Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425714 alkalommal)

0 Felhasználó és 51 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2475 Dátum: 2009.01.15 00:56:37 »
Miért teszel bele benzint  :ph34r: :ph34r: :ph34r: ? Ezt csak a régi előkamrás dízelekbe lehetett, a maiakba tudtommal nem szabad  :wacko:

Akkor sok különböző véleményű embertől kérdeztem meg. (volt köztük Toyota szerelő, általános szerelő, autóboltos, autóversenyző, apám, benzinkutas, stb.... )
Vagy titokba van ez a tiltás, vagy nem okoz problémát.... Én még sehol nem hallottam ( ez nem jelent semmit), de ezekszerint a jótanácsosaimat is le kell cserélnem :D :D
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2476 Dátum: 2009.01.15 01:04:02 »
Ír olyat a könyve, hogy benzint kell bele tenni?!

Én az AB-ben olvastam, hogy tilos benzint tenni a direkt befecskendezéses modern dízelekbe, mert gajra vághatja az adagoló rendszert :excl:

Meg egyébként is, kérdem még 1x: egyáltalán minek? A normális, márkás dízel üzemanyagok még messze nem dermednek le ezeken a hőfokokon. Ha pedig már olyan hideg van, hogy mégis ledermednek, akkor ettől ugyan nem fog megvédeni ilyen kis százaléknyi hozzákevert benzin. Anno az Audi 100 TD-nk kezelésijében extrém hidegekre 20-30 % (!!!) benzin hozzákeverését ajánlották  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2477 Dátum: 2009.01.15 01:35:58 »
A könyve nem írja, hogy kellene bele, AB-t nem olvasok, kérdésemre 100%os igen választ kaptam a fent említett emberektől, (képesített Toyota szerelő is van közte).
Tavaly kevésbé röpködtek a minuszok, és egyszer megállt alattam az autó azzal a hibakóddal, hogy nem megfelelő az üzemanyag, és akkor "csak" -11fok volt. Egy Foooordos mentett meg, ezt hallgattam hónapokig, hogy Ő a Fordjával mentette meg az én világhírű Toyotámat, és a szöveg mellé jött még azzal az önelégült vigyorral....
Szitu az volt, hogy Cori kettesbe 1300körüli fordulaton megállt, és úgy maradt, indítgattam-semmi.
Akkor 10liter Evo gázolajat raktunk bele, meg 2liter benzint, lelégtelenítettem, és indult... A mennyiséggel megfogtál, tényleg nem sok, de kisérletezgetni azér nem merek... (most a -21be gond nélkül elmászkálok, semmi rendelleneset nem produkál)
1héten belöl megyek szervízbe, majd ott hangosan megkérdezem, melyik szaki mit szól hozzá :wacko:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2478 Dátum: 2009.01.15 02:26:13 »
A könyve nem írja, hogy kellene bele, AB-t nem olvasok, kérdésemre 100%os igen választ kaptam a fent említett emberektől, (képesített Toyota szerelő is van közte).
Tavaly kevésbé röpködtek a minuszok, és egyszer megállt alattam az autó azzal a hibakóddal, hogy nem megfelelő az üzemanyag, és akkor "csak" -11fok volt. Egy Foooordos mentett meg, ezt hallgattam hónapokig, hogy Ő a Fordjával mentette meg az én világhírű Toyotámat, és a szöveg mellé jött még azzal az önelégült vigyorral....
Szitu az volt, hogy Cori kettesbe 1300körüli fordulaton megállt, és úgy maradt, indítgattam-semmi.
Akkor 10liter Evo gázolajat raktunk bele, meg 2liter benzint, lelégtelenítettem, és indult... A mennyiséggel megfogtál, tényleg nem sok, de kisérletezgetni azér nem merek... (most a -21be gond nélkül elmászkálok, semmi rendelleneset nem produkál)
1héten belöl megyek szervízbe, majd ott hangosan megkérdezem, melyik szaki mit szól hozzá :wacko:

Én inkább nem kérdeznék semmit, hanem hagynám a francba. Megtaláltam az említett cikket... A lényeg:

"Modernen Common-Rail-Diesel oder Pumpe-Düse-Motoren droht durchs Benzin sogar der Pumpentod. Jeder Tropfen Benzin verändert Struktur und Schmierfähigkeit des Diesels sowie die Druckverhältnisse in den Pumpen. Also: Finger weg!"

Magyarul, nagyjából: a modern CR vagy PD dízeleknél a benzin az adagoló halálát jelentheti. Minden csepp benzin megváltoztatja a gázolaj összetételét és kenőképességét, valamint a nyomásviszonyokat az adagolóban. Tehát: el a kezekkel!

(Ha mínusz 11-nél megállt alattad a kocsi, akkor valami nagyon xar gázolajat foghattál ki, és/vagy nem téli nafta volt még a tankodban. A megfelelő minőségű téli gázolajoknak valamivel mínusz 20 alattig bírniuk kell.)
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.15 02:28:49 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2479 Dátum: 2009.01.15 08:54:43 »
Csak halkan jegyzem meg, hogy volt kutas kedves barátomtól van az infó, hogy bizony a kúton is kevernek a dízelbe minimális mennyiségű benzint a fagyás megelőzésére.
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2480 Dátum: 2009.01.15 13:09:40 »
Csak halkan jegyzem meg, hogy volt kutas kedves barátomtól van az infó, hogy bizony a kúton is kevernek a dízelbe minimális mennyiségű benzint a fagyás megelőzésére.

Ők sem olvasnak AB-t :D
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2481 Dátum: 2009.01.17 11:31:23 »
Csak halkan jegyzem meg, hogy volt kutas kedves barátomtól van az infó, hogy bizony a kúton is kevernek a dízelbe minimális mennyiségű benzint a fagyás megelőzésére.

Ők sem olvasnak AB-t :D

Az AB meg nyilván az ujjából xopta, azzal a gonosz szándékkal, hogy kiba...on a sok szegény dízel autóssal, és mind lerobbanjanak a nagy hidegben, aztán veszteglés közben AB-t olvassanak  :D

(Lehet orosz rulettezni, akinek van kedve hozzá, végül is izgalmas dolog. Ezek a modern adagoló rendszerek amúgy is olyan tönkretehetetlen, kőbalta egyszerűségű szerkezetek, hogy egyszerűen muszáj egy kis többlet adrenalin, nehogy belehaljon az unalomba az ember :yes:)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

damil

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2482 Dátum: 2009.01.27 13:50:38 »
Derecen-Siófok autópályán pesten keresztül 5.8l/100km 140-el   1.4 D4D corollával :clap:  szakadó esőben  3óra 10 perc alatt
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.27 14:10:00 írta damil »

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2483 Dátum: 2009.01.27 19:49:41 »
Hmvhely - Budapest  pályán és közúton (félegyházafelé) 11,5/100 km 1xx-el félig tiszta időben  1óra 17 perc.  :devil2:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2484 Dátum: 2009.02.01 14:30:35 »
Az eddigi legjobb fogyasztast meg le se irtam...
Januar 2-an, 4 emberrel, plafonig pakolt csomagtartoval, tetocsomagtartoval sikerult osszehozni. Autopalya vegig 120-130 kozott tempomattal, a homerseklet max vegig -4 alatt volt, javareszt nedves aszfalttal (ott csak 120). Nemet autopalyan sok dugoval.  :banging:
947,2 km-re tankoltam 49,91 litert. Ez 5,27-es atlag. BC szerint 5,3 volt, atlag sebesseg 89km/h.
Ez az eddigi legalacsonyabb teli fogyasztas  :clap: :clap: :clap: Amikor tankolasnal nullaztam a BC-t es kozoltem az erteket, a haverom a hatam mogott csak ennyit tudott mondani: "aztaqrva"  :D
Jah es ebbol kb 700km-t az asszony vezetett. Respect  :flowers: :wub:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2485 Dátum: 2009.02.11 10:23:58 »
BC teljesen hülye. Tegnap tankoltam, néhány hét városi használat, ezen kívül voltam Egerben, Mátraszentimrén, Pesten (tegnap, szakadó hóban), de a kerek 600 km-ből legalább a fele városi használat volt. Szóval 600 km-re tankoltam 42,10 litert. BC mit írt? 7,8. Tavaly télen is erősen felfelé kerekített, főleg sok városi használat mellett.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2486 Dátum: 2009.02.11 11:12:05 »
Nekünk a legutolsó tankolások átlagfogyija (csak város) mind 6,3 alatt volt. Nyáron akár 6 alá is le fogjuk tudni vinni.  :clap:
A Yarist sem hajtom szét soha, de az Aurissal még nyugisabban vezet az ember.  :)
Szilvi 62

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2487 Dátum: 2009.02.17 08:59:41 »
Nekünk a legutolsó tankolások átlagfogyija (csak város) mind 6,3 alatt volt. Nyáron akár 6 alá is le fogjuk tudni vinni.  :clap:
A Yarist sem hajtom szét soha, de az Aurissal még nyugisabban vezet az ember.  :)
Lehet mondtam mar, de minden elismeresem. Nekem most hidegben csak varos (Bp) 8-9 kozott van, vegyes 7-8 korul.
Pedig nem vagyok egy knight rider tipus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2488 Dátum: 2009.02.17 20:53:32 »
Nekünk a legutolsó tankolások átlagfogyija (csak város) mind 6,3 alatt volt. Nyáron akár 6 alá is le fogjuk tudni vinni.  :clap:
A Yarist sem hajtom szét soha, de az Aurissal még nyugisabban vezet az ember.  :)

Elképesztő adat egy benzinestől, gratula  :clap: :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2489 Dátum: 2009.02.17 20:58:27 »
Ezek 50 km-re vonatkozó adatok.
 :D