg a lényeg, továbbra is téligumikkal, egy békén 60 as tempót tartva közepes dugóban összejött egy 6,2 es átlagfogyasztás :)
ami remélhetőleg nyárigumikkal méglejebb fog menni.^^
És neem, neeeem használtam semmiféle fogyasztáscsökkentőt.
Persze jól esik az embernek ha néha néha összehoz ilyen fogyikat....mondjuk a közepes dugó szó tetszett :) Gondolom napközben közlekedtél a városban, és igen, ha az ember figyel, és lightos a forgalom, ki lehet ilyen értékeket hozni.
Na de ez véletlenül sem jellemző. Ami átlagos városi-külvárosi forgalomban jellemző az a 7,5-8liter nyáron, 8,5-9liter télen....