Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426548 alkalommal)

0 Felhasználó és 50 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2505 Dátum: 2009.02.18 16:40:14 »
Bár ez itt egy picit OFF lesz, de ha már szóba kerültek a külföldi rendőri ellenőrzések, engem az érdekelne, hogy egy utólag berakott Xenonlámpás autóba belekötnének-e? Vagy ez csak nálunk "szentírás", hogy kell hozzá fénysz. mosó meg aut magasságállítás?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2506 Dátum: 2009.02.18 16:42:12 »
Bár ez itt egy picit OFF lesz, de ha már szóba kerültek a külföldi rendőri ellenőrzések, engem az érdekelne, hogy egy utólag berakott Xenonlámpás autóba belekötnének-e? Vagy ez csak nálunk "szentírás", hogy kell hozzá fénysz. mosó meg aut magasságállítás?
Engem sem a sógorok, sem a németek nem piszkáltak miatta.  :innocent:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2507 Dátum: 2009.02.18 16:48:19 »
Bár ez itt egy picit OFF lesz, de ha már szóba kerültek a külföldi rendőri ellenőrzések, engem az érdekelne, hogy egy utólag berakott Xenonlámpás autóba belekötnének-e? Vagy ez csak nálunk "szentírás", hogy kell hozzá fénysz. mosó meg aut magasságállítás?

Ez pont hogy nálunk nem "szentírás" (ahogy az látható a rengeteg, illegál xenonos autóból). Nálunk ez csak írott betű, amire mindenki tojik. Németeknél pl. viszont ilyet egyáltalán nem fogsz látni. De ettől még nem hiszem, hogy külföldi autóba belekötnének emiatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2508 Dátum: 2009.02.18 17:55:25 »
Mielőtt nagyon belemelegednétek, kit és mikor igazoltattak és miért, szólok, hogy azt ne itt tegyétek meg, mert ez már nem a topik témájához tartozik. Kösziiiiii
Szilvi 62

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2509 Dátum: 2009.02.18 19:16:56 »
Amúgy ezek 600-700 km-es szakaszok átlagfogyijai. Fent vannak a spritmonitoron az autó fogyasztási adatai, elsők vagyunk a benzines aurisok között.  :clap: :clap:
Engem megeloz negy 1.4 dizeles. De lehet a negyediket el tudom kapni  ;)
De a ketliteresek kozott elso vagyok, magasan  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2510 Dátum: 2009.02.19 12:19:21 »
Figyi. Mivel ilyen sok országot fogsz érinteni, ezért szvsz nem érdemes kannával vacakolnod. Valószínűleg minden országban más jogszabály van erre, de túl nagy mennyiségek biztosan nincsenek engedélyezve. Úgyhogy szerintem ne nehezítsd a saját dolgodat ezzel. Inkább annak nézz utána, hogy melyik országban mennyibe kerül az üzemanyag, és ennek alapján igyekezz tervezni a tankolásokat. Ezzel az autóval elég sokat elmész egy teli tankkal, így egyes országokat biztosan ki is tudsz majd hagyni a tankolásból. Pl. Olaszországot, ahol jellemzően relatíve drága az üzemanyag. Az osztrákoknál viszont érdemes tankolni, mert ott meg olcsó. És így tovább...

Gondolom, ez majd segít. Nyilván rendszeresen frissítik. Úgy találtam meg, hogy beírtam a gugliba: Spritpreise in Europa.
Én is igy tervezem, amit sikerült megtudnom 10l engedelyezett mindenhol, azt magammal viszem, eleg is lesz tartaleknak, palyan kb. 150 km-t tudok mennyi ennyivel, az elég kell legyen mindenképpen, de centizni sem fogok értelemszerűen. Nagy mennyiséget nem viszek, már mondtam többször, el se férne 1 hónapnyi cucc mellé. Tavaly ott szívtam meg, hogy áá, még van idő tankolni, lesz kút úgyis. Nem volt:(
Holtankoljak.hu-n is van hasonló adatbázis. Figyelem majd, meg úgyis bemegyünk városokba is, ott meg olcsóbb tankolni, mint a pályán.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2511 Dátum: 2009.02.19 12:36:35 »
Tudja valaki a választ az eredeti kérdésre, hogy van-e vmi korlát gázolajra kinn?
Sajna google se sokat segített:(

Itt egy jo leirás: http://www.adac.de/Recht_und_Rat/kfz_zulassung/reservekanister/default.asp
A DIN-Norm 7274 vagy 16904 fontos.

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2512 Dátum: 2009.02.19 12:45:21 »
Itt egy jo leirás: http://www.adac.de/Recht_und_Rat/kfz_zulassung/reservekanister/default.asp
A DIN-Norm 7274 vagy 16904 fontos.
Ahh köszi, havernak már szóltam is fordítsa le nekem pontosan, németül sajna mán nem nagyon megy:(
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2513 Dátum: 2009.02.19 14:44:04 »
Itt egy jo leirás: http://www.adac.de/Recht_und_Rat/kfz_zulassung/reservekanister/default.asp
A DIN-Norm 7274 vagy 16904 fontos.
Mit jelentenek ezek a DIN számok? Nekem szabvány műanyag (piros meg sárga színű, erős műanyagból, oldalán tanúsítvány) meg fém (az a hagyományos fajta, amit pl kutakon is kapni lehet, s ilyen fémes zöldes színűek). Ezek megfelelnek vajon, vagy kell vmi spéci németek gyártotta cuccot vennem?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2514 Dátum: 2009.02.19 14:49:11 »
A DIN a német szabvány: Deutsches Institut für Normung
Olyan, mint az MSZ. Ez esetben egy szabványszámot jelöl, aminek megfelel a termék.

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2515 Dátum: 2009.02.19 15:01:25 »
A DIN a német szabvány: Deutsches Institut für Normung
Olyan, mint az MSZ. Ez esetben egy szabványszámot jelöl, aminek megfelel a termék.
És azt vajon hol tudom kideríteni, hogy az én kannáim megfelelnek-e ennek?
Sőt ha esetleg pl. németben járva megállít a rendőr, ő honnan deríti ki?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2516 Dátum: 2009.02.19 15:41:40 »
És azt vajon hol tudom kideríteni, hogy az én kannáim megfelelnek-e ennek?
Sőt ha esetleg pl. németben járva megállít a rendőr, ő honnan deríti ki?

http://www.mercateo.com/p/329-77371103/Benzinkanister_DIN_7274_Jerrican_Verschluss_20_Liter_mit_GGVS.html

Ha ilyesmi a kanna akkor szer. ok. Ellenörzéseket TV-ben lehet látni többször, idegen látogatokat szoktak nézni, inkább Lengyel O. felöl vagy még keletebbröl mert ott olcso az üzemanyag. De különben minek is a kanna? + 20 KG több teher. Benzinkut van mindenhol, vagy idöben kell tankolni.

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2517 Dátum: 2009.02.19 16:08:34 »
http://www.mercateo.com/p/329-77371103/Benzinkanister_DIN_7274_Jerrican_Verschluss_20_Liter_mit_GGVS.html

Ha ilyesmi a kanna akkor szer. ok. Ellenörzéseket TV-ben lehet látni többször, idegen látogatokat szoktak nézni, inkább Lengyel O. felöl vagy még keletebbröl mert ott olcso az üzemanyag. De különben minek is a kanna? + 20 KG több teher. Benzinkut van mindenhol, vagy idöben kell tankolni.
Koszonom, ilyesmi aham, csak nem piros, hanem "kannaszinu" teteje van. Akkor ezekszerint jo lesz. A +20 kg tömeg hidegen hagy, ha nem bírja el a kocsi fel is gyújtom az út szélén, az meg elég arra, hogy ne szopjam be sehol, esetleg ne kelljen tankolni az olaszoknal.

Koszi a helpet.

Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2518 Dátum: 2009.02.23 10:24:28 »
Most olvastam, hogy van OMW hálózat is, meg MOL hálózat is olaszban. A hír azt mondja: "Mint ismeretes, a MOL 2007 óta van jelen az olasz piacon, ahol a mantovai IES finomítót vásárolta meg, s 195 töltőállomással rendelkezik."

Ezeket próbálta már valaki olaszban?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2519 Dátum: 2009.02.23 10:27:47 »
Ezeket próbálta már valaki olaszban?
Meg latni se lattam errefele MOL-t.  :no: Marmint: Sud-Tirol, Trentino. Verona, Milano, Velence kornyeke.
OMW-t mintha lattam volna, de meg nem probaltam.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX