Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426057 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2850 Dátum: 2009.06.11 18:19:59 »
most olvasom, miken estetek át, jobbulást a gyerkőcnek (ha füles-orros-mandulás baja van, akkor nagyon ajánlom figyelmedbe Dr. Berényi Imrét akár a gyerekklinikán, akár magánrendelésen!!! ) Meg persze grat. az öregeknek! Kedvesednek a vizsga miatt, neked a szép korhoz :D :D :D  Most már minden nap ajándék  :sorcerer: :tt2: [rohog]
Köszönjük szépen.!

Jól értem, mostantól minden nap hozol ajándékot?  :hmmmm: :tt2:
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2851 Dátum: 2009.06.12 01:03:29 »
Nem akarok senkit megrémíteni, de gyűjtöm az infókat a majdani autóvásárlásra, és a dízelekről kirajzolódó kép egyre csúnyább  :surrender: ... Hogy mást ne mondjak, Toyotás szerelőmnél állandóan D-4D kocsik vannak, motorcserével és más hasonló olcsó apróságokkal. Bárki szerelőt megkérdezel erről, ugyanazt fogja mondani - és a kép csak most kezd tisztulni, mert most ér el ezeknek az autóknak a jelentős hányada a 150-200 ezer km-t meghaladó futásteljesítményhez! A baj tényleg az, hogy több olyan dolog is el tud romlani ezeken, nem elhanyagolható valószínűséggel (ugye a fórumozók között is fordult már elő pl. turbócsere az 1.4 dízelen, szerencsére még gariban), ami irtózatos költséget okoz, simán felemészti a több év (!) alatt az üzemanyagon megspórolt pénzt  :wacko:

(250 ezer km-ig biztosan nem mernék megtartani egy ilyen autót!)

Most számolgattam... 250ezer km esetén spórolósan vezetve 4liter vs. ~6liter(/100km) esetén 5000liter gázolaj a megtakarítás ami mai árfolyamon ~1.2M Ft / rugalmasan értelmezve a KRESZt 5-5.5liter helyett ~8-9liter(100km) már majdnem 2M Ft-nyi üzemanyagárkülönbségről beszélünk, amibe valljuk be: belefér némi javítás/alkatrészcsere/felújítás és akkor még azonos árban (kb átlag 265/L)számoltam a benzint ( 272,9 most a megyébe a legolcsóbb) illetve a gázolajat (245,9 most a megyébe a legolcsóbb), holott (itéljetek el,vagy töröljétek ezt a részt), de én általába kamionostól vásárolom átlag 70-80ft-al, de van amikor bő 100 Ft-al listaár alatt literjét, benzinhez meg ilyen technikával szinte lehetetlen hozzájutni

Bocsi a sok kerekítésért, de minden további pontosítás a számításokban csak sokkal tovább növeli a dízel előnyét anyagi oldalon, továbbá sokkal jobban szeretem a td karakterisztikát a szívó benzinesnél ~azonos teljesítményű autók esetében. Egyszerűen nem szeretem forgatni őket, főleg a 4hengereseket.
Tehát szvsz. ki lehet gazdálkodni némi felújítási alapot, mondhatni egy angol donorautónyi pénzt. Persze többe került dízelt venni (440ezer Ft volt a felár 2006ban), de ebből az előnyből valamicskét megtart eladáskor is.
Addig meg amíg nem aktuális a nagy költés a kocsira, megkapja a jó olajat, hidegen 1500nál elváltok, és mindig hagyom lehűlni a turbót pár percig. Most pl. úgy mentünk le Montenegróba, hogy 15órán át le sem állítottam az autót, akkor sem, amikor negyed órát álltunk kv, nyújtózkodás és eü. szünet címszóval.

Palaczk, ha van aktuális ADAC meghibásodási százalékod 1.4 D4d-re akkor kérlek szúrd be, hogy még nyugodtabb legyek, hogy gondoskodással el lehet kerülni, vagy akár csak ki lehet tolni a hibák jelentkezését :)
kisa
born to ride

Krepuska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
  • '07 Corolla 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2852 Dátum: 2009.06.12 03:14:16 »
Pedig szeretek tempósan menni, főleg kanyarodni, amit a 205/55-ös gyári YOKOHAMA-k lehetővé is tesznek, viszont ha esik pár csepp eső, akkor sajna nem én tudok kilőni a lámpánál elsőnek. :no:

CSodálkozom, hogy ilyen fogyasztásod van, ez kevesebb, mint az én 1.4-esem fogyasztása. A pirosnál én ki tudok lőni , ha akarok esőben még több esélyem is van rá. 205/50 R16-os Dunlop Sportmaxx-nak köszönhetően, cseréld le majd erre a gumikat legközelebb. Ez a gumi esőmenő.
Én is csodálkozom rajta, csak mostmár elégedetten. Mikor 8-10 között volt, úgy 10 000-ig, akkor nem annyira vigyorogtam, asszem Kgabe vigasztalt, hogy majd lesz ez még kevesebb is. Szerencsére a gumicsere még nem aktuális, de köszi a tippet. A YOKOHAMA furán viselkedik, ha épp ki szeretnék lőni. Egy helyben pattogva forognak az elsők, de soha, csúszós kanyarban sem hallottam még a hangját. Én élvezem, ha egy kicsit odébb teszi magát a nedves úton, de a család olyankor csenben van egy darabig, szólni sem mernek.. ::)

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2853 Dátum: 2009.06.12 18:19:40 »
Csak egy gyors számadás: tegnap-ma Gyöngyös - Szombathely - Gyöngyös, sztrádán 150-170, alsóbbrendű utakon 110-120. Odafelé Pest után M7, Veszprém, Szombathely, visszafelé Csorna, M1, M0, M3 vonal.

BC szerinti átlag: 8,0. 660 km-re tankoltam nem egészen 51 litert.

Egyébként az M0 felé jövet rengeteg időt spóroltunk. Pont akkorra értünk haza, mint amikorra a navigátor szerint Pesten keresztül érhettünk volna haza, csak épp a navigátor nem számol a péntek délutáni pesti forgalommal, úgyhogy legalább fél órát nyerhettünk a Nullással.

Ja, a sárga lámpa a Nulláson, kb. Cinkotánál gyulladt ki, ehhez képest Gyöngyösön a Shellnél csak 51 liter fért a tankba. Magyarul miután kigyulladt a lámpa, még mentünk bő 80 km-t alsó hangon 150-es tempóval, és még maradt több mint 4 liter benzin a tankban.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.12 18:21:36 írta Satriani »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2854 Dátum: 2009.06.13 08:00:29 »
Most számolgattam... 250ezer km esetén spórolósan vezetve 4liter vs. ~6liter(/100km) esetén 5000liter gázolaj a megtakarítás ami mai árfolyamon ~1.2M Ft / rugalmasan értelmezve a KRESZt 5-5.5liter helyett ~8-9liter(100km) már majdnem 2M Ft-nyi üzemanyagárkülönbségről beszélünk, amibe valljuk be: belefér némi javítás/alkatrészcsere/felújítás és akkor még azonos árban (kb átlag 265/L)számoltam a benzint...
Én is folyamatosan számolgatok, mint a megszállott, elhiheted  :yes: ... Nekem ez jött ki 1.4 dízel vs. 1.4 benzinre: 5.5 vs. 7.5 (ahol/ahogy a dízel elmegy 5.5-el, ott a benzines sem fog 8-9-et enni, csak kb. 7.5-öt): ez azt jelenti, hogy 100 ezer km-n kb. 1.5 millió vs. kb. 2.0 millió, tehát félmilliót lehet megfogni 100 ezer km-en (valójában kicsit többet, de a dízel szervízelése is kicsit többe kerül, szal legyen ennyi az egyszerűség kedvéért). Tehát mondjuk 200 ezer kilométeren (ami nekem legalább 8 év!!!) egymillió. Ezt elviszi a turbó + nagynyomású szivattyú + injektorok & beszerelés kombó akkor is, ha sikerül jó áron hozzájuk jutni ... És akkor még arról nem beszéltünk, hogy mekkora flash, ha hirtelen kell többszázezres javításokat kigazdálkodni  :ph34r: - ez nem ugyanaz, mint 100 km-en kifizetni pluszban egy ötszázast üzemanyagra  :hmmmm:
...sokkal jobban szeretem a td karakterisztikát a szívó benzinesnél ~azonos teljesítményű autók esetében. Egyszerűen nem szeretem forgatni őket, főleg a 4hengereseket.
Na, EZ az a fő szempont, ami miatt én sem mondtam azért le a dízelről, továbbra sem  :wub: ... Legutóbb is nálam volt a barátném Corollája, wazz, ezt a higgadt, magabiztos "csak odalépek és huss" előzési stílust nem tudja a kétliteres Avensis sem  :yes: ...
...megkapja a jó olajat, hidegen 1500nál elváltok, és mindig hagyom lehűlni a turbót pár percig. Most pl. úgy mentünk le Montenegróba, hogy 15órán át le sem állítottam az autót, akkor sem, amikor negyed órát álltunk kv, nyújtózkodás és eü. szünet címszóval.

Palaczk, ha van aktuális ADAC meghibásodási százalékod 1.4 D4d-re akkor kérlek szúrd be, hogy még nyugodtabb legyek, hogy gondoskodással el lehet kerülni, vagy akár csak ki lehet tolni a hibák jelentkezését :)
A turbót tudod kímélni, de a többi potenciális hibaforrást nem. Amúgy sajnos külön statisztika ezekről a motorokról (még) nincs - de legközelebb meg fogom kérdezni szerelőmet, hogy neki mi a tapasztalata velük
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2855 Dátum: 2009.06.13 08:04:00 »
A YOKOHAMA furán viselkedik, ha épp ki szeretnék lőni. Egy helyben pattogva forognak az elsők, de soha, csúszós kanyarban sem hallottam még a hangját. Én élvezem, ha egy kicsit odébb teszi magát a nedves úton, de a család olyankor csenben van egy darabig, szólni sem mernek.. ::)

A leírásod alapján túl kemények a gumik. Mármint túl kemény gumikeverékből készültek. Yokohamára amúgy is jellemző, hogy szárazon jól tapad, de vizes úton kevésbé  ::) ... A gyári első szerelésű gumik meg amúgy is jellemzően keményebbek az átlagnál - itt a két tényező nyilván összeadódik.

Milyen keréknyomással jársz?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2856 Dátum: 2009.06.13 08:12:24 »
Csak egy gyors számadás: tegnap-ma Gyöngyös - Szombathely - Gyöngyös, sztrádán 150-170, alsóbbrendű utakon 110-120. Odafelé Pest után M7, Veszprém, Szombathely, visszafelé Csorna, M1, M0, M3 vonal.

BC szerinti átlag: 8,0. 660 km-re tankoltam nem egészen 51 litert.
Ez megintcsak nem rossz  :yes: !

Most pár napig nálam lévén a kisdízel, megint figyelgettem a fogyasztást. Újra meglepődtem, hogy milyen kicsi a szórás, kvázi "mindegy" a tempó: a BC pillanatnyira kiír már 80-nál is ilyen 3.9...4.0 litereket (ötösben) - de 120-nál is csak 5.0...5.2 között mozog  :yes:

(Jóbarátném továbbra sem hajlandó lenullázni a BC átlagfogyiját - mindenesetre 5.4-en áll. Majd az MMT csere során úgyis lenullázódik  :devil:)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2857 Dátum: 2009.06.13 08:18:47 »
Csináltam egy mérést is, a nyomaték jelentőségét vizsgálandó. A 6-oson Hird és Pécs között, a Pécs előtti utolsó nagy kapaszkodósávos emelkedőn, egy kb. 900 méter hosszú szakaszon mértem, két fix pont között. Hármasban 80-al kezdtem (az MMT manuál módban volt, hogy ne kapcsoljon föl), aztán a kiindulási pontnál padlógáz. Utána az MMT-t átraktam automatába, hogy gangoljon fel amikor kell; de S módban, hogy tovább húzassa a fokozatot. Így valahol 110-120 közt kapcsolta a négyest, kb. 4600-as fordulatnál (az utat figyeltem). A mérési szakasz végére 135 kmh volt az (óra szerinti) sebesség, és ami a lényeg: a stopper 27.5 másodpercnél állt meg.

Ezt meg fogom ismételni a Camryvel és az Avensissel is - kíváncsi vagyok, mi jön majd ki?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2858 Dátum: 2009.06.13 13:28:51 »
Ezt meg fogom ismételni a Camryvel és az Avensissel is - kíváncsi vagyok, mi jön majd ki?
Mi is kíváncsian várjuk.  ;)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2859 Dátum: 2009.06.13 18:34:51 »
Nem akarok senkit megrémíteni, de gyűjtöm az infókat a majdani autóvásárlásra, és a dízelekről kirajzolódó kép egyre csúnyább  :surrender: ... Hogy mást ne mondjak, Toyotás szerelőmnél állandóan D-4D kocsik vannak, motorcserével és más hasonló olcsó apróságokkal.
Érdekes, miért lehet ennyi gond a kisdiesellel?  :hmmmm:
Mert ugye ennek a motornak az elődje, amiből ezt faragták, a 75le -s változat a yaris1 -ben igencsak megbízhatónak tünik. Nem hallottam róluk semmi panaszt.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2860 Dátum: 2009.06.13 18:37:08 »
Szerencsére nekünk még eddig se az mmt váltóval, se a motorral nem volt még problémánk. (kopp kopp) Remlem nem is lesz még jó darabig  :flowers:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2861 Dátum: 2009.06.14 09:40:23 »
Nem akarok senkit megrémíteni, de gyűjtöm az infókat a majdani autóvásárlásra, és a dízelekről kirajzolódó kép egyre csúnyább  :surrender: ... Hogy mást ne mondjak, Toyotás szerelőmnél állandóan D-4D kocsik vannak, motorcserével és más hasonló olcsó apróságokkal.
Érdekes, miért lehet ennyi gond a kisdiesellel?  :hmmmm:
Mert ugye ennek a motornak az elődje, amiből ezt faragták, a 75le -s változat a yaris1 -ben igencsak megbízhatónak tünik. Nem hallottam róluk semmi panaszt.

Ismét egy példa, hogy az 1.4 D4D MMT problémás lehet... :hmmmm:
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2862 Dátum: 2009.06.14 11:20:06 »
Nem akarok senkit megrémíteni, de gyűjtöm az infókat a majdani autóvásárlásra, és a dízelekről kirajzolódó kép egyre csúnyább  :surrender: ... Hogy mást ne mondjak, Toyotás szerelőmnél állandóan D-4D kocsik vannak, motorcserével és más hasonló olcsó apróságokkal.
Érdekes, miért lehet ennyi gond a kisdiesellel?  :hmmmm:
Mert ugye ennek a motornak az elődje, amiből ezt faragták, a 75le -s változat a yaris1 -ben igencsak megbízhatónak tünik. Nem hallottam róluk semmi panaszt.

Nemtom, igazából általánosságban írtam az összesről. Mondjuk szerelőmnél is javarészt 2.0 meg 2.2 motorokat láttam - de ettől még a turbó az turbó, az injektor az injektor, a szivattyú az szivattyú  ::) ... Amúgy a 90 lovas ugye jobban ki van hegyezve, mint a 75-ös, talán ez is számít. Bár több múlik olyasmin, hogy pl. a turbó változó geometriájú-e vagy sem (a 75 lovasé nemtom, hogy milyen)  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2863 Dátum: 2009.06.14 11:22:56 »
Én úgy tudom, a 90 lovasé is fix geometriás. A különbség a töltőlevegő-hűtő.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2864 Dátum: 2009.06.14 11:23:36 »
Ismét egy példa, hogy az 1.4 D4D MMT problémás lehet... :hmmmm:

Na, ez az "elátkozott autó" esete  ::) ... Ilyenek voltak, vannak és lesznek. Ausztriai házigazdáinknak is volt egy béka Corija, amit újonnan vettek, és kvázi minden elromlott rajta, folyton szervízben volt. Franc se érti, hogy van ez, de előfordul. Túl kell adni az ilyen kocsin.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )