Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424316 alkalommal)

0 Felhasználó és 57 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3060 Dátum: 2009.08.19 11:52:39 »
Majd eljön annak is az ideje  :szemez: ... Bár lehet, hogy végül mégis kis benzines lesz.

De persze minden autóval lehet önmagához képest spórolni - én most inkább erre gondoltam. De nekem hosszú távon a minimum, amibe nem őrülök bele, az az óra szerint 90. Vagy inkább 100  :whistling: ... Ennél kevesebbet maximum egy Pécs-Balaton viszonylatban tudok elviselni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3061 Dátum: 2009.08.19 12:21:33 »
De persze minden autóval lehet önmagához képest spórolni - én most inkább erre gondoltam.

Érthető volt.  :flowers:

Múltkor már akartam írni, de kiment a fejemből. Szóval a jobb láb is sokat számít ám. 8-án volt Öcsém esküvője, ilyen körutat csináltunk: Gyöngyös - Selyp - Cegléd - Kamut - Békéscsaba - Mezőberény - Cegléd - Selyp - Gyöngyös. Odafelé Apám, visszafelé én vezettem, szinte végig 4 személlyel (plusz hazafelé kutyával :D) volt terhelt a kocsi. Induláskor nulláztam a BC-t, Békéscsabán, tehát gyakorlatilag félúton 7.4-et mutatott. Mire hazaértem Gyöngyösre, lement 6.9-re. Az átlagsebesség még lefelé menet beállt 67-re, onnan nem is mozdult, magyarul kb. ugyanolyan használat volt lefelé és hazafelé: országút 100-120, város 50-70. Namost ez azt jelenti, hogy Apámnál 7.4-et evett a kocsi, nálam 6.4-et.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3062 Dátum: 2009.08.19 12:28:51 »
1230nál járok és még nem világít. Odafelé 100-110el mentem felelőtlen módon, ráadásul klímával.. Visszafelé volt két fáradt utasom, akik haza akartak érni aránylag időben, tehát 110-120... Ha újra visszaállok 80azni, akkor szerintem ki lehet szorítani még 270km-t, de akkor már lesz bent egy kanna is az utolsó 100km-en :)
Necces lesz... Az autó símán képes az 1500km-re forgalomfeltartás nélkül, én tegnap nem voltam :D Kevés volt az akarat és az elhivatottság....

szerk: Amúgy az út sima volt, 23:05kor Vecsés határában állt egy hatos Madzag vészvillogva, megálltam, hogy tudok-e valamit segíteni. Dr. Bubó volt, azt sem tudta, merre folyik a Lánchíd, nemhogy hogy kell akár csak felnyitni a motorháztetőt :D
Mondta, hogy kifogyott a gázolaj, és jajj most mi lesz. Elvittem a nem messze található kagylós kútra, telefonosan fel lettem világosítva, hogy hogyan kell lelégteleníteni (köszi :) ), megcsináltam neki, majd örült, mint mókus a mogyorónak. Végül koszos kezekkel késés nélkül megérkeztem a két utasomhoz :)
Amin meglepődtem picit: Ferihegy 1. Parkolás 11perc--->680ft  :eek:
Hát nem szégyenlősek.
Kevesebbet kelett volna dumálni, akkor nincs a nagy tempó.  :devil: Amúgy minek a klíma? Nem volt tegnap oly nagy meleg, főleg éjjel.

Ha a sárga villan, akkor ugye a tapasztalatok alapján van még 10 liter, amiből barátok közt is lehet menni 220 km-t, de inkább 250et. Nem mission impossible az!

A Mazdás mellett meg el kelllett volna suhanni. Ejnye, lendületvesztés!  :tt2:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3063 Dátum: 2009.08.19 12:33:32 »
Namost ez azt jelenti, hogy Apámnál 7.4-et evett a kocsi, nálam 6.4-et.
Értjük mi, kell az elismerés...  :devil: :tt2: :devil: :tt2: Amúgy ez tényleg nem rossz érték. Én általában ennyi körül jártam az E11 vvt-i Corival.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3064 Dátum: 2009.08.19 12:33:41 »
Apropó, Mazdás! Ezen meglepődtem  :hmmmm: ... Légtelenítés? Tudtommal ezeknél a modern dízeleknél már nem kell. Köszörülsz kicsit az önindítóval, és légteleníti magát a rendszer. Barátném is kifogyott egyszer a Corival - nem csinált semmi extrát, vitt kannában némi naftát, beletöltötte, indítózott valamennyit (persze a szokásosnál jóval többet) - és beindult, ment, nem volt vele semmi további tennivaló.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3065 Dátum: 2009.08.19 12:36:32 »
Háát. Nekem pont az tűnt fel még az egyik első motortér nézegetéseim közepette, hogy ott van szépen levezetve, hogy mit kell tenni ilyen esetben. Kiteker, pumpál, visszateker, indít.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3066 Dátum: 2009.08.19 12:41:30 »
Ja, ezt meg lehet csinálni, megkönnyíted vele az önindító dolgát. De amennyire tudom, beindul enélkül is, csak indítózni kell aránylag sokat. Aztán fene tudja, bár tényleg nem emlékszem, hogy barátném említett volna légtelenítést (nem voltam ott)  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3067 Dátum: 2009.08.19 13:09:38 »
1230nál járok és még nem világít.
Amin meglepődtem picit: Ferihegy 1. Parkolás 11perc--->680ft  :eek:
Hát nem szégyenlősek.
Az szép!  :clap:
Ferihegy tényleg nem szégyenlős, nemrég parkoltam én is párszor. A fenti részen tényleg csak a ki- és bepakolás idejére "tűrnek meg", és van állandó parkolóőr, aki folyamatosan sasszézik fel-alá.
A másik eszement dolog, hogy az "idegen" taxi nem állhat a bejárathoz még utasfelvételre sem, hanem jó 100 m-rel kintebb kell megállniuk. A múltkorában hívtunk egyet (mert a "benszülött" taxikat rühelljük) vártunk, vártunk, vártunk, de semmi. Akkor derült ki, hogy nem jöhetnek az ajtóhoz, így eltoltuk a rengeteg cuccot a kocsiig  :devil: A taxi is ott várt már egy jó ideje és szentségelt :censored:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3068 Dátum: 2009.08.19 14:08:11 »
Ja, ezt meg lehet csinálni, megkönnyíted vele az önindító dolgát. De amennyire tudom, beindul enélkül is, csak indítózni kell aránylag sokat. Aztán fene tudja, bár tényleg nem emlékszem, hogy barátném említett volna légtelenítést (nem voltam ott)  ::) ...
Mazda topicba válaszoltam.
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3069 Dátum: 2009.08.19 14:11:22 »

Kevesebbet kelett volna dumálni, akkor nincs a nagy tempó.  :devil: Amúgy minek a klíma? Nem volt tegnap oly nagy meleg, főleg éjjel.
Sietnem tényleg nem kellett volna, még a segítségnyújtással együtt is én vártam rájuk, ha csak pár percet is. 28fok volt mikor elindultam, 24 mikor odaértem, egyszerűen kívánta a testem a hűsölést :)
Ha a sárga villan, akkor ugye a tapasztalatok alapján van még 10 liter, amiből barátok közt is lehet menni 220 km-t, de inkább 250et. Nem mission impossible az!
Ki lesz centizve :) mostmár komolyan veszem a projektet :D

A Mazdás mellett meg el kelllett volna suhanni. Ejnye, lendületvesztés!  :tt2:
Neked nem esne jól, ha megállna valaki?  :flowers:
kisa
born to ride

TZoli

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3070 Dátum: 2009.08.19 14:21:42 »
A mai modern dízelek nagynyomású szivattyújának nagyon nem tesz jót ha kifogy a gázolaj, nagyon nagy erők, súrlódások vannak benne, a gázolaj keni a szivattyú alkatrészeit.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3071 Dátum: 2009.08.19 14:24:01 »
Nem volt elég hűsölésnek a kivis jégkása?  :szemez: (meg a locsolóautó?  :censored: )
Amúgy neked van kannád? Nekem van csak nem használom, ha gondolod, előkotrom.

És nem, én soha nem fogok lerobbanni meg benzinelfogyni  :lol: (amúgy tényleg egy dzsentlömen vagy, józanul is, ittasan is  [rohog] )
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3072 Dátum: 2009.08.19 14:31:38 »
Van itthon 200literes hordótól kezdve 20-25-50literes kannáig minden. Tudod, ételhordóba olcsóbban ad a MOL  :D
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3073 Dátum: 2009.08.19 14:35:19 »
Nekem egy kis 5 literesem van. Gondoltam az praktikusabb ilyen esetekre.
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3074 Dátum: 2009.08.19 14:37:22 »
Nekem egy kis 5 literesem van. Gondoltam az praktikusabb ilyen esetekre.
Az pálinkának való  :ph34r:
kisa
born to ride