Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423783 alkalommal)

0 Felhasználó és 56 vendég van a témában

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2550 Dátum: 2009.02.25 12:52:30 »
...
Magam reszerol tettem most egy nagy onuralmat igenylo probat. Hetvegen autozgattam kb 300 km-em foleg az M0 es M1 kornyeken. M0an tartottam a 80-90-et palyan 100-120 kornyeket...
:) ::)
Magam reszerol  :szemez:

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2551 Dátum: 2009.02.25 13:29:56 »
[Magam reszerol  :szemez:
:flowers: :clap:
az eredmény egyébként jó.
öcsém 1.3 yarisa fogyaszt így, vegyes használatban, ami 900-950kg.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2552 Dátum: 2009.02.25 15:05:23 »
Városi 6 liter: gyér forgalom, zöldhullám (ill. lámpa nélküli, folyamatos haladást lehetővé tevő szakasz), simán 6 liter. Nekem is sikerült már hajnalban, Pesten, Fradi pálya - Árpád híd viszonylatban. 50-70 között ötödikben.
Persze, de ez mar nem is a "varosi" fogyi csak eppen varosban autoztal.
Egyebkent nalam is 7-9 kozott mozog valahogy. Volt egy full varosi tankom (jellemzoen csucsban) az 9,5 lett


Szerintem nagyon sok függ a vezetési stílustól. A lassítások és gyorsítások között is nagy különbségek lehetnek. Az Aurissal főként párom jár. Dunakeszin lakunk és a Lágymási hídon is át kell mennie, hogy eljusson a munkahelyére, majd vissza. A legelső fogyasztása se ment 7,4 fölé, pedig akkor még szokta az autót. Sőt a karácsonyi időszak körüli fogyija, amikor a dugóban állt néha órákat a Hungárián, a bevásárlási roham miatt, már az is 7 alatti volt. (Azt már le se merem írni, hogy az off autójával jobb fogyikat csinált, mint a nagy fogyasztás csökkentő guruk, itt a fórumon. :devil:)
Szerintem nagyon sok múlik az ember egyéni vezetési stílusán. A legjobb példa a megszállott páros (Leszilaci és Zénóka) mennyivel járnak a yarissal. Leszilacinak az 1,3-as yarissal kisebb a fogyasztása, mint az én 1,0-omnak. :szemez: Annak ellenére, hogy utoljára 2007-ben volt a yarisom fogyija 6 felett, tudom jól, hogy még bőven van tartalék a fogyasztásnál, simán lehet pl. a legutóbbi tankolás 5,56-os átlagát is lejjebb vinni. Annak idején a városban én is ki tudtam taposni az autókámból akár a 8 lityis átlagot is. Igazából Zénóka okítása után kezdett látványosan csökkeni a fogyim.  :D
Szilvi 62

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2553 Dátum: 2009.02.25 20:01:09 »
7.8, hú, borzasztó  :D ... A seggemet verném a földhöz örömömben egy ekkora városi fogyasztás láttán  :yes:
Felkeltette a figyelmem a panaszkodásod és az aláírásban szereplő átlag közti különbség, ezért ránéztem a Sprit-edre. Milyen átlagtempókkal sikerült neked azokat a 7l alatti fogyikat kicsikarnod? :?: Nekem, a "jó" tankolásaim vannak 7l körül, és ehhez jön a legelső 8l-es és az utolsó 8,26-os fogyi. Mondjuk a nagyobb számok jobbára városi közlekedést takarnak. Azonban én szeretném, ha úgy egy literrel lejjebb mennének ezek az értékek. Szerinted a mostani értékek a normálisak, vagy reális a várakozásom, hogy lejjebb vigyem őket? :helpsmilie: ;) Ja, és most a téli fogyasztásról beszélek. A nyárit természetesen még lentebb szeretném tudni. Mondjuk olyan 6,8-7,3l jó lenne télre, 5,8-6,3l meg nyárra. Így elégedett lennék. :whistling:
(Persze tudom, hogy még nem állt be igazán a lábam, meg még a tankolások száma sem hoz igazán értékelhető eredményt, de akkor is...)

A 7 liter alatti értékek olyankor jöttek ki, amikor a megtett táv nagy része városon kívülre esett. Ilyenkor jellemzően 90-100 körüli (óra szerinti) utazósebességgel szoktam haladni. Így gyakorlatilag pontosan 6 litert eszik, amennyire eddig tapasztaltam. Minden hosszabb utamon ez jött ki: az Ausztriából hazahozatalkor, egy Pécs-Kiskőrös-Pécs túrán, valamint a január eleji erdélyi kirándulásomon is. Amúgy a Spriten a legtöbb érték mellé oda is írtam megjegyzésben a városi, ill. azon kívüli kilométerek arányát, és gyakran az utazósebességet is.

Városban viszont bő 9 litert eszik a kocsi, ahogy ez szintén látható a Spritről.

Ennek fényében szvsz az általad leírt értékek teljesen rendben vannak. Egyvalamit tudomásul kell venni: ha egy autó jól indul, jól megy, és a károsanyag-emissziója is normális értékeken van, akkor az adott fogyasztása normális. Tehát annyi, amennyi, és kész. Vagyis az autó nem "rossz", tehát műszaki beavatkozással nem lehet lejjebb vinni a fogyasztását. Maximum a vezetési stílus és/vagy az útvonal megváltoztatásával, de nyilván itt is adott egy mozgástér, amiből nem lehet kilépni. A más típusokkal való összevetést pedig el kell felejteni, akkor is, ha amúgy a hengerűrtartalmuk és a méretük kb. azonos. Tehát pl. számomra nincs információ-értéke, hogy mennyit eszik egy ezres Yaris, és te se egy -teszem azt- 1.3-as Fiestával vesd össze a saját fogyasztásodat. Hanem csakis és kizárólag más 1.3-as Charade-okkal; de még ezt is óvatosan, mert azok más autók, más sofőrökkel, más útvonalakon. Tehát még a típuson belüli összevetést is csak nagyságrendi szinten érdemes figyelembe venni.

A másik, amit meg kell nézni, de szintén csak afféle viszonyítási alapként: a gyári fogyi. Ha az autód étvágya nem tér el jelentősen a gyári értéktől, akkor ki lehet jelenteni, hogy rendben van. Teszem azt, liternyi eltérés még bőven belefér.

Nekem azért nehezebb kicsit a dolgom, mert egy kvázi kihalt autót hajtok (Starlet P6), pl. a Spriten egy ilyen sincs az enyém kívül  ::) ... Így nehezebb viszonyítani. De ott a gyári átlagfogyasztás: 7.3 liter. Ezzel összevetve, teljesen rendben vannak az értékeim.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2554 Dátum: 2009.02.25 20:11:36 »
Városi 6 liter: gyér forgalom, zöldhullám (ill. lámpa nélküli, folyamatos haladást lehetővé tevő szakasz), simán 6 liter. Nekem is sikerült már hajnalban, Pesten, Fradi pálya - Árpád híd viszonylatban. 50-70 között ötödikben.
Persze, de ez mar nem is a "varosi" fogyi csak eppen varosban autoztal.
Egyebkent nalam is 7-9 kozott mozog valahogy. Volt egy full varosi tankom (jellemzoen csucsban) az 9,5 lett


Szerintem nagyon sok függ a vezetési stílustól. A lassítások és gyorsítások között is nagy különbségek lehetnek. Az Aurissal főként párom jár. Dunakeszin lakunk és a Lágymási hídon is át kell mennie, hogy eljusson a munkahelyére, majd vissza. A legelső fogyasztása se ment 7,4 fölé, pedig akkor még szokta az autót. Sőt a karácsonyi időszak körüli fogyija, amikor a dugóban állt néha órákat a Hungárián, a bevásárlási roham miatt, már az is 7 alatti volt. (Azt már le se merem írni, hogy az off autójával jobb fogyikat csinált, mint a nagy fogyasztás csökkentő guruk, itt a fórumon. :devil:)
Szerintem nagyon sok múlik az ember egyéni vezetési stílusán. A legjobb példa a megszállott páros (Leszilaci és Zénóka) mennyivel járnak a yarissal. Leszilacinak az 1,3-as yarissal kisebb a fogyasztása, mint az én 1,0-omnak. :szemez: Annak ellenére, hogy utoljára 2007-ben volt a yarisom fogyija 6 felett, tudom jól, hogy még bőven van tartalék a fogyasztásnál, simán lehet pl. a legutóbbi tankolás 5,56-os átlagát is lejjebb vinni. Annak idején a városban én is ki tudtam taposni az autókámból akár a 8 lityis átlagot is. Igazából Zénóka okítása után kezdett látványosan csökkeni a fogyim.  :D

Ez igaz  :yes: ... És városon kívül tényleg kvázi csak az ember elhatározásán múlik, hogy mennyire megy lassan, úgyhogy ott eléggé "képtelen" értékek is elérhetők - én is elmozgattam a nagy batár kétliteres Avensist 80-al 5.4 literrel, és ha 80 helyett mondjuk 65-el megyek, akkor nyilván 4-es lett volna a tizedesvessző előtt (de azért mindennek van határa, bár még így 80-al is meg kellett előznöm néhány személyautót). Szóval, városon kívül tág a játéktér.

De városban (hacsak nem olyan szakaszokon és/vagy időszakokban mész, ahol/amikor kvázi egyenletesen tudsz haladni) azért lényegesen nehezebb a dolog, elvégre ott muszáj együtt "úszni" valamilyen szinten a forgalommal  :hmmmm: ... Elképzelni se tudom, hogyan kell a budapesti városi forgalomban úgy vezetni egy benzines Aurist, hogy dugókkal együtt is 7 liter alatt legyen a fogyi  :ph34r: ... Ez döbbenetes!!! Ne érts félre, nem hitetlenkedek, csak meg vagyok lepődve  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2555 Dátum: 2009.02.25 21:54:43 »
Városi 6 liter: gyér forgalom, zöldhullám (ill. lámpa nélküli, folyamatos haladást lehetővé tevő szakasz), simán 6 liter. Nekem is sikerült már hajnalban, Pesten, Fradi pálya - Árpád híd viszonylatban. 50-70 között ötödikben.

Ha viszont lassítani-gyorsítani is kell, és van forgalom, városban alap a 7,5-8 liter. Ha jellemzően hidegen, hideg időben megy a kocsi: plusz 1-2 liter. Nekem most télen 7 és 10 között vannak a városi fogyasztásaim.

Dettó ugyanez volt nekem is, város 7.5-8, télen +1liter, a legjobb fogyim 6,5 volt, de alufelnivel, azon még picit lehetett volna faragni, de ehhez -is- tojás kell a pedálhoz és gyér forgalom.

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2556 Dátum: 2009.02.25 21:59:25 »
Elképzelni se tudom, hogyan kell a budapesti városi forgalomban úgy vezetni egy benzines Aurist, hogy dugókkal együtt is 7 liter alatt legyen a fogyi  :ph34r:

Én E12-vel stau mentes, kifejezetten gyér forgalomba bírtam csak 7alá menni.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2557 Dátum: 2009.02.26 12:46:28 »
Azért Szilvi elmondása alapján, csak fel kéne kérni Zénókát egy gyorstalpaló tanfolyam lebonyolítására a tavaszi tali keretein belül. :innocent: :whistling: ;) :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2558 Dátum: 2009.02.26 17:06:14 »
Utolsó teli tanknál sikerült (nekem) új rekordot felállítani: 749, 5 km, 46,15 l benzinnel, 6,16 l/100 km átlagfogyasztás. Egyik indulás garázsból, aztán egész nap vagy egész éjjel szabad ég alatt, napi 2x26 km; max. 3000-nél váltok, sebességkorlátozás szigorúan betartva (mindennap főút, autópálya, M0, Csepel, utóbbinál nem ritkán araszolgatás); továbbá kapott egy flaska injektor tisztítót is. Nekem tetszik...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2559 Dátum: 2009.02.26 22:44:44 »
Azért alapvetően nem nehéz gazdaságosan vezetni az autót. Egyet kell szem előtt tartani: maradjon lendületben a kocsi, és azt minél magasabb fokozatban tegye. (Ha nagyon a fogyira megyek, akkor azt is hozzá kell tenni, hogy minél lassabban a minél magasabb fokozatban.) Tavaly nekem is volt egy jó 150 km-es utam az Avéval a Dunakanyarban és kétszer keresztül Budapesten, többnyire 70-80-as tempóban, és utólag a fogyasztásból visszaszámolva kb. 5,2-5,3-as átlag jött ki.
A malacorrúval a rekord az tényleg durva volt: 6-os úton Pécs oda-vissza (egy kis város is volt benne), 90-95-ös tempóban, ahol lehet. Ebből jött ki egy 4,8-as fogyi...
music     

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2560 Dátum: 2009.02.27 09:25:17 »
Azért alapvetően nem nehéz gazdaságosan vezetni az autót. Egyet kell szem előtt tartani: maradjon lendületben a kocsi, és azt minél magasabb fokozatban tegye. (Ha nagyon a fogyira megyek, akkor azt is hozzá kell tenni, hogy minél lassabban a minél magasabb fokozatban.)

Sztem is ennyi, nem kell ezt túlreagálni...

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2561 Dátum: 2009.02.27 09:34:02 »
Sztem is ennyi, nem kell ezt túlreagálni...
Na jo, de ez a topic a fogyi tulreagalasrol szol  :lol:

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2562 Dátum: 2009.02.27 09:57:58 »
Nektek mennyi fogyasztás-ingadozás van a lábatokban? Úgy értem, ha figyeltek rá, illetve ha csak úgy mentek, ahogy jól esik, mennyi a különbség?

Nekem kb. egy-másfél liter. Mostanában figyelek a fogyasztásra, tankoltam már 7 alatti átlagot is (hozzáteszem, nálam a fogyi szempontjából legrosszabb, városi és autópályás használat a jellemző), az utóbbi 5 tank átlaga nincs 7,2 fölött, ez tuti. Máskor télen jellemzően tojok a fogyasztásba, közlekedem, ahogy lehet, és télen olyan 8-8,5 körül szokott kijönni az átlag.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2563 Dátum: 2009.02.27 10:11:31 »
Nektek mennyi fogyasztás-ingadozás van a lábatokban? Úgy értem, ha figyeltek rá, illetve ha csak úgy mentek, ahogy jól esik, mennyi a különbség?

Nekem kb. egy-másfél liter. Mostanában figyelek a fogyasztásra, tankoltam már 7 alatti átlagot is (hozzáteszem, nálam a fogyi szempontjából legrosszabb, városi és autópályás használat a jellemző), az utóbbi 5 tank átlaga nincs 7,2 fölött, ez tuti. Máskor télen jellemzően tojok a fogyasztásba, közlekedem, ahogy lehet, és télen olyan 8-8,5 körül szokott kijönni az átlag.
Nalam hasonlo, inkabb azt mondanam 1-2 liter kozott. Ha elengedem magam es varosban meg palyan is jobban hajtom akar 9 kornyekere is feltolom, ha figyelek lehet 7 alatt is.

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2564 Dátum: 2009.02.27 10:17:57 »
Hát igen, nem véletlen, hogy azt szoktuk mondani, hogy két liter van a lábakban, amikor valaki a kocsija fogyasztására panaszkodik.

...ja, és több is az, mint kettő: nekem a negatív rekordom 6 alatt van (most meg nem mondom, mennyi; 200 km-s szakaszra mértem már 5,2-t is), a maximum meg kb. 10 liter. Ha sztrádán 100 és 180 lenne a tempó, kb. 8-10 liter különbség lenne a kettő között.