Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424457 alkalommal)

0 Felhasználó és 56 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2805 Dátum: 2009.06.04 09:31:21 »
Elvileg ugyanazon a kúton tankoltam és nem ez volt az első ottani tankolás. Meglátjuk majd a következőket.  :)
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2806 Dátum: 2009.06.04 09:39:16 »
Akkor feladom, marad az irigykedés...
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2807 Dátum: 2009.06.04 09:52:30 »
Olvasgatom itt a hozzászólásokat. Én finoman mondva is idegbeteg módon vezetek, városba is min. 70el, ha valaki előttem megy viszketni kezd a lábam a pedálon...előzöm is megfele:D:D Ennek ellenére fed. komp. most 5,9 litert ír, de 6,1 felett még nem is láttam. Néha szoktam figyelni pl. pályán: 120-130 között megyek min., ott a pillanatnyi 3,6-7 között ingázik tempomattal, utóbbi csak emelkedőn figyelhető meg.
Probald ki sporolosan es meg fogsz lepodni, de 5 ala nagyon nehezen tudod majd levinni! Ennyit csak tartos, nagy tavolsagban megtett 120 alatti tempoval tudsz elerni! En legalabbis ezt vettem eszre. Ha nincs megpakolva a kocsi akkor 5-6 liter kozott mozog az atlag. 5-nel mar nagyon odafigyelsz, 6-nal meg mar nagyon-nagyon sokminden belefer, ahogy irtad is. A klima miatti tobbletfogyasztast meg nem sikerult kimerni, olyan mintha semmit nem valtoztatna a fogyin. En ugy vettem eszre, hogy eleg immunins a vezetesi stilusra ez a motor.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2808 Dátum: 2009.06.04 09:55:17 »
Akkor feladom, marad az irigykedés...
Bevallom en is nagyon irigyekedek ezekre az adatokra.
kleingy! Ez a varos mennyire varos? A 12km-es ut azt jelenti, hogy kiallsz a garazsbol es 12km-ert megteszel 60-70-es tempoban nehany megallasal/lassitassal. Vagy tenyleg az igazi csiki-csuki megallok es anyazok dugos pesti varosi adat?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2809 Dátum: 2009.06.04 10:22:18 »
Város alatt nálam Érdet kell érteni, a 12 km alatt egy jó nagy dombra fel, majd onnan le (Törökbálintra) és ugyanez vissza értelemszerűen. Átlagsebesség szerintem 45-60 km/h, általában megállások nélkül - nincs fedcompom a biztos adatért - és van benne heti egyszeri-kétszeri pesti délutáni-esti, Hungária körúti dugó is.
Az igazi, nagy pesti dugóban szerintem 7 fölött lenne a fogyim.
         

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2810 Dátum: 2009.06.04 10:47:46 »
Nemhiába beszélgettek annyit Szilvivel...Egyébként meg előfordulhat, hogy mivel az autó nem pontosan vízszintesen állt, nem ment bele annyi benzin, mint máshol szokott. Vagy szokásos kútoszlop volt? Mindenesetre a következő tankolás után ha gyanúsan sok a fogyi, akkor lehetett ez is az ok. Amúgy meg gratula!

ÁÁÁ, már nem stresszelem a fogyasztási adatinkkal Gyöngyit. :D Mikor elkezdem mondani neki, hogy most tankoltam, inkább leállít.  :lol: :lol:
Amúgy gratula kisasszony, tényleg nagyon szép adat.  :clap: Nekem most a yarissal 5,08 lett klímával az átlagfogyi. Ugyanez az Aurissal 6,1.
Szilvi 62

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2811 Dátum: 2009.06.04 10:54:49 »
Probald ki sporolosan es meg fogsz lepodni, de 5 ala nagyon nehezen tudod majd levinni! Ennyit csak tartos, nagy tavolsagban megtett 120 alatti tempoval tudsz elerni! En legalabbis ezt vettem eszre. Ha nincs megpakolva a kocsi akkor 5-6 liter kozott mozog az atlag. 5-nel mar nagyon odafigyelsz, 6-nal meg mar nagyon-nagyon sokminden belefer, ahogy irtad is. A klima miatti tobbletfogyasztast meg nem sikerult kimerni, olyan mintha semmit nem valtoztatna a fogyin. En ugy vettem eszre, hogy eleg immunins a vezetesi stilusra ez a motor.
Hát sztem én egy ilyen tesztnél idegbeteg lennék, nem bírom a tökölődést:D
6 liter nekem amúgy tökéletesen megfelelne ezzel az autóval. 3-4 liter közé sztem ezzel akkor se lehetne lemenni ha 30-50el közlekednék. Majd a hibriddel 1x ha lecserélem:D
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2812 Dátum: 2009.06.04 11:17:33 »
... ezzel az autóval. 3-4 liter közé sztem ezzel akkor se lehetne lemenni ha 30-50el közlekednék. Majd a hibriddel 1x ha lecserélem:D
::) ::) ::)
ne vegyél mérget arra,h nem sikerülne :whistling:

egyébként miért lenne sokkal alacsonyabb a hibrid fogyasztása?  szerintem azzal sem 30-50-nel közlekednél. ;)

off yaris 4,6l/100km. a leghosszabbak 18-20km-es utak (meg jópár 1-2km és 500m-es is akad  :ph34r:)...mostanában sok a rövid út, ezért nem sikerül 4,5 alá menni  :no: :surrender:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2813 Dátum: 2009.06.04 11:26:16 »
ne vegyél mérget arra,h nem sikerülne :whistling:
Te sem, hogy igen   :tt2: :no: ~4,3-4,5-ig tudnad sztem leszoritani. Esetleg rovid, es arra nagyon alkamas szakaszokon kicsit ala.
Gyengebb ket literes dizellel nekem is siman ment 4 ala, de ezzel nem.  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2814 Dátum: 2009.06.04 13:08:45 »
Nyáron mondjuk elég sokat fogok menni pályán majd 120 körüli sebességgel nagy távokat, lesz hogy 1000 km-t is. Külföldön, külföldi üzemanyaggal. Na ott leszek majd igazán kíváncsi, hogy pl. mi lesz a fogyasztás. Alighanem a jó kis kagylós cég -1 litert ráver az itthoni szar MOL-os kotyvalékra, akkor is ha mindent ugyanúgy csinálok mint itt.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2815 Dátum: 2009.06.04 13:11:27 »
Te sem, hogy igen   :tt2: :no: ~4,3-4,5-ig tudnad sztem leszoritani. Esetleg rovid, es arra nagyon alkamas szakaszokon kicsit ala.
Gyengebb ket literes dizellel nekem is siman ment 4 ala, de ezzel nem.  :no:
Cserébe viszont ezzel a dízellel nem igazán veszed észre sem a klíma használatát, sem egy esetleges tetőcsomagtartót, ugyanis nem kell szegénynek erőlködni. Valamit valamiért ugye.
Amúgy elővettem otthon a bringát, de ilyen szar időben még arra sincs kedvem felülni:D
Szépen lemostam meg minden, fater aszitte vettem 1 új kerót :D
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2816 Dátum: 2009.06.04 18:35:47 »
Város alatt nálam Érdet kell érteni, a 12 km alatt egy jó nagy dombra fel, majd onnan le (Törökbálintra) és ugyanez vissza értelemszerűen. Átlagsebesség szerintem 45-60 km/h, általában megállások nélkül - nincs fedcompom a biztos adatért - és van benne heti egyszeri-kétszeri pesti délutáni-esti, Hungária körúti dugó is.
Az igazi, nagy pesti dugóban szerintem 7 fölött lenne a fogyim.

Hmmm :hmmmm:... akkor nevezzük ezt az egyszerűség kedvéért lakott területen belüli fogyasztásnak  ;) ... Mert a leírt haladási mód nem igazán "városi forgalom". Igazi városi forgalomban a 45 kmh átlagsebességhez (a 60-ról végképp nem beszélve) már eszeveszetten rohanni kell; hogy mondjak egy példát, az Avensis fedcompját figyelve városi forgalomban (és ebben nincsenek dugók!), ahol lehet óra szerinti 60-65-ös utazóval, 25-30 kmh átlagsebesség szokott kijönni - ehhez társul nekünk itt Pécsett, óvatosan, gazdaságosan vezetve (!), 9-10 liter közötti fogyasztás.

Ha az általad leírt módon tudok haladni városon belül, akkor az Avensis is elvan pl. 6.5-7 (!) literből. De ezt én nem tekintem városi fogyasztásnak.

A te autód szerintem, itt Pécsett, úgy/ott ahogy/ahol én szoktam közlekedni, 7-8 liter között fogyasztana, évszaktól függően.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2817 Dátum: 2009.06.04 18:39:48 »
40 km város (tényleg város, 23 km-s átlagsebesség) és egy Gyöngyös - Debrecen - Gyöngyös sztrádás menet (130, nem több) után 7,2-t mutat a BC. Jó ez.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2818 Dátum: 2009.06.04 18:55:11 »
Ja, nem rossz  :) ... Pályán ehetett olyan 7-et, városban 7.5-öt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2819 Dátum: 2009.06.04 19:35:46 »
Városban több szokott lenni, inkább 8,5-9. Az úgy reális is: 40 km 8,5-es fogyival, 320 km kb. 7 literrel, az átlagban 7,2 körül jön ki.