Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423656 alkalommal)

0 Felhasználó és 36 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3630 Dátum: 2010.01.28 11:07:02 »
ebbe a téli üzemmodban elég barátságosan eszik a cori, a computer 4,8at számol ( gondolom azért is mert a szar jeges uton visszakelett veni a tempobol :D)
telitanknál nullázva, most kb. 2/3adrészét hajtottam ki 700km a megtett ut, bár az utolso harmadrészben már lényegessen gyorsabban esik le a mutato :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3631 Dátum: 2010.01.28 17:58:57 »
Ennyit mutat a fedkomp?
A BC szerint 11.9 tankolás szerint 12 lityi volt az átlagfogyi. Nem nagyon járok vele hosszabb utakra kivéve a családi nyaralást,de az is max belföld. Inkább csak itt helyben városban használjuk a nejem elviszi a gyerekeket oviba meg suliba ezért vannak max 3-4 km-es utak.Én inkább csak hétvégén használom a kocsit így nem is jön össze csak évi 8-10ezer km.
Lehet hogy ilyen használathoz elég lett volna belőle az 1.4-es is,de szerintem az sem fogyasztott volna sokkal kevesebbet ilyen igénybevételnél. Az 1.6-os meg legalább dinamikusabb. Ja nem tudom ki hogy van vele,de mi télen reggelente kb 3 percet járatjuk a motort csak utánna indulunk el,biztosan emiatt is jön ki ilyen magas átlagfogyi.
Szokjatok le a teljesen fölöslegesen hosszú helyben járatástól - kb. 1 literrel fog lejjebb menni a fogyasztás. Amikor teljesen hideg, akkor alapjáraton is elég sokat fogyaszt. Ennek a melegítésnek tényleg szinte semmi értelme nincs. Fél perc bőven elég; a motornak nem árt a hideg üzem, ha nem pörgeted kb. 2500 fölé az első egy-két kilométeren.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3632 Dátum: 2010.01.28 18:02:30 »
... és nem éppen környezet kímélő a helyben pöfögés, nem véletlenül büntetik jópár kultúrországban.  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3633 Dátum: 2010.01.28 18:04:03 »
Ezek a tanácsok dízelmotorokra is igazak?
A modern dízeleket végképp rossz ötlet alapjáraton melegíteni - ugyanis így gyakorlatilag semmit nem melegszenek, alig van hulladékhője alapjáraton ezeknek a motoroknak. Nagy hidegben maximum 20-30 másodperc helyben járatás - és go!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3634 Dátum: 2010.01.28 18:09:02 »
Szokjatok le a teljesen fölöslegesen hosszú helyben járatástól - kb. 1 literrel fog lejjebb menni a fogyasztás.


Hogyan? Alapjáraton termelődik a benzin?  :hmmmm:  :csorog:
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3635 Dátum: 2010.01.28 18:09:45 »
Példa faktosoknak: milyen messze kell, hogy lakjon Józsi ahhoz, hogy az autója élete során kétszer annyit járjon a motor hidegen a melegítés miatt, mint amennyi feltétlenül elkerülhetetlen?  :eek:
A példa kicsit sántít, mert az elindulástól számított, bemelegedéshez szükséges idő azért mindenképpen rövidül, ha előtte helyben járatja az ember a motort. Csakhogy nem annyival, amennyi idő a helyben járatással eltelik - ez tény, és ezért nem jó ötlet sokáig helyben melegíteni. Ha a motor csak annyi munkát végez, amennyivel önmagát forgatja (a saját belső ellenállását legyőzi), akkor értelemszerűen kevesebb lesz a leadott hő is, ergo lassabban melegszik föl.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3636 Dátum: 2010.01.28 18:16:21 »
Hogyan? Alapjáraton termelődik a benzin?  :hmmmm:
Nem értem, mit nem értesz  :?: ?

Azt írta a kolléga, hogy 3-4 km-es utakat mennek úgy, hogy előtte 3 percig járatják helyben a motort, és így fogyaszt 12 litert a kocsi. Tehát a szükséges kb. 6-7 perc helyett 9-10 percig járatják a motort. Ha ezt nem így tennék, szvsz tutira legalább egy literrel kisebb lenne a fogyasztás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3637 Dátum: 2010.01.28 18:21:57 »
Kis langyosat hamar elkezd fujni (raadasul ha egesz nap -15 fokban setalsz ez mar tropusi hoseg  :yes: ). Sztem lehet benne vmi merulo forralo, mert az elso kockat hamar megugorja. Aztan meg ott ragad.  :wacko:
Van benne egy elektromos kiegészítő fűtés. Már az E12 dízelben is van. Különben meg is veszne az ember az autóban a hidegtől, mire bemelegszik a dízelmotor. Bár nem, mégsem veszne meg - előbb karambolozna, mert nem látna ki a lefagyott szélvédőn  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3638 Dátum: 2010.01.28 18:23:36 »
Tudom, hogy más, de a régi szívódízel Kadettemnek kb 4-5x hosszabb idő és út kellett, hogy ugyanazt a meleget adja mint a benzines (most csak utastér melegről beszélek, nem a motor tényleges üzemi hőfokának eléréséről).
Jobb hatásfok, kevesebb hulladékhő, gyengébb fűtés... Ez a dízelek kis fogyasztásának a szépséghibája; szerencsére manapság már ezekkel az elektromos kiegészítő fűtésekkel ezt elég jól orvosolták.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3639 Dátum: 2010.01.28 18:24:51 »
Ezt mennyire biztos forrasbol tudod? Mert en csak sejtem a viselkedesebol.  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3640 Dátum: 2010.01.28 18:27:06 »
Hogyan? Alapjáraton termelődik a benzin?  :hmmmm:
Nem értem, mit nem értesz  :?: ?

Azt írta a kolléga, hogy 3-4 km-es utakat mennek úgy, hogy előtte 3 percig járatják helyben a motort, és így fogyaszt 12 litert a kocsi. Tehát a szükséges kb. 6-7 perc helyett 9-10 percig járatják a motort. Ha ezt nem így tennék, szvsz tutira legalább egy literrel kisebb lenne a fogyasztás.


Túl pihentagyú voltam és fordítva fogtam fel mint ahogy értetted, de ameddig nem reagáltad le meg se fordult a fejemben a másik véglet :D
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3641 Dátum: 2010.01.28 18:28:38 »
Én úgy szoktam, hogy automatára állítom, és mikor bekapcsol (tehát már van némi hulladékhő, hogy tudjon fűteni) akkor kézivel 1es fokozatra teszem a ventit. Így egy kicsit fűt is, és a motornak is marad meleg.
Én is ezt szoktam tenni, ha a szélvédő tiszta. Ha viszont jégteleníteni kell, akkor hőfok MAX, levegőirány a szélvédőre (klíma ki), és venti legalább négyes-ötös fokozatra. A villanyfűtés miatt szinte rögtön jön valamennyi meleg, és kellemesen hamar leolvasztja a jeget  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3642 Dátum: 2010.01.28 18:31:04 »
Ezt mennyire biztos forrasbol tudod? Mert en csak sejtem a viselkedesebol.  :hmmmm:
Csak a működéséből következtetek én is. De 99.999 %, hogy van benne. Különben képtelen lenne arra, hogy párszáz méter után már langyosat fújjon (akkor, amikor még a benzines is full hideget fúj) - márpedig ezt teszi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3643 Dátum: 2010.01.28 23:54:22 »
...A példa kicsit sántít...

A kérdés mégis mitől sántít? :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3644 Dátum: 2010.01.31 16:10:30 »
Érdekes. A héten többször is járattam a motort elindulás előtt sokáig (10-15 perc) és ugye repkednek a mínuszok az elmúlt két hétben (meg még Pesten dugóban is ücsörögtem kétszer), a Cori mégis 7.7 literes átlagot produlált. :wub: