Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425153 alkalommal)

0 Felhasználó és 66 vendég van a témában

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3480 Dátum: 2009.11.03 19:51:44 »
Végre lement a spritmonitoros két éves átlagom 6.8 alá (6.79l)!  :clap: Yesss...  :D

Tényleg, már csak 6,79  :clap:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3481 Dátum: 2009.11.06 09:28:33 »
Nekem viszont megint 5,6-ra lehet kerekiteni a nagyatlagot. Az utolso majd' 4000km nem fogyibarat tempoban tortent. Ehhez kepest mindig 6 alatt maradt. Jo ez igy  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3482 Dátum: 2009.11.17 22:55:23 »
627,1 kilométerre, 42,36 liter, azaz 6,75liter /100 km. Szerintem ez eléggé rendben van. Mondjuk nagyrésze országút, és hosszú utak, de akkor is :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3483 Dátum: 2009.11.20 16:27:02 »
Ma megjártam a Bp-Szeged-Bp utat. Figyeltem a pályán a pillanatnyi fogyasztást, és azt láttam, hogy stabil 130-nál mintha kicsit kevesebb lenne, mint stabil 120-nál. 130-nál éppen 4000 alatt forog a motor, itt van a nyomatékcsúcs? Ennek majd utána kell néznem :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3484 Dátum: 2009.11.20 16:35:39 »
Ha jól emlékszem, 4400 a nyomatékcsúcs, de a kérdést illetően nincs jelentősége. Alacsonyabb fordulaton kevesebbet eszik, alacsonyabb sebességnél kisebb a légellenállás, ezért is kevesebbet eszik. A gázpedál-kezelést ki kell tanulni, én is szoktam egy darabig.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3485 Dátum: 2009.11.21 00:31:54 »
Ma megjártam a Bp-Szeged-Bp utat. Figyeltem a pályán a pillanatnyi fogyasztást, és azt láttam, hogy stabil 130-nál mintha kicsit kevesebb lenne, mint stabil 120-nál. 130-nál éppen 4000 alatt forog a motor, itt van a nyomatékcsúcs? Ennek majd utána kell néznem :-) .
Ez megint egy ilyen régi (és a jó ég tudja, honnan eredő) tévhit, hogy a motor a nyomatékcsúcs közelében eszik a legkevesebbet  ::) ... Aha, szép is lenne, ha 4400-as fordulaton kevesebbet enne, mint 2200-ason. 130-nál nem lehetett kisebb a fogyasztás, mint 120-nál; ott nyilván belejátszott vmi más tényező.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3486 Dátum: 2009.11.22 11:33:07 »
Ez megint egy ilyen régi (és a jó ég tudja, honnan eredő) tévhit, hogy a motor a nyomatékcsúcs közelében eszik a legkevesebbet  ::) ... Aha, szép is lenne, ha 4400-as fordulaton kevesebbet enne, mint 2200-ason. 130-nál nem lehetett kisebb a fogyasztás, mint 120-nál; ott nyilván belejátszott vmi más tényező.

Szerintem onnan ered a tévhit, hogy a dízelekben valóban így is van. Ugyanakkor szerintem a fajlagos fogyasztás tényleg akkor a legjobb. Arra gondolok, hogy egy időegységnyi (mondjuk percnyi) nyomatékcsúcs közeli motorfordulattal megy el a legtöbbet, illetve akkor a legerősebb (tehát pl emelkedőn is felmegy gond nélkül). Nyilván ez egy optimum, mert vannak olyan fordulatok, amikor kevesebbet fogyaszt, de sokkal kevesebbet megy el ugyanannyi idő alatt.

De ez érdekes probléma valóban.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3487 Dátum: 2009.11.23 08:34:42 »
Szerintem onnan ered a tévhit, hogy a dízelekben valóban így is van.
A dizeleknel sincs igy  :nono: Minnel alacsonyabban tartod a fordulatot, annal alacsonyabb a fogyi.  :yes:
Az kene meg, hogy mindig 2000-3000 kozott tartsam a fordulatot  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3488 Dátum: 2009.11.23 09:06:58 »
A dizeleknel sincs igy  :nono: Minnel alacsonyabban tartod a fordulatot, annal alacsonyabb a fogyi.  :yes:
Az kene meg, hogy mindig 2000-3000 kozott tartsam a fordulatot  :wacko:

Az igaz, hogy minél alacsonyabb a fordulat, annál jobb a fogyasztás, de ez a valóságban nem teljesen így működik. Lehet, hogy egy emelkedőn 5-ben 40-el felfelé keveset fogyasztana, de a motor olyan terhelést kap... Szóval nemcsak a fogyasztásról szól a dolog. Nekem meg benzines a kocsim, amit bizonyos helyzetekben pörgetni kell, mert nem akarom a motort feleslegesen terhelni.
Távolsági buszsofőrok csinálták (régen elég sokat jártam busszal, és dimbes-dombos vidéken lakom), hogy alacsony fordulaton mentek mindenhol, felfelé is. Szenvedett a motor, de valószínűleg több nyál maradt a saját autóba...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3489 Dátum: 2009.11.23 09:22:22 »
Nekem dízel Unom volt a Corolla előtt, ott megszoktam egyfajta vezetési stílust; aztán mikor meglett a Corolla, kb. hasonlóan vezettem, 50-nél már 5.-be kapcsoltam, kétezernél váltottam, 1500 volt az utazó fordulatszám (persze csak városban; szép is lenne lakott területen kívül is ezt tartani... nem igazán mennék 60-nál gyorsabban); hát nem kellett volna: időnként 8 l volt az egy tankra eső átlagfogyasztás... aztán mióta 3000-3500-nál váltok és 2000-2500 között tartom, lement 6-ra a fogyasztás; így is kényelmes, már-már nagypapás stílus, de legalább nem eszi le a gatyámat.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3490 Dátum: 2009.11.23 09:28:59 »
Az igaz, hogy minél alacsonyabb a fordulat, annál jobb a fogyasztás, de ez a valóságban nem teljesen így működik. Lehet, hogy egy emelkedőn 5-ben 40-el felfelé keveset fogyasztana, de a motor olyan terhelést kap... Szóval nemcsak a fogyasztásról szól a dolog.
Na ez az.  :excl: A fogyasztasrol volt szo. Erre mondtam, hogy nem igaz, hogy a dizel nyomatekcsucs kozeleben eszik keveset. Legyen az emelkedo, leejto vagy sik ut. Sot, kifejezetten sokat nyel ott be.
Az masik kerdes, hogy joerzesu ember 1500-as fordulatnal 70-nel nem padlozza le 12%-os emelkedon.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3491 Dátum: 2009.11.23 13:49:37 »
Lehet, hogy egy emelkedőn 5-ben 40-el felfelé keveset fogyasztana, de a motor olyan terhelést kap... Szóval nemcsak a fogyasztásról szól a dolog. Nekem meg benzines a kocsim, amit bizonyos helyzetekben pörgetni kell, mert nem akarom a motort feleslegesen terhelni.
Távolsági buszsofőrok csinálták (régen elég sokat jártam busszal, és dimbes-dombos vidéken lakom), hogy alacsony fordulaton mentek mindenhol, felfelé is. Szenvedett a motor, de valószínűleg több nyál maradt a saját autóba...
Ez meg a másik régi tévhit, hogy "szenved" a motor, ha alacsony fordulaton kell emelkedőt másznia. Maradjunk annyiban, hogy az üzemi fordulatszám-tartomány arra való, hogy abban használjuk az autót  :) , és ebbe úgy kb. minden beletartozik, ami alapjárat fölött van. 1000 fölött meg már bőven. Sok régebbi autó fordulatszámmérőjén be is jelöltek egy zöld tartományt, és az bizony jellemzően már 1000-től kezdődött. Nyilván nem tették volna ezt, ha ez ártalmas lenne. Egyetlen kitétel van: hogy lehetőleg ne adjunk teljes terhelést (padlógázt) a nagyon (!) alacsony (1400-1500 alatti) fordulaton járó motornak, de ez is inkább csak a tényleg extrém alacsony fordulatokra igaz.

A MAGAS fordulatszám az, ami árt a motornak, lévén akkor minden gyorsabban mozog, sokkal nagyobbak az erőhatások, igénybevételek, ergo a kopás is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3492 Dátum: 2009.11.23 13:53:01 »
Nekem dízel Unom volt a Corolla előtt, ott megszoktam egyfajta vezetési stílust; aztán mikor meglett a Corolla, kb. hasonlóan vezettem, 50-nél már 5.-be kapcsoltam, kétezernél váltottam, 1500 volt az utazó fordulatszám (persze csak városban; szép is lenne lakott területen kívül is ezt tartani... nem igazán mennék 60-nál gyorsabban); hát nem kellett volna: időnként 8 l volt az egy tankra eső átlagfogyasztás... aztán mióta 3000-3500-nál váltok és 2000-2500 között tartom, lement 6-ra a fogyasztás; így is kényelmes, már-már nagypapás stílus, de legalább nem eszi le a gatyámat.
Vágod, hogy ez képtelenség, ugye? A magyarázat nyilván a gázpedál-kezelésben lehet. De hogy (megfelelő gázpedál-kezelés mellett) nem fog 3000-3500-nál váltva kevesebbet enni, mint 2000-nél váltva (sőt!), az olyan biztos, mint hogy most itt ülök a gép előtt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3493 Dátum: 2009.11.23 13:58:47 »
A Corinál anno én is 3000 körül váltottam, a fogyi úgy 7 liter volt. Amikor kipróbáltam egy tankot leszilaci stílusban (mielőbb felváltani, de még a motor szenvedését elkerülve), 6 körülre váltott a fogyi.
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3494 Dátum: 2009.11.23 14:32:03 »
Vágod, hogy ez képtelenség, ugye? A magyarázat nyilván a gázpedál-kezelésben lehet. De hogy (megfelelő gázpedál-kezelés mellett) nem fog 3000-3500-nál váltva kevesebbet enni, mint 2000-nél váltva (sőt!), az olyan biztos, mint hogy most itt ülök a gép előtt.
"Vágni" vágom, nem is akarom ezzel azt sugallni, hogy ha 6500-n járnék, akkor 2 l-t enne... mégis... Olvastam múltkor egy (szerintem annyira hozzá nem értő személy, direkt nem írom le a nemét) "billentyűzetéből" egy írást, miszerint hogyan spóroljunk üzemanyagot. Ő speciel azt tanácsolta, hogy (városban) 1-ben pörgessük fel, aztán 2.-t kapcsoljuk 20km/h-nál, 3. 30, 4. 40, 5. 50... Így biztosan legalább 7,5-t megeszik az enyém. Lehet, hogy a motorom vagy a kupplungom miatt van, fogalmam nincs, de hidd el, amikor 1500 körül tartottam utazót, többet evett, még ha képtelenség is!
A Corinál anno én is 3000 körül váltottam, a fogyi úgy 7 liter volt. Amikor kipróbáltam egy tankot leszilaci stílusban (mielőbb felváltani, de még a motor szenvedését elkerülve), 6 körülre váltott a fogyi.
Nem tudom, mennyi volt az a leszlacis fordulat, szerintem nekem 1500. E körül ha váltok, még gyorsulni csak akar, inkább szép mélyen "búg", de nem megy sehova, néha még az "Economy" is narancs lesz.