Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423916 alkalommal)

0 Felhasználó és 58 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3750 Dátum: 2010.03.03 21:49:24 »
Elhiszed, hogy meg tudtam ítélni, hogy reménytelen a szitu  ;) ? Ha nem hiszed el, az sem baj  :szemez: - én voltam ott.

Ne légy elszomorodva, lehet, hogy te a versenyben a második voltál, de ő az utolsó előtti.  ;)
Meg ugye a se biztos, hogy csak 80 lovas volt.  :)
Biztos hogy nem 80 lovas volt, mert én eleve 90-et írtam  ;) ... Annál viszont nem lehetett több: régi, korai szériás Octavia volt.

Egyébként meg nem voltam elszomorodva, nem ért meglepetésként a dolog; "másik oldalról nézve" ismerős volt a szitu, már anno a régi Audi 100 TD-nkkel is jópár benzinest "megleptem" az emelkedőkön  :whistling: ... De azért persze próbálkoztam, hátha elbénázza az Octaviás, pl. azzal, hogy megpróbálja kipörgetni (amit barna.czukor is említett)  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3751 Dátum: 2010.03.03 21:50:51 »
Mentem több féle stílusban. Nagyon spórolósan és finom gázadással sem lehet jobb eredményt kihozni, mint az ESP-vel, hiába próbáltam.

A mérhető különbség szerintem nem lehet több, mint 2-3 deci. Mondjuk nem is a spróolás, inkább a hidegindítás miatt döntöttem a 0W-20-as mellett.

Nekem eléggé úgy tűnik, hogy ez a 0W-20-as marketingcucc, nem éri meg a felárat egy olcsób 5W-30-ashoz képest. És a meleg motor védelmét tekintve is lehet, hogy rosszabb. Sztem többet nem rakok bele ilyet, mert nincs nagy értelme. Max télen, a hidegben,

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3752 Dátum: 2010.03.03 21:55:16 »
De pontosan mit vársz egy olajtól többet, mint 2-3 deci, ilyen szinten? Nem 15w-40 ásványiról cseréltél, hanem egy eleve jó olajról. A 2-3 deci is tisztességes difi, kérdezd leszilacit vagy Zénókát!
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3753 Dátum: 2010.03.03 21:55:54 »
A mérhető különbség szerintem nem lehet több, mint 2-3 deci. Mondjuk nem is a spróolás, inkább a hidegindítás miatt döntöttem a 0W-20-as mellett.

Nekem eléggé úgy tűnik, hogy ez a 0W-20-as marketingcucc, nem éri meg a felárat egy olcsób 5W-30-ashoz képest. És a meleg motor védelmét tekintve is lehet, hogy rosszabb. Sztem többet nem rakok bele ilyet, mert nincs nagy értelme. Max télen, a hidegben,
Ebben teljesen egyetértünk. Én 0 W-20-ast kizárólag olyan használati mód esetén töltenék bele, mint amit Zénókáék preferálnak - de talán még akkor is maradnék a 0 W-30-nál. Mondjuk, az általuk produkált értékeknél már számít is az a 2-3 deci, amit le lehet faragni egy ilyen olajjal mondjuk az 5 W-30-hoz képest.

Egyébként ennél többet várni, pontosan ahogy Kgabe is írja, nem is szabad! Azért az nem rossz, ha pusztán az olajjal meg tudsz fogni 4-5 %-nyi üzemanyagot - egyáltalán nem rossz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3754 Dátum: 2010.03.03 22:06:14 »
De pontosan mit vársz egy olajtól többet, mint 2-3 deci, ilyen szinten? Nem 15w-40 ásványiról cseréltél, hanem egy eleve jó olajról. A 2-3 deci is tisztességes difi, kérdezd leszilacit vagy Zénókát!
Ja, de a 2-3 deci sem jelent meg.

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3755 Dátum: 2010.03.03 22:13:50 »
Annál viszont nem lehetett több: régi, korai szériás Octavia volt.

Fene tudja, dízelt azért nem olyan nagy kunszt (ezt nem ledegradálásként írom) felhúzni, gyorsultam már olyan kombi, I-gen. Oktáviával, hogy igencsak rákellett taposnom a gázra, hogy elmenjek, mondjuk abból úgy dőlt a füst, mint egy mozdonyból.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3756 Dátum: 2010.03.04 00:15:19 »
Fene tudja, dízelt azért nem olyan nagy kunszt (ezt nem ledegradálásként írom) felhúzni, gyorsultam már olyan kombi, I-gen. Oktáviával, hogy igencsak rákellett taposnom a gázra, hogy elmenjek, mondjuk abból úgy dőlt a füst, mint egy mozdonyból.
Ez egy svájci rendszámú autó volt, egy középkorú nővel a kormány mögött  ::) - nem hinném, hogy fel lett volna húzva; és egyáltalán nem füstölt, direkt figyeltem.

Persze adódhat a kérdés, hogy egy középkorú, svájci nő egy dízel Octaviával miért áll neki versenyezni  :hmmmm: ... Hát alighanem azért, mert látnivalóan felbőszült azon, hogy előtte faluban megelőztem, mivel óra szerint 50-el szüttyögött  :whistling: ... Villogott, és láttam is a tükörben hogy jár a szája. Biztos azt gondolta, hogy na, majd a falun kívül megmutatja - nos, sikerült is neki  :single fuck:
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.04 00:20:35 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3757 Dátum: 2010.03.04 00:16:04 »
De pontosan mit vársz egy olajtól többet, mint 2-3 deci, ilyen szinten? Nem 15w-40 ásványiról cseréltél, hanem egy eleve jó olajról. A 2-3 deci is tisztességes difi, kérdezd leszilacit vagy Zénókát!
Ja, de a 2-3 deci sem jelent meg.
Na, erre írtam azt, hogy használat-függő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3758 Dátum: 2010.03.04 14:48:38 »
Ez egy svájci rendszámú autó volt, egy középkorú nővel a kormány mögött  ::)

Én sehol se látom a kizáró tényezőt ::) egy picit meghúzzák 100-110lóerő közé, ott még nem fog füstölni, de biztos jobban ugrik az ilyenekre. :devil:

Az meg hogy nő volt :hug: És....? Barátosném a Corsát is chippeltette, pedig alapból se kevés az autó...

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3759 Dátum: 2010.03.07 12:29:47 »
Sziasztok!

Kicsikét megtankoltam ma, és sikerült elérnem a legnagyobb fogyasztást városban, mióta nálam van az autó. :nonono: :nonono: :nonono:
251 km=14,84 liter Omv Premium diesel= 5,91 liter( Bc=6,1 l/100 Km,,26 Km/h)szigorúan városban.
Hiába a hideg megtette hatását,,
 :yes: :yes: :yes:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3760 Dátum: 2010.03.12 14:23:20 »
Utolsó 3 tankolás (40% város - 60% országút - 1.4 VVT-i): 7,66 - 7,50 - 7,46 l/100km  :clap:

Olvastam itt valahol h fogyiversenyen a legjobb fogyasztást sok üresben való gurulással érték el. Lehet h hosszú szakaszokon ez bejön, de szvsz mindennapi használatban kivitelezhetetlen. Ma kicsit ráértem és figyeltem a pillanatnyi fogyimérőt, a fenti esetben ilyenkor 0,9-1,2l a fogyasztás. Ugyanakkor motorfékkel nincs fogyasztás, hiszen nem kap a motor benyát (ECU). De ez sem tart a végtelenségig, hiszen akkor előbb-utóbb egy kritikus érték alá esne a fordulat és leállna a motor.
Nem hivatalos méréseim alapján olyan 1000-1200 rpm-nél ismét megindul a befecskendezés, ilyenkor a pill. fogy. 2-3l, de ha hagyjuk a fordulatot nagyon leesni(~ 500-600 rpm) akkor már 5-6-7l is lehet, mivel több benyát adagol h le ne fulladjon, emellett érezni h a motor erőlködik.

Másik megfigyelés, h négyesben 1200-1500 rpm-nél óvatos gyorsításnál 12l a pill. fogy, míg ugyanez 5-ösben 10l. Persze ilyen esetben ajánlott a gázpedált finoman kezelni, mivel ilyenkor egy padlónak csak negatív hatásai vannak. (gyenge gyorsulás és magasfokú motorterhelés valamint a pill. fogy. mérőre tekintve infarktus veszély)

A pill. fogy. mérő valszeg nem a legpontosabb műszer, de azért egy irányt ezek az értékek is kirajzolnak. Szvsz magas fordulatnál motorfék, kivezető szakaszokon mihamarabb 5.-ik, mind hozzájárulnak a fogy. mérsékléséhez.

Kicsit hosszú lett, de hátha tudtok belőle hasznosítani valamit, főleg ilyen benzin árak mellett :censored:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3761 Dátum: 2010.03.13 17:06:30 »
Maximum néhány decit csal.
Hát nekem szinte pont mint a Yarisé: 4 dl a csalás-6,5-öt mutatott, s 6,93 lett a számolt!
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3762 Dátum: 2010.03.13 17:16:01 »
Most egy Pesti út után, max 100-110-ig 6,3 /kb 6,7 lehet a valós/ lett az induláskori 6,7-6,8-ból. A napi 25-25 km-es ingázásnál a héten tankolás után nullázva 6,6-6,8 között állt be/7-7,2/!
Sztem a Corinál ez a 6,3/6,7/ a legalja.
Szó se róla várom már a gázt-kíváncsi leszek avval milyen lesz!-igaz ott már nem kell annyira óvatoskodnom! Még 9-10 l is kijön 1500-1700 ft-ból!!!
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3763 Dátum: 2010.03.13 20:32:30 »
Válaszolva a kérdésre:
-Keveset fogyaszt
-Jól megy, de ritkán tolom neki.
Ma, majd 500KM mentem, 4,9-et csináltam, de ehhez rá kell érni, és meg kell szabadulni a
nagyautós betegségtől, hogy mindenkit le kell tolni.
Ugye tudjuk, ennek ékes példája a terepjárósok.
(Zénó tanítvány vagyok) 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3764 Dátum: 2010.03.13 22:08:09 »
Olvastam itt valahol h fogyiversenyen a legjobb fogyasztást sok üresben való gurulással érték el.
Ezt úgy kell érteni, hogy ésszerűen, előrelátóan kell választani a motorfék és a gurulás között, azzal a céllal, hogy minél jobban kihasználd a lendületet, minél messzebb juss az autóval gázadás nélkül. Ha adott egy lejtő, amin üresben lassulás nélkül gurul a kocsi, de motorfékkel lassulna, akkor ott nyilván üresben kell menni. Ugyanígy kell tenni akkor is, ha pl. 300 m-el előrébb pirosra vált a lámpa, és sebességben hagyva az autót előbb elfogyna a lendület, de üresbe kapcsolva elgurul odáig az autó. Stb... Ha viszont adott egy lejtő, amelyen az autó motorfékkel sem lassul, akkor nyilván azt kell alkalmazni, elvégre motorféknél valóban nulla a fogyasztás, míg üresben megeszik vmi minimális mennyiségű üzemanyagot.

Szóval ezt a kettőt kell ügyesen kombinálni. És persze mindez nyilván csak spórolási célzattal állja meg a helyét (mert pl. lejtőn biztonságosabb motorfékkel gurulni, mint üresben).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )