Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425175 alkalommal)

0 Felhasználó és 66 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2490 Dátum: 2009.02.17 21:17:04 »
Ezek 50 km-re vonatkozó adatok.
 :D

Sejtettem  :yes: ... Nálam meg a Starlet 9.17-es átlaga természetesen 200 km-re értendő  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2491 Dátum: 2009.02.18 12:16:42 »
Ezek 50 km-re vonatkozó adatok.
 :D

Már megint beszólsz??  :D Irigykedsz mi, mert rossz bótot csináltál?? Látod nem kellett volna eladnod ezt a jó autót.  [rohog] [rohog]
Amúgy ezek 600-700 km-es szakaszok átlagfogyijai. Fent vannak a spritmonitoron az autó fogyasztási adatai, elsők vagyunk a benzines aurisok között.  :clap: :clap:
Szilvi 62

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2492 Dátum: 2009.02.18 12:28:19 »
Nekem lenne egy olyan érdekes kérdésem is, hogy nem tudja valaki nyugat európai országokba mennyi üzemanyagot vihetek magammal az országba belépve? Tavaly majdnem megszoptam a tankolást, idén nem akarok ugyanúgy járni, de a szabályokat sem szegném meg. Nincs valahol egy táblázat erről? Itthonra úgy tudom 10L-t lehet behozni, én 20l-es kannát vinnék magammal. Lehet ez gond valahol? (Országok: Ausztria, Németország, Svájc, Belgium, Hollandia, Franciaország, Spanyololszág, Olaszország)
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2493 Dátum: 2009.02.18 12:51:51 »
Miért akarsz magaddal vinni? Nem drágább ott sem az üzemanyag. Az osztrákoknál rendszerint még olcsóbb is. A németek velünk kb. egy árban szoktak lenni. :1eye:
Amúgy konkrétan a határon nincs ellenőrzés. Max a mozgó vámosok állítanak meg, de én az öt év alatt amíg kinn dolgoztam, egyszer sem találkoztam velük. :hug:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2494 Dátum: 2009.02.18 13:25:30 »
Miért akarsz magaddal vinni? Nem drágább ott sem az üzemanyag. Az osztrákoknál rendszerint még olcsóbb is. A németek velünk kb. egy árban szoktak lenni. :1eye:
Amúgy konkrétan a határon nincs ellenőrzés. Max a mozgó vámosok állítanak meg, de én az öt év alatt amíg kinn dolgoztam, egyszer sem találkoztam velük. :hug:
Dániába belépve mentünk kb. 300 métert és már intettek is ki. iratellenőrzés után megkérdezték udvariasan, hogy van-e nálunk kábítószer. Mikor mondtuk, hogy nincs, továbbengedtek, benzint nem kérdezték :-)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2495 Dátum: 2009.02.18 13:33:52 »
Miért akarsz magaddal vinni? Nem drágább ott sem az üzemanyag. Az osztrákoknál rendszerint még olcsóbb is. A németek velünk kb. egy árban szoktak lenni. :1eye:

Raadasul a minoseguk is sokkal jobb! Boby a Te geped az osztrak Shell uzemanyagaiert fog elni-halni.  ;)
Szerkesztve: az olasz gazolajat viszont keruld, ha egy mod van ra.  :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.18 13:44:18 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2496 Dátum: 2009.02.18 13:40:34 »
Engem tavaly a következők szedtek ki:
Francia határon francia azonnal, svájcin svájci, csak befele. Kifele nem érdekeltem őket.
Francián belül 3x kutatták át a kocsit, egszer vmi faluban 1 körforgalomnál, itt MINDENT megnéztek, vagy 5 percig tanakodtak hogy a haver kalcium injekcióját (allergiára) küldjék-e laborba. Kinyittatták az összes Salzburgból hozott csokisdobozt, a hűtőládát, a kesztyűtartót, a csomagokat mindent.
Párizsban is volt 1 hasonló leltár, bár nem olyan alapos.
Andorrából spanyolba menet is spanyolok leltároztak. Vámos mondta életébe nem látott még magyar rendszámot. De azt tudta hogy a lányok szépek, a kocsit nem is kutatta át, azért allított meg hogy megkérdezze ez igaz-e. Azon kívül csak megkérdezte van-e nálam cigi meg több mint 20e euro KP. De mondtam nem dohányzok, és sajna nincs annyi lóvém sem. Elengedett.
Szal erre nem építenék, hogy nem állítanak meg:D
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2497 Dátum: 2009.02.18 13:44:30 »
Miért akarsz magaddal vinni? Nem drágább ott sem az üzemanyag. Az osztrákoknál rendszerint még olcsóbb is. A németek velünk kb. egy árban szoktak lenni. :1eye:

Raadasul a minoseguk is sokkal jobb! Boby a Te geped az osztrak Shell uzemanyagaiert fog elni-halni.  ;)
Értelemszerűen nem itthon tankolnék a kannába, hanem németben, vagy még inkább a sógoroknál, s én is preferálom a külföldi üzemanyagot, tapasztaltam hogy sokkal jobb. Visszafele meg spanyolban esetleg, ha a franciáknál fel kéne használni.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2498 Dátum: 2009.02.18 13:47:39 »
Olasz gázolajjal mi a baj, azon kívül, hogy heroinárban van?
Egyszer tanácsolták olaszoknál ne fizessek kártyával sem, csak kpban. Be is tartottam, de arra emlékszem az üzemanyag nem volt vmi jó, nem is ment vele olyan sokat a kocsi, mint a német területen vagy a francia anyaggal.
Van vmi amiről tudni kellene?
Szlovén, meg horvát anyag milyen?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2499 Dátum: 2009.02.18 13:51:04 »
Olasz gázolajjal mi a baj, azon kívül, hogy heroinárban van?
Egyszer tanácsolták olaszoknál ne fizessek kártyával sem, csak kpban. Be is tartottam, de arra emlékszem az üzemanyag nem volt vmi jó, nem is ment vele olyan sokat a kocsi, mint a német területen vagy a francia anyaggal.
Fogalmam nincs mi a bibi az olasz uzemanyaggal, csak azt tudom, hogy ratyi.   :hmmmm: :wacko: Mind! Legyen az gazolaj, vagy benzin. Probaltam eddig Repsol, Shell, Esso es Agip kutakat itt. Eddig az Agip BlueDiesele jott be legjobban. (ha az nincs, akkor az Agip sima dizel) A rohej az, hogy a premium dizel olcsobb mint a benzin  :D Az Esso a leggazabb!  :nonono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2500 Dátum: 2009.02.18 14:00:01 »
Tudja valaki a választ az eredeti kérdésre, hogy van-e vmi korlát gázolajra kinn?
Sajna google se sokat segített:(
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2501 Dátum: 2009.02.18 14:28:04 »
Engem tavaly a következők szedtek ki:
.....
OFF
Minket a franciák sem ellenőriztek, pedig a partraszállás 60. évfordulójára mentünk ki a normandiai partokhoz. Akkor pedig ott nagy volt a hadd-el-hadd. :D Svájcba menet sem szedtek még szét egyszer sem, bár tény, hogy ők szigorúbbak. Biztosan megnyerő a mosolyom.  :D :D
ON
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2502 Dátum: 2009.02.18 15:19:07 »

....Azon kívül csak megkérdezte van-e nálam cigi meg több mint 20e euro KP. De mondtam nem dohányzok, és sajna nincs annyi lóvém sem. Elengedett.
Szal erre nem építenék, hogy nem állítanak meg:D

Nemááá! Le akart venni 20 eurora meg stalbot kunyizott?   :lol:
Fery

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2503 Dátum: 2009.02.18 16:12:38 »
Ezek 50 km-re vonatkozó adatok.
 :D

Már megint beszólsz??  :D Irigykedsz mi, mert rossz bótot csináltál?? Látod nem kellett volna eladnod ezt a jó autót.  [rohog] [rohog]
Amúgy ezek 600-700 km-es szakaszok átlagfogyijai. Fent vannak a spritmonitoron az autó fogyasztási adatai, elsők vagyunk a benzines aurisok között.  :clap: :clap:

Nem csoda  :) ... Ezek szinte sci-fi adatok, messze a gyár által megadott érték alatt. Tényleg kíváncsi lennék, hogyan (és mikor/hol) kell vezetni ehhez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2504 Dátum: 2009.02.18 16:20:35 »
Nekem lenne egy olyan érdekes kérdésem is, hogy nem tudja valaki nyugat európai országokba mennyi üzemanyagot vihetek magammal az országba belépve? Tavaly majdnem megszoptam a tankolást, idén nem akarok ugyanúgy járni, de a szabályokat sem szegném meg. Nincs valahol egy táblázat erről? Itthonra úgy tudom 10L-t lehet behozni, én 20l-es kannát vinnék magammal. Lehet ez gond valahol? (Országok: Ausztria, Németország, Svájc, Belgium, Hollandia, Franciaország, Spanyololszág, Olaszország)

Figyi. Mivel ilyen sok országot fogsz érinteni, ezért szvsz nem érdemes kannával vacakolnod. Valószínűleg minden országban más jogszabály van erre, de túl nagy mennyiségek biztosan nincsenek engedélyezve. Úgyhogy szerintem ne nehezítsd a saját dolgodat ezzel. Inkább annak nézz utána, hogy melyik országban mennyibe kerül az üzemanyag, és ennek alapján igyekezz tervezni a tankolásokat. Ezzel az autóval elég sokat elmész egy teli tankkal, így egyes országokat biztosan ki is tudsz majd hagyni a tankolásból. Pl. Olaszországot, ahol jellemzően relatíve drága az üzemanyag. Az osztrákoknál viszont érdemes tankolni, mert ott meg olcsó. És így tovább...

Gondolom, ez majd segít. Nyilván rendszeresen frissítik. Úgy találtam meg, hogy beírtam a gugliba: Spritpreise in Europa.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )