Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426294 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3855 Dátum: 2010.03.31 12:55:04 »
Ez a balfékek technikája. Én megiszom az egész üvegnyi sort egy alkalommal, azt nem kell kanalazni, meg trükközni...  :lol:

Szerintem meg kell inni a sört teljesen, nem melegíteni, meg tartogatni. Másnap már úgy sem olyan jó.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3856 Dátum: 2010.03.31 13:04:36 »
Ez a balfékek technikája.
Kösz b+!  :censored: [rohog] Én egy üveg pezsgőt sem tudok meginni, sörrel nem nagyon élek.  :innocent:
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3857 Dátum: 2010.03.31 13:12:48 »
A nők ne is igyanak!  [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3858 Dátum: 2010.03.31 13:53:10 »
A szitu a következő: gyakorlatilag egyetlen utat járok napiszinten Pasaréti tér, Szél utca ami googlemaps szerint 6,8 kilóméter, vannak alternatívák, és a Kapy-n járok oda vissza, (ez a googlemaps féle tervben szépvölgyi címszóval van, ha valaki megnézi)
Lényeg az, hogy ez igennagy szint különbség gyakorlatilag hullámvasút, a verda 1,4 vvti es Corolla wagon, 2002 es.
Hosszútávon ugynézki, ha belepusztulok se jön ki 9,3 nál kisebb fogyasztás, pedig nem száguldozok nem versenyzek, nincs sok cucc, rendszerint egyedül megyek, (igaz a magam kis 120kg ja azért jelentős, de kétlem, hogy ettől szakadna meg a verda, (ültünk már benne 5enis, és akkor se kellett feltűnően több gázt adni). Szóval annyi lenne a kérdés, hogy szerintetek ez a 9,3 mennyire mondható reálisnak ezen a hullámvasút pályán.
Teljesen reális, abszolút nem kell aggódnod miatta. Városban, ha nincsenek legnagyobb fokozatban, egyenletes sebességgel megtehető, aránylag hosszú szakaszok, akkor a fogyasztás nagy lesz. Ez természetes dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3859 Dátum: 2010.03.31 13:57:45 »

Én mindig is azt gondoltam, hogy ez kamu...
Jól gondoltad. Ez az egyik legrégibb, széles körben elterjedt lehúzós gagyi. Kalap xart nem ér.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3860 Dátum: 2010.03.31 14:07:56 »
Több mint jónak hangzik, tudnál linkelni egy oldalt/boltot ami ezzel foglalkozik?
Illetve, annyi volna a kérdés, hogy mennyibe került?
Előre is köszönöm!
Olcso allamokbol jött ebay-en keresztul, 12$ volt az ara ~2400 ft

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3861 Dátum: 2010.03.31 15:00:07 »
Emberek, ugye senki nem gondolja komolyan, hogy ezek a cuccok tényleg érnek is valamit? A gyárakban, egy-egy modell kifejlesztése során mérnökcsapatok dolgoznak hosszú időkön át, hogy néhány decit csökkenjen a fogyasztás! Miért is teszik, mikor egyszerűen csak venni kéne egy ilyen kütyüt 5 euroért és beépíteni az autóba  :sorcerer: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3862 Dátum: 2010.03.31 15:53:19 »
A gyáraknak nincs PayPaljuk, ezért nem tudják megvenni ezt a kütyüt. :sorcerer:

Hun_Bela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3863 Dátum: 2010.03.31 17:52:40 »
Lehet, hogy mégis kihagyom, mind1, 6.áig van időm eldönteni.
Kiváncsi leszek, hogy ki mit mond addig ezekről.

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3864 Dátum: 2010.03.31 20:20:54 »
Ahogy itt olvasom a hozzászállásokat, kezdek megijedni kicsit,
igaz a körülmények is katasztrófálisak, mármint az út viszonyok.
A szitu a következő: gyakorlatilag egyetlen utat járok napiszinten Pasaréti tér, Szél utca ami googlemaps szerint 6,8 kilóméter, vannak alternatívák, és a Kapy-n járok oda vissza, (ez a googlemaps féle tervben szépvölgyi címszóval van, ha valaki megnézi)
Lényeg az, hogy ez igennagy szint különbség gyakorlatilag hullámvasút, a verda 1,4 vvti es Corolla wagon, 2002 es.
Hosszútávon ugynézki, ha belepusztulok se jön ki 9,3 nál kisebb fogyasztás, pedig nem száguldozok nem versenyzek, nincs sok cucc, rendszerint egyedül megyek, (igaz a magam kis 120kg ja azért jelentős, de kétlem, hogy ettől szakadna meg a verda, (ültünk már benne 5enis, és akkor se kellett feltűnően több gázt adni). Szóval annyi lenne a kérdés, hogy szerintetek ez a 9,3 mennyire mondható reálisnak ezen a hullámvasút pályán.
Illetve, mitjavasoltok lejtőn üresbe, vagy 5ösbe guruljak amikor egyáltalán nemkell gázt adni kilómétereken át?

 

Esetleg próbálj meg a Pasaréti úton a Moszkva tér felé kerülni, ha ennyire sokallod a fogyit. Időben mondjuk biztos hosszabb úgy, de legalább sík. Én amúgy sokáig ott laktam, és amikor a fogyasztásra gyúrtam, akkor mindig a Pasaréti utas verziót választottam. A Szél utca fele jó a Kapy, mert viszonylag rövid és hirtelen emlekedik, utána viszont a Szépvölgyi meg a Csatárka elég lankás, hosszú, tehát van idő, hogy a 0.0-ás motorfékes fogyasztás kompenzálja az emelkedő okozta többletet. Visszafele viszont pont rossz, mert a lankás emelkedőn sokáig nagy fogyival kell menni, legurulni viszont gyorsan legurulsz a Kapyn, szóval nem kompenzálja az emelkedőt. Én azt csinálnám, hogy Szél utca fele a Kapyn mennék, Pasaréti tér fele viszont a Moszkván át. Így lehet szerintem optimalizálni az időt és a fogyasztást is :)

A lejtőn (gondolom a Kapy úti emelkedő után) gurulj szerintem 4-esben vagy 5-ösben, üresben túlságosan begyorsul az autó, és a féket terheli, meg a fogyasztás is nagyobb.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3865 Dátum: 2010.03.31 20:26:15 »
Emberek, ugye senki nem gondolja komolyan, hogy ezek a cuccok tényleg érnek is valamit? A gyárakban, egy-egy modell kifejlesztése során mérnökcsapatok dolgoznak hosszú időkön át, hogy néhány decit csökkenjen a fogyasztás! Miért is teszik, mikor egyszerűen csak venni kéne egy ilyen kütyüt 5 euroért és beépíteni az autóba  :sorcerer: ...

Valami fizikai, kézzel fogható magyarázata van ennek a dolognak? Gondolom kell lennie egy etető dumának, amitől megveszik az emberek. Vagy elég annyi, hogy "ez csökkenti a fogyasztást" és máris mindenki ugrik rá? :) A benzincsőre tett mágnesnek így első hallásra nem látom értelmét, de ha valaki leérveli nekem fizikailag, akkor megkövetem  :D Eleve mi mágnesezhető a benzinben. A szénhidrogén lánc?  :lol:
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3866 Dátum: 2010.03.31 20:29:34 »
Azt mondják, hogy ezek rendezik a molekulákat, így nem össze-vissza, hanem alakzatban mennek tovább. Ez pedig tökéletesebb égést eredményez.

Szerintem ez hülyeség, az egyik haveromnak is van, de semmit sem venni észre belőle...

Arra jó, hogy mindenki megkérdezze, hogy ez mi ott...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3867 Dátum: 2010.03.31 20:30:39 »
Ha ez tényleg működne, nem használná már mindenki? És nem kerülne valójában 10x ennyibe?  :D
         

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3868 Dátum: 2010.03.31 20:32:31 »
Azt mondják, hogy ezek rendezik a molekulákat, így nem össze-vissza, hanem alakzatban mennek tovább. Ez pedig tökéletesebb égést eredményez.

Szerintem ez hülyeség, az egyik haveromnak is van, de semmit sem venni észre belőle...

Arra jó, hogy mindenki megkérdezze, hogy ez mi ott...

Ha mondjuk fémpor lenne a benzinben, azt talán alakzatba tudná rendezni, de a szenet és a hidrogént? Ennél hihetőbb sztorit is kitalálhattak volna :)
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3869 Dátum: 2010.03.31 20:32:47 »
anno egy autoszerelö mondta, hogy a benzinben van valamennyi "szemét" ami szabad szemmel nem láthato...azt a szemetet nem engedi tovább jutni.. igy tisztább benzinnel jobb a fogyi...
igaz-e vagy nem, nemtudom... :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)