Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424891 alkalommal)

0 Felhasználó és 57 vendég van a témában

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2430 Dátum: 2008.12.01 13:20:56 »
Megtettem az elso full tank Budapest koreimet a kocsival es egy az egyben gyari adatokoat produlakt. 8,8/100 ami nem keves, de ez egy valodi varosi fogyasztas tobbnyire Budapest belvarosban kb 50-60% massziv dugoban.

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2431 Dátum: 2008.12.01 17:06:00 »
...Próbálnál, mondjuk, 1.5-2 km-es szakaszokat menni mindig hideg motorral - akkor néznél csak nagyot  :eek: ... Megenné a géped a 10 litert lazán.

Jelentem, valóban 9,5-10.  :clap: Kb. 2-3 km-re lakom a munkahelyemtől, télen sokszor van, hogy ki se megyek hetekig a városból. Ilyenkor is 10 lityi alatt marad az átlag, de azért hajlamos jobban kérni a gép a naftát. Mondjuk Öcsém 1,8-as G Astra kupéja ugyanilyen használat mellett télen nem átall 13-14 litert fogyasztani, szóval annyira nem is vészes a Corolla. (Cserébe az Astra 160 fölött kevesebbet eszik: jobb légellenállás, hosszabb váltó, nyomatékosabb motor.)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2432 Dátum: 2008.12.01 17:09:19 »
Egyrészt 8 hónapja vagyok Corolla tulaj, így nem akarom természetesen lecserélni - de az autókedvelő férfiember mindig álmodozik egy következő autóról ugye - , nameg a válság sem növeli az ember kedvét a kocsicserélésben..pont ma olvastam a totalcar-on a Csikós írását, miszerint a válság miatt az emberek hosszabb ideig megtartják autóikat, így előnybe kerülnek az egyszerűbb és megbízhatóbb, nameg takarékosabb autók. Ezért is örülök, hogy az E12 mellett döntöttem.

Jogos  :yes: ... Ezzel az E12-essel kimehetsz a világból, ha arra lesz szükség. Sokszor írtam már, hogy nekem is ez szerepel a távlati tervben (csak nem benzinessel, hanem a kisdízellel). De ez még erősen odébb van... de nem aggaszt a dolog, ha megnézem, hogy milyen állapotúak most a 2002-esek, akkor nem lesz nehéz, teszem azt, 2011-ben találni egy jó 2005-öst  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2433 Dátum: 2008.12.01 17:11:41 »
Barátném Corijának átlaga minap lement 5.5-ről 5.4-re  :yes: ... Ez egy igen hosszú szakaszra (az elmúlt 24 ezer kilométerre) vonatkozik, azóta nem lett nullázva.

Érdekesség, hogy az átlagsebesség, szintén erre a teljes távra, 54 km/h.
kicsit OFF:
1.4td fóbiával mentem mostanában 2 lájtos utat
bp-szentes-bp 3,5l/100km átlagseb: 71km/h
bp-pécs-bp 3,6l/100km átlagseb: 64km/h

OK, de ez az 54 kmh átlag a Corollára egy 24 ezer km-es távon jött ki, inkluzíve az összes városi szötymörgés (az Avénél figyelni szoktam, városban az átlag ritkán megy 30 kmh fölé), egy helyben állás, stb stb stb...

Országúton ezzel sem gond lemenni 4 liter alá. 90-nél nem gyorsabban gurulászva 4 alatt marad  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2434 Dátum: 2008.12.01 17:13:43 »
...Próbálnál, mondjuk, 1.5-2 km-es szakaszokat menni mindig hideg motorral - akkor néznél csak nagyot  :eek: ... Megenné a géped a 10 litert lazán.

Jelentem, valóban 9,5-10.  :clap: Kb. 2-3 km-re lakom a munkahelyemtől, télen sokszor van, hogy ki se megyek hetekig a városból. Ilyenkor is 10 lityi alatt marad az átlag, de azért hajlamos jobban kérni a gép a naftát. Mondjuk Öcsém 1,8-as G Astra kupéja ugyanilyen használat mellett télen nem átall 13-14 litert fogyasztani, szóval annyira nem is vészes a Corolla. (Cserébe az Astra 160 fölött kevesebbet eszik: jobb légellenállás, hosszabb váltó, nyomatékosabb motor.)

Hát ja, teljesen normális érték, így használva, a 9.5-10 liter. 160 fölött meg már persze hogy megugrik - közeledik a végsebesség, pörög a motor mint állat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2435 Dátum: 2008.12.01 17:17:38 »
(csak nem benzinessel, hanem a kisdízellel)

Ismerve a hozzáállásod az autókhoz, át fogod te még ezt gondolni. ;) Egyrészt ha az üzemanyagárak tartósan így alakulnak, akkor a kisdízel jó fogyasztása nem lesz elég a felára "kitermeléséhez". Másrészt a dízel tartóssága a turbó és az érzékenyebb adagolók miatt elvileg a benzines alatt marad.

Ma talán én is kisdízellel venném az E12-t, de az 1,6-os, sőt, az alap benzines hosszú távon könnyen jobb döntésnek bizonyulhat.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2436 Dátum: 2008.12.01 17:25:13 »
Nekem is vannak uj fogyasztasi adatok:
535,1km 29.94 liter nafta.  Fele autopalya, masik fele varos es kozut. Szamolva 5.60 atlag (BC szerint 5.2. Ez az eddigi legnagyobb elteres, bar a kedvenc Shell kutamnal tankoltam es eleg sokaig kattogtam  :yes:)
888.0km 50.45 liter nafta.  Szamolva az atlag 5.68. Jo reszben nemet autopalya 150-re allitott tempomattal. Illetve Fekete erdo "dombjain" at kozut. BC szerint 5.5 az atlag. Meg ez is belefer. Hiaba na, hideg van, a BC is lustabban szamol  ::)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2437 Dátum: 2008.12.01 22:55:47 »
(csak nem benzinessel, hanem a kisdízellel)

Ismerve a hozzáállásod az autókhoz, át fogod te még ezt gondolni. ;) Egyrészt ha az üzemanyagárak tartósan így alakulnak, akkor a kisdízel jó fogyasztása nem lesz elég a felára "kitermeléséhez". Másrészt a dízel tartóssága a turbó és az érzékenyebb adagolók miatt elvileg a benzines alatt marad.

Ma talán én is kisdízellel venném az E12-t, de az 1,6-os, sőt, az alap benzines hosszú távon könnyen jobb döntésnek bizonyulhat.

Kifelejted a képletből, hogy az a motor mennyire az én szájam íze szerint való (pedig már sokszor írtam) :yes: ... Nagyon durva benzin/dízel árkülönbözetnek kéne ahhoz kialakulnia, és nagyon durva műszaki problémáknak kellene napvilágra kerülniük a dízellel kapcsolatosan, hogy tényleg a benzines mellett döntsek. Ha akkora lenne az üzemanyagár-eltérés, hogy egálra jönnénnek ki (ami a fogyasztás-különbséget figyelembe véve nagyon valószínűtlen), valószínűleg akkor is a dízelt választanám. Autópályán 140-nél bőven 5-össel kezdődő fogyasztás-értékeket nézegetni még akkor is marha jól esne, ha tudnám, hogy közben nem fizetek kevesebbet  :sorcerer: ... Ezt a motort nekem találták ki, húz mint a barom, halk, és nem fogyaszt  :wub: ...

Ha viszont mégis benzines, akkor csakis 1.6, mert nekem az 1.4 nem elég rugalmas. Ez viszont tovább nyitja a fogyasztás-ollót a kisdízellel szemben (és még mindig kevésbé élvezetesen vezethető, mármint az én stílusomban).
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.01 22:59:06 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2438 Dátum: 2008.12.02 16:51:45 »
Barátném Corijának átlaga minap lement 5.5-ről 5.4-re  :yes: ... Ez egy igen hosszú szakaszra (az elmúlt 24 ezer kilométerre) vonatkozik, azóta nem lett nullázva.
Egy dolog azért motoszkál bennem: képes-e a computer ennyi adatot összegezni, vagy időnként reseteli a RAM-ot és előlről kezdi a számolást és feltöltést?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2439 Dátum: 2008.12.02 17:22:48 »
Egy dolog azért motoszkál bennem: képes-e a computer ennyi adatot összegezni, vagy időnként reseteli a RAM-ot és előlről kezdi a számolást és feltöltést?  ::)

Ha en kompjuter lennek, en tuti kiszamolnam az atlagot, majd a kiszamolt erteket sulyoznam a megfelelo kilometerrel a kesobbiekben. Ezzel a modszerrel nem nagyon terhelnem le magam...
Persze nemtom a BC hogy muxik.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2440 Dátum: 2008.12.02 18:41:11 »
Ma voltam olajcseren es ha mar ott voltam lecsapoltuk a kartergaz lecsapato bodont is. kb. 4000km alatt bo 2-2.5dl vizes olajos szmotyit gyujtott ossze olyan szine van mint a zsir uj motorolajnak csak sokkal tobb benne a viz ezert folyosabb. A szaga az valami hihetetlen budos.
Fogyasztasi adataim: 7.69, 8.05, 7.71, 7.89 foleg varosban "nyomkoraszva".

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.02 18:46:19 írta mozso »
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2441 Dátum: 2008.12.02 18:47:48 »
A smotyi...

[a csatolmányt egy admin törölte]
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2442 Dátum: 2008.12.03 00:20:44 »
Barátném Corijának átlaga minap lement 5.5-ről 5.4-re  :yes: ... Ez egy igen hosszú szakaszra (az elmúlt 24 ezer kilométerre) vonatkozik, azóta nem lett nullázva.
Egy dolog azért motoszkál bennem: képes-e a computer ennyi adatot összegezni, vagy időnként reseteli a RAM-ot és előlről kezdi a számolást és feltöltést?  ::)

Nemtom. De ha hirtelen valami változás lett volna a kijelzett értékben, azt barátném tutira észrevette volna, mert általában az átlagfogyira van kapcsolva a kijelzője. És ugye ha nullázná magát, akkor utána egy darabig elég érdekes értékeket mutatna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2443 Dátum: 2008.12.06 22:05:34 »
Ahhoz, hogy a fogyasztas mennyire vezetesi stilus fuggo, csak azt tudom hozzafuzni, hogy ugyanazt a 70km kozutat (kozben nehany faluval) en meg tudtam tenni 4,4 l-es átlagfogyival is ovatos gazadasokkal (de normalis sebessegekkel, 60-100), mig a baratnom szokasos stilusaval 5,4-gyel tette meg... utobbi is jo ertek, de ezek szerint siman lehet kevesebb is...

Krinyo

Nohab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2444 Dátum: 2008.12.15 15:29:53 »
Sziasztok!

Van valakinek infója-tapasztalata, hogy egy 1,6-os benzines automata mennyit fogyaszt télen és nyáron klímával? Normál automata, nem MMT-s és 20párezer km van benne!

Nohab