Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423683 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2565 Dátum: 2009.02.27 10:20:50 »
Druszám, tapasztalataim alapján a fedcomp alkalmatlan fogyasztásmérésre. Városi használat teljesen meg tudja hülyíteni, volt már, hogy literes nagyságrenddel tért el a kiszámolt értéktől.

Telitank, újra telitank, fejben/telefonnal számol.

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2566 Dátum: 2009.02.27 10:21:02 »
Na jo, de ez a topic a fogyi tulreagalasrol szol  :lol:

Oké, persze :flowers:

Csak felmerült, hogy mennyire sci-fi kategória jó fogyasztást elérni, ami szerintem így túlreagált.
Két dolog kell hozzá: 1, hozzáállás, (Music által leírt dolgok megvalósítása) 2, kedvező körülmények, mert egy dugós reggeli 5perc 5méterbe, senki se fog csodafogyasztást produkálni, akárhogy nem-nyomja a gázpedált, tekeri a benzincsapot :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.27 10:22:43 írta Peti »

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2567 Dátum: 2009.02.27 10:22:13 »
Druszám, tapasztalataim alapján a fedcomp alkalmatlan fogyasztásmérésre. Városi használat teljesen meg tudja hülyíteni, volt már, hogy literes nagyságrenddel tért el a kiszámolt értéktől.

Telitank, újra telitank, fejben/telefonnal számol.

Jah, igazad van ki is vettem :whistling: kapcsoltam hogy ez így nem áll meg...

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2568 Dátum: 2009.02.27 10:26:50 »
Nektek mennyi fogyasztás-ingadozás van a lábatokban? Úgy értem, ha figyeltek rá, illetve ha csak úgy mentek, ahogy jól esik, mennyi a különbség?

Nekem kb. egy-másfél liter. Mostanában figyelek a fogyasztásra, tankoltam már 7 alatti átlagot is (hozzáteszem, nálam a fogyi szempontjából legrosszabb, városi és autópályás használat a jellemző), az utóbbi 5 tank átlaga nincs 7,2 fölött, ez tuti. Máskor télen jellemzően tojok a fogyasztásba, közlekedem, ahogy lehet, és télen olyan 8-8,5 körül szokott kijönni az átlag.

Nekem is kb.1liter. :hmmmm:

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2569 Dátum: 2009.02.27 10:43:05 »
Telitank, újra telitank, fejben/telefonnal számol.
Jó, de ez csak hosszabb távon ad reális értéket szerintem. 500 kilométernél 1 liter eltérés a tankolásban 0,2 liter eltérést ad ki 100 km-re vetítve. Márpedig 1 liter eltérésed lehet, hogy egyszer csurig töltötted, utána meg csak addig, míg leállt a pisztoly elsőre, meg ilyenek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2570 Dátum: 2009.02.27 21:04:33 »
Tavaly nekem is volt egy jó 150 km-es utam az Avéval a Dunakanyarban és kétszer keresztül Budapesten, többnyire 70-80-as tempóban, és utólag a fogyasztásból visszaszámolva kb. 5,2-5,3-as átlag jött ki.

Ezt hogy csináltad  :ph34r: ? Ahogy már írtam, most legutóbb Sarkad-Szeged között (ez ugye Alföld), szinte nulla forgalomban, lakott területen kívül 80-ra állított tempomattal, lakott területen belül (ilyen amúgy alig van a jelzett szakaszon) 60-al, gyakorlatilag végig ötösben haladva, 5.4-es átlag jött ki nekem az Avéra. Hogy a fenébe tudtál ennél kevesebbet produkálni úgy, hogy közben még 2x át is mentél BP-n?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2571 Dátum: 2009.02.27 21:10:59 »
Nektek mennyi fogyasztás-ingadozás van a lábatokban? Úgy értem, ha figyeltek rá, illetve ha csak úgy mentek, ahogy jól esik, mennyi a különbség?

Nekem kb. egy-másfél liter. Mostanában figyelek a fogyasztásra, tankoltam már 7 alatti átlagot is (hozzáteszem, nálam a fogyi szempontjából legrosszabb, városi és autópályás használat a jellemző), az utóbbi 5 tank átlaga nincs 7,2 fölött, ez tuti. Máskor télen jellemzően tojok a fogyasztásba, közlekedem, ahogy lehet, és télen olyan 8-8,5 körül szokott kijönni az átlag.

Autópályán kiválóan lehet takarékoskodni, elvégre ott tudsz a leginkább egyenletesen haladni. Csak itt kell hozzá a legnagyobb önuralom, elvégre mondjuk 90 a pályán meglehetősen igénybe tudja venni az ember türelmét egy idő után  :helpsmilie:

És hogy mennyi fogyasztás-ingadozás van a lábamban? Sok. Pl. le tudok menni az Avensissel a Balatonra 6 literrel - de 9-el is  :whistling: ... És ez ugye 50 % különbség, szal bazi sok. De mondjuk az utazósebességekben is van ilyenkor közel 50 % különbség ;) ... Még ha az átlagsebességben nem is, mert a 6 literes fogyihoz kb. 70 kmh, a 9 litereshez 100 kmh átlagsebesség tartozik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2572 Dátum: 2009.02.27 21:15:56 »
Telitank, újra telitank, fejben/telefonnal számol.
Jó, de ez csak hosszabb távon ad reális értéket szerintem. 500 kilométernél 1 liter eltérés a tankolásban 0,2 liter eltérést ad ki 100 km-re vetítve. Márpedig 1 liter eltérésed lehet, hogy egyszer csurig töltötted, utána meg csak addig, míg leállt a pisztoly elsőre, meg ilyenek.

Ezért igyekszem én pl. a Starlettel (amelynél ráálltam a ritkán, de akkor tele tankolós metódusra) itt a városban mindig ugyazon a kúton tankolni, sőt eddig minden alkalommal még a kútoszlop is azonos volt. És természetesen mindig pontosan ugyanúgy a beöntőnyílás pereméig megtöltöttem (ami amúgy a Starletnél nem nehéz, ebben még nem bonyolult alakú a tank, és a betöltő cső is rövid; az első katt után alig pár deci megy már csak bele, és ehhez sem kell hosszas várakozás, sok kattintgatás).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2573 Dátum: 2009.02.27 22:44:38 »
Ezt hogy csináltad  :ph34r: ? Ahogy már írtam, most legutóbb Sarkad-Szeged között (ez ugye Alföld), szinte nulla forgalomban, lakott területen kívül 80-ra állított tempomattal, lakott területen belül (ilyen amúgy alig van a jelzett szakaszon) 60-al, gyakorlatilag végig ötösben haladva, 5.4-es átlag jött ki nekem az Avéra. Hogy a fenébe tudtál ennél kevesebbet produkálni úgy, hogy közben még 2x át is mentél BP-n?
Nem valasz erre csak eszembe jutott, hogy azert az uzemanyagon is mulhat 0.5 liter szerintem.  Meg nem mertem "tudomanyosan", de nekem ugy tunik a premium anyagoknal valoban jobban fogyaszt a kocsi.
apropo; tovabb tart az onuralmam es most 600 km kornyeken 6 literen van az atlagfogyimerom ;) - keves budapest csucsidon kivul es sok budapest kornyeke palyan 0ason

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2574 Dátum: 2009.02.27 22:58:57 »
Nem valasz erre csak eszembe jutott, hogy azert az uzemanyagon is mulhat 0.5 liter szerintem.  Meg nem mertem "tudomanyosan", de nekem ugy tunik a premium anyagoknal valoban jobban fogyaszt a kocsi.

Fél liter  :ph34r: ? Hát, talán egy húszliteres fogyasztású autónál. Egy 8-10 litert fogyasztónál aligha. Kizártnak tartom, hogy 2-3 %-nál nagyobb fogyasztás-különbség múlhasson az üzemanyagon.

Egyébként amennyire tudom, music nem szokott "prémium" üzemanyagokat tankolni, hanem jellemzően az árban legkedvezőbb 95-öst vadássza  :) ... Nekünk amúgy sima MOL 95-össel jött ki az említett 5.4-es érték.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2575 Dátum: 2009.02.27 23:06:25 »
Ezt hogy csináltad  :ph34r: ? Ahogy már írtam, most legutóbb Sarkad-Szeged között (ez ugye Alföld), szinte nulla forgalomban, lakott területen kívül 80-ra állított tempomattal, lakott területen belül (ilyen amúgy alig van a jelzett szakaszon) 60-al, gyakorlatilag végig ötösben haladva, 5.4-es átlag jött ki nekem az Avéra. Hogy a fenébe tudtál ennél kevesebbet produkálni úgy, hogy közben még 2x át is mentél BP-n?
Hétvégén volt, a 70-80 azért a 70-hez volt közelebb, és a kétszeri átmenés 80%-ban többsávos főúton történt, ahol a megengedett sebesség 60, vagy 70 - tehát végig lehetett 5-ben menni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2576 Dátum: 2009.02.27 23:08:39 »
Ezt hogy csináltad  :ph34r: ? Ahogy már írtam, most legutóbb Sarkad-Szeged között (ez ugye Alföld), szinte nulla forgalomban, lakott területen kívül 80-ra állított tempomattal, lakott területen belül (ilyen amúgy alig van a jelzett szakaszon) 60-al, gyakorlatilag végig ötösben haladva, 5.4-es átlag jött ki nekem az Avéra. Hogy a fenébe tudtál ennél kevesebbet produkálni úgy, hogy közben még 2x át is mentél BP-n?
Hétvégén volt, a 70-80 azért a 70-hez volt közelebb, és a kétszeri átmenés 80%-ban többsávos főúton történt, ahol a megengedett sebesség 60, vagy 70 - tehát végig lehetett 5-ben menni.

Na jó, de azért néha csak meg kellett állni, nem? És lakott területen kívül mennyivel mentél? Gondolom, ott is 70-el, mert máshogy ez aligha lenne lehetséges.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2577 Dátum: 2009.02.28 08:11:27 »
Na jó, de azért néha csak meg kellett állni, nem? És lakott területen kívül mennyivel mentél? Gondolom, ott is 70-el, mert máshogy ez aligha lenne lehetséges.
Válasz az Ave topikban.
music     

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2578 Dátum: 2009.02.28 21:44:02 »
tovabb tart az onuralmam es most 600 km kornyeken 6 literen van az atlagfogyimerom ;)
vigyázz :excl: könnyen rá lehet szokni  :D

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2579 Dátum: 2009.02.28 22:26:10 »
tovabb tart az onuralmam es most 600 km kornyeken 6 literen van az atlagfogyimerom ;)
vigyázz :excl: könnyen rá lehet szokni  :D
:D egyebkent mar erzem ;) most nagy szerencsevel nem voltak dugos bp utjaim, de asszem amint jon egy el fog menni a kedvem