Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426452 alkalommal)

0 Felhasználó és 60 vendég van a témában

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3690 Dátum: 2010.02.18 11:24:40 »
Az a 2,5 bar nem sok kicsit? Bocs már megint kukacoskodom  :tt2:
                                                                                                                                                   

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3691 Dátum: 2010.02.18 11:30:02 »
Az a 2,5 bar nem sok kicsit? Bocs már megint kukacoskodom  :tt2:
Van olyan cartárs aki 3 barall jár  :whistling:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3692 Dátum: 2010.02.18 11:32:08 »
Van 3 bar fölötti is. :D Lásd Zénóka.  ;)

@outlaw (az Ottó)
Ha jól rémlik, nekem is javasolták a srácot ezt a gummát többek között, amikor nyárit kerestem, visszaolvasok majd. (Meg nem ártana megnézni végre a nyári gumijaimat, hogy ténylegesen mikoriak... szerk: aput hívtam, még ma megnézi és felhív :whistling:)

Alapvetően kiemelkedően jól fogyaszt az autód, biztos vagyok benne, hogy ez a vezetési stílusodtól és az úttól amin jársz, nagyban függ.
Nézd meg, az 1.3-as vvt-i Corik átlaga 7.61l!
Ezzel szemben az 1.3 4E-FE Corik átlaga 7.1l.
Ha azt nézzük, hogy viszonyítva nekem 6.8 az átlagom a 7.1-hez képest, neked viszont 6 alatt van a 7.6-hoz képest, akkor nagyon nagy a difi!  :yes:

Én is szintetikus olajat használok, 0W40 van benne, eddig 5W40-nel ment. 4-5 ezer fölé nem nagyon pörgetem, jellemzőbb az 1500-3000 fordulat. Évente egyszer szoktam injektortisztítót tenni a kocsiba, a Toyota tavaszi talin, mert akkor tuti egy 7vége alatt elmegy egy tank, általában sok az autópálya és sokat krúzolunk is konvojban. :)
         

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3693 Dátum: 2010.02.18 11:51:20 »
Alapvetően kiemelkedően jól fogyaszt az autód, biztos vagyok benne, hogy ez a vezetési stílusodtól és az úttól amin jársz, nagyban függ.
Nézd meg, az 1.3-as vvt-i Corik átlaga 7.61l!
Az 1,3-as vvt-i milyen coriban van ?  ::) (1.4-es az :) )
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3694 Dátum: 2010.02.18 11:52:02 »
Van 3 bar fölötti is. :D Lásd Zénóka.  ;)

@outlaw (az Ottó)
Ha jól rémlik, nekem is javasolták a srácot ezt a gummát többek között, amikor nyárit kerestem, visszaolvasok majd. (Meg nem ártana megnézni végre a nyári gumijaimat, hogy ténylegesen mikoriak... szerk: aput hívtam, még ma megnézi és felhív :whistling:)

Alapvetően kiemelkedően jól fogyaszt az autód, biztos vagyok benne, hogy ez a vezetési stílusodtól és az úttól amin jársz, nagyban függ.
Nézd meg, az 1.3-as vvt-i Corik átlaga 7.61l!
Ezzel szemben az 1.3 4E-FE Corik átlaga 7.1l.
Ha azt nézzük, hogy viszonyítva nekem 6.8 az átlagom a 7.1-hez képest, neked viszont 6 alatt van a 7.6-hoz képest, akkor nagyon nagy a difi!  :yes:

Én is szintetikus olajat használok, 0W40 van benne, eddig 5W40-nel ment. 4-5 ezer fölé nem nagyon pörgetem, jellemzőbb az 1500-3000 fordulat. Évente egyszer szoktam injektortisztítót tenni a kocsiba, a Toyota tavaszi talin, mert akkor tuti egy 7vége alatt elmegy egy tank, általában sok az autópálya és sokat krúzolunk is konvojban. :)
A nyomás nálam profilfüggő, továbbá a rajta nyugvó tömeg és az abroncsszélesség is erősen befolyásolja azt.
Nekem az előírt 2,2-n nem áll olyan szépen a 175-ös fulda mint pl 2,4-2,5-ön.
(OFF: volt versenybringám amibe 9bar ment bele!!!)
A Fulda kiemelten jó szériája volt az EcoControl, nézd csak meg a mintázatát!
Picit hangosabb mint a michelin de asszem a száraz talajon jobbak voltak a tapadási tényezői de az adac honlapján megtalálod a tesztet.
Jó híg olajad van, én már nem teszek bele annyira lötyiset jó az ötharmincas is, elvégre 200E km felett jár a gép már:)
Vezetési stíl?
Na igen, ez érdekes, 1800-2000 környéki felváltás mindenképpen persze nem betegesen, és minél hamarabb 5.be ahol max 2ezerig megyek el.
Azt hiszem a gyári mesterkélt országúti értékek ellenére is belátható hogy le lehet menni az alá, hiszen abban van 90 és 120km/h is ha jól tudom én meg max 70-75-öt nyomok azt is csak óra szerint. (GPS: 100-nál 93-at mutatott).
A 2-es azon szakaszán általában nyugostan lehet végig menni hiszen a nyüzi inkább a főváros felé megy reggel és vissza este én meg pont ellentétesen mozgok.

A talis krúzolásokat/gyorsításokat viszont szívesen kipróbálnám, azok életérzések lehetnek...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3695 Dátum: 2010.02.18 11:54:32 »
Alapvetően kiemelkedően jól fogyaszt az autód, biztos vagyok benne, hogy ez a vezetési stílusodtól és az úttól amin jársz, nagyban függ.
Nézd meg, az 1.3-as vvt-i Corik átlaga 7.61l!
Az 1,3-as vvt-i milyen coriban van ?  ::) (1.4-es az :) )
Arra gondolt csak rosszat írt, na! :nono:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3696 Dátum: 2010.02.18 11:58:26 »
Jut eszembe, az asszony 4E-FE békája is 6 felett eszik de az automata.(Ha jól tudom nagyon kevés van belőle itthon)
A váltó maga hihetetlenül finom még ennyi év távlatából is és okos: ha nem nyomod 2ezernél vált, ha kell a power zokszó nélkül engedi kipörögni a motort és nem hezitál, de nem ám!
egy hátránya van h 3 sebességes csak de az utsó fokozat áttétele egész jó, majdnem annyit forog mint 1,6VVTI.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.18 11:59:23 írta kleingy »
Today, tomorrow and after tomorrow!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3697 Dátum: 2010.02.18 12:00:10 »
Az 1,3-as vvt-i milyen coriban van ?  ::) (1.4-es az :) )
Nekem majdnem egykutya (bocs).  :flowers: Az enyém 1332, a vvt-i meg 1398.  :tt2:
         

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3698 Dátum: 2010.02.18 12:51:25 »
Az a 2,5 bar nem sok kicsit? Bocs már megint kukacoskodom  :tt2:
kevés....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3699 Dátum: 2010.02.18 12:53:54 »
Na jó, azért 3.0-ra nem fogom felnyomatni. :D
         

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3700 Dátum: 2010.02.18 12:56:56 »
Paks vagy környéki illetőségű márkatárs nincs itt vlenül?
Láttam a neten egy Corit de ha nem jó nem mennék el oly messze...
Today, tomorrow and after tomorrow!

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3701 Dátum: 2010.02.18 13:01:30 »
Nem csak ha meg van határozva ez is hog ymennyire kell, nem értem miért kell dúrván túlfújni. Nem ismerem ezt a Zénókát, de elvetemült egy arc lehet :) Az egy dolog, hogy kevesebbet fogyaszt tőle a kocsi, de ha ez a kényelem, vagy inkább a futómű rovására megy az már ciki, főleg ha belegondolunk hogy optimális tapadás is megfelelően felfújt abroncsoknál van, a keménnyel könnyebb megcsúszni. Már megint okoskodom, de így van ez..  Szóval látszólag a Zénó nagyon szélsőséges, ha szabad így mondanom.
                                                                                                                                                   

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3702 Dátum: 2010.02.18 13:05:31 »
Nem csak ha meg van határozva ez is hog ymennyire kell, nem értem miért kell dúrván túlfújni. Nem ismerem ezt a Zénókát, de elvetemült egy arc lehet :) Az egy dolog, hogy kevesebbet fogyaszt tőle a kocsi, de ha ez a kényelem, vagy inkább a futómű rovására megy az már ciki, főleg ha belegondolunk hogy optimális tapadás is megfelelően felfújt abroncsoknál van, a keménnyel könnyebb megcsúszni. Már megint okoskodom, de így van ez..  Szóval látszólag a Zénó nagyon szélsőséges, ha szabad így mondanom.

Lehet, hogy szelsoseges, megis van par 100ezer km az autojaban es meg nem esett szet sem a futomu sem a motor...  :whistling:

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3703 Dátum: 2010.02.18 13:11:40 »
Biztos nem magyarországon használja, ahol jó az út, ott szinte nincs jelentősége a túl kemény guminak...
                                                                                                                                                   

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3704 Dátum: 2010.02.18 13:23:23 »
Magyarországon (Sopron környéke) és Ausztriában.