Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424703 alkalommal)

0 Felhasználó és 59 vendég van a témában

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3000 Dátum: 2009.08.11 22:21:11 »
Jó értékek  :yes: ! Amúgy nyugodtan járhatsz 2.5-el is, a fogyinak jót tesz, a menetkényelem csak egészen minimálisan romlik tőle.
Nekem a 2,5 barral keménynek tünt. Ezt a 2,3 körüli értéket egész jól megszoktam. A mi városunkban sem tükörsimák az utak és legtöbbször egyedül ülök a kocsiban. Pályára is viszonylag ritkán megyek. Igaz, akkor egyhuzamban lecsúszik több száz kilométer. Kedvelem.  :D
1.4VVti (2004)

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3001 Dátum: 2009.08.11 22:32:57 »
Tankoláskor én az első kattanás után nagyon lassan töltök rá, hagy levegőzzön ki a tank, és akkor belemegy még 2-3 liter. A régi Toyo 1.8D-men a vonóhorognál fogva meglengettem néha a hátulját és akkor néhány literrel még több fért a tankba. t.i. nehezen távozott belőle a levegő. Hagyni kellett időt neki.
1.4VVti (2004)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3002 Dátum: 2009.08.16 13:37:37 »

(Ennek a kocsinak mekkora a tankja, mennyi tartalékom volt még?).

Szerintem 50l, feleségemébe tettünk már 47l-t, és a visszajelző folyamatos világításánál kb 10l van a Toyotákban.

Ti nem olvassátok a kezelési könyvet? Benne van, hogy 55 literes. Igaz, hogy kb semmire sem jó az a könyv, de ezt meg lehet belőle tudni :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3003 Dátum: 2009.08.16 13:43:05 »
Ti nem olvassátok a kezelési könyvet? Benne van, hogy 55 literes. Igaz, hogy kb semmire sem jó az a könyv, de ezt meg lehet belőle tudni :)
Csak annyi a bökkenő, hogy a kérdezőnek E11-es Corollája van, aminek 50 literes a tankja  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3004 Dátum: 2009.08.16 14:41:02 »
Ti nem olvassátok a kezelési könyvet? Benne van, hogy 55 literes. Igaz, hogy kb semmire sem jó az a könyv, de ezt meg lehet belőle tudni :)
Csak annyi a bökkenő, hogy a kérdezőnek E11-es Corollája van, aminek 50 literes a tankja  ;)

Akkor ezt most én buktam be :) De akkor is, nincs hozzá könyv? :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3005 Dátum: 2009.08.16 14:44:11 »
Sanszos, hogy nem kapott hozzá. Kissé korosabb (értsd: nem 1-3 éves) használtautóknál a kézikönyv inkább már csak opcionális lehetőség, nem kapod meg hozzá tutira.  :no:
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3006 Dátum: 2009.08.16 14:59:45 »
Sanszos, hogy nem kapott hozzá. Kissé korosabb (értsd: nem 1-3 éves) használtautóknál a kézikönyv inkább már csak opcionális lehetőség, nem kapod meg hozzá tutira.  :no:

Sokat nem vesztett vele, mert inkább csak nehezéknek jó. Van benne nagyon kevés hasznos info(pl a biztosítékok elhelyezkedése), de nagy része az 200-300 oldal rizsa, marhaság, triviális dolgok olyanoknak, akik még egy villanykörtét sem tudnak becsavarni. Én pl. azt sem találtam meg benne, hogy ha kigyullad a szintjelző lámpa, akkor még mennyit lehet elmenni vele, mennyi liter van benne, a hülye könyv azt írja erre, hogy haladéktalanul tankoljon, persze, ez a tuti, na de azért mégis, csak jó lenne azt tudni, hogy mennyit mehetek el még vele biztonságosan..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3007 Dátum: 2009.08.16 15:05:57 »
Miért, van ilyen info bármelyik márkánál a kézikönyvben? Amúgy meg a liter nem minden, ha erős emelkedőn mész fel 5 km-t, akkor tök mindegy, hogy van még a kocsiban 4-5 liter, nem jut el a motorig.
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3008 Dátum: 2009.08.16 15:06:51 »
Kissé nehéz lenne előre publikálni, hogy mennyit lehet vele elmenni, mert ez mindenkinél más, tekintettel arra, hogy "lábfüggő".

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3009 Dátum: 2009.08.16 15:17:50 »
Kissé nehéz lenne előre publikálni, hogy mennyit lehet vele elmenni, mert ez mindenkinél más, tekintettel arra, hogy "lábfüggő".

Azért a litert elárulhatnák, hogy pl. a lámpa megjelenése után van még x liter, azt ebből majd a delikvens kiszámolja, hogy az ő stílusával mennyit tud elmenni..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3010 Dátum: 2009.08.16 15:19:11 »
Hát fene tudja. A terepviszonyok sokat számítanak, tehát a liter számot nem lehet sztem megadni úgy, hogy minden E12-nél egyezzen. Nálam pl van, hogy negyednél már mutatja a lámpa, hogy fogy a benzin, máskor meg majdnem nullán van már, mikor mutatja (és akkor is még volt benne 10 liter).
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3011 Dátum: 2009.08.16 15:20:27 »
10-11liter.
kisa
born to ride

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3012 Dátum: 2009.08.16 15:20:38 »
Szinte az összes Toyotánál 8-10 liter között van a tartályban, mikor először felvillan a visszajelző.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3013 Dátum: 2009.08.16 15:26:31 »
Sokat nem vesztett vele, mert inkább csak nehezéknek jó. Van benne nagyon kevés hasznos info(pl a biztosítékok elhelyezkedése), de nagy része az 200-300 oldal rizsa, marhaság, triviális dolgok olyanoknak, akik még egy villanykörtét sem tudnak becsavarni. Én pl. azt sem találtam meg benne, hogy ha kigyullad a szintjelző lámpa, akkor még mennyit lehet elmenni vele, mennyi liter van benne, a hülye könyv azt írja erre, hogy haladéktalanul tankoljon, persze, ez a tuti, na de azért mégis, csak jó lenne azt tudni, hogy mennyit mehetek el még vele biztonságosan..
Azt a könyvet nem olyanoknak szánták, akik autós fórumokra írogatnak  :) ... Az átlag autótulaj meg nagyon is nem tud egy csomó "triviális" dolgot. Ha beírják, hogy a lámpa kigyulladásakor x liter van benne, akkor adott esetben Pereskedő Jani (ezekből főleg a tengerentúlon akad sok) a nyakukba akaszt egy pert amiatt, hogy ő ezek alapján bizton számolt azzal, hogy még bizonyos távolságot elmehet az autójával, aztán mégse sikerült, és emiatt lecsúszott egy hárommillió dolláros üzletől  ::) ....... Nem véletlenül van olyan szájbarágósan és bolondbiztosan megírva az a könyv.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3014 Dátum: 2009.08.16 15:28:51 »
Azért a litert elárulhatnák, hogy pl. a lámpa megjelenése után van még x liter, azt ebből majd a delikvens kiszámolja, hogy az ő stílusával mennyit tud elmenni..
Na, és pontosan itt kezdődnének a bajok :excl: Ezt még el sem olvastam, mikor az előző hsz-omat írtam  :) ...

Amúgy meg elég könnyű meghatározni, hogy ilyenkor mennyi van még benne. Lámpa-felgyulladás után a legközelebbi kúton teleteszed - innentől kb. tudod. De hogy a gyár ezt nem akarja megírni, azt megértem. És az átlag autósok 90 %-a szempontjából jobb is így.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )