Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426518 alkalommal)

0 Felhasználó és 52 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3015 Dátum: 2009.08.16 15:30:04 »
Szinte az összes Toyotánál 8-10 liter között van a tartályban, mikor először felvillan a visszajelző.
Nekem ennél nagyobbnak tűnik a szórás. De nagyságrendileg valami ilyesmi, ez stimmel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3016 Dátum: 2009.08.16 18:02:58 »
Sokat nem vesztett vele, mert inkább csak nehezéknek jó. Van benne nagyon kevés hasznos info(pl a biztosítékok elhelyezkedése), de nagy része az 200-300 oldal rizsa, marhaság, triviális dolgok olyanoknak, akik még egy villanykörtét sem tudnak becsavarni. Én pl. azt sem találtam meg benne, hogy ha kigyullad a szintjelző lámpa, akkor még mennyit lehet elmenni vele, mennyi liter van benne, a hülye könyv azt írja erre, hogy haladéktalanul tankoljon, persze, ez a tuti, na de azért mégis, csak jó lenne azt tudni, hogy mennyit mehetek el még vele biztonságosan..
Azt a könyvet nem olyanoknak szánták, akik autós fórumokra írogatnak  :) ... Az átlag autótulaj meg nagyon is nem tud egy csomó "triviális" dolgot. Ha beírják, hogy a lámpa kigyulladásakor x liter van benne, akkor adott esetben Pereskedő Jani (ezekből főleg a tengerentúlon akad sok) a nyakukba akaszt egy pert amiatt, hogy ő ezek alapján bizton számolt azzal, hogy még bizonyos távolságot elmehet az autójával, aztán mégse sikerült, és emiatt lecsúszott egy hárommillió dolláros üzletől  ::) ....... Nem véletlenül van olyan szájbarágósan és bolondbiztosan megírva az a könyv.

Viszont a szelephézag-értékek benne vannak, minek, hogy a jogász végzettségű Gipsz Jakabka állítgassa? :) Amúgy azt hittem hidrotőkés, de ezek szerint nem, és ennek örülök.

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3017 Dátum: 2009.08.16 18:10:01 »
...csak jó lenne azt tudni, hogy mennyit mehetek el még vele biztonságosan..

Na látod, ezért van a fórum. Meg a keresője: a kérdéseid 90%-ára minimális ráfordítással találhatsz választ.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3018 Dátum: 2009.08.16 18:34:58 »
...csak jó lenne azt tudni, hogy mennyit mehetek el még vele biztonságosan..

Na látod, ezért van a fórum. Meg a keresője: a kérdéseid 90%-ára minimális ráfordítással találhatsz választ.

Jó, hát akkor deklaráljuk, irjátok ki felülre, jól látható helyre, hogy senki ne merjen kérdezősködni, míg át nem nyálazta a keresőt, legyen teljes kuss a fórumon, csak olvasható legyen stb  ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3019 Dátum: 2009.08.16 18:38:06 »
...csak jó lenne azt tudni, hogy mennyit mehetek el még vele biztonságosan..

Na látod, ezért van a fórum. Meg a keresője: a kérdéseid 90%-ára minimális ráfordítással találhatsz választ.

Egyébként szoktam olvasgatni a témákat. De most a kedvedért beírom a keresőbe, hogy benzintank, jó lesz? Vagy mit írjak be? Üzemanyagszint jelző? :) Kiváncsi vagyok mit dob ki.

TZoli

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3020 Dátum: 2009.08.16 19:26:14 »
A lámpa fevillanása után 46 litert tudtunk múltkor beletankolni, (E12 d4d)

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3021 Dátum: 2009.08.16 21:56:00 »
...a kedvedért beírom a keresőbe...

A kedvemért? :D A kedvemért esetleg nyírd le a füvem, vagy mosogass el a konyhában. Ha használod a keresőt, az neked lesz jó.

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3022 Dátum: 2009.08.16 21:59:12 »
Jó, hát akkor deklaráljuk, irjátok ki felülre, jól látható helyre, hogy senki ne merjen kérdezősködni, míg át nem nyálazta a keresőt, legyen teljes kuss a fórumon, csak olvasható legyen stb  ;)

Ne marháskodj. Ezerszer feltett kérdéseket újra feltenni egészen más, mint új tapasztalatokat megosztani. Egyáltalán nem véletlen, hogy a fórumszabályzatok nagy részében le van írva, hogy topiknyitás előtt használd a keresőt, és az sem véletlen, hogy a duplikált témákat törlik. A netikettet már meg sem merem említeni...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3023 Dátum: 2009.08.17 00:22:57 »
Jó, hát akkor deklaráljuk, irjátok ki felülre, jól látható helyre, hogy senki ne merjen kérdezősködni, míg át nem nyálazta a keresőt, legyen teljes kuss a fórumon, csak olvasható legyen stb  ;)

Ne marháskodj. Ezerszer feltett kérdéseket újra feltenni egészen más, mint új tapasztalatokat megosztani. Egyáltalán nem véletlen, hogy a fórumszabályzatok nagy részében le van írva, hogy topiknyitás előtt használd a keresőt, és az sem véletlen, hogy a duplikált témákat törlik. A netikettet már meg sem merem említeni...
Annyira szeretem ahogy elkommunikálgattok egymással :hug: :sorcerer:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3024 Dátum: 2009.08.17 20:21:59 »
Jó, hát akkor deklaráljuk, irjátok ki felülre, jól látható helyre, hogy senki ne merjen kérdezősködni, míg át nem nyálazta a keresőt, legyen teljes kuss a fórumon, csak olvasható legyen stb  ;)

Ne marháskodj. Ezerszer feltett kérdéseket újra feltenni egészen más, mint új tapasztalatokat megosztani. Egyáltalán nem véletlen, hogy a fórumszabályzatok nagy részében le van írva, hogy topiknyitás előtt használd a keresőt, és az sem véletlen, hogy a duplikált témákat törlik. A netikettet már meg sem merem említeni...

Na a kereső.. A benzinszint témát ugyan megtaláltam, ellenben valamelyik nap olvastam a kézifék utánállításról, képekkel illusztrálva, asszem a szervíz fórumban. VÉletlen találtam rá úgy, hogy valakinek a hsz-eit néztem. Na gondoltam ma rákeresek, beírtam hogy kézifék, kézifék állítás, kéziféket, stb, amire emlékeztem. ÉS semmi.. NEm találtam meg.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3025 Dátum: 2009.08.17 22:49:44 »
A hétvégén vezettem a régi Corollánkat (E12 1.4 2003). A fogyimérője kb 1 éve lehetett kinullázva és most 5.6-on állt!  :eek:
Amúgy 90e km van benne, a kuplungja egy kicsit keményedett, viszont rövid úton jár és a váltója is remek.  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3026 Dátum: 2009.08.17 23:03:04 »
Na, a feleséged megtanult vezetni?!  :clap:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3027 Dátum: 2009.08.17 23:44:56 »
Egyébként szoktam olvasgatni a témákat. De most a kedvedért beírom a keresőbe, hogy benzintank, jó lesz? Vagy mit írjak be? Üzemanyagszint jelző? :) Kiváncsi vagyok mit dob ki.
Ez nálad vmi sport  :szemez: ? Napi 15 perc szívózás  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3028 Dátum: 2009.08.17 23:53:16 »
Én meg ma ránéztem a Cori átlagfogyi-mérőjére, és meglepődtem: 5.2  :eek: ...  :clap: ... Hogy érthetőbb legyen: 45 ezer kilométernél még 5.4-en állt, most 53 ezer van benne és már csak 5.2, ami azért ekkora távon számítva meglehetősen jelentős csökkenés  :yes: ... Úgy tűnik, van hatása a 0 W-30-as olajnak!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3029 Dátum: 2009.08.17 23:53:42 »
Na, a feleséged megtanult vezetni?!  :clap:
Ez nem az, ami most megvan, hanem az előtte lévő. Az asszonyé sajna 9.6-on áll.  :nonono:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety