Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425168 alkalommal)

0 Felhasználó és 69 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3765 Dátum: 2010.03.13 22:12:57 »
Miért ? Ezt nem vágom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3766 Dátum: 2010.03.13 22:17:53 »
Miért ? Ezt nem vágom.
Mármint miért biztonságosabb motorfékkel gurulni? Mert így kisebb az esély, hogy "elszabaduljon" az autó, ami üresben teljesen kontrollálatlanul gurul; és ha hirtelen akadály bukkan fel, hamarabb meg tudod állítani.

(Ezzel együtt, tiszta, átlátható helyzetekben, nem túl meredek lejtőkön én is szoktam üresben gurulni. Nálam a határ kb. ott van, ahol legmagasabb fokozatban, motorfékkel még nem gyorsul számottevően a kocsi... Az ilyen lejtőkön szoktam "üresezni". A meredekebbeken motorfék; de ugye ezeken már nem is lenne értelme a gurításnak.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3767 Dátum: 2010.03.13 22:27:09 »
Értem.

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3768 Dátum: 2010.03.13 22:56:17 »
Értem.

Nemsemmi fogyasztási adataid vannak  :eek: Hogy bírod ki, hogy ennyire óvatosan mész vele? 4-5 literes fogyasztás szinte emberfeletti önmegtartóztatást igényel egy 177 lovas, 1650 kilós autóban. Nekem az Auris sokkal többet eszik, pedig én sem szoktam 2000 fölé pörgetni, és jóval könnyebb is a kasztni. Elismerésem  :yes:
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3769 Dátum: 2010.03.15 09:04:13 »
Tegnap tankoltam:
832,9km utan 49,24 litert tudtam tankolni. 5,91-es altag. Fele varos, fele hegyi szerpentinek es voltak benne kemeny hidegek.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3770 Dátum: 2010.03.15 10:08:52 »
Értem.

Nemsemmi fogyasztási adataid vannak  :eek: Hogy bírod ki, hogy ennyire óvatosan mész vele? 4-5 literes fogyasztás szinte emberfeletti önmegtartóztatást igényel egy 177 lovas, 1650 kilós autóban. Nekem az Auris sokkal többet eszik, pedig én sem szoktam 2000 fölé pörgetni, és jóval könnyebb is a kasztni. Elismerésem  :yes:

Zénó nevelés vagyok :clap:
Azért hozzá fűzném, ritkán előznek meg, csak a kamikázék, de azok meg hadd menjenek ::)
Normális keretek közt autózom, ennyi.
És ami a lényeg:Ez módszer nem károsítja ÖN és környezete egészségét. (több szempontból is igaz)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3771 Dátum: 2010.03.15 10:12:38 »
Olvastam itt valahol h fogyiversenyen a legjobb fogyasztást sok üresben való gurulással érték el.
Ezt úgy kell érteni, hogy ésszerűen, előrelátóan kell választani a motorfék és a gurulás között, azzal a céllal, hogy minél jobban kihasználd a lendületet, minél messzebb juss az autóval gázadás nélkül. Ha adott egy lejtő, amin üresben lassulás nélkül gurul a kocsi, de motorfékkel lassulna, akkor ott nyilván üresben kell menni. Ugyanígy kell tenni akkor is, ha pl. 300 m-el előrébb pirosra vált a lámpa, és sebességben hagyva az autót előbb elfogyna a lendület, de üresbe kapcsolva elgurul odáig az autó. Stb... Ha viszont adott egy lejtő, amelyen az autó motorfékkel sem lassul, akkor nyilván azt kell alkalmazni, elvégre motorféknél valóban nulla a fogyasztás, míg üresben megeszik vmi minimális mennyiségű üzemanyagot.

Szóval ezt a kettőt kell ügyesen kombinálni. És persze mindez nyilván csak spórolási célzattal állja meg a helyét (mert pl. lejtőn biztonságosabb motorfékkel gurulni, mint üresben).

Én pedig megdöbbenve tapasztaltam, nem is egy embernél(frissjogsisok), hogy úgy vezetnek hogy nem használják a motorféket, tehát ha lassítani kellett, már vették is ki üresbe.. Én meg kérdeztem, most mit csinálsz?? :D MInek veszed ki? Nem tudom, ezt tanulták az oktatóktól?? Faxa oktatók lehettek.. Egy régi karbisnál még valamennyire megértem, mert ott ugye motorféknél is kapja a benzint, így lehet spórolást elérni. De ezek már lassan kikopnak a forgalomból. Egyébként karbisoknál is van ilyen, hogy motorféknél elzárja a benzint..

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3772 Dátum: 2010.03.15 10:38:51 »
Én is észrevettem hogy sok kezdő csinálja.  Nem gondolom, hogy így tanították nekik. Karburátoros autónál hiába veszi ki üresbe, akkor is kapja ugyanúgy az alapjárati keveréket. Motorféket egyébként nem csak a fogyasztás csökkentése miatt célszerű használni.
                                                                                                                                                   

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3773 Dátum: 2010.03.15 10:55:23 »
Azt, hogy üresbe rakják, nem tapasztaltam, de gázelvételkor automatikusan kinyomják a kuplungot is, mintha ártalmas lenne a motorfék  :nonono:
Ha simán csak lelép a gázról és motorfékkel gurul az útkereszteződés felé, akkor fele annyi fék is elég lenne a végén.
Engem anno motorfékere tanított az oktatóm, sőt kimondottan tiltotta az üresben gurulást (Skoda 105).

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3774 Dátum: 2010.03.15 12:49:16 »

És ami a lényeg:Ez módszer nem károsítja ÖN és környezete egészségét. (több szempontból is igaz)


Ez a módszer  érdekelne.  :D Vannak esetleg konkrét megfigyeléseid, hogy milyen használattal fogyaszt legjobban az autó? Pl milyen fordulatokat használsz, hol váltasz. Gondolom sokat közlekedsz országúton, ha ilyen jó a fogyasztásod. Ott az Auris is elég jól tud enni, de autópályán már minimum 7 liter. Én szinte kizárólag városban használom az autót, és normál használatban 7 liter körül el lehet vele járni. Múlt héten csináltam egy 5,7-et is, de nem áltatom magam, hogy ez reális városi fogyasztás volt, mert nagyrésze rakpart meg Szentendrei úti egyenletes haladás.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3775 Dátum: 2010.03.15 21:24:41 »
Én pedig megdöbbenve tapasztaltam, nem is egy embernél(frissjogsisok), hogy úgy vezetnek hogy nem használják a motorféket, tehát ha lassítani kellett, már vették is ki üresbe.. Én meg kérdeztem, most mit csinálsz?? :D MInek veszed ki? Nem tudom, ezt tanulták az oktatóktól?? Faxa oktatók lehettek.. Egy régi karbisnál még valamennyire megértem, mert ott ugye motorféknél is kapja a benzint, így lehet spórolást elérni. De ezek már lassan kikopnak a forgalomból. Egyébként karbisoknál is van ilyen, hogy motorféknél elzárja a benzint..
Ezt biztos nem az oktatóktól tanulták, mert azok pont az ellenkezőjét nyomatják: hogy ti. tilos az üresben gurulás; vizsgán azonnal meg is buktatnak érte. Ezért pont hogy kicsit túlzottan is motorfékezésre drillezik a tanulókat. Nekem pl. ezt elég nehezen vette be a gyomrom a tanfolyamon, és utána azonnal abba is hagytam; csak jóval később jöttem rá, hogy azért az igazság nagyobbrészt (ha nem is mindig) mégiscsak a motorfék oldalán van.

Amúgy jól mondod, már a karbis autók közül is az újabbak (úgy kb. a 70-es évek végétől) rendelkeztek a szépnevű tolóüzemi lekapcsolóval  :D , ami motorféknél elzárta a benzin-utánpótlást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3776 Dátum: 2010.03.15 21:28:28 »
Azért hozzá fűzném, ritkán előznek meg, csak a kamikázék, de azok meg hadd menjenek ::)
Akkor azért annyira lassan mégsem mehetsz  :yes: ... Azt hittem, 65-70-el gurulászol az IS-el országúton; ezt azért elég nehéz volt elképzelni  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3777 Dátum: 2010.03.15 21:30:01 »
...autópályán már minimum 7 liter...
De ehhez, gondolom, nem 100-110-es tempó tartozik  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3778 Dátum: 2010.03.16 15:33:06 »
...autópályán már minimum 7 liter...
De ehhez, gondolom, nem 100-110-es tempó tartozik  ;)

Valóban nem, de nem is száguldozás. Kb. 130-140 tempomattal. Tempomat nélkül viszont a sok lassítgatás miatt talán kevesebbet eszik azt figyeltem meg.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3779 Dátum: 2010.03.18 10:01:05 »
...autópályán már minimum 7 liter...
De ehhez, gondolom, nem 100-110-es tempó tartozik  ;)

Valóban nem, de nem is száguldozás. Kb. 130-140 tempomattal.
Na, erre mondanák itt többen, hogy ha 130-140-nél eszik 7 litert, akkor az nem a minimum  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )