Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424898 alkalommal)

0 Felhasználó és 56 vendég van a témában

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3735 Dátum: 2010.02.20 14:01:51 »
Én egyébként pont azért sem javaslom a túlfújást, mert olyan szarok nálunk az utak, amilyen szar máshol nincs. Nekem 2,2 van benne, de sokáig nem is szoktam ellenőrizni mert azt sem bánom ha leereszt 2-ig, sőt még 1,8 sem olyan gáz, de azért annál legyen több, főleg ha meg van pakolva az autó. Fogyasztásba szerintem nincs észrevehető különbség, de inkább legyen nem észrevehetően több a fogyasztásom, mint ne tudjak megállni, lecsússzak vagy felburuljak ill. erősebb ütést kapjon a futómű, ezáltal hamarabb elhasználódik, esetleg akkor is ugyanott vagyok, de a biztonság nincs benne...
                                                                                                                                                   

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3736 Dátum: 2010.02.20 14:26:04 »
Gyöngyi! Itt a válasz a fogyikérdésre: miért nem a megadott gyári méretet használod? 115/70 14  :cool2: :winkiss: :winkiss:
4,2-re felfújva :wub: :sorcerer:

szerk.: vki le tudná fotózni, ezt a 14" mankókereket? (esetleg a belső oldalát is, ahol a szélessége fel van tüntetve)
 kiváncsi vagyok rá.... :hmmmm:

danke sőr!
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.20 14:32:58 írta leszilaci »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3737 Dátum: 2010.02.22 13:50:31 »
Én egyébként pont azért sem javaslom a túlfújást, mert olyan szarok nálunk az utak, amilyen szar máshol nincs. Nekem 2,2 van benne, de sokáig nem is szoktam ellenőrizni mert azt sem bánom ha leereszt 2-ig, sőt még 1,8 sem olyan gáz, de azért annál legyen több, főleg ha meg van pakolva az autó. Fogyasztásba szerintem nincs észrevehető különbség, de inkább legyen nem észrevehetően több a fogyasztásom, mint ne tudjak megállni, lecsússzak vagy felburuljak ill. erősebb ütést kapjon a futómű, ezáltal hamarabb elhasználódik, esetleg akkor is ugyanott vagyok, de a biztonság nincs benne...
Fogyasztásban igencsak észrevehető különbség van 1.8...2.0 és 2.5 között. Fékút és kanyarstabilitás szempontjából is jobb a 2.5. A futóművet valóban kicsit jobban igénybe veszi; de a többi előnyös dolog miatt mindenképpen ez a jobb választás. Megpakolt autóval pedig 1.8-2.0 közötti nyomással járni már kimondottan rossz ötlet, az autó sokkal hajlamosabb lesz a kitörésre, szélsőséges esetben borulásra.

Szóval legalább a gyári alsó érték mindig legyen meg, hideg guminál is; megpakolt autónál pedig az annak megfelelő érték.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3738 Dátum: 2010.02.22 13:53:06 »
Pontos fogyasztási értéket nem tudok írni a Corolla legutóbb nálam töltött időszakára, mert ugye jóbarátném nem engedi lenullázni a compot  :whistling: ... De annyi biztos, hogy 488 km-re 24.5 litert tankolva ugyanott állt a szintmérő, mint kezdetben  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3739 Dátum: 2010.03.02 19:37:42 »
Tegnap hoztam el a Corit/E12/, mint az ált. topicban is írtam először ilyesztő volt a 10,5-ig felkúszó átlag városban, ami lassan lement 8,6-ra.-Ezek az első km-eim a kocsival! Majd teletankoltam, s láss csodát városból ki-2000-ig max, majd országút finoman max 100-ig/3000/, persze mérő nullázva-5,1 kinn, majd kicsi város, vége mellékúton 70-80-ig-beállt 5,6-ra!
Ma reggel melóba menet 5,8 lett, majd kicsi város 6,1. Utána város kicsit bátrabban/110-120-ig, de átlag 90-100/ 6-6,1, persze finoman, nem pörgetve! Pedig ugrana-néha megvolt a 4000 is! Egyelőre jobb, min gondoltam, persze ezek a fedkomp adatai-nem tudom a Corollánál mennyit csal, a Yarisnál 0,3-0,5-öt kellett rászámolni!
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3740 Dátum: 2010.03.03 20:24:48 »
Maximum néhány decit csal.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3741 Dátum: 2010.03.03 21:20:09 »
Nem tudom, de te valahogy "rosszul" vezeted a benzinest.  :D

Kizárt, hogy egy 80 LE-s Oktesz lenyomjon. Annyi, hogy időben kell elkezdeni neki tolni és faxa fordulaton.

A diesel ellen úgy kell versenyezni, hogy te kezd el előbb tolni. Ha ő kezd, akkor gázos, mert nem veszed észre, hogy mikor kezdi el tolni pontosan. Betölt neki a turbo, azt hirtelen megindul. Akkor sokszor késő. Ki kell használni a turbo töltését neki...  :D
A nagyobb dieselt is úgy lehet fogni pirosnál, hogy te 1-esbe leszabályzásig tolod, aztán azonnal 2-es, ő meg cumizik a rövid 1-essel és a turbolukkal...
Te meg látszik, hogy nem vezetsz dízeleket gyakran, mert ez a turbólyuk úgy kb. csak a mesében létezik ezeknél  :szemez: ... Itt most fel tudnék sorolni legalább 10 különféle modern (TDI, JTD, D-4D stb.) dízelt, amit az utóbbi időben vezettem - egyiknél sincs turbólyuk. Van egy fordulatszám, ami alatt nincs turbó - ha ez alá engeded a motort, alig gyorsul a kocsi; de ha efölött van a fordulat, akkor gázadásra azonnal gyorsul, nincs turbólyuk.

Szitu az Octaviával: rákanyarodtunk egy kapaszkodósávos emelkedőre, fej-fej mellett, 80-as tempóval. Én visszatettem ötösből hármasba (80-nál hadd ne tegyem már kettesbe, a plusz egy váltással elvesztettem volna amit nyerek), és padlót nyomtam. Aztán csak nyomtam, 6000-ig pörgettem mielőtt váltottam; az Octavia meg elment, mire én a négyest kapcsoltam, már vagy tíz méterrel előttem volt. Hát ennyi, nemtom itt én még mit tehettem volna. Leginkább semmit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3742 Dátum: 2010.03.03 21:26:09 »
Szitu az Octaviával: rákanyarodtunk egy kapaszkodósávos emelkedőre, fej-fej mellett, 80-as tempóval. Én visszatettem ötösből hármasba (80-nál hadd ne tegyem már kettesbe, a plusz egy váltással elvesztettem volna amit nyerek), és padlót nyomtam. Aztán csak nyomtam, 6000-ig pörgettem mielőtt váltottam; az Octavia meg elment, mire én a négyest kapcsoltam, már vagy tíz méterrel előttem volt. Hát ennyi, nemtom itt én még mit tehettem volna. Leginkább semmit.
Tovább kellett volna tolnod, aztán szépen lassan lefaragod az előnyét. Persze, hogy elmegy, mert te nem voltál 2ben, ha onnan indulsz, akkor nem lép meg kicsit sem. Nyilván mikor betölt a turbo neki az optimális tartományban, akkor te 80-nál 3-ban hátrányban vagy. De ha eléred a 110-et már, akkor onnantól tutira te lennél nyerő pozicióban.

A diesel-esek amúgy ott hibáznak mindig, hogy túlforgatják a gépet, mert azt hiszik, hogy azt is leszabályzásig kell nyomatni, mint a pörgös benzinest. Közben sokkal jobban járna, ha 4000-4500-on elváltana. Vezettem 2,2-es 155LE-s Avét, ott is már 4 fölé nem volt értelme tekerni, mert jobban ment összességében, ha felkapcsoltam nagyobb fokozatba. Sokan meg sztem túltolják a diesel-t, aztán már a nagy fordulat miatt nem megy annyira.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3743 Dátum: 2010.03.03 21:30:10 »
Tovább kellett volna tolnod, aztán szépen lassan lefaragod az előnyét. Persze, hogy elmegy, mert te nem voltál 2ben, ha onnan indulsz, akkor nem lép meg kicsit sem. Nyilván mikor betölt a turbo neki az optimális tartományban, akkor te 80-nál 3-ban hátrányban vagy. De ha eléred a 110-et már, akkor onnantól tutira te lennél nyerő pozicióban.
Elhiszed, hogy meg tudtam ítélni, hogy reménytelen a szitu  ;) ? Ha nem hiszed el, az sem baj  :szemez: - én voltam ott.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3744 Dátum: 2010.03.03 21:32:36 »
C5

 :hmmmm:

Az papíron tényleg az A6 felé billen, mértél már az autódra gyorsulást, 0-100, 0-160?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3745 Dátum: 2010.03.03 21:33:15 »
Mindegy, nem érdekes az egész. Úgy sem tudjuk pontosan, hogy mi volt. Meg nincs is jelentősége.  :flowers:

Ha már itt tartunk: szted miért van az, hogy az enyém a 0W-20-szal kicsit sem fogyaszt jobban, mint az 5W-30-as ESP-vel? És az E12 sem. Most van kb 9 az enyémben, összességében rosszabb a fogyi, mint az ESP-vel volt tavaly. Az 5W-30-asokkal viszont nincs gond, az ESP-hez képest azokban nem vettem észre különbséget.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3746 Dátum: 2010.03.03 21:33:59 »
C5

 :hmmmm:

Az papíron tényleg az A6 felé billen, mértél már az autódra gyorsulást, 0-100, 0-160?

Nem, majd olajcsere után. A 20-assal nem kenem neki annyira. Amúgy már ideje lenne, mert engem is érdekel.

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3747 Dátum: 2010.03.03 21:36:49 »
Hát ennyi, nemtom itt én még mit tehettem volna.



:D

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3748 Dátum: 2010.03.03 21:39:38 »
Elhiszed, hogy meg tudtam ítélni, hogy reménytelen a szitu  ;) ? Ha nem hiszed el, az sem baj  :szemez: - én voltam ott.

Ne légy elszomorodva, lehet, hogy te a versenyben a második voltál, de ő az utolsó előtti.  ;)
Meg ugye a se biztos, hogy csak 80 lovas volt.  :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3749 Dátum: 2010.03.03 21:46:51 »
Ha már itt tartunk: szted miért van az, hogy az enyém a 0W-20-szal kicsit sem fogyaszt jobban, mint az 5W-30-as ESP-vel? És az E12 sem. Most van kb 9 az enyémben, összességében rosszabb a fogyi, mint az ESP-vel volt tavaly. Az 5W-30-asokkal viszont nincs gond, az ESP-hez képest azokban nem vettem észre különbséget.
Valszeg olyan a használati mód, hogy nem jön ki mérhető különbség. De szvsz a potenciálisan kihozható maximális különbség  sem lehet nagy, egy B5-ös 5 W-30-ashoz képest.

És/vagy: a papíron adott különbségek ellenére mégsem lehet a valóságban annyival "jobb" (a jelzőt most a spórolási potenciál szempontjából használom) ez az olaj, mint az ESP Formula.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )