Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424892 alkalommal)

0 Felhasználó és 58 vendég van a témában

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3585 Dátum: 2010.01.27 18:44:49 »
Semmi értelme járatni annyit, alapjáraton is zabálja a benzint hidegen, akkor inkább már finoman megyek vele.
Semmi baja nem lesz ha hidegen pörög 2ezret, ha hidegben elindítod sokszor indítás után rögtön felugrik 2ezer fölé amúgy is.
                                                                                                                                                   

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3586 Dátum: 2010.01.27 18:46:12 »
Hogy ne a hideg motort pörgesd 2000-rel...

3 perc alatt nem lesz üzemmeleg, csak tovább kopik hidegen a motor. Gyöngyi leírta a lényeget, nincs sok teteje a "ladás" korszakból megmaradt melegítésnek.

Egy talán mégis: így sokkal könnyebb 12 literes városi átlagot csinálni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.27 18:48:01 írta Satriani »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3587 Dátum: 2010.01.27 18:53:38 »
Tanúsíthatom: a héten kétszer volt, hogy hó és jég alól kellett kivakarni a kocsit, ez kb. 2*10-15 perc volt és biza járattam az autót, mert azt hittem, odafagyok különben az üléshez. Nehéz úgy vezetni, hogy rángatom a kormányt a vacogástól. Meg is látszik, kb egy százassal kevesebbet megyek el vele valszeg mintha nem járattam volna.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3588 Dátum: 2010.01.27 18:59:27 »
Ennyit mutat a fedkomp?
A BC szerint 11.9 tankolás szerint 12 lityi volt az átlagfogyi. Nem nagyon járok vele hosszabb utakra kivéve a családi nyaralást,de az is max belföld. Inkább csak itt helyben városban használjuk a nejem elviszi a gyerekeket oviba meg suliba ezért vannak max 3-4 km-es utak.Én inkább csak hétvégén használom a kocsit így nem is jön össze csak évi 8-10ezer km.
Lehet hogy ilyen használathoz elég lett volna belőle az 1.4-es is,de szerintem az sem fogyasztott volna sokkal kevesebbet ilyen igénybevételnél. Az 1.6-os meg legalább dinamikusabb. Ja nem tudom ki hogy van vele,de mi télen reggelente kb 3 percet járatjuk a motort csak utánna indulunk el,biztosan emiatt is jön ki ilyen magas átlagfogyi.

Nekem ugyanilyen használatnál 9.5-9.6-on áll most. 1.6 sedan. Mondjuk én nem járatom, egyből indulok. Amúgy szvsz tényleg nem hátrány járatni kicsit, hisz addig sincs terhelve a motor, és kicsit csak melegszik.
Esetleg dugóban is álltok sokat?

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3589 Dátum: 2010.01.27 19:03:13 »
Hogy ne a hideg motort pörgesd 2000-rel...

3 perc alatt nem lesz üzemmeleg, csak tovább kopik hidegen a motor. Gyöngyi leírta a lényeget, nincs sok teteje a "ladás" korszakból megmaradt melegítésnek.

Egy talán mégis: így sokkal könnyebb 12 literes városi átlagot csinálni.
Honnan tudod hogy ladám is volt? :lol:Lehet hogy igazatok van kipróbáljuk.Nem vagyok semmi jónak elrontója.Köszi a válaszokat.
corolla 1.6 HB terra 2004

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3590 Dátum: 2010.01.27 19:07:36 »
Nekem ugyanilyen használatnál 9.5-9.6-on áll most. 1.6 sedan. Mondjuk én nem járatom, egyből indulok. Amúgy szvsz tényleg nem hátrány járatni kicsit, hisz addig sincs terhelve a motor, és kicsit csak melegszik. Esetleg dugóban is álltok sokat?
3-4 km alatt nem sok dugóban állhatnak.  :D

A motor csak kopik, ráadásul rengeteg idő kell ahhoz, hogy üzemmeleg legyen terhelés nélkül, míg terhelés alatt - hogy vigyázva elindulsz vele szinte azonnal - sokkal hamarabb eléri a neki megfelelő üzemmeleg szintet, tehát a legoptimálisabb állapotot. Nekem 15 perc alatt pont annyira melegedett fel a víz (és akkor hol van még az olaj valódi bemelegedése, ahol nem kopik annyira a motor!), hogy az utastérben már langyi idő volt, de közel sem meleg.
Szóval hidegen ne koptassuk a motort. :)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3591 Dátum: 2010.01.27 19:08:24 »
Honnan tudod hogy ladám is volt? :lol: Lehet hogy igazatok van kipróbáljuk.Nem vagyok semmi jónak elrontója.Köszi a válaszokat.
A következő tankolást így csináld végig, kíváncsian várjuk az eredményt!  ;)
         

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3592 Dátum: 2010.01.27 19:11:17 »
...Amúgy szvsz tényleg nem hátrány járatni kicsit, hisz addig sincs terhelve a motor, és kicsit csak melegszik...

Ennek semmi értelme. Olvasd el, amit Gyöngyi írt. Logikus, érthető, ráadásul igaz is.

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3593 Dátum: 2010.01.27 19:12:24 »
Honnan tudod hogy ladám is volt? :lol:

Ha nem is Lada, de valami más kézi szívatós szörnyeteg mindenkinél előfordult. ;) Nekem Trabim volt vagy 8 évig.

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3594 Dátum: 2010.01.27 19:24:50 »
Honnan tudod hogy ladám is volt? :lol:

Ha nem is Lada, de valami más kézi szívatós szörnyeteg mindenkinél előfordult. ;) Nekem Trabim volt vagy 8 évig.
Igazad van valószínűleg mindenki vagy legalábbis az "idősebbek" még használták ezeket a "jó"szoc gépeket de hát a világ változik.
corolla 1.6 HB terra 2004

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3595 Dátum: 2010.01.27 19:26:05 »
...Amúgy szvsz tényleg nem hátrány járatni kicsit, hisz addig sincs terhelve a motor, és kicsit csak melegszik...

Ennek semmi értelme. Olvasd el, amit Gyöngyi írt. Logikus, érthető, ráadásul igaz is.

Ha alapjáraton jár, nincs megterhelve a főtengely, dugattyúk stb, és sztem csak jobb úgy terhelni, ha már előmelegedett kicsit az olaj, meg a motor, tehát elméletileg nem hülyeség. Én mondjuk a spórolás miatt nem járatom, de amúgy azért sem hülyeség, mert akkor legalább elérné az üzemi hőfokot a motor, vagy legalábbis jobban felmelgedne a 4 km alatt. De van mikor járatni kell, pl. ha le van fagyva belülről a szélvédő.. De pl. egy 1-2 perces jégvakarás idejére sem hülyeség beindítani a motort. Én álló helyzetben nem járatom ha lehet, de 1-2 perc szvsz belefér.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3596 Dátum: 2010.01.27 19:27:25 »
Ezek a tanácsok dízelmotorokra is igazak?

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3597 Dátum: 2010.01.27 19:28:33 »
Ezek a tanácsok dízelmotorokra is igazak?

Nem, a dízelmotorokban légpárnákon siklanak a főtengelycsapágyak és a dugattyúk, szóval a kenésnek ott semmi jelentősége. ;)

Viccet félretéve: természetesen igen.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3598 Dátum: 2010.01.27 19:32:06 »
Ha alapjáraton jár, nincs megterhelve a főtengely, dugattyúk stb, és sztem csak jobb úgy terhelni, ha már előmelegedett kicsit az olaj, meg a motor, tehát elméletileg nem hülyeség. Én mondjuk a spórolás miatt nem járatom, de amúgy azért sem hülyeség, mert akkor legalább elérné az üzemi hőfokot a motor, vagy legalábbis jobban felmelgedne a 4 km alatt. De van mikor járatni kell, pl. ha le van fagyva belülről a szélvédő.. De pl. egy 1-2 perces jégvakarás idejére sem hülyeség beindítani a motort. Én álló helyzetben nem járatom ha lehet, de 1-2 perc szvsz belefér.

Senki se mondta, hogy a kulcs elfordítása után azonnal gázt kell adni.  :D Persze, végülis 1-2 perc nem gond, ha szöszölsz valamit, de csak azért várni, hogy a kocsi melegedjen, hülyeség. Ennyi idő alatt szinte semmit sem melegszik, míg okos terhelésen hamar eléri a szükséges állapotot. Igaz, ez náluk a 3-4 km miatt nem teljesül, de ha minden reggel üzemmeleg olajjal akarnának indulni, akkor elég korán kéne kimenni és beindítani a kocsit.  :D
Szóval a 3 perces járatásuk totál nem számít semmit, csak fogy a benzin.
         

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3599 Dátum: 2010.01.27 19:34:40 »
Ha alapjáraton jár, nincs megterhelve a főtengely, dugattyúk stb, és sztem csak jobb úgy terhelni, ha már előmelegedett kicsit az olaj, meg a motor, tehát elméletileg nem hülyeség.

Elméletileg nem hülyeség, de gyakorlatilag az. Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy jobb-e hidegen terhelni a motort, vagy célszerű előmelegíteni az olajat (mondjuk állófűtéssel vagy elektronyos kieg.melegítéssel), akkor természetesen utóbbi a helyes válasz. Viszont ha úgy teszed fel a kérdést, hogy jobb-e a hideg motort helyben járatva, egy centit sem haladva minimális hatékonysággal melegítgetni az olajat, vagy inkább el kéne indulni és eközben jóval hatékonyabban üzemmelegre melegíteni a motort, az egy másik helyzet.

Gondolkozzunk. Józsi 3 km-re lakik a munkahelyétől, max. 5 perc alatt beér. Két lehetősége van: 3 percig járatja a motort, majd bemegy dolgozni, vagy egyből elindul. Mikor kap kevesebb terhelést a hideg motor, ha Józsinak van annyi esze, hogy amíg nem üzemmeleg az autó, nem pörgeti cirka 2000 rpm fölé?

Egyértelmű a helyzet, nem kell ezt túlbeszélni.