Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426197 alkalommal)

0 Felhasználó és 47 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2610 Dátum: 2009.03.17 10:00:05 »
Egyébként, szerintem a kigyorsításoknál lehet sokat spórolni. Nekem az a tapasztalatom, hogy nem szereti a motor az erőltetést, soha nem hagyom, hogy a fordulat 2000 alá essen.

Kigyorsítással spórolni? :eek: Befecskendezős autónál minél hamarabb a legmagasabb fokozatba gangolni,,,, aztán javítsatok ki :hmmmm:

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2611 Dátum: 2009.03.17 13:15:31 »
Egyébként, szerintem a kigyorsításoknál lehet sokat spórolni. Nekem az a tapasztalatom, hogy nem szereti a motor az erőltetést, soha nem hagyom, hogy a fordulat 2000 alá essen.
Kigyorsítással spórolni? :eek: Befecskendezős autónál minél hamarabb a legmagasabb fokozatba gangolni,,,, aztán javítsatok ki :hmmmm:
Legalabbis eddig en is igy tudtam..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2612 Dátum: 2009.03.17 13:32:52 »
Én amikor kigyorsítással vezettem, 7,5-8 literes átlagfogyi jött ki, amikor leszilaci stílusban próbálkoztam (mielőbb minél feljebb váltani), akkor meg 6.2.
         

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2613 Dátum: 2009.03.17 13:37:45 »
Így van. Kis gáz, 2000-nél felváltani, sok motorfék, figyelni messzire előre, mi történik előtted az úton, ezek segítenek. Tegnap reggel voltam egy hosszú túrán (Gyöngyös - Parád - Eger - Miskolc a hegyeken át, majd vissza Gyöngyösre a régi 3-ason), hasonló stílusban 5,7-et mutat a BC. Mindezt úgy, hogy előtte már mentem kb. 40 km-t városban, 7,8-as átlaggal. Rekordgyanús. :) Ennél jobb még csak egyszer volt, egy Gy-Gödöllő-Gy oda-vissza, 5,2, de az csak 100 km.

sddeszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2614 Dátum: 2009.03.17 13:48:24 »
Bingo, kmr nyert. Akkor még nem volt avatar és semmi sem utalt arra, hogy milyen Coriról van szó.

Akkor meg nem volt avatar, az este kerult fel, lattam masnak is van, akko en me szegyeljem  :lol:
De lehet pont azert lett avatar rakva, hogy ne kerdezzetek olyant amire nem tudok valaszolni, pl. e12-e az auto vagy e11, vagy VVT-s a motra vagy nem (megneztem azota: VVT-s) :D

nem akarok en sporolni epp annyira, me akko esetleg nem corollat veszek . . .
csak a 2001 -es skoda oktavia 1.4, 16v megalt 7 - 7.4 koruli fogyasztassal, nagyobb kasztni, egyszerubb motor, es azt meginkabb kellett porgetni, es porgettem is, mondjuk nem is ment igy, de a 8 litert soha el nem erte.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.17 13:51:41 írta sddeszka »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2615 Dátum: 2009.03.17 16:45:22 »
Így van. Kis gáz, 2000-nél felváltani, sok motorfék, figyelni messzire előre, mi történik előtted az úton, ezek segítenek. Tegnap reggel voltam egy hosszú túrán (Gyöngyös - Parád - Eger - Miskolc a hegyeken át, majd vissza Gyöngyösre a régi 3-ason), hasonló stílusban 5,7-et mutat a BC. Mindezt úgy, hogy előtte már mentem kb. 40 km-t városban, 7,8-as átlaggal. Rekordgyanús. :) Ennél jobb még csak egyszer volt, egy Gy-Gödöllő-Gy oda-vissza, 5,2, de az csak 100 km.

Megy az az 1.4-nek Bp.-Hévíz(barangolással)-Bp. viszonylatban is az 5.2, egy egész telitankra...  :clap:

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2616 Dátum: 2009.03.17 19:50:37 »
csak a 2001 -es skoda oktavia 1.4, 16v megalt 7 - 7.4 koruli fogyasztassal, nagyobb kasztni, egyszerubb motor, es azt meginkabb kellett porgetni, es porgettem is, mondjuk nem is ment igy, de a 8 litert soha el nem erte

Lehet hogy nagyobb, de súlyba sztem nincs nagy különbség a két autó között, cserébe a Corolla egy rakéta az 1.4es Oktáviához képest, továbbá az 1.4es vvti-t -is- simán ellhet kergetni 7-7.5liter körül városba, ha nyomod neki vagy tél van akkor inkább 8-8.5, de ha kedvező a forgalmi szitu és nem ólomcipőbe bújik az ember, még 7alá is levihető...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2617 Dátum: 2009.03.17 21:34:40 »
Így van. Kis gáz, 2000-nél felváltani, sok motorfék, figyelni messzire előre, mi történik előtted az úton, ezek segítenek. Tegnap reggel voltam egy hosszú túrán (Gyöngyös - Parád - Eger - Miskolc a hegyeken át, majd vissza Gyöngyösre a régi 3-ason), hasonló stílusban 5,7-et mutat a BC.

Ehhez milyen utazósebességek tartoztak? 90-100?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2618 Dátum: 2009.03.18 14:15:44 »
Inkább 100-110.

80-90-nél 5 liter alatti átlagot is el tudok képzelni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2619 Dátum: 2009.03.18 14:52:30 »
pillanatnyi átlag 4.2-4.7 között ingadozik ilyenkor szélcsendben, sík úton. De tankolási átlagra aligha lesz meg, ha hozzávesszük, hogy néha van szél, emelkedő, és gyorsítás.

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2620 Dátum: 2009.03.18 15:54:17 »
Nekem az a tapasztalatom, hogy nem szereti a motor az erőltetést, soha nem hagyom, hogy a fordulat 2000 alá essen....
:no:
az enyém mindig erőlködik :clap:

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2621 Dátum: 2009.03.18 18:03:13 »
Egyébként, szerintem a kigyorsításoknál lehet sokat spórolni. Nekem az a tapasztalatom, hogy nem szereti a motor az erőltetést, soha nem hagyom, hogy a fordulat 2000 alá essen.

Kigyorsítással spórolni? :eek: Befecskendezős autónál minél hamarabb a legmagasabb fokozatba gangolni,,,, aztán javítsatok ki :hmmmm:

Sajnos szomorúan olvastam, hogy sokatoknak nem sikerült értelmezni a leírtakat, ez valószínűleg az én hibám.

1. javítás: "kigyorsításoknál lehet sokat spórolni" tehát nem padlógázzal, hanem mintha tojás lenne a talpunk alatt. (tehát -nál, és nem -val)
2. javítás: "a fordulat 2000 alá essen" mint írtam, személyes tapasztalat, nem kell követni, de szerintem egy próbát megér.

(Egyébként nálam a 2000, kb 65km/óra 6.-ban és ezalatti haladást már nem nevezek autókázásnak.)

Remélem így már több dologban egyetértünk.

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2622 Dátum: 2009.03.18 18:49:29 »
az enyém mindig erőlködik :clap:

(Egyébként nálam a 2000, kb 65km/óra 6.-ban és ezalatti haladást már nem nevezek autókázásnak.)
és ezek szerint nem autókázom  ;)
yarisnál 5-ben, 68km/h-nál ugrik fel a digit kijelző 2000rpm-re,ami 76-ig tart.

2. javítás: "a fordulat 2000 alá essen" mint írtam, személyes tapasztalat, nem kell követni, de szerintem egy próbát megér.
nagyon ritkán szoktam tartósan 70 felett autózni. :flowers:
nem szeretem,ha tartósan 2000 felett pörög a motor.

én ezt próbáltam jópár km-en keresztül.

mutassam számokban,h mit jelent max 96km/h és max76 közötti fogyasztásbeli különbség?

konkrétan fél litert.

4,52-es átlag 2008-as évre, 19.000km-en, tartós max. sebesség 76km/h klikk..
4,96-os átlag 2005-ös évre, 44.000km-en, tartós max. sebesség 96km/h(itt már nem előznek a kamionok autópályán) klikk..

igaz, a jobb eredménybe besegített egy sokkal vékonyabb olaj(10w40 vs 0w30,0w20) is, de a jobb olaj kompenzálható annyival,h sokkal több, hosszabb távú autózás volt 2005-ben(sopron, békéscsaba, fehérgyarmat,pécs..stb), mint 2008-ban(leghosszabb táv maximum 130km balaton).

szóval, az én véleményem más: szerintem nem kell pörgetni. szerintem :)
és ez nem csak yarisra, 1.3vvti-re igaz. mutathatok 1.4pdtdi fogyasztást, vagy 1.6hdi-t is.

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2623 Dátum: 2009.03.18 19:23:21 »
Kedves Leszilaci, :flowers:

Jónak tartom, hogy hozzászólásom kicsit felkavarta az "állóvizet" (több hozzászólás, több módszer megismerése), viszont annak, hogy ezt személyeskedésnek vetted azt sajnálom. Szó sincs róla, hogy más vezetési stílusát minősíteném, sőt ámulok, hogy másnak milyen "jó" lába van az enyémhez képest. Én csak egy kérdéshez szóltam hozzá, leírva saját tapasztalataimat. Mint említettem nem követendő, de én így tudom a legkevesebb fogyasztást elérni. (ezek szerint egy próbát sem ér meg) :no:

Tisztelettel: TSityu

U.i: az említett városokban én is jártam, a diesel meg szerintem picit más.

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2624 Dátum: 2009.03.18 19:48:26 »
Kedves Leszilaci, :flowers:

Jónak tartom, hogy hozzászólásom kicsit felkavarta az "állóvizet" (több hozzászólás, több módszer megismerése), viszont annak, hogy ezt személyeskedésnek vetted azt sajnálom. Szó sincs róla, hogy más vezetési stílusát minősíteném, sőt ámulok, hogy másnak milyen "jó" lába van az enyémhez képest. Én csak egy kérdéshez szóltam hozzá, leírva saját tapasztalataimat. Mint említettem nem követendő, de én így tudom a legkevesebb fogyasztást elérni. (ezek szerint egy próbát sem ér meg) :no:

Tisztelettel: TSityu

U.i: az említett városokban én is jártam, a diesel meg szerintem picit más.
dehogy vettem személyeskedésnek  :flowers:
mindenki úgy vezet, ahogy szeret-tud-akar-hagyják-engedik.

én csak azt írtam le, ahogyan én teszem, és azzal mit lehet elérni, mit értem el.

a városokat azért említettem, m ugyanazon a napon ingáztam bp-ről oda és vissza és így értettem a hosszabb utakat.

dízel más: benzinest 2000-nél, dízelt 1500-nál elváltom.

persze így az a fajta "élvezet", mint például az előzgetés, vagy a nagy fordulatos motorhang eltűnik. van helyette más szépség. kérdés,h ki mire fogékony.
próbálgattam a másik végletet is, de köszönöm, nekem elég volt a rohanásból. :flowers:

mondom: ez az én véleményem, álláspontom. nem veszem személyeskedésnek, ha valaki másképpen gondolkodik. :D