Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426309 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3150 Dátum: 2009.08.27 21:42:37 »
Benzines turbós motor, fujjjj ;)
There's no replacement for displacement, igaz?  ;)
Replacement=compressor, turbo.

Satriani

  • Vendég

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3152 Dátum: 2009.08.27 22:15:54 »
Én ezeket láttam már mind füstölni, gyűlölöm a szagukat, meg a kormot. A koromra tapadt részecske kinyír, de közben meg hánynom kell a bűztől, amit a dieselek eregetnek.

És akkor még nem is beszéltünk az undorító kerregő hangról, ami a traktornak jól áll, de egy személykocsinak kevésbé...
Kicsit túlreagálod a dolgot. OK hogy látni a füstöt, de hogy az büdös lenne?! Nem 2T vagy olajzabáló Lada, mert azok a büdösek.  "Az undorító kerregő hang" , nem vagy elfogult  [rohog]

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3153 Dátum: 2009.08.27 22:18:35 »
A modern dízeleknek tényleg van egy kellemetlen, savanykás szaga. Én ezért nem szeretek nagyon tolatni vele...De az undorító kerregést cáfolnám: ott ahol igazán számít (tartós tempónál, hosszú utakon) abszolúte nem kerreg, sőt, sztem kellemesebb a hangszíne.
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3154 Dátum: 2009.08.27 22:34:52 »
A modern dízeleknek tényleg van egy kellemetlen, savanykás szaga.
OFF
Nem az ilyenekkel van  a baj. Újszerű, szakszerűen karbantartott, chip nélküli dízelekkel nincs baj, főleg a kisCm3-isekkel nincs. Sajnos ezek a dízelpark kb 15%-át teszik csak ki.  :cry:
ON

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3155 Dátum: 2009.08.27 22:36:13 »
kisCm3-isekkel...
Eltartott egy darabig, mire rájöttem, mi akar ez lenni.  :1eye:
         

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3156 Dátum: 2009.08.27 23:41:30 »
Egyszer azt mondod, hogy nem nagyobb teljesítményűek a benzines turbósok, egyszer meg azt, hogy azok de csak mert jobban ki vannak hegyezve :hmmmm:

Nem azt mondtam, hogy nem tudhatnak tobb loerot, hanem csak annyit, hogy nyomatekban nincs mit versenyeznie egy turbos benzinesnek es egy turbos dieselnek. A dieselek egyertelmuen lenyomjak a benzineseket.


Ami számomra a kisköbcenties turbóbenzines mellett szól, az azonos dízel ellenében: szélesebb tartományban adják le a kraftot, nagyobb a teljesítményük (így olcsóbb a vételi áruk), szebb a járásuk.

Minnel szelesebb a tartomany, annal jobban kell porgetni, ez bizony komoly hatrany. Alacsony fordulatszam a nyero minden szempontbol: kulturaltabb jaras, alacsonyabb fogyasztas, kisebb hangzavar, nagyobb elettartam. Szebb a jarasuk? Minel? 6 hengeres dieselt vezettel mar? Netan 8 hengerest?
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3157 Dátum: 2009.08.28 00:07:00 »
Gyakorlatilag nekem teljesen mindegy amugy, hogy budos vagy sem. En szagolom? Nem en. Akkor kit erdekel? Ugyanakkor elvezet, hogy mig a benzines autok kuszkodnek egy emelkedon a kulso savban, en addig lazan elmegyek a belsoben es mindvegig alacsonyabb a fogyasztasom, az mar csak hab a tortan, hogy visszavaltanom sem kell, csak lenyomom a pedalt es elmarad a benzines kollega. Kap egy kis fustot a mogottem kozlekedo? Megeshet, valtasnal elofordul. Erre megint csak azt tudom mondani, hogy szar ugy, hogy mogottem van. Egyertelmu a keplet, akinek van ra penze az vegyen dieselt(nem fog csalodni), akinek  nincs hozza tehetsege az vegyen benzinest.   :flowers: Amugy meg kivanom mindenkinek, hogy ne csak lassa es szagolja ezeket az autokat, meg uljon bennuk az autohazban, esetleg olvasson roluk, mert az *** meg esti feny. Vezetni kell oket, nem 100 vagy par ezret km-t, hanem sok tizezret, akkor derul ki, hogy milyenek. Aki ezt nem teszi meg az beszelhet rola, csak nincs tul sok ertelme. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

barna.czukor

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3158 Dátum: 2009.08.28 01:22:08 »
Gyakorlatilag nekem teljesen mindegy amugy, hogy budos vagy sem. En szagolom? Nem en. Akkor kit erdekel?
Te is szagolod, ha állsz egy pirosnál és hátszél van. Amúgy meg milyen dolog már, hogy nem te szagolod, akkor nem is büdös. A régi Ikarus busz is OK akkor, mert nem a soför szagolja... :censored:

Ugyanakkor elvezet, hogy mig a benzines autok kuszkodnek egy emelkedon a kulso savban, en addig lazan elmegyek a belsoben es mindvegig alacsonyabb a fogyasztasom, az mar csak hab a tortan, hogy visszavaltanom sem kell, csak lenyomom a pedalt es elmarad a benzines kollega. Kap egy kis fustot a mogottem kozlekedo? Megeshet, valtasnal elofordul. Erre megint csak azt tudom mondani, hogy szar ugy, hogy mogottem van.
Te miről beszélsz?! Egy 1.4-es diesel sosem ver oda se dombon, se egyenesben. De sok nagyobb sem...

Eddig nem volt füst. Mostmár váltásnál előfordul. A végén kiderül, hogy te vagy a legnagyobb olajkályha az úton. :D

Amúgy meg ne essen meg, mert másnak nem kötelessége rákot kapni azért mert a szerinted "pénzes" dieselesnek lespórolta a gyár a DPF-et...


Egyertelmu a keplet, akinek van ra penze az vegyen dieselt(nem fog csalodni), akinek  nincs hozza tehetsege az vegyen benzinest.   :flowers: Amugy meg kivanom mindenkinek, hogy ne csak lassa es szagolja ezeket az autokat, meg uljon bennuk az autohazban, esetleg olvasson roluk, mert az *** meg esti feny. Vezetni kell oket, nem 100 vagy par ezret km-t, hanem sok tizezret, akkor derul ki, hogy milyenek. Aki ezt nem teszi meg az beszelhet rola, csak nincs tul sok ertelme. 
Egyértelmű nekem is. Akinek van sok pénze, az ne vegyen dieselt, hisz benzinre is futja, vegyen egy nagy V8-as gépet. Amúgy meg nem kell a dieselt úgy kezelni, mint egy elérhetetlen vágyálmot. Sokan megvehetnék, csak nem jön be nekik, ezért inkább Dual-VVT-i-s SOL csomagos kocsit vesznek helyette pl.

Vezetés nélkül is látni, hogy okádja a kormot és érezni, hogy büdös, nem kell ehhez 100.000 km-t vezetni.

Amúgy meg érezni az írásodon ezt a tipikus diesel-es felsőbbrendűséget, hogy drágább a kocsid, mint az alap benzines, ezért te már több vagy. Szerinted mindenki kisebb, aki nem ezt veszi és szerinted biztosan azon siránkozik, hogy bárcsak megvehetné... Nekem ez jön ebből le.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3159 Dátum: 2009.08.28 06:19:27 »
valóban lejtőn felfelé elfogy az erő.. :hug:
én azt szeretem a benzinesben hogy a téli reggeleken minusz 20ban csak elforditom a kulcsot és azonnal indul a motor.  ;)
nem kell  súlyos tizezrekért egy dizelt olyan hideginditási szintre hozni /75ös akksi, jó izzitogyertyák, adagolo/  ami egy benzinsenél természetes.
vannak emlékeim :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3160 Dátum: 2009.08.28 07:34:29 »
valóban lejtőn felfelé elfogy az erő.. :hug:
én azt szeretem a benzinesben hogy a téli reggeleken minusz 20ban csak elforditom a kulcsot és azonnal indul a motor.  ;)
nem kell  súlyos tizezrekért egy dizelt olyan hideginditási szintre hozni /75ös akksi, jó izzitogyertyák, adagolo/  ami egy benzinsenél természetes.
vannak emlékeim :censored:
Egy normális dízelre nem kell súlyos mínuszokban sem kell ráolvasás, hogy elinduljon. Lassacskán 8 éve lesz az OFF kocsim, eredeti benne az akksi, az izzító gyertya, meg úgy általában minden és nem jut neki garázs. Mindig elsőre indul.
Nem az üzemanyag a lényeg, hanem a rendben tartott kocsi. Amit eltrehányolnak, az széthullik, nem indul. Tapasztalatom: a kisebb teljesítményű akksi (ami általában ugye a benzinesekben van) egy gyengébb generátorral előbb okoz problémát.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3161 Dátum: 2009.08.28 07:38:52 »
Nekem volt dízelem (bár nem turbós), imádtam. Most van egy kis köbcentis benzinesem, ennél bizony gépészkedni kell, váltani, ha emelkedő jön. Hozzá lehet szokni, engem nem zavar. Én mindig is dízelpárti voltam/vagyok, de jelenleg felesleges lenne nekem egy ilyen autó, egész egyszerűen nem megyek annyit évente, hogy megérje. Anno szimplán ezért vettem egy 1.3-as benzinest.

Egyébként egy éve mentem a Corival egy 2.0 TD Ave ellen, igaz nem 400, csak 200 méteren és egy picit rávertem (párom elmondása szerint ő nem is húzatta ki teljesen az autót, mert a dízel nem erre való ugyebár). Ha lenne gyorsulás és meglenne még az Ave, biztosan megnéznénk 400 méteren is állóból. Az pedig szintén egyértelmű, hogy az alacsony fordulatszámnál jelentkező nyomaték miatt elhúzna tőlem csúnyán, ha én nem váltogatnék visszafele, mondjuk a közúton egy előzésnél.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3162 Dátum: 2009.08.28 07:59:33 »
Gyakorlatilag nekem teljesen mindegy amugy, hogy budos vagy sem. En szagolom? ...
Ugyanakkor elvezet, hogy mig a benzines autok kuszkodnek egy emelkedon a kulso savban, en addig lazan elmegyek a belsoben es mindvegig alacsonyabb a fogyasztasom, az mar csak hab a tortan, hogy visszavaltanom sem kell, csak lenyomom a pedalt es elmarad a benzines kollega.   
Az első mondatodat nem minősítem  :flowers:
Milyen benzines autó küszködik? Egészen idáig benzines turbókat hasonlítottuk. Egyező köbcenti mellett a benzines turbók mellett esélyük sincs a turbódízeleknek, vagyis nem lesz elmaradó benzines kollega  :no:
De ha annyi előnyt adunk dízeles barátainknak, hogy jóval kisebb köccentis benzinesturbósokat veszünk, akkor is kapásból az 1,6PUG turbó 150-175lóval, vagy az 1,4 TSI 170lóval az egész 2literes dízelparkot magamögött tudja.


OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3163 Dátum: 2009.08.28 08:03:57 »
ó
Te miről beszélsz?! Egy 1.4-es diesel sosem ver oda se dombon, se egyenesben. De sok nagyobb sem...

Eddig nem volt füst. Mostmár váltásnál előfordul. A végén kiderül, hogy te vagy a legnagyobb olajkályha az úton. :D

Amúgy meg ne essen meg, mert másnak nem kötelessége rákot kapni azért mert a szerinted "pénzes" dieselesnek lespórolta a gyár a DPF-et...

Nem beszelek a levegobe, komolyan leszarom.  :flowers: Nekem van tapsztalatom 1.4-es dieselel, nem is keves. Neked van? Halat adhatna minden 2literes benzines,ha ugy menne fel az emelkedon, mint en az 1.4-es "trakorral"

Egyértelmű nekem is. Akinek van sok pénze, az ne vegyen dieselt, hisz benzinre is futja, vegyen egy nagy V8-as gépet. Amúgy meg nem kell a dieselt úgy kezelni, mint egy elérhetetlen vágyálmot. Sokan megvehetnék, csak nem jön be nekik, ezért inkább Dual-VVT-i-s SOL csomagos kocsit vesznek helyette pl.

Nem kezelnem vagyalomkent, de megis megteszem, mert azok beszelnek rola, akik nem hogy nem vezettek, de 1.4-es pizzafutar autokkal kozlekednek, es hiszik, hogy ertenek hozza, Innen kitöröltem egy személyeskedő mondatrészt. Palaczk

Vezetés nélkül is látni, hogy okádja a kormot és érezni, hogy büdös, nem kell ehhez 100.000 km-t vezetni.

Lehet naiv kerdes. Komolyan, gondold bele magadat. Szerinted rosszul alszok emiatt?  

Amúgy meg érezni az írásodon ezt a tipikus diesel-es felsőbbrendűséget, hogy drágább a kocsid, mint az alap benzines, ezért te már több vagy. Szerinted mindenki kisebb, aki nem ezt veszi és szerinted biztosan azon siránkozik, hogy bárcsak megvehetné... Nekem ez jön ebből le.


Szerinted mindenki taho, aki dieselt vezet? Jo kerdes.  :hmmmm: Aki vezetett dieselt hosszabb tavon, az tudja mire gondolok. Nem nezek le senkit sem, de azokkal targyalok szivesen ezugyben, akinek lett volna penzuk dieselre, de megis benzinest vettek. Egyre inkabb azt hiszem, hogy tehetsegfuggo a dolog.

« Utoljára szerkesztve: 2009.08.28 19:53:43 írta Palaczk »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3164 Dátum: 2009.08.28 08:07:54 »
valóban lejtőn felfelé elfogy az erő.. :hug:
én azt szeretem a benzinesben hogy a téli reggeleken minusz 20ban csak elforditom a kulcsot és azonnal indul a motor.  ;)
nem kell  súlyos tizezrekért egy dizelt olyan hideginditási szintre hozni /75ös akksi, jó izzitogyertyák, adagolo/  ami egy benzinsenél természetes.
vannak emlékeim :censored:


Anekdotakbol elsz vagy mibol?  Nem sorolnam el megint a markat, es mennyiseget, soha nem volt ilyen gondom, sot mi tobb, van olyan auto, mire odaerek mar izzitot is.  :) Egy uj akksi meg belefer negyevente.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/