Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425726 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3240 Dátum: 2009.08.31 09:30:41 »
1458,1  :flowers:
gratula :D
végre valaki 4l /100km alá tudott menni :clap:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3241 Dátum: 2009.08.31 11:11:05 »
1458,1  :flowers:
gratula :D
végre valaki 4l /100km alá tudott menni :clap:

Tőled különösen jól esik a gratuláció  :clap:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3242 Dátum: 2009.08.31 13:28:04 »
Egy 1.4-es diesel sosem ver oda se dombon, se egyenesben.

Nem a vitát akarom folytatni! Csak konkrétan erre a mondatra már akkor reagálni akartam, de elfelejtettem. Szóval.

barna.czukor, fogadok veled egy láda sörben (vagy üveg whiskyben, ha azt jobban szereted; vagy bármi ilyesmiben  :)), hogy az E12 1.4 dízellel bármely meredekebb emelkedőn (mondjuk egy olyanon, ami itt Pécsvárad után van a 6-oson, vagy Oroszlónál a 66-oson) lenyomlak  :D ... Mondjuk indulhatunk hármasban 80-ról  :yes: ... Kipróbálhatjuk úgy is, hogy mindkét autóban négy ember ül  :szemez:

Egyenesben, állórajtból te nyernél, ez tiszta sor. De dombon, menetből...  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3243 Dátum: 2009.08.31 14:31:47 »
Nem a vitát akarom folytatni! Csak konkrétan erre a mondatra már akkor reagálni akartam, de elfelejtettem. Szóval.
De a vitát folytatod! Nem vitatkozok ezen többet, bocs. Ez itt eléggé  :offtopic:. Nem fogom senkinek sem bizonygatni, hogy mit miért gondolok úgy, ahogyan. Van, aki egyetért velem, van aki nem. Innentől kezdve nincs értelme újra kezdeni, meg itt versenyezgetni...

TZoli

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3244 Dátum: 2009.08.31 14:37:44 »
Én abban a különleges "helyzetben vagyok" hogy használhatok egy 2006-os benzines 1.4-es (saját) és egy 1.4 D4D E12 Corollát. (kolegámé).
Dombon tuti hogy lealázza a dízel a benzinest főleg menetböl, az a kis dízel 1800-es fordulattól nagyon meglódul.
Szóval a dízelre fogadok, egyértelmű ebben az esetben. 190Nm..
Ez nem találgatás részemről, tény

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3245 Dátum: 2009.08.31 14:54:19 »
Én már felajánlottam a nagy világnak, hogy ha valaki erre jár kisdízellel, szívesen megszégyenítem egy Mátrafüred - Mátraháza szakaszon. :D Engem is érdekel a dolog, tényleg kíváncsi lennék a két motorra egymás ellen.

(Szerintem a két motor kivesézése egyáltalán nem offtopik, mióta Palaczk átírta a topik címét. Az általános benzin-dízel vitának viszont szerintem is máshol van a helye.)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3246 Dátum: 2009.08.31 15:00:54 »
Na mostmár én is tudok írni fogyi adatokat(1.6 E12 sedan): 2000 km-es alpoki út(Ausztria-Olaszo), comp szerint 6.2-es átlag. Még itthon nulláztam le tankoláskor, és végig onnantól mért. 4 személy, fullra pakolt autó, de nem nagyon volt hajtva, országúton 70-80, pályán 90-110 körül.
Részletesen:
Elő tankolás után pályán felmentem Pestre, itt Auchan kúton újra rátankoltam, itt 6.2-t mutatott a fedcomp, tankolás alapján 5.8. Itt még egyedül ültem benne, és csomag se volt sok, nem is hajtottam nagyon, 90-110.
Aztán később még itthon egy OMV kúton szintén telitankolás után 4.3 jött ki. Itt már tele volt pakolva az autó. Na itt nyilván valami nem klappolt, nem nyomta tele valamiért a kút, mert aztán meg mutató alapján sokat evett. Következő tankolás Ausztriában, erre nem emléxem már, mennyi volt, comp szerint mindig 6 környékén volt a fogyi. Aztán hazafelé megint tankolás, itt kereken 7 liter jött ki, de ez reális, mert sok volt az emelkedő, ahol 2-es, 3-masban kellett menni 20-30-as pillanatnyi fogyikkal. Aztán itthon a mutató alapján és telitankolás alapján is 5.4 jött ki, de itt sem stimmel valami(keveslem is), mert utána lejöttem a pályán 110-120-al, 6.5-7 körüli pillanatnyi fogyikkal, és lement a mutató az első negyedig 160 km alatt, ami ugye kb13 liter, azaz több mint 8 lityós fogyi 100km-re, ami kizárt. Na de majd telenyomom megint, és kiderül.

Rátankoltam, 7.5 jött ki, amit sokallok. Autópályán, 110-120-al, 1-2 130-140-es gyorsítással. Viszont az előző, 5.4-es fogyi meg irreálisan kevés sztem, úgyhogy itt a kutak szopatnak. De a a kettő átlaga 6.4, ami kb reális.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3247 Dátum: 2009.08.31 15:29:59 »
Ja, mégvalami, lehet hogy már volt róla szó, nem tudom :) GPS-szel mentünk, és a km óra 6-7 km-t csal felfelé, tehát ha 120-al megyek óra szerint, akkor a GPS szerint 113 körül.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3248 Dátum: 2009.08.31 15:43:06 »
Én már felajánlottam a nagy világnak, hogy ha valaki erre jár kisdízellel, szívesen megszégyenítem egy Mátrafüred - Mátraháza szakaszon. :D Engem is érdekel a dolog, tényleg kíváncsi lennék a két motorra egymás ellen.

Ez engem még mindig nagyon érdekel, de idén már nem jutok fel a Mátrába sajnos... Nyár elején ugyan voltam egyszer, de házigazdaként nem akartam bomlasztani a közösségi programokat, lévén mindenki először volt ott a nyaralóba... Engem is nagyon érdekel, meg jó lenne úgy is átmenni a hegyen, hogy tudom, hogy más is versenyszellemben közlekedik... Ha gazdag lennék, tuti lenne valami 200le feletti autóm atomkemény futóművel csak erre, de akkor a sünökkel lezáratnám néha egy-egy órára a Mátrát :)
kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3249 Dátum: 2009.08.31 19:01:03 »
Én már felajánlottam a nagy világnak, hogy ha valaki erre jár kisdízellel, szívesen megszégyenítem egy Mátrafüred - Mátraháza szakaszon. :D Engem is érdekel a dolog, tényleg kíváncsi lennék a két motorra egymás ellen.

(Szerintem a két motor kivesézése egyáltalán nem offtopik, mióta Palaczk átírta a topik címét. Az általános benzin-dízel vitának viszont szerintem is máshol van a helye.)
Na hallod, hazai pályán egyszerű(bb) lenne Neked  :tt2:
 :flowers:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3250 Dátum: 2009.08.31 22:26:34 »
Elárulom magam, a Gyöngyös - Parád szakaszt elég jól ismerem. Mehetünk máshová is...  :innocent:

Nekem pálya is jó lenne, ha nem túl drága.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.31 22:30:10 írta Satriani »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3251 Dátum: 2009.09.01 00:11:50 »
Elárulom magam, a Gyöngyös - Parád szakaszt elég jól ismerem. Mehetünk máshová is...  :innocent:
Én erre már válaszoltam neked ;) ... Mivel egyáltalán nem a két sofőr vezetői tudásának az összevetése lenne a cél, ezért teljesen egyenes szakaszt kellene választani. Elvégre a két motor tudását szeretnénk összehasonlítani. Írtam erre konkrét javaslatot is, de alapvetően bármilyen, viszonylag meredek és hosszú, kapaszkodósávval felszerelt emelkedőn vállalnám a próbát. A fair play kedvéért ismételten emlékeztetnék mindenkit, hogy lelkes méricskélő révén, elég sok konkrét adat birtokában merek ám ilyen bevállalós lenni  :whistling: ... Még egyszer: azonos fokozatban az 1.4 D-4D lenyomja a kétliteres benzineseket rugalmasságban, úgyhogy az 1.4 benzinessel hiába tudtok ugyanannál a tempónál egyet visszakapcsolni a dízelhez képest - így is mínuszban lesztek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3252 Dátum: 2009.09.01 00:16:29 »
De a vitát folytatod! Nem vitatkozok ezen többet, bocs. Ez itt eléggé  :offtopic:. Nem fogom senkinek sem bizonygatni, hogy mit miért gondolok úgy, ahogyan. Van, aki egyetért velem, van aki nem. Innentől kezdve nincs értelme újra kezdeni, meg itt versenyezgetni...
Off-topik, hogy hogy megy egy Corolla  ;) ?

Ez nem egyetértés kérdése. Te azt írtad, hogy nem tud neked emelkedőn semmilyen 1.4-es dízel odaverni. Szerintem ez vicc (1.4 D-4D 190 Nm), és annyit bizonyít, hogy sosem próbáltad még  :) ... Felajánlottam a lehetőséget, hogy próbáljuk ki a gyakorlatban. Ha már nem hiszed el annak, aki rendszeresen vezet ilyen autót  :szemez:
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.01 00:21:21 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3253 Dátum: 2009.09.01 00:21:59 »
De a vitát folytatod! Nem vitatkozok ezen többet, bocs. Ez itt eléggé  :offtopic:. Nem fogom senkinek sem bizonygatni, hogy mit miért gondolok úgy, ahogyan. Van, aki egyetért velem, van aki nem. Innentől kezdve nincs értelme újra kezdeni, meg itt versenyezgetni...
Off-topik, hogy hogy megy egy Corolla  ;) ?

Ez nem egyetértés kérdése. Te azt írtad, hogy nem tud veled emelkedőn semmilyen 1.4-es dízel lépést tartani. Szerintem ez vicc, és annyit bizonyít, hogy sosem próbáltad még  :) ... Felajánlottam a lehetőséget, hogy próbáljuk ki a gyakorlatban. Ha már nem hiszed el annak, aki rendszeresen vezet ilyen autót  :szemez:
Ha megyek az őszi talira (szeretnék), akkor este piában versenyezhetünk... :D Aztán előtte még akár egy kis autós versenyecske is lehet, ha már... Meglátjuk.

OFF:
Ugye naponta 9500 2 főnek?

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3254 Dátum: 2009.09.01 00:56:22 »
... Még egyszer: azonos fokozatban az 1.4 D-4D lenyomja a kétliteres benzineseket rugalmasságban, úgyhogy az 1.4 benzinessel hiába tudtok ugyanannál a tempónál egyet visszakapcsolni a dízelhez képest - így is mínuszban lesztek.

Oké, negyvenről te harmadikban gyorsíts, én a kettest választom. ;)