Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423981 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2985 Dátum: 2009.08.08 20:53:53 »
::)
::)
Üdv Mindenkinek!

Az én fogyim elég érdekesen alakul, városban min: 5,18 ( átlag 25 km/h) max 5,6(átlag 29 km/h) a klíma fogyasztás növelő hatását nem vettem észre. Viszont érdekes, hogy
a BC szerint többet fogyaszt mint ahogy tankolok, autópályán fordított a helyzet ott kevesebbet mutat és többet tankolok.
Az országúti fogyim: ma voltunk Zalaszentlászlón odafelé 3 felnőtt klíma nélkül, sebesség autópályán állandó 110 km/h óra(néha előzésnél 140-160) országúton 85-95 km/h.
Mire leértünk a Bc szerint 4,2 volt a fogyi. Na mondom ez jó lesz. Visszafelé 5 felnőtt + végig klíma ugyanolyan sebességgel amivel oda menten Bc szerint 4,5 tankolás szerint 4,78
424 km=20,27 liter.
Tiszaújvárosi kanyarban 120-140 között mentem BC szerint 5 l, tankolás 5,2 klíma fele úton.Szerintem illetve a tapasztalatom szerint olyan 110-115 km/h -ig lehet 5 liter alatt
tartani.
Egy apró dolog amire szoktam figyelni az a pillanatnyi fogyasztás, tudom, hogy az utat kéne nézni, de nem tudom megállni, és így is lehet a fogyiból egy kicsit lecsippenteni.
Ja az autó 2007-es E 15 1.4 D4D, 16500-km van benne és mindig OMV premiumot tankolok bele,, :yes:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2986 Dátum: 2009.08.09 21:38:50 »
Sikerül megetetni a géppel szűk nyolc és fél litert. Csak város, kellett a klíma bőven. Volt jópár araszolós dugóbanülős - így szerintem egész tűrhető.

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2987 Dátum: 2009.08.10 20:53:15 »
250 km-re tankoltam, az út Várpalota-Veszprém-Csopak-Alsóörs-Csopak-Veszprém-Szfvár elkerülő-Dunaújváros-Dunaföldvár-Érd volt csak és kizárólag főúton és lakott területen.
Itthon tankoltunk és 5.79 liter jött ki 100 km-re. Hiába no, ezt szereti a kis "egyhármas", pedig végig ment a klíma is!  :wub:

szerk: ja elfelejtettem, hogy párom vezetett végig. Ha én vezetek, valszeg még nem vagyunk itthon, ellenben talán 5 körül lenne az átlag.  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.10 21:02:03 írta kleingy »
         

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2988 Dátum: 2009.08.10 21:02:30 »
 :tt2: :tt2: :tt2: :tt2: :tt2:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2989 Dátum: 2009.08.11 14:52:51 »
Sziasztok.
Hegyről lefelé, Gyergyószentmiklós-Debrecen etap szombaton 5,2-re jött ki. Ugyanez az út hegynek föl 5,9. Tankolás, nem pedig BC alapján. Két fő + csomagok. Lehet, hogy benne van a Michelin Energy Saver keze nyoma, de biztosan még most sem merem állítani.
Az előző tulajtól örökölt 2,5 bar helyett (Bridgestone) most 2,3-mal járok és így jönnek ki kb. hasonló fogyasztások, mint tavaly nyáron a Bridgestone-nal.
1.4VVti (2004)

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2990 Dátum: 2009.08.11 18:20:22 »
Habár ellene vagyok, ma én is harmadik kattanásig tankoltam. Különböző helyeken szoktam tankolni, ma a Baumaxxal szemközti Agip kúthoz mentem. Annyira lejt a térkő, hogy közutas 314 km-re az első kattig 5 liter ment bele. Harmadik kattanásnál 16,9 liternél jártunk, tovább nem erőltettem.

Eddigi egyik autómnál sem volt érezhető ilyen mértékben a beton lejtése miatti jelenség. Különösebb jelentősége nincs, de az átlagszámításomat elrontja. A BC-t ellenőriztem mindig a tankolások alkalmával, és mindig eltért az általam számítottól, valószínűleg  emiatt.

Kinek mennyire pontos a BC átlagfogyasztásmérője?

Méréstechnikai megfoglamazásban: hogyan mér a BC? Mintavételezési időközök alapján differenciát képez a rendelkezésre álló benzinből, és elosztja a megtett úttal, vagy a pillanyatnyi fogyasztásértékek valamilyen átlagát veszi?

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2991 Dátum: 2009.08.11 18:35:34 »
Azért azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy csak a térkő lejtése miatt az első és a harmadik kattanás között még 11 liter belefér? :eek: :eek: Szerintem nagyon habzott az az üzemanyag, és nagyon gyorsan leoldott a visszacsapó szelep. Pontosan emiatt, csak az a mérés pontos, amikor "csövig" tankolod a gépet. Effektíve szemmel kontrollálod az üzemanyag szintet. Én mindig így járok el. Bár engem nem zavarnak meg holmi BC adatok.  ;) (mert nincs) :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2992 Dátum: 2009.08.11 18:43:47 »
Nekem a csontszaraz tankba teljesen vizszintes talajon ket hete 2 liter utan mar kattant a pisztoly. Aztan 2,5-nel, 2,7-nel, 3,1-nel...  :hammer: 48 litert tankoltam igy is, megmutattam ki az ur a haznal  :devil: :D :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2993 Dátum: 2009.08.11 19:30:26 »
Sziasztok.
Hegyről lefelé, Gyergyószentmiklós-Debrecen etap szombaton 5,2-re jött ki. Ugyanez az út hegynek föl 5,9. Tankolás, nem pedig BC alapján. Két fő + csomagok. Lehet, hogy benne van a Michelin Energy Saver keze nyoma, de biztosan még most sem merem állítani.
Az előző tulajtól örökölt 2,5 bar helyett (Bridgestone) most 2,3-mal járok és így jönnek ki kb. hasonló fogyasztások, mint tavaly nyáron a Bridgestone-nal.
Jó értékek  :yes: ! Amúgy nyugodtan járhatsz 2.5-el is, a fogyinak jót tesz, a menetkényelem csak egészen minimálisan romlik tőle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2994 Dátum: 2009.08.11 19:36:26 »
Habár ellene vagyok, ma én is harmadik kattanásig tankoltam. Különböző helyeken szoktam tankolni, ma a Baumaxxal szemközti Agip kúthoz mentem. Annyira lejt a térkő, hogy közutas 314 km-re az első kattig 5 liter ment bele. Harmadik kattanásnál 16,9 liternél jártunk, tovább nem erőltettem.

Eddigi egyik autómnál sem volt érezhető ilyen mértékben a beton lejtése miatti jelenség. Különösebb jelentősége nincs, de az átlagszámításomat elrontja. A BC-t ellenőriztem mindig a tankolások alkalmával, és mindig eltért az általam számítottól, valószínűleg  emiatt.

Kinek mennyire pontos a BC átlagfogyasztásmérője?

Méréstechnikai megfoglamazásban: hogyan mér a BC? Mintavételezési időközök alapján differenciát képez a rendelkezésre álló benzinből, és elosztja a megtett úttal, vagy a pillanyatnyi fogyasztásértékek valamilyen átlagát veszi?
Szerintem a pillanatnyi fogyasztás alapján átlagol a BC, a nullázás óta megtett útszakaszra. Nagyjából lehet hinni neki, 2-3 decinél többel nemigen tér el a valós adattól. Annál is inkább, mert ez utóbbit meglehetősen nehéz meghatározni, igazából még ugyanazon kút ugyanazon oszlopánál gondosan csurig tankolva is adódhatnak eltérések - eltérő kutakon tankolva meg pláne.

Egyébként az általad leírt jelenség nem a talaj lejtése miatt van - velem is előfordul nem egyszer, különféle autókkal, hogy a töltőpisztoly már sokkal (sok literrel) a teletank előtt visszakattan. Ezért kell mindig teletölteni, ha legalább nagyjából pontos mérést akar az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2995 Dátum: 2009.08.11 19:50:16 »
910,5kmre tankoltam 45,01 litert  :clap: Ebbol ~700km autopalya 120-al orszagut 105-110-el varos 60-al. Az utolso ~200km-en elszakadt a cerna es az autopalyan vegig 140+. 2 szemely, tele csomagtarto, megallas nelkuli klimazas. A BC az elso ~700km-en 4,8-at mutatott, a vegere 5,1-et irt ki.
Ennek orult a szam :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2996 Dátum: 2009.08.11 19:57:26 »
Aztan volt egy teljesen vegyes (autopalyara nem mentem) 894,4km amit 45,69 literbol hoztam ki.  :clap: :clap: :clap:
Mig az elozonel odafigyltem a fogyasztasra (finom goyrsitasok, semmi fek,autpalyan max 120) itt egyaltalan nem. Ezert orulok ennek is :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.11 20:03:46 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2997 Dátum: 2009.08.11 20:29:37 »
Szerintem a pillanatnyi fogyasztás alapján átlagol a BC, a nullázás óta megtett útszakaszra. Nagyjából lehet hinni neki, 2-3 decinél többel nemigen tér el a valós adattól. Annál is inkább, mert ez utóbbit meglehetősen nehéz meghatározni, igazából még ugyanazon kút ugyanazon oszlopánál gondosan csurig tankolva is adódhatnak eltérések - eltérő kutakon tankolva meg pláne.

Egyébként az általad leírt jelenség nem a talaj lejtése miatt van - velem is előfordul nem egyszer, különféle autókkal, hogy a töltőpisztoly már sokkal (sok literrel) a teletank előtt visszakattan. Ezért kell mindig teletölteni, ha legalább nagyjából pontos mérést akar az ember.

Köszönöm! Az a kút eléggé gyorsan nyomja bele a benzint, valószínűleg az említett örvénylés/habzás miatt történhetett.

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2998 Dátum: 2009.08.11 21:52:59 »
Az-az. Visszacsapódik a cső faláról, és/vagy nem tud elég gyorsan lefolyni, és már akad is el a pisztoly.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2999 Dátum: 2009.08.11 22:09:07 »
Sziasztok.
Hegyről lefelé, Gyergyószentmiklós-Debrecen etap szombaton 5,2-re jött ki. Ugyanez az út hegynek föl 5,9. Tankolás, nem pedig BC alapján. Két fő + csomagok. Lehet, hogy benne van a Michelin Energy Saver keze nyoma, de biztosan még most sem merem állítani.
Az előző tulajtól örökölt 2,5 bar helyett (Bridgestone) most 2,3-mal járok és így jönnek ki kb. hasonló fogyasztások, mint tavaly nyáron a Bridgestone-nal.
Jó értékek  :yes: ! Amúgy nyugodtan járhatsz 2.5-el is, a fogyinak jót tesz, a menetkényelem csak egészen minimálisan romlik tőle.
Én a Corival mióta megvan, kettőféllel járok.
Gabe 254.