Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423894 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3420 Dátum: 2009.10.06 13:55:11 »
Hát igen, egyhat benzinesnél elég nagy a difi városi meg országúti fogyi között. Kb 2,5-3 liter, ha egyik esetben sincs hajtva.
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3421 Dátum: 2009.10.06 18:39:56 »
Ja, valaki meg(többen) azt mondják, hogy 1-2 decit csal.. De írhatok én akármit, ti mindig mindenből levezetitek, hogy xar az autóm, és/vagy én vagyok hülye, béna. Így tényleg nincs értelme  :no:
Ilyet senki nem mondott  :no:
A BC csalása eltérő autónként, ahogy a többiek is leírták. És tényleg csurig kell tenni, hogy pontosan lehessen mérni, mert a kattanások számolása sem adekvát mértékű üzemanyagszintet jelöl.
Plusz még egy hibafaktor, hogy a kútfej sem 100% pontos. Nekem volt az Avéval, hogy a BC és a számított között 7 deci volt 100 km-enként. A legtöbb helyen "csak" 4 deci volt a számolt és a kijelzett közötti különbség, ezt betudtam a BC pontatlanságának. Aztán találtam egy kutat, ahol csontra egyezik a számolt és a kijelzett (már több tankolás óta). No, ebből mindenki azt von le, amit akar.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3422 Dátum: 2009.10.09 00:56:15 »
Aztán találtam egy kutat, ahol csontra egyezik a számolt és a kijelzett (már több tankolás óta). No, ebből mindenki azt von le, amit akar.  :)
Én azt vonom le belőle, hogy ez véletlen  ;) ... Azt egész biztosan nem jelenti, hogy csak ennek az 1 db kútnak pontos a számlálója. A BC, a működési elvéből adódóan, nem tud teljesen pontosan mérni. Mondjuk én ettől még simán mérvadónak tekintem az adatát, mert a teletankolásos módszer sem teljesen pontos, szinte soha. Teljesen pontos adatokhoz úgy kellene mérni, mint a komoly fogyasztási versenyeken: tankot csontszárazra pumpálni, abba egy adott naftamennyiséget tölteni, távot megtenni, tankot ismét csontszárazra pumpálni, maradék naftamennyiséget pontosan lemérni, aztán számolni. EZ pontos (persze szintén nem labor-szinten értelmezve). A többi csak tájékoztató jellegű adat, de legkésőbb akkor úgyis megkapod az autód kvázi pontos fogyasztását, mikor már igen nagy távok alapján tudsz számítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3423 Dátum: 2009.10.09 10:19:52 »
Aztán találtam egy kutat, ahol csontra egyezik a számolt és a kijelzett (már több tankolás óta). No, ebből mindenki azt von le, amit akar.  :)
Én azt vonom le belőle, hogy ez véletlen  ;) ... Azt egész biztosan nem jelenti, hogy csak ennek az 1 db kútnak pontos a számlálója. A BC, a működési elvéből adódóan, nem tud teljesen pontosan mérni. Mondjuk én ettől még simán mérvadónak tekintem az adatát, mert a teletankolásos módszer sem teljesen pontos, szinte soha. Teljesen pontos adatokhoz úgy kellene mérni, mint a komoly fogyasztási versenyeken: tankot csontszárazra pumpálni, abba egy adott naftamennyiséget tölteni, távot megtenni, tankot ismét csontszárazra pumpálni, maradék naftamennyiséget pontosan lemérni, aztán számolni. EZ pontos (persze szintén nem labor-szinten értelmezve). A többi csak tájékoztató jellegű adat, de legkésőbb akkor úgyis megkapod az autód kvázi pontos fogyasztását, mikor már igen nagy távok alapján tudsz számítani.

Egyetértek :)
Nem tudom, ki lett-e már vesézve, de a Shell v-power és tsai-ról van tapasztalat, vélemény?

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3424 Dátum: 2009.10.09 12:13:28 »
Egyetértek :)
Nem tudom, ki lett-e már vesézve, de a Shell v-power és tsai-ról van tapasztalat, vélemény?
Saját tapasztalat, 'kis' benzines gépeknél 1.3-1.4 nem tapasztaltam teljesítmény emelkedést, inkább többlet fogyasztást
pl. 2.3 motorral már jól muzsikált a V-power és kicsit csökkent az étvágya. Hasonló vezetési stílusban mint más benyával.
Fery

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3425 Dátum: 2009.10.10 00:28:45 »
Nem tudom, ki lett-e már vesézve, de a Shell v-power és tsai-ról van tapasztalat, vélemény?
Vannak érzékenyebb motorok, amelyeknél észrevehető a különbség, jobban szeretik az extra benzineket - ilyen pl. a kétliteres benzines Avensis. A helyzet az, hogy a magyarországi "sima" 95-ös sajnos nem a legkiválóbb minőségű... De tényleg nem minden motornál venni észre a különbséget, és azokba értelemszerűen nincs is ok megvenni a drágább benzint.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3426 Dátum: 2009.10.11 17:16:23 »
Tudom, végég kéne olvasnom a topikot, és igyekszem is beleolvasgatni, de azért kérdeznék is.
Szóval 1.4 vvti HB Corolla 2006-os. kb. 6-800 km-rel ezelőtt nulláztam a BC-t, (azóta másodszor tankoltam, ebből tegnap tele, előtte nem tele), és 7,5-öt mutat átlagra. Ebben van kb 400-450 km autópálya 120-140 között, Budapest (haladósabb és dugó is). Azt szeretném csak kérdezni, hogy ez a fogyasztás rendben van? Amúgy az autó igen jól húz, az előző tulajdonos hozzászoktatta a tempóhoz :-) . (amikor megvettem 7,9-et mutatott átlagra).

Mikor megvettem úgy voltam vele, hogy 7,5 alatt rendben van, de mégis kicsit sokallom. Haverom 1.4 Clioja (2005-ös, 1,4 és 98 lóerő, tehát hasonló teljesítmény, igaz kisebb kasztni) hasonló használatnál 6,3 körül van.
Azért nem lenne baj, ha 7 körülre le tudnám vinni.

Köszönöm!

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3427 Dátum: 2009.10.11 17:17:24 »
Ja igen, OMW Carrera 95-el járok, mert anno a Suzuki is kevesebbet fogyasztott azonos teljesítménnyel.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3428 Dátum: 2009.10.12 09:56:50 »
Üdv!

Lévén, hogy a Clio jóval kisebb is, meg a Cori váltója elég rövid, ezért az általad leírt körülmények között reális a hétfél.

Persze lehet rajta csökkenteni: gyári max guminyomás, kevés vagy no klíma, visszafogottabb tempó, spórolós olaj, barátnő otthonfelejtése :D
Gabe 254.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3429 Dátum: 2009.10.12 10:02:50 »
Üdv!

Lévén, hogy a Clio jóval kisebb is, meg a Cori váltója elég rövid, ezért az általad leírt körülmények között reális a hétfél.

Persze lehet rajta csökkenteni: gyári max guminyomás, kevés vagy no klíma, visszafogottabb tempó, spórolós olaj, barátnő otthonfelejtése :D

A Clio váltója eléggé hasonló áttételezésű, a múltkor összehasonlítottuk a fordulaszám értékeket.
Alik klímázok, ilyen időben nem is nagyon kell. Guminyomást majd megnézem. De a lényeg az, hogy ez kb rendben van, és reális. Erre voltam kíváncsi. A következő tankolásnál utána fogok számolni, és kiderül mennyire pontos a BC.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3430 Dátum: 2009.10.12 10:15:13 »
A Clio kb. 2 mázsával könnyebb...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3431 Dátum: 2009.10.12 10:32:23 »
Szóval 1.4 vvti HB Corolla 2006-os. .... 7,5-öt mutat átlagra..
 Haverom 1.4 Clioja (2005-ös, 1,4 és 98 lóerő, tehát hasonló teljesítmény, igaz kisebb kasztni) hasonló használatnál 6,3 körül van.
A spritmonitor.de (internetes fogyasztásmérő sok felhasználó adataival) adatai alapján a corolla vegyesben 7,36liter körül fogyaszt, ámde a Clio 1,4-es 7,02liter körül eszik. Tehát a két autó közt van 200kg tömegdifferencia, és 3-4deci fogyikülönbség. Az meg egy másik dolog, hogy te vezetésed milyen fogyit eredményez, meg hogy a haverod vezetése mit eredményez, nameg hogy gyakori betegség, hogy a férfiember autója ha kell nagyon erős, és nagyon nagyot megy, ugyanakkor annyit fogyaszt mint egy dongomotoros kerékpár...... :wacko:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3432 Dátum: 2009.10.12 13:26:09 »
.... nameg hogy gyakori betegség, hogy a férfiember autója ha kell nagyon erős, és nagyon nagyot megy, ugyanakkor annyit fogyaszt mint egy dongomotoros kerékpár...... :wacko:
[rohog] [rohog] [rohog] és  mennyire igaz!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3433 Dátum: 2009.10.12 15:23:13 »
nameg hogy gyakori betegség, hogy a férfiember autója ha kell nagyon erős, és nagyon nagyot megy, ugyanakkor annyit fogyaszt mint egy dongomotoros kerékpár...... :wacko:

Én azért igyekszem a realitásokon belül maradni :-) . Egyébként elég sokat fogok mostanság hosszabb utakon járni, szóval azért remélhetőleg csökkenni fog a fogyasztás :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3434 Dátum: 2009.10.19 20:35:44 »
 :clap: :clap: :clap:

Sziasztok!

Ma ismét tankoltam, szigorúan város 790 Km=40,88 Liter= 5,17L/100 km(26 Km/H)
Az a fránya Bc. megint megviccelt, mert szerinte 5,6 volt a fogyi.Mint már írtam
érdekes, hogy városban többet mutat a bc, pályán  viszont fordítva.
Mint mindig most is OMV Premium Dieselt tankoltam.
 :yes: :yes: :yes:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna