Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426608 alkalommal)

0 Felhasználó és 59 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3615 Dátum: 2010.01.28 08:32:48 »
Kis langyosat hamar elkezd fujni (raadasul ha egesz nap -15 fokban setalsz ez mar tropusi hoseg  :yes: ). Sztem lehet benne vmi merulo forralo, mert az elso kockat hamar megugorja. Aztan meg ott ragad.  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3616 Dátum: 2010.01.28 09:08:51 »
Laci, vegyél bele egy állófűtést...  :sorcerer:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3617 Dátum: 2010.01.28 09:11:19 »
Peti, a hegyekben meg a radiot se lehet fogni, igy taviranyito kizarva. Idokapcsolosat meg bachatom, mert nemtom mikorra vegzek. Melygarazsban amugy a nem elektronyos mennyire hasznalhato gazmergezes nelkul?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3618 Dátum: 2010.01.28 09:18:16 »
Ha nem is tudod, mikorra végzel, az sem baj: ha beindítod az autóval egy időben, akkor is pikk-pakk felfűti a motort, az pedig az utasteret. Igaz, erre elég egy kiegészítő motormelegítő is. Egyes nagyobb motoros Mégane dízelekben széria volt, lehet, hogy Trotter is meg tudja erősíteni: párszáz méter után jön a meleg a szellőzőrácsokból.  :cool2:

Mélygarázs: gőzöm sincs...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3619 Dátum: 2010.01.28 09:27:06 »
Most ugye Te az uzemanyagos rendszerrol beszelsz, ami olyan 200e+l lehet? Nem a "fagydugoba a meruloforral" tipusrol (bocs de a ketto nevemajdnem ugyanaz es keverem  :) )


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3620 Dátum: 2010.01.28 09:27:13 »
***! :eek: Nulla fok körül az enyém már kb. 2 km után hajlandó langyosat fújni általában, de a tegnapi -13 nagyon nem tetszett neki, 5-6 km után is még vacogtam, bezzeg mire beértem a 12 km-re lévő melóhelyre, már isteni idő volt.

Valahol azt hallottam, hogy ameddig még nem melegedett fel teljesen a moci és ég a kis kék lámpácska, addig nem is ajánlatos bekapcsolni a fűtést. Persze sokan ezt figyelmen kívül hagyják és én is inkább fújok meleget amikor kint -15 van, de ez egyébként okozhat valami gondot vagy ártalmas lehet-e egyáltalán valamire ha rögtön indítás után bekapcsoljuk?

Toyota Yaris T SPORT
153



Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3621 Dátum: 2010.01.28 09:49:23 »
Most ugye Te az uzemanyagos rendszerrol beszelsz, ami olyan 200e+l lehet? Nem a "fagydugoba a meruloforral" tipusrol (bocs de a ketto nevemajdnem ugyanaz es keverem  :) )

Tudtommal 3-féle megoldás van.

http://totalcar.hu/magazin/technika/allofutes/
"Mindegy azonban, hogy elektromos vagy kályhás a kiegészítő fűtés, ezek csak akkor kapcsolnak be, amikor a motort már beindították, és 5-8ºC-nál hidegebb van. Ez az, ami miatt a motormelegítő nem azonos az állófűtéssel: noha maga a berendezés ugyanaz, eltérően működik."

Ez kettő. ;) Plusz van a konnektoros merülőforraló. Nem erre gondolok, hanem a fentiekre.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3622 Dátum: 2010.01.28 09:56:41 »
Valahol azt hallottam, hogy ameddig még nem melegedett fel teljesen a moci és ég a kis kék lámpácska, addig nem is ajánlatos bekapcsolni a fűtést. Persze sokan ezt figyelmen kívül hagyják és én is inkább fújok meleget amikor kint -15 van, de ez egyébként okozhat valami gondot vagy ártalmas lehet-e egyáltalán valamire ha rögtön indítás után bekapcsoljuk?
En is probalom kesobb bekapcsolni a futest mert ugy mintha gyorsabban melegedne a motor. De ezen kivul mas ettol nem nagyon lehet.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3623 Dátum: 2010.01.28 10:10:36 »
Én úgy szoktam, hogy automatára állítom, és mikor bekapcsol (tehát már van némi hulladékhő, hogy tudjon fűteni) akkor kézivel 1es fokozatra teszem a ventit. Így egy kicsit fűt is, és a motornak is marad meleg.
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3624 Dátum: 2010.01.28 10:12:07 »
1-es fokozaton nekem is mindig megy a venti, mert ha nem, akkor az alapjaratot leejti.  :surrender:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3625 Dátum: 2010.01.28 10:24:07 »
1-es fokozaton nekem is mindig megy a venti, mert ha nem, akkor az alapjaratot leejti.  :surrender:
Ez csak ebben a mínuszos időjárásban fordul elő nekem is.
Fery

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3626 Dátum: 2010.01.28 10:33:19 »
Én mindig egyes fokozatra teszem, hidegre állítom és a szélvédőre irányítom, bekapcsolom a hátsó ablakfűtést, ez az indítás reggel.
Aztán amikor már látom, hogy a víz nagyjából elérte a megfelelő hőfokot, akkor állítom melegre.
         

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3627 Dátum: 2010.01.28 10:51:34 »
Én nem vettem észre különbséget a lekapcsolt vagy felkapcsolt fűtés és a motor melegedése között. Igaz ritkán fordul elő, hogy lekapcsolom,
amikor ezt teszem akkor előttem egy 'megbundázott zöldkártyás' autó megy. Előnyöm még az, hogy garázsból indulok. ;) ami a fogyasztást ilyen időben
kedvezőbbé teszi. Ez a vissza útra nem érvényes,  :no:
Fery

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3628 Dátum: 2010.01.28 10:57:38 »
Igaz ritkán fordul elő, hogy lekapcsolom,
amikor ezt teszem akkor előttem egy 'megbundázott zöldkártyás' autó megy. E

Inkább tennéd belső keringetésre, akkor semmi nem jönne be.
                                                                                                                                                   

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3629 Dátum: 2010.01.28 11:04:29 »
Igaz ritkán fordul elő, hogy lekapcsolom,
amikor ezt teszem akkor előttem egy 'megbundázott zöldkártyás' autó megy. E

Inkább tennéd belső keringetésre, akkor semmi nem jönne be.
Van olyan variáció is, de pl. reggel mikor négyen beülünk hamar bepárásodna, tudom:  légkondi - azt havonta egyszer forgatom meg, külön nem indítgatom, ha nem muszáj.
Fery