Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424241 alkalommal)

0 Felhasználó és 62 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3660 Dátum: 2010.02.10 20:01:48 »
Nekem 7,2 Szigethalom-Dunaharaszti (16km) 51-es út dugó nélkül néhány huzatással :D csakhogy bemelegedjen valamennyire........mert ahhoz ez a 16km édes kevés.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3661 Dátum: 2010.02.10 20:10:52 »
Ha tudjátok, légyszíves írjátok oda az átlagsebességet is. Mindenkinek mást ért pl. városi fogyasztás alatt. Én város alatt Budaörs-Budapest, napi kétszer oda-vissza, 10-15km-es utat hidegindítással, és 25km/h körüli átlagsebességet. Így most télen 8-9 között szokott enni normális stílusban.

Nálunk ez a táv Dunakeszi és a Lágymányosi híd Budai hídfője között jön össze-oda vissza főként. Valamint még Bp-n történő közelekedés rövid szakaszokon. Így sikerült összehozni a 6,4-et. Pedig a kora reggeli -15 fokok sem kedveznek szegény autónak. Az átlagsebességet elég nehéz meghatározni, mivel változó a dolog, van amikor Hungária végig lépésben, van amikor gyorsabban is lehet haladni rajta. Ugyanez igaz az M3-asra, hol jól közlekedhető, hol áll az egész.
Szilvi 62

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3662 Dátum: 2010.02.10 20:19:29 »
BC szerinti átlagsebességre gondoltam 2 tankolás közötti időszakra, már akinek van ilyen funkció.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3663 Dátum: 2010.02.10 20:24:02 »
BC szerinti átlagsebességre gondoltam 2 tankolás közötti időszakra, már akinek van ilyen funkció.
Azt én még nem nulláztam  :eek:, szervizben kétszer mert a kékfogat cserélték meg 'mittom' én már miért akksi saru le...
Fery

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3664 Dátum: 2010.02.10 20:52:40 »
Én már az aksit is cseréltem :wacko: Amúgy átlagsebességre vicces dolgok szoktak kijönni. Mondjuk lemérem a melós körutazásom során (16km 51-es út Szigethalom-Dunaharaszti), 51-esen megyek 100-at az út nagyobb részén és mégis kijön átlagban olyan 30-40 km/h a mellékutak + a lámpás ácsorgások miatt. Nem is éri meg sietni :whistling: Ez az Optitron műszerfal szép és jó, de én talán jobban bírnám a mutatós műszereket....nem ez a tankolásig 2 kocka, hűtővíz hőfok 4 kocka :D huhh meleg :clap: jó igen ez az egész csak dizájn. Ha meg az üzemanyagszint "1 kocka" LOW FUEL és annyi. Ilyenkor díjaznám ha legalább kiírná hogy 80km van hátra...60km van hátra és így tovább. De csak LOW FUEL és ennyi, mást nem érdemelsz, ezt neked gazdi!! :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3665 Dátum: 2010.02.11 08:21:28 »
Kerek 48 litert tankoltam 900,1 kilometerre. Szamolva 5,33-as atlag. BC szerint 5,3  :szemez:
Foleg elovaros es hegyi szerpentinek jo hidegben. Varosi futkarozas is volt benne rendesen. Tetocsomagtarto es silectartok vegig az auton. Jo ez igy  :yes:
Xpetnek  :flowers:
51km/h


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3666 Dátum: 2010.02.11 12:44:26 »
Ha meg az üzemanyagszint "1 kocka" LOW FUEL és annyi. Ilyenkor díjaznám ha legalább kiírná hogy 80km van hátra...60km van hátra és így tovább. De csak LOW FUEL és ennyi, mást nem érdemelsz, ezt neked gazdi!! :D
Kiírja, csak rosszul. Amikor megjelenik a LOW FUEL, akkor nekem azt hiszem kb. 20km-t ír még, pedig van az 80-100 is. De ez a szokásos mese, a figyelmeztetés vagy mutató pirosba esése esetén általában még van 8-10 liter a tankban.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3667 Dátum: 2010.02.11 17:52:18 »
Azért egy 1.4 CR dízel motortól 8 liter az elég sok :sorcerer:, az már nevezhető étvágynak. Az én 1.4 benzinesem eszik 8 litert ha 6 ezerig pörgetem + sportosan vezetem.
Ahol/ahogy az 1.4 dízel 7.9-et eszik, ott/úgy a benzines a 11-et tutira benyelné.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3668 Dátum: 2010.02.11 18:16:07 »
Azért egy 1.4 CR dízel motortól 8 liter az elég sok :sorcerer:, az már nevezhető étvágynak. Az én 1.4 benzinesem eszik 8 litert ha 6 ezerig pörgetem + sportosan vezetem.
Ahol/ahogy az 1.4 dízel 7.9-et eszik, ott/úgy a benzines a 11-et tutira benyelné.

bezony

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3669 Dátum: 2010.02.11 18:17:04 »
Ha meg az üzemanyagszint "1 kocka" LOW FUEL és annyi. Ilyenkor díjaznám ha legalább kiírná hogy 80km van hátra...60km van hátra és így tovább. De csak LOW FUEL és ennyi, mást nem érdemelsz, ezt neked gazdi!! :D
Kiírja, csak rosszul. Amikor megjelenik a LOW FUEL, akkor nekem azt hiszem kb. 20km-t ír még, pedig van az 80-100 is. De ez a szokásos mese, a figyelmeztetés vagy mutató pirosba esése esetén általában még van 8-10 liter a tankban.

És hol írja? Melyik gombot kell nyomkodni? :wacko:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3670 Dátum: 2010.02.11 18:22:45 »
Amikor irja, hogy "low fuel" tartsd nyomva a BC gombjat mindaddig, mig egy kis sipolas nem hallatszik. Ekkor eltunik a low fuel felirat es ismet hasznalhatod a BC funkcioit  :sorcerer:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3671 Dátum: 2010.02.11 18:29:37 »
Azért egy 1.4 CR dízel motortól 8 liter az elég sok :sorcerer:, az már nevezhető étvágynak. Az én 1.4 benzinesem eszik 8 litert ha 6 ezerig pörgetem + sportosan vezetem.
Ahol/ahogy az 1.4 dízel 7.9-et eszik, ott/úgy a benzines a 11-et tutira benyelné.
bezony
Jóbarátném sosem szokta nullázni a fedcompot, de egyszer volt alkalmam pont egy olyan javítás (MMT) után elhozni az autót, amely során nullázódott a comp. Lementem az autóval Kaposvárról a Balatonra, kifejezetten hajtósan, 130-140 közötti utazókkal, mindenkit megelőzve - és így jött ki 5.8-ra a fogyi.

7.9-hez a kisdízelt vagy városban kell használni NAGYON rövid utakon, folyton hideg motorral; vagy szintén városban, nagyon nehéz lábbal; vagy autópályán padlógázzal. Más szitut nem nagyon tudok elképzelni, amely hosszabb távon is kiadna egy ilyen átlagot (persze rövid távon nyilván lehetséges, ha az ember mondjuk felmegy Pécsett a szerpentinen a városból a TV-toronyhoz "ami a csövön kifér" stílusban).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3672 Dátum: 2010.02.11 18:36:46 »
Amikor irja, hogy "low fuel" tartsd nyomva a BC gombjat mindaddig, mig egy kis sipolas nem hallatszik. Ekkor eltunik a low fuel felirat es ismet hasznalhatod a BC funkcioit  :sorcerer:

Na ez jó, valami újdonság. Köszönöm, kipróbálom :sorcerer: :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3673 Dátum: 2010.02.11 18:40:45 »
az ember mondjuk felmegy Pécsett a szerpentinen a városból a TV-toronyhoz "ami a csövön kifér" stílusban).
Eltaláltad a kedvencemet. Mindig mecsek-rally üzemmódban megyek fel...  :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3674 Dátum: 2010.02.11 18:45:03 »

Jóbarátném sosem szokta nullázni a fedcompot, de egyszer volt alkalmam pont egy olyan javítás (MMT) után elhozni az autót, amely során nullázódott a comp. Lementem az autóval Kaposvárról a Balatonra, kifejezetten hajtósan, 130-140 közötti utazókkal, mindenkit megelőzve - és így jött ki 5.8-ra a fogyi.

7.9-hez a kisdízelt vagy városban kell használni NAGYON rövid utakon, folyton hideg motorral; vagy szintén városban, nagyon nehéz lábbal; vagy autópályán padlógázzal. Más szitut nem nagyon tudok elképzelni, amely hosszabb távon is kiadna egy ilyen átlagot (persze rövid távon nyilván lehetséges, ha az ember mondjuk felmegy Pécsett a szerpentinen a városból a TV-toronyhoz "ami a csövön kifér" stílusban).

Nekem eddig a legtöbb az 8,1 liter volt. Amikor leesett tavaly év végén az első igazán nagy hó és beragadtam a városban :D Na az durva volt. Néha le kellett engednem az ablakot és kézzel lesöpörni a havat, az ablaktörlő már csak tömörítette a havat a szélvédőn ami rá is fagyott :D Extra hideg, extra dugó.