Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423904 alkalommal)

0 Felhasználó és 56 vendég van a témában

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3510 Dátum: 2009.12.07 18:54:30 »
Köszi, megnézem mindenképpen mégegyszer. :)

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3511 Dátum: 2009.12.07 19:34:55 »
Plusz leállítás után várj fél órát.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3512 Dátum: 2009.12.07 20:47:11 »
Full városban használva, páramentesítés+fűtés, többször egyhelyben járás és fűtés várakozás miatt = 10 liter saját mérés szerint, BC szerint 9 :) A várakozások miatt ez nekem kellemes meglepetés, többre számítottam. kezdek jobban hinni a BC-nek, mint a saját mérésnek. Elkezdtem úgy tankolni, hogy addig töltöm, ameddig bírom, de teljesen ingadozó mérési eredmények jönnek ki városban. Átlagban viszont nem mozdulok a 7 környékéről.
Megmérettem a hűtővizet, rendben leszünk, az olaj a szerviz óta eltelt 9000 km óta viszont lemászott a minimum szintig, de meg fogom nézni mégegyszer, mert sötét volt, meg siettem na. Kicsit para ennél az autónál ez az olajfogyás dolog.
Ezek a fogyasztások, a leírt használati módban, tényleg rendben vannak.

Olaj: a kocsi teljesen vízszintes talajon álljon, és legalább néhány perce le legyen állítva (az már jó, ha tankoláskor nézed meg, miután visszaértél fizetés után a kocsihoz). Így már nagyjából mérvadó; de a legbiztosabb, ha hosszasabb állás után nézed meg. Ha tényleg minimumon van már, akkor tölts utána; nem szerencsés tartósan ilyen kevés olajjal használni, az olajfogyasztás is felgyorsul így, és a kopás is fokozódik. Egyébként ha 9000 km-en egy liter olaj fogyott el, akkor nincs miért aggódni, ez teljesen okés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3513 Dátum: 2009.12.07 21:12:01 »
Benzinkúton nem szabad, rástartol az összes jattleső!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3514 Dátum: 2009.12.07 21:25:47 »
Eredmény: Cori 27.5 mp, sebesség a szakasz végén kb. 135 kmh; Ave 26.5 mp, sebesség kb. 150 kmh.
Értelmezés: a Cori nyilvánvalóan az elején gyorsult jobban, az Ave meg a végén (ahogy nőtt a fordulatszám, ami az Avénál a végén már 6000 fölé ment). Ezt jól jelzi, hogy míg a mérés végére az Ave 150-re gyorsult fel, a Cori pedig "csak" 135-re, az átlagsebességben jóval kisebb a különbség: az Avénál 108.7 kmh-ra jön ki, a Corinál pedig 104.7-re.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3515 Dátum: 2009.12.07 21:26:49 »
Benzinkúton nem szabad, rástartol az összes jattleső!!!
Ez is vmi pesti sajátosság  :hmmmm: ? Nekem még nem volt ilyen problémám legalábbis. A jattéhes kutasok az elején jönnek, mikor beállok; akkor elküldöm őket, utána már békén hagynak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3516 Dátum: 2009.12.07 21:45:47 »
Igen, valószínűleg az volt a heba, hogy nem vártam meg, amíg szépen lecsorgott volna az olaj alulra. Legközelebb megvárom tényleg. Valószínűleg nem minimumon van az olaj, mert tényleg leállítás után 1 percen belül néztem, várni kellett volna. A vércukrom is a helyén maradt volna.

Amúgy a benzinkutak se mindig vízszintesek, néha tankolok a szegedi baumaxxal szemben is, ha ott nem húzom be a kéziféket, lazán elgurul az autó.

A fogyasztás meg teljesen bejött, ahogy írtam.

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3517 Dátum: 2009.12.07 22:06:27 »
Igen, valószínűleg az volt a heba, hogy nem vártam meg, amíg szépen lecsorgott volna az olaj alulra. Legközelebb megvárom tényleg. Valószínűleg nem minimumon van az olaj, mert tényleg leállítás után 1 percen belül néztem, várni kellett volna. A vércukrom is a helyén maradt volna.
Ja, hát ez így nem mérvadó. Üzemmelegen is legalább 5-6 perc kell, hogy az olaj nagyja lecsorogjon a karterbe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3518 Dátum: 2009.12.13 14:04:09 »
Nos most ismét megnéztem, kapott egy bevásárlásnyi időt, hogy lecsorogjon az olaj. Így éppen a minimumszint felett vagyunk 1-2 mm-el, és a parkolühely kicsikét hátrafele lejtett(ez nem tudom mennyit számít). Szóval a lényeg az, hogy a közel 10k km alatt fogyott le a max és a min között. Most nekiesek az olajos topiknak, és végigolvasom, hogy a min és a max között hány liter van, és hogy ez a fogyás normális-e (szerintem beefér), valamint milyen olajjal töltsem után, meghogy van-e hőtágulása az olajnak ami belszólhatott ebbe, de ha van itt aki kívülről fejből szolmizáva tudja ezt a négy választ, akkor az ne fogja vissza magát, írja ide, megköszönöm :)

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3519 Dátum: 2009.12.13 14:13:54 »
Milyen olaj is van benne?
         

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3520 Dátum: 2009.12.13 14:23:25 »
Max. és minimum szint között általában 1 liter, amit lehet még elfogadhatónak mondani 10e km-en.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3521 Dátum: 2009.12.13 14:24:54 »
0888080820-as a megnevezés az mftoyotáék számláján. Valóban efelejtettem rákérdezni. :(

musspici: köszönöm szépen! ha tényleg csak 1 liter a differencia, ez teljesen oké.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.13 14:34:11 írta uttoro »

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3522 Dátum: 2009.12.13 14:33:26 »
Gúgli szerint ez 10W40. Én inkább valami márkás és belevaló, megfelelő minősítésekkel rendelkező (!) 5W30-at tennék bele és netről jó olcsón venném. :)
Többet az olajos topicban tudhatsz meg, sokszor leírták már, vvt-ibe pontosan milyen olaj kell.  :)

Mert már OFF-olunk.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3523 Dátum: 2009.12.13 14:44:33 »
Nos most ismét megnéztem, kapott egy bevásárlásnyi időt, hogy lecsorogjon az olaj. Így éppen a minimumszint felett vagyunk 1-2 mm-el, és a parkolühely kicsikét hátrafele lejtett(ez nem tudom mennyit számít). Szóval a lényeg az, hogy a közel 10k km alatt fogyott le a max és a min között. Most nekiesek az olajos topiknak, és végigolvasom, hogy a min és a max között hány liter van, és hogy ez a fogyás normális-e (szerintem beefér), valamint milyen olajjal töltsem után, meghogy van-e hőtágulása az olajnak ami belszólhatott ebbe, de ha van itt aki kívülről fejből szolmizáva tudja ezt a négy választ, akkor az ne fogja vissza magát, írja ide, megköszönöm :)
Nem igazán mérvadó, ha lejtős talajon mértél, sajnos. Kis lejtés is több decis eltérést okozhat a mérésben. Ezzel szemben a hőtágulás szerepe eléggé elhanyagolható, ahogy eddig észrevettem.

Max és min között nagyságrendileg egy liter van. Ha ezzel számolsz, nem csinálsz semmit rosszul.

Ha azt feltételezzük ezek alapján, hogy az autód 1 liter olajat evett meg 10 ezer kilométeren, az tényleg teljesen rendben van, korrekt érték, egészséges a motorod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3524 Dátum: 2009.12.13 14:46:05 »
Köszönöm a segítségeket, az olajosba' folytatom tovább :D

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.